Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Pisałem już n razy ile mnie kosztowała kotłownia, ile komin.

 

Ja nie drążę, ja wiem co chcę.

Ktoś mnie zapytał co wchodzi w skład takiej kotłowni za 7kzł to wyjaśniłem. A tu wpada co chwilę ktoś i pisze - nie ma bata, musi kosztować 20, koniec, kropka. To jest żałosne po prostu. To jest wątek zaklinania rzeczywistości.

Nadal czekam na kotłownię z PC za 7000 skoro twierdzicie że z PC jest taniej...nie doczekam się.

A ty takimi wypowiedziami też mijasz się z prawdą bo tu nie chodzi o to co ja chcę a o to, że twierdzi się tu że kotłownia z PC tańsza od węglowej....ale jak już trzeba podać przykład to ja go podaję a ci twierdzący, że z PC taniej potrafią powiedzieć wyłącznie - jak w mordę strzelił, musi być 20 klocków za węglową.

Ile razy jeszcze trzeba napisać, żebyś zauważył - to jest wątek o nowych domach. W nowych domach można zrobić - lub nie zrobić - wszystko. Łącznie z kotłownią i kominem. Ty zrobiłeś, tak samo zresztą jak ja, i komin i kotłownię. Czyli na własne życzenie (przy założeniu że miałbyś zakładać PC, a nie ekogroszek) masz wyższe koszty inwestycyjne. Czego tu nie rozumiesz? Ekogroszek to nie sam piec. To również koszt pomieszczenia i komina. I jeszcze miejsca na opał. Przy PC koszty z tym (kosztami dodatkowymi) związane są mniejsze. Wiele razy już było tu pisane ile co kosztuje. Ja miałem mieć kotłownię na ekogroszek za circa about 14 tys. Za sam piec, śrubunki i instalację do rozdzielaczy. Bo tak samo jak nie kupiłem najtańszej PC, tak samo nie celowałem w marketowe piece z instalacją "na sztukę". Jakbym od początku celował w PC, zamknąłbym się w podobnym budżecie co ekogroszek. Za późno się obudziłem, że ja nie chcę węgla. Tak, dałem ciała, Ty też. Weź to na klatę i nie bądź psem ogrodnika, niech inni mają szansę nie popełniać takiego błędu jak my.

 

A Ty, jak to już Varme zauważył sprawiasz wrażenie, jakbyś sam nie wiedział czego tak naprawdę chcesz. Chcesz potwierdzenia, że PC jest droższa? Ok, w typowym przypadku (naszym) jest. Ale jeśli ktoś pomyśli o tym przed budową, to jest spora szansa, że będzie tańsza. Więc o co Ci chodzi? O bicie piany? No zgoda, bijesz ją nieustannie...

 

Btw, ja też potrafię porównać poloneza do mojego samochodu. Jedno i drugie jeździ. Porównuj porównywalne produkty, kotłownia na ekogroszek z podajnikiem za 7 tys? Chyba kpisz, same śrubunki to koszt 2-4 tys. Zostaje na dobry piec, bojler i podłączenie 3-5 tys. Dobry żart.

 

A, byłbym zapomniał, problemu z cieknącym piecem sąsiada jednak nie rozebraliśmy. Niezła porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

do PC też trzeba kotłowni....bo gdzieś musi stać i zbornik CWU również a kominy też muszą być tylko że wentylacyjne...sam komin do CO nie kosztuje wiele

ale jesli chcemy sie pozbyć wogóle kominów ...to znowu inwestycja w wentyalcję mechaniczną ,GWC, rekuperator....a to koszt...od 18tys w zwyż...

więc kominy w całym domu kosztują mniej niż wentylacja mechaniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do PC też trzeba kotłowni....bo gdzieś musi stać i zbornik CWU również a kominy też muszą być tylko że wentylacyjne...sam komin do CO nie kosztuje wiele

ale jesli chcemy sie pozbyć wogóle kominów ...to znowu inwestycja w wentyalcję mechaniczną ,GWC, rekuperator....a to koszt...od 18tys w zwyż...

więc kominy w całym domu kosztują mniej niż wentylacja mechaniczna

 

 

 

No co ty, oni to stawiają w kuchni. Każdy ma pomieszczenie na to ale ciągła gadka o tym, że kotłownia musi być a pompownia nie musi - tylko takiego nikt nie widział co by jej nie miał, jak ją zwie tak zwie.

 

Mitch, jak dałeś ciała to twoja sprawa, ja nie dałem o czym już pisałem. Ja bym sobie w kuchni lub łazience tego nie postawił więc się cieszę, że mam kotłownię, jak bym budował kolejny dom to też ją zrobię w podobnym wymiarze jak mam.

