Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Ale my nie o tym chyba rozmawiamy?

Pralkę też można kupić za 15 tysięcy :p

 

Dalej pytam. Widzisz różnicę?

 

Liwko, jak byś śledził temat to właśnie o tym, starają się niektórzy wmówić ludziom, że robiąc kotłownię po kosztach wyjdzie drożej od pompowni po kosztach....ale wyceny już doprosić się nie można poza stwierdzeniami "jak w pysk strzelił na węgiel 20kzł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mitch, jak dałeś ciała to twoja sprawa, ja nie dałem o czym już pisałem. Ja bym sobie w kuchni lub łazience tego nie postawił więc się cieszę, że mam kotłownię, jak bym budował kolejny dom to też ją zrobię w podobnym wymiarze jak mam.

 

A jak ty za piec i śrubki dałeś 14 kzł to ja się nie dziwię, że wam wychodzi drożej od PC. Co nie znaczy, że nie może wyjść o połowę taniej. Jak ty robisz wypasioną kotłownię na wypasionych śrubkach to ją może porównamy do pompowni na PCPW nibe za 42kzł a nie na takiej za 16 ? Do tego dodamy to co miało cię kosztować 7kzł między kotłem a rozdzielaczem i masz 49kzł.

Chryste panie. Jak Ty nie rozumiesz, co się do Ciebie pisze, to ja już rozumiem, czemu tak pianę bijesz.

 

Nie śrubki, a śrubunki. Śrubka do śrubunku dosyć daleko ma, także cenowo. Nie wiem, czy zauważyłeś, ale nie mam pieca na ekogroszek, tylko PC PW. Więc nie dałem 14 tys.

 

A generalnie mam zasadę, że jak się za coś biorę, to robię to porządnie, nie na odpierdol. Ty proponujesz zrobić kotłownię na ekogroszek za 7 tys, czyli na odpierdol. Żaden szanujący się hydraulik tak nie zrobi. Chyba, że mówimy o czymś na sztukę - wtedy ok. Ale wtedy porównuj taką instalację do tzw. "chinek" odpalanych przez użytkowników. I tak, taka chinka przy moim ociepleniu dałaby radę ogrzać dom. Zapewne nie drożej niż ekogroszek, a nadal bezobsługowo.

 

Ponadto masz tendencję utożsamiania wyboru rodzaju źródła ciepła (PC vs węgiel) z systemem CO (podłogówka vs grzejniki), wentylacją (WM vs WG) i grubością ocieplenia. O co Ci chodzi? To są wzajemnie niepowiązane systemy! Ciężko to pojąć? Jakbym miał ekogroszek i tak miałbym WM i podłogówkę i takie ocieplenie jak mam. Komin i taka wielka kotłownia byłyby mi zbędne. A jak jeszcze mi wytłumaczysz, czemu uważasz (normy prawne, rozporządzenia, ustawy prawne, cokolwiek!), że nie mógłbym mieć pieca na gaz bez komina, to już będę w siódmym niebie. Bo jak na razie cały czas bijesz pianę. To że Ty nie możesz już mieć tańszej instalacji PC, to wynika z Twoich wcześniejszych decyzji. Zwykła matematyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może inaczej.

Trzymasz pralkę w pomieszczeniu 1x1?

 

Liwko, jesteście śmieszni z tymi argumentami, dajecie ludziom takie propozycje a żaden z was z niej by nie skorzystał, żaden normalny człowiek nie postawi sobie tych klamorów w kuchni, jeden na drugim, to są doprawdy dobre żarty.

Co jeszcze wymyślicie, pralnia, teraz miejsce na konfitury....to ja może dorzucę, że mam w kotłowni ten m2 miejsca wolnego (skoro węgiel można z samochodu przynieść w woreczku) i tam mi się pędzi wino lub takie inne wino z ziemniaków lub hoduję w banioku karpie na wigilię. Normalnie można się uśmiać z tej argumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy porównuj taką instalację do tzw. "chinek" odpalanych przez użytkowników. I tak, taka chinka przy moim ociepleniu dałaby radę ogrzać dom. Zapewne nie drożej niż ekogroszek, a nadal bezobsługowo.

