Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajnie że mnie dostrzegasz ;)

 

Na końcu cytatu powinieneś dodać: w nowo budowanym domu i po odpowiedniej adaptacji projektu.

 

I tak nie miałbym zastrzeżeń, natomiast w moim domu czy innych jak to nazwałeś "ekogroszkowych", nadal ekogroszek jest tańszy od PC PW.

Mam zastrzeżenia jestem w stanie zbudować i uruchomić tańsze ogrzewanie. Śmieciuch z podajnikiem, zapalarką. Na miał, trociny, pellet, groszek.

Grafika komputerowa to nie ja. Może znawcą kosztów postawienia komina, ktoś narysuje: Komin w środku ściany nośnej budynku. Komin i ściana z pełnej cegły. Dowolna ilość kanałów, ścina na 1,5 cegły. Można wyliczyć ile oszczędzi się na materiale ściany w miejscu komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zastrzeżenia jestem w stanie zbudować i uruchomić tańsze ogrzewanie. Śmieciuch z podajnikiem, zapalarką. Na miał, trociny, pellet, groszek.

Grafika komputerowa to nie ja. Może znawcą kosztów postawienia komina, ktoś narysuje: Komin w środku ściany nośnej budynku. Komin i ściana z pełnej cegły. Dowolna ilość kanałów, ścina na 1,5 cegły. Można wyliczyć ile oszczędzi się na materiale ściany w miejscu komina.

 

Żeby nie śmiecić, opisz króciutko tą zapalarkę do groszku, jak miałaby wyglądać, moc i żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie śmiecić, opisz króciutko tą zapalarkę do groszku, jak miałaby wyglądać, moc i żywotność.

 

W tym wątku śmiecić, a co to?

Zapalarka - opalarka (typowa, tania) wkładana do specjalnego kanału - ceramicznego zwężającego się do małej średnicy dmucha na groszek na początku palnika. Działała i działa bardzo krotko, szykuje ją do swojego nowego kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co jest Jurgonka, co tak długo? Nie możesz znaleźć odpowiedzi w necie?

 

Mogłem się tego spodziewać. Nigdy nie miałeś do czynienia z indukcją i nigdy nikomu jej nie instalowałeś. Kłamiesz Jurgonka.

 

Liwko, to że jestem "uwięziony" nie znaczy, że przed komputerem. Musiałem jak zwykle natychmiast wszystko zostawić. Po powrocie przeczytałem: Kłamiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudz tylko zrzuc sie z kumplami na kontener....

Albo kup sobie 2 x Jula....

Tez szukasz dziury w calym czy chcesz aby ktos za Ciebie rozwiazal problem CO....

Przeciez sprawa byla jasna... kociol <1000:- w Castoramie i masz spokoj.

:rolleyes:

 

To nie jest odpowiedź na moje pytanie a odwracanie kota ogonem. Nadal czekam - PC z inwerterem, 8kW przy -15, może być chinol marketowy w cenie kotła marketowego - 4100, dawaj, na pewno sporo takich modeli znasz, ale nie z chin, bangladeszu czy ksieżyca i nie cały kontener a jedną - adres sklepu/importera model, cena - czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Masz racje za bardzo generalizuje, przepraszam. Mój błąd. Odnieś się proszę do : "Skoto pompa pobiera mniej, niż producent podał, to tylko się cieszyć." Miałeś taki wypadek. Moim celem nie jest zadyma, ale wiedza. Jeśli odebrałeś to inaczej - moja wina.

 

Jak dla mnie to szukasz dziury w całym - czepiasz się....

bo jak inaczej skomentować fakt, że nie pasuje ci że pewnemu użytkownikomi wyszło że PC zużywa mniej niż w deklaracji producenta.

jak samochód spali ci w mieście pół litra mniej paliwa, niż deklaruje producent ,to też będziesz wietrzyć spisek? (jeszcze bym zrozumiał, gdyby było dużo więcej niż deklaracje producenta - chociaż w przypadku samochów też mało komu to przeszkadza!)

wyluzuj....

Już Varme ci odpowiedział i ja podpisuję się pod jego wypowiedzią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam ci to wytlumaczyc... jest podane maxymalne i minimalne! Jest podana minimalna i maxymalna moc grzewcza.