 

A jak ty za piec i śrubki dałeś 14 kzł to ja się nie dziwię, że wam wychodzi drożej od PC. Co nie znaczy, że nie może wyjść o połowę taniej. Jak ty robisz wypasioną kotłownię na wypasionych śrubkach to ją może porównamy do pompowni na PCPW nibe za 42kzł a nie na takiej za 16 ? Do tego dodamy to co miało cię kosztować 7kzł między kotłem a rozdzielaczem i masz 49kzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do PC też trzeba kotłowni....bo gdzieś musi stać i zbornik CWU również a kominy też muszą być tylko że wentylacyjne...sam komin do CO nie kosztuje wiele

ale jesli chcemy sie pozbyć wogóle kominów ...to znowu inwestycja w wentyalcję mechaniczną ,GWC, rekuperator....a to koszt...od 18tys w zwyż...

więc kominy w całym domu kosztują mniej niż wentylacja mechaniczna

 

Co wy chcecie od wentylacji? Czy to jest system grzewczy? Obojętnie jaki system grzewczy bym wybrał, chciałbym WM. Czy w wypadku systemu na węgiel musiałbym wybudować również komin?

 

I po raz kolejny pytanie.

Co potrzebuje dom, żeby móc w nim ogrzewać węglem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy chcecie od wentylacji? Czy to jest system grzewczy? Obojętnie jaki system grzewczy bym wybrał, chciałbym WM. Czy w wypadku systemu na węgiel musiałbym wybudować również komin?

 

I po raz kolejny pytanie.

Co potrzebuje dom, żeby móc w nim ogrzewać węglem?

 

To, że jak ktoś chce WM to ją ma ale nie każdy musi chcieć - może wybudować komin do WG a jak już dobrze zaplanuje sobie układ domu i wybuduje ten komin do WG (który kosztuje nie więcej niż WG bez odzysku) to w nim zmieści także dodatkowy kanał spalinowy. Komin dla kotłowni bedzie wtedy kosztował 500-1000zł a nie 20000 jak niektórzy sugerują.

 

I jego posiadanie nie będzie wykluczać instalacji PC, natomiast jego brak wyklucza instalację ekogroszku/oleju/gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, łazienka to naturalne miejsce dla pralki, nie widzę problemu. Modułu wewnętrznego + zasobnika 300l + naczynia wzbiorczego, rur i kilku zaworków, może jeszcze jakiejś pompki bym sobie już nie powiesił - chyba widzisz różnicę ?

 

To niezły wiochmen jesteś :)

 

A widzisz różnicę?

 

http://www.hewiterm.viessmann.com.pl/image/referencje/pompy-ciepla/kompaktowa-pompa-ciepla-z-zasobnikiem-cwu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jak ktoś chce WM to ją ma ale nie każdy musi chcieć - może wybudować komin do WG a jak już dobrze zaplanuje sobie układ domu i wybuduje ten komin do WG (który kosztuje nie więcej niż WG bez odzysku) to w nim zmieści także dodatkowy kanał spalinowy. Komin dla kotłowni bedzie wtedy kosztował 500-1000zł a nie 20000 jak niektórzy sugerują.

 

Ja rozumiem, bo tak dziadek i tato budowali... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mam pomieszczenie, nazywane kotłownią, w którym stoi pompa ciepła, ale już nie potrzebuję miejsca na węgiel i gdybym potrzebował to mógłbym tam suszyć pranie, bo będzie tam czyściutko a nie jak w kotłowni węglowej.

Cały czas zastanawia mnie jedno,dlaczego próbujecie wzajemnie przekonywać się do swoich wyborów. Ja,mimo wybrania nie najtańszych z moich ofert na PC i WM (ze względów serwisowych wybrałem firmy z okolicy), nie szukam akceptacji dla moich decyzji. Być może koszt instalacji PC w moim przypadku zwróci się po wielu latach, a może i nie, ale miałem tego świadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
No co ty, oni to stawiają w kuchni. Każdy ma pomieszczenie na to ale ciągła gadka o tym, że kotłownia musi być a pompownia nie musi - tylko takiego nikt nie widział co by jej nie miał, jak ją zwie tak zwie.

 

 

taka delikatna różnica, że kotłownia do PC ma jakby trochę mniejsze wymagania (wystarczy 1x1 z dużym zapasem) - czego nie można powiedzieć o kotłowniach "piecowych" gdzie przepisy precyzyjnie określają jakie są wymagane prawem odległości - co nie zmienia faktu, że większość ma to w doopie, tak samo jak te drzwi przeciwpożarowe które powinny być itd. Opał też można trzymać w garażu lub na zewnątrz domu w workach - żaden problem.

Ja piwnicę miałem przygotowaną pod "eko" i teraz mam gratis 2 duże pomieszczenia w piwnicy wolne - kotłownia+skład opału które są wykorzystane do innych celów niż były przeznaczone. Pralnię i suszarnię tam mam, między innymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze coś tobie napiszę mój ty geniuszu.

