Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Asolt czy istnieje możliwość wyliczenia ilości potrzebnego ciepła do utrzymania stałej temperatury w basenie. Problemem jest bardzo skomplikowana budowa ścian. Część ocieplona styropianem część czysty beton. połowa w gruncie połowa przylega do nie ogrzewanego pomieszczenia. Pokrywa styropianowa pojemność basenu 18m. Cały basen w pomieszczeniu nie ogrzewanym. Jedyne ogrzewanie podziemia i nad-ziemia ciepło uciekające z basenu gdzie jest stale 33 stopnie. Wiem, że piszę chaotycznie, lecz i taka jest konstrukcja basenu. Nie proszę o liczenie (brak kasy) chcą wiedzieć czy jest to wykonalne - teoretycznie. Może najlepszym wyjściem będzie licznik ciepła??

 

Jest taka mozliwosc, ale nie jest to proste, chodzi tu o moc strat przy okreslonych warunkach. Licznik ciepła dla potwierdzenia poprawnosci obliczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Taaa, ty i pompy ciepla.....

Pamiętam te twoje slynne zdanie, że (cytat z pamiętci) :

"Przez większą częsc roku powietrzna pompa ciepła wiecej energii pobiera, niż oddaje"

Póżniej, jak sie zorientowałes, ze to obciach zmieniłeś "wieksza częsc" na "sporą czesć", co tylko trochę zmnniejszylo poziom obciachu.

 

Prosze, ile pobiera spreżarka pompy o mocy 6kW:

 

 

 

 

To z watku o pompie ciepła Jula, która została opomiarowana przez qubic,a

 

Gdyby to była jeszcze mniejsza pompa, to pobieralaby te Twoje magiczne 300W

Ty nawet nie rozumiesz, że podajesz moc PC a nie moc silnika. PC PW które ja montowałem nie miały grzałek. Sam montowałem grzałki (być może nieumiejętnie) miały silniki ogromnej mocy, słaby COP.

Dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie o czystość wentylacji w kuchni. Przecież Liwko to wyrocznia po pięciu latach użytkowania wentylacji mechanicznej w kuchni dzięki indukcji ma idealnie czyste kanały wywiewne pomimo braku filtrów. To nic nie kosztuje poprzyj twierdzenia Liwko Zwiększysz jego wiarygodność - jeśli ją posiada.

Pamiętasz sprężarki inwertorowe

Edytowane przez Jurgonka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nawet nie rozumiesz, że podajesz moc PC a nie moc silnika. PC PW które ja montowałem nie miały grzałek. Sam montowałem grzałki (być może nieumiejętnie) miały silniki ogromnej mocy, słaby COP.

Dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie o czystość wentylacji w kuchni. Przecież Liwko to wyrocznia po pięciu latach użytkowania wentylacji mechanicznej w kuchni dzięki indukcji ma idealnie czyste kanały wywiewne pomimo braku filtrów. To nic nie kosztuje poprzyj twierdzenia Liwko Zwiększysz jego wiarygodność - jeśli ją posiada.

Pamiętasz sprężarki inwertorowe

 

Czlowieku,nie zalamuj mnie...

Spojz na dane, ktore przytoczylem

 

Pompa ciepla Jula, o mocy maksymalnej 6kW, w danym momencie, zmierzonym przez uzytkownika pobiera 433 W, oddajac 2kW

Czego jeszcze potrzebujesz, aby pojac, ze inwenter obniza zarowno Moc ODDANĄ, jak i POBRANA przez pompę ?

 

Edit: przeciez to Ty sadzileś, ,ze oznaczenie np 6kW przy pompie oznacza to, ile mocy pobiera maksymalnie...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie odpowiedziałeś na pytanie o czystość wentylacji w kuchni. Przecież Liwko to wyrocznia po pięciu latach użytkowania wentylacji mechanicznej w kuchni dzięki indukcji ma idealnie czyste kanały wywiewne pomimo braku filtrów. To nic nie kosztuje poprzyj twierdzenia Liwko Zwiększysz jego wiarygodność - jeśli ją posiada.

 

Odpowiedziałem:

 

Wlaśnie o tą parę, ktora ze spalonego gazu powstaje.

Dodatkowo, sprawnosc kuchenki gazowej to jakieś 50%, indukcji podad 90%

To oznacza, że żeby dostarczyc potrawie dana ilosć energii musimy wyprodukować jej więcej, prawie dwa razy.

Prawie polowa tej energii "ucieka" spod garnka w postaci goracego powietrza z parą wodną.

Ten "komin" wspaniale zabiera ze soba cząstczki tłuszczu, ktore przy ondukcji ladują po porostu na plycie, bądz w jej bezposrednim sasiedztwie.

Przy gazie ten tluszcz sobie podruzuje z powietrzem, aź te wystygnie i wowczas opada na meble, sciany...

Proste i zauwazalne dla kogos kto mial okazje gotować pare lat na indukcji i gazie

 

Cała "tajemnica" czystego kanalu za anemostatem wyciągowym w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku,nie zalamuj mnie...