Heating capacity jest wydajnosc grzewcza... jaka moc PC jest w stanie oddac.... dlaczego heating input ma robic to samo... to

pobor pradu podczas funkcji grzania.

 

Masz tez cooling input.... ma grzac czy chlodzic..... jak pracujacy silnik ma chlodzic? Dlaczego nie grzeje....pobiera prad i nie wytwarza ciepla?

 

Tak COP bedzie lepszy jezeli nie wykorzystujemy max mozliwosci PC... co wyraznie widac w tabeli.

 

Tak samo jak samochod spala mniej jadac 90 a nie 160.... mniej pali przy nizszych obrotach anizeli wyzszych....

 

I dlaczego mam komentowac twoje dyskusje.... nie wiem, wiem ze qubic opomiarowal PC i podal dane...

 

Moze sprzedawca podal 500W bo wziol srednia z 1000 testowanych.... moze podal dane dla normalnych temp kiedy jest sezon grzewczy,

a qubic akurat mial wyzsza temp podczas testu... nie wiem.... nie mam tej PC i nie mam krysztalowej kuli a wiec nie wiem co producent

mial na mysli.

 

Ale mysle ze wszelkie twoje watpliwosci mozesz rozwiac telefonem do producentow zamiast szukac niewidomo czego.

Czujesz sie oszukany przez producentow, posiadaczy PC... nie wiem, naprawde nie wiem o cio Ci chodzi...

 

A tak na marginesie... uzytkownik musi sie g znac teoretycznie na PC, sprezarkach, falownikach....pradzie itd.

Moze byc humanista i tylko ksiazki czytac , moze tez byc gwiazda filmow dla doroslych i na niczym innym sie nie znac...

Co nie znaczy ze nie moze miec PC... a jezeli ta spelni nich oczekiwania i obnizy rachunki tak jak zakladali... lub nawet lepiej to chyba dobrze.

 

Nie kazdy sie interesuje nawet swoim samochodem... czy ile pradu pobiera jego pralka... jaki ma naped i czy sa lepsze...

 

 

:)

Widzisz. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego (rozmawiamy od dwóch lat) musisz podawać ile odda. Prosiłem nawet byś tego nie robił, dla mojego ułatwienia. Dlaczego nie podałeś tylko heating input. Dlaczego piszesz:Masz tez cooling input.... ma grzac czy chlodzic..... jak pracujacy silnik ma chlodzic? Dlaczego nie grzeje....pobiera prad i nie wytwarza ciepla? Co to ma wspólnego z tym o czym rozmawialiśmy. A może to tylko: Popatrzcie jaki jestem mądry.

Nie prosiłem o skomentowanie innej dyskusji, tylko jednego z twierdzeń tan przedstawionego. Z Twojej zawiłej wypowiedzi wnoszę : PC może pobierać mniej prądu od danych producenta w tym wypadku o 67W. Za wskazanie warunków w których zachodzi takie zjawisko qubic powinien otrzymać gratyfikacje.

Nie czuje się oszukany, czuje, że niektórzy starają się oszukiwać innych. Być może z niewiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to szukasz dziury w całym - czepiasz się....

bo jak inaczej skomentować fakt, że nie pasuje ci że pewnemu użytkownikomi wyszło że PC zużywa mniej niż w deklaracji producenta.

jak samochód spali ci w mieście pół litra mniej paliwa, niż deklaruje producent ,to też będziesz wietrzyć spisek? (jeszcze bym zrozumiał, gdyby było dużo więcej niż deklaracje producenta - chociaż w przypadku samochów też mało komu to przeszkadza!)

wyluzuj....

Już Varme ci odpowiedział i ja podpisuję się pod jego wypowiedzią...

 

Mnie wszystko pasuje, nie czepiam się chce zrozumieć wg mojej wiedzy silnik elektryczny napędzający kompresor możne pracować w pewnym zakresie mocy. Gdy "dasz za mało prądu" zacznie się grzać i przepali się. Gdy dasz "za dużo" prądy - to samo tylko szybciej. Są to dane stałe dla każdego silnika, sterowanego inwerterem. Dlaczego przy PC jest inaczej. Ja nie podważam uczciwości osoby dokonującej takiego pomiaru, nie podważam danych producenta wskazuje na absurdalność sytuacji. Uczciwość nie jest uzależniona od tego czy zyskałeś czy straciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego (rozmawiamy od dwóch lat) musisz podawać ile odda. Prosiłem nawet byś tego nie robił, dla mojego ułatwienia. Dlaczego nie podałeś tylko heating input.