Często bywając na zachodzie, wiele razy nie widziałem u kogoś żadnej pralki. Od tego są tam pralnie :p

I taką rolę pełni u mnie pomieszczenie gospodarcze. Tam mam pralkę, suszarkę, miejsce na brudne skarpetki (ty trzymasz je w łazience? :D ), zlew, stację uzdatniania wody i PC. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka delikatna różnica, że kotłownia do PC ma jakby trochę mniejsze wymagania (wystarczy 1x1 z dużym zapasem) - czego nie można powiedzieć o kotłowniach "piecowych" gdzie przepisy precyzyjnie określają jakie są wymagane prawem odległości - co nie zmienia faktu, że większość ma to w doopie, tak samo jak te drzwi przeciwpożarowe które powinny być itd. Opał też można trzymać w garażu lub na zewnątrz domu w workach - żaden problem.

Ja piwnicę miałem przygotowaną pod "eko" i teraz mam gratis 2 duże pomieszczenia w piwnicy wolne - kotłownia+skład opału które są wykorzystane do innych celów niż były przeznaczone. Pralnię i suszarnię tam mam, między innymi

 

Bzdury opowiadasz. Jakie drzwi przeciwpożarowe ? Kto z Was ma pompę w pomieszczeniu 1x1 ? Mydlicie ludziom oczy.

Jeżeli zamierzałeś ogrzewać swoją kotłownią przy okazji kilku sąsiadów to ci zostały 2 duże pomieszczenie, ja na kotłownię mam przeznaczone 6m2. Gdy do niej zamiast kotła i małego widzącego zasobnika wstawię moduł wewnętrzny PC i zasobnik 300l stojący pozostanie tyle samo miejsca, zamiast 1,5-2t opału mogę tam 2 taborety postawić i się rozsiąść w miarę wygodnie bo nic więcej tam nie wejdzie.

 

Czytając takie rzeczy to rzeczywiście uważam, że wtopili niektórzy budując kotłownie którymi można ogrzewać osiedle i składować opał na 5 lat, w dodatku do których trzeba wstawiać drzwi przeciwpożarowe a więc mieli w planach kotły powyżej 30kW - takim kotłem to można ogrzać 5 moich domów.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiadasz. Jakie drzwi przeciwpożarowe ? Kto z Was ma pompę w pomieszczeniu 1x1 ? Mydlicie ludziom oczy.

Jak zamierzałeś ogrzewać swoją kotłownią przy okazji kilku sąsiadów to ci zostały 2 duże pomieszczenie, ja na kotłownię mam przeznaczone 6m2. Gdy do niej zamiast kotła i małego widzącego zasobnika wstawię moduł wewnętrzny PC i zasobnik 300l stojący pozostanie tyle samo miejsca, zamiast 1,5-2t opału mogę tam 2 taborety postawić i się rozsiąść w miarę wygodnie bo nic więcej tam nie wejdzie.

 

To ty bzdury opowiadasz.

Ja w pomieszczeniu 5,5m2 mam pralkę, suszarkę, miejsce na brudy, miejsce na miotły, stację uzdatniania wody i PC. Gdybym wstwił tam mostrum na węgiel to rzeczywiście nic więcej by już nie wlazło :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze coś tobie napiszę mój ty geniuszu.

Często bywając na zachodzie, wiele razy nie widziałem u kogoś żadnej pralki. Od tego są tam pralnie :p

I taką rolę pełni u mnie pomieszczenie gospodarcze. Tam mam pralkę, suszarkę, miejsce na brudne skarpetki (ty trzymasz je w łazience? :D ), zlew, stację uzdatniania wody i PC. :)

 

Ja wiem, że są pralnie. Są i mój ty światowcu garderoby przy każdej sypialni, małe łazienki przy każdej sypialni, garderoba główna, 2 tarasy i basen, czasem jeden na dworze i jeden w domu. No i garaż, 2 lub 3, czasem i lądowisko na śmigłowiec.

Różne rzeczy są, nie oznacza to, że każdy to ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty bzdury opowiadasz.

Ja w pomieszczeniu 5,5m2 mam pralkę, suszarkę, miejsce na brudy, miejsce na miotły, stację uzdatniania wody i PC. Gdybym wstwił tam mostrum na węgiel to rzeczywiście nic więcej by już nie wlazło :p

 

Monstrum na węgiel nie jest większe niż zasobnik 300l + moduł PCPW. Nie wiem, muszę dokładnie obmierzyć swoją "kotłownię", może ona rzeczywiście ma mniej niż 6m2 bo ja tam miejsca po wyautowaniu kotła mam tylko tyle, ile na magazynowanie opału przewidziano - 1,2x1,2x1,5m - co tam chcesz zmieścić ? Jak bym chciał jeszcze bufor 1000l zabudować to mam to miejsce zajęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...