 

Nadal proszę o chinkę która zapewni mi 6-8kW przy -15-20st w cenie zestawu z całą resztą 7kzł - jakoś nie mogę się doczekać.

 

Ponadto masz tendencję utożsamiania wyboru rodzaju źródła ciepła (PC vs węgiel) z systemem CO (podłogówka vs grzejniki), wentylacją (WM vs WG) i grubością ocieplenia. O co Ci chodzi? To są wzajemnie niepowiązane systemy!

 

Doprawdy ? Niepowiązane ? To teraz doradź komuś tanie grzejniki w połączeniu z pompą, może być chinka, może być markowa i zapewnij go, że będzie zadowolony i z efektów ogrzewania i z kosztów. To teraz doradź komuś likwidację kominów...więc i WG bo do PC nie potrzeba a zamiast tego doradź WM z zapewnieniem, że wyjdzie taniej. Na pewno bedzie ci wdzięczny. Doradź jeszcze likwidację kotłowni czy jak tam zwał i postawienie PC w kuchni, jedno na drugim by mało miejsca zajęło albo zakup takiej fajnej jak Liwko wkleja - na pewno bedzie ci "wdzięczny" i na pewno wyjdzie to wszystko razem "taniej".

 

To są wszystko sprawy ze sobą ściśle powiązane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy ? Niepowiązane ? To teraz doradź komuś tanie grzejniki w połączeniu z pompą, może być chinka, może być markowa i zapewnij go, że będzie zadowolony i z efektów ogrzewania i z kosztów. To teraz doradź komuś likwidację kominów...więc i WG bo do PC nie potrzeba a zamiast tego doradź WM z zapewnieniem, że wyjdzie taniej. Na pewno bedzie ci wdzięczny. Doradź jeszcze likwidację kotłowni czy jak tam zwał i postawienie PC w kuchni, jedno na drugim by mało miejsca zajęło albo zakup takiej fajnej jak Liwko wkleja - na pewno bedzie ci "wdzięczny" i na pewno wyjdzie to wszystko razem "taniej".

 

To są wszystko sprawy ze sobą ściśle powiązane.

I znowu, nie czytałeś. Ja (i wiele innych osób) zrobiłem podłogówkę. Niezależnie od wyboru źródła ciepła. Nie grzejniki. Podłogówkę i już. Jak ktoś wybiera grzejniki - ok, to jego broszka. To Ty cały czas wiążesz systemy ze sobą niepowiązywalne w żaden sposób. Zrozum to wreszcie - WM, podłogówka i ocieplenie nie mają nic wspólnego ze źródłem ciepła. Nic, a nic. Null, zero, nada... Bijesz pianę. Ja twierdzę, że jeśli ktoś wybierze takie systemy jak ja, będzie zadowolony, czy wyjdzie taniej - nie wiem, wystarczy że weźmie drogiego instalatora i plany wezmą w łeb. Ale skoro wykazujesz taką wielką chęć cięcia kosztów przy węglu, nie wątpię, że wykażesz podobną chęć przy wybieraniu ofert na PC. Chyba, że wcale nie o to chodzi, a o bicie piany i postawienie na swoim. Wtedy i złota rybka nie pomoże.

 

I nadal będę wybierał bezobsługowe źródła ciepła, np. gaz. Do gazu komin jest niepotrzebny. Ale ten temat widzę jest nieco niewygodny dla Ciebie.

 

PC nie stawiałbym w kuchni, bo mam małą i nie zmieściłaby się. Ale już przy schodach lub w garażu spokojnie wejdzie (a mam tam nieco niewykorzystanego miejsca). Ale to już pewnie jest problem, bo zaciąłeś się na tej kuchni nieszczęsnej. W sensie, dalej bijesz pianę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że wcale nie o to chodzi, a o bicie piany i postawienie na swoim. Wtedy i złota rybka nie pomoże.