 

OK... ciebie interesuje ile bierze... a wiec od 240W do 1000W, juz dobrze? Czy teraz spytasz skad to wiem, i czy 240W wystarczy i dlaczego max nie jest 1300W...

 

Tego nie wiem tak sobie inzynierowie Mitsubishi wymyslili i tak sobie wystrugali.

Inni producenci maja pewnie inne zakresy w podobnych urzadzeniach.

 

Jezeli dla ciebie nie istotne jest ile odda to fajnie... twoja sprawa...

Dla mnie i wielu innych ludzi jest to istotne gdyz dobierajac zrodlo ciepla do domu sie ta wartoscia interesuja...

I moze intersuje ich czy dostarcza to cieplo 1kW, 2kW zamiast np 6kW

 

Dlatego prosze... spytaj fachowcow, inzynierow, producentow... pomoga Ci w fachowy sposob to zrozumiec i rozwiac twoje watpliwosci.

Moja wiedza niestety nie wystarcza ani pod katem technicznym ani jezykowym aby Ci to wytlumaczyc tak abys otrzymal w 100% zadawalajaca odpowiedz.

 

Ale jeszcze raz... heating input... masz podany max i min pobor mocy podczas grzania

cooling input, tez pobor energi ale juz na cele chlodzenia...

 

A co ogrzeje i ile m2 schlodzi rozumiem jest juz nie istotne.

 

Ty chcesz wiedziec ile pradu zuzywa.

 

A wiec wszystko jest tam podane.

 

:)

Jedno zdanie i wszystko jasne. "a wiec od 240W do 1000W" czy w warunkach stworzonych przez qubica pobór może być mniejszy a jeśli to o ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego (rozmawiamy od dwóch lat) musisz podawać ile odda. Prosiłem nawet byś tego nie robił, dla mojego ułatwienia. Dlaczego nie podałeś tylko heating input.

Jedno zdanie i wszystko jasne. "a wiec od 240W do 1000W" czy w warunkach stworzonych przez qubica pobór może być mniejszy a jeśli to o ile.

 

Nie wiem czy ci dogodzę ale pobór prądu przez jakąkolwiek PC jest uzależniony od wielu warunków np temperatury i delty DZ, GZ, itp. Producent jak już podaje jakieś dane to przeważnie wg jakiejś tam normy którą w normalnych warunkach domowych rzadko możemy powielić. W zasadzie w tabelkach podaje temp. DZ i GZ i inne wartości odnośnie tych temperatur. Ale już nie ma tam wzmianki o deltach a w odniesieniu do powietrznych wilgotności co również ma wpływ na pobór i wydajność. Do tego dochodzą instalacje wewnętrzne czyli przeważnie podłogówka i dla jednej instalacji pompka GZ może pracować np. na 1 biegu i pobierać 35W a dla innej na 3 i pobierać 100W. Przy gruntówkach dochodzą jeszcze pompki DZ i np. u mnie pobiera 85 W a znam takie gdzie pobiera ponad 200W. Także zmiennych jest cała masa a ty się upierasz przy 67 W. Ważniejszą sprawą jest COP. Niech sobie pobiera ile chce ale niech daje 4X więcej w odpowiednich warunkach i będzie ok. Na mojej jest napisane że pobiera 2,3 kW przy 0/30. Niestety nie mogę tego sprawdzić bo nigdy nie miałem na DZ 0st. Co ciekawsze PC pobiera od 2,4 do ponad 3kW i nie jest inwerterem. Wydajność też ma od 7-13kW . I takie rzeczy powinien zrozumieć każdy użytkownik a co dopiero instalator. Co do indukcji to nigdy nie zamieniłbym na gaz nawet jakby był za darmo. Gotowanie to sama przyjemność. Oczywiście na początku trzeba ja wyczuć bo każda ma trochę inną charakterystykę. Mleka nie trzeba pilnować , a jak np. wstawiłem zupę i nagle muszę wyjechać to odpowiedni numerek i czas i wychodzę. Z utrzymaniem w czystości płyty i okolic nie ma co porównywać do gazu. Jednak co najważniejsze to bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...