Spojz na dane, ktore przytoczylem

 

Pompa ciepla Jula, o mocy maksymalnej 6kW, w danym momencie, zmierzonym przez uzytkownika pobiera 433 W, oddajac 2kW

Czego jeszcze potrzebujesz, aby pojac, ze inwenter obniza zarowno Moc ODDANĄ, jak i POBRANA przez pompę ?

 

Edit: przeciez to Ty sadzileś, ,ze oznaczenie np 6kW przy pompie oznacza to, ile mocy pobiera maksymalnie...

Moc 6kw to teoretyczna moc jaką może oddać ta PC a ja nie o to pytam. Podaj moc silnika tej pompy. Przestań pisać o mocy pobranej i oddanej. Nie jesteśmy na bazarze, ze ciągle podajecie moc oddaną. Podaj jakiej mocy silnik pracuje pobierając 433W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy. Czy 433W było kłamstwem.? Czy to producent oszukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podajesz pobieraną moc z dokladnoscia do jednego miejsca po przecinku i musisz zaokraglić, to żeby nie być (jako producent) posadzony o oszustwo zaokraglisz w gorę, czy w dół ?

 

Raczej w góre, bo przyjdzie taki Jurgonka, zmierzy i zaczenie sie awanturować, ze producent zanizyl zuzycie o 33W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podajesz pobieraną moc z dokladnoscia do jednego miejsca po przecinku i musisz zaokraglić, to żeby nie być (jako producent) posadzony o oszustwo zaokraglisz w gorę, czy w dół ?

 

Raczej w góre, bo przyjdzie taki Jurgonka, zmierzy i zaczenie sie awanturować, ze producent zanizyl zuzycie o 33W

Znowu geniusz. 500 - 433= 33 które dodajemy do stałej inżynierskiej i w zaokrągleniu podajemy (wiedząc o istnieniu jurgonki) ??

Producent pompy jest zainteresowany maksymalnie dokładnie podać minimalne zużycie (rozumiem, że nie wiesz dlaczego). Dlaczego kłamią wyznawcy PC. Jeśli był to błąd pomiaru wystarczy przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to juz sam nie wiem, bo w watku qubica w dyskusji o przeplywie moc byla z tego co pamietam 3kW. Producent podaje dla A7W? 5,3kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu geniusz. 500 - 433= 33 które dodajemy do stałej inżynierskiej i w zaokrągleniu podajemy (wiedząc o istnieniu jurgonki) ??

Producent pompy jest zainteresowany maksymalnie dokładnie podać minimalne zużycie (rozumiem, że nie wiesz dlaczego). Dlaczego kłamią wyznawcy PC. Jeśli był to błąd pomiaru wystarczy przepraszam.

 

 

 

Nie, kolego.

Te 33W byloby, gdyby producent podał 0,4kW, a przyszedl Jurgonka, zmierzyłby 433W i zrobił awanturę.

 

Naprawde masz zamiar sie teraz czepiać, że pompa zużywa MNIEJ, niz deklaruje producent ?

Jakie ty tu widzisz kłamstwo ?

 

Chciałes pomiar pompy, ktora zuzywa 300-400W dostałes i odrwacasz kota ogonem ?

To żałosne

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz sam nie wiem, bo w watku qubica w dyskusji o przeplywie moc byla z tego co pamietam 3kW. Producent podaje dla A7W? 5,3kW

 

Nie ma takiej Juli raczej (3kW)

Ta od qubica do 6kW nawet sie nie zbliżyła, ale w końcu grzał nia tylko połowe dobrze ocieplonego domu i to przy dosć ciepłej pogodzie. Gdybu miał ja do zbiornika na CWU podpietą i grzał wodę do 50C to pokazałaby pełną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolego.

Te 33W byloby, gdyby producent podał 0,4kW, a przyszedl Jurgonka, zmierzyłbyloby 433W i zrobił awanturę.

 

Naprawde masz zamiar sie teraz czepiać, że pompa zużywa MNIEJ, niz deklaruje producent ?

Jaki ty tu widzisz kłamstwo ?

 

Chciałes pomiar pomby, ktora zuzywa 300-400W dostałes i odrwacasz kota ogolem ?

.

To żałosne

No właśnie: czy pompa zrywa 67W mniej niż podaje producent. Wiem, że tego nie rozumiesz, ale to ogromna różnica - jeśli to prawda.

co z kanałem wentylacyjnym w kuchni. Poprzyj Liwko, nie przyjadę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, ze pompa pobiera o 67W mniej niz deklaruje producent.

Wiem, że to dla ciebie cios, ale zeby wyrownać bilans można do obwodu podpiać zarowkę 60W, która bedzie sie włączac z pompą

:) :lol:

Co do kanalow WM - napisałem juz na czym to polega. O ile wiem, to nie w tym watku Liwko Cie edukowal, jak masz jakies watpliwosci, to zapytaj we własciwym.

Chcialeś zdjecia - dostales zdjęcia, wiec czemu jeszcze trujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...