 

To jest raczej oczywiste, dlatego proponuje odpuszczenie bezsensownej dyskusji, bo tylko tworzy się kolejne strony do czytania, z których nic nie wynika. Lepiej podyskutować o rozwiązaniach technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu, nie czytałeś. Ja (i wiele innych osób) zrobiłem podłogówkę. Niezależnie od wyboru źródła ciepła. Nie grzejniki. Podłogówkę i już. Jak ktoś wybiera grzejniki - ok, to jego broszka. To Ty cały czas wiążesz systemy ze sobą niepowiązywalne w żaden sposób. Zrozum to wreszcie - WM, podłogówka i ocieplenie nie mają nic wspólnego ze źródłem ciepła. Nic, a nic. Null, zero, nada... Bijesz pianę. Ja twierdzę, że jeśli ktoś wybierze takie systemy jak ja, będzie zadowolony, czy wyjdzie taniej - nie wiem, wystarczy że weźmie drogiego instalatora i plany wezmą w łeb. Ale skoro wykazujesz taką wielką chęć cięcia kosztów przy węglu, nie wątpię, że wykażesz podobną chęć przy wybieraniu ofert na PC. Chyba, że wcale nie o to chodzi, a o bicie piany i postawienie na swoim. Wtedy i złota rybka nie pomoże.

 

I nadal będę wybierał bezobsługowe źródła ciepła, np. gaz. Do gazu komin jest niepotrzebny. Ale ten temat widzę jest nieco niewygodny dla Ciebie.

 

PC nie stawiałbym w kuchni, bo mam małą i nie zmieściłaby się. Ale już przy schodach lub w garażu spokojnie wejdzie (a mam tam nieco niewykorzystanego miejsca). Ale to już pewnie jest problem, bo zaciąłeś się na tej kuchni nieszczęsnej. W sensie, dalej bijesz pianę ;)

 

 

 

Ma sporo wspólnego, wszystko to jest jeden system ogrzewania i niestety w przypadku PC musi lub powinien być w wariancie droższym, w przypadku wegla/gazu może być w wariancie tańszym.

 

Cały czas proszę o taką naj naj naj tańszą PC co da mi 6-8kW/-15 i podziała do -20, mam chęć wybierania takiej oferty PC i was proszę o to, ekspertow od PC....i jakoś się doprosić nie mogę....bo takich nie ma. To wy bijecie pianę. Na kolanach mam was błagać o wskazanie dystrybutora takich PC ? Jeżeli twierdzicie, że takie są to zapewne wiecie też gdzie można nabyć.

 

Tak się zaciąłem na tej kuchni jak wy na pralnio-suszarni. Do garażu owszem, możesz wstawić PC i zasobnik 300l, przecież tak wszyscy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej oczywiste, dlatego proponuje odpuszczenie bezsensownej dyskusji, bo tylko tworzy się kolejne strony do czytania, z których nic nie wynika. Lepiej podyskutować o rozwiązaniach technicznych

 

Dokładnie. Dla tego proponuję podać tą magiczną konfigurację pompowni tańszej od taniej kotłowni na ekogroszku i temat będzie zamknięty. Niestety stale się opowiada, że PC taniej od ekogroszku w instalacji ale gdy trzeba podać taką konfigurację kotłowni po kosztach na PC w porównaniu do podobnej na ekogroszek to się zaczyna co się zaczyna, konfitury i pranie w pompowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mamy jechac i ci kupic... przywiesc... za ciebie zamowic...

 

Chcesz tania Chinke poszukaj... czy nalezysz do tych co nie maja w sklepie za rogiem to znaczy ze nie ma...

 

Dokładnie, kocioł na węgiel kupie w markecie za rogiem, PC, wiem towar nie tak popularny, może być w promieniu 100km od katowic lub wysyłka od polskiego importera z polską gwarancją i serwisem - mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...