Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Skad mam wiedziec gdzie taka nabyc... nie nabylem takiej... za to pokazalem ci dobra PC za 900£... NADAL NIE PASUJE?

10kW przy -20*C... za malo? :o

Mamy jechac i ci kupic... przywiesc... za ciebie zamowic...

Chcesz tania Chinke poszukaj... czy nalezysz do tych co nie maja w sklepie za rogiem to znaczy ze nie ma...

Nie pozostaje nic innego, tylko poprosić _olo_, jak już wszystko kupi, czy to węgiel czy PC, o podsumowanie kosztów. Może inni skorzystają z tych informacji przynajmniej, bo z tego bicia piany przez niego, na pewno nic nie wyniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego pajacujesz?

 

Mam dom z 1988/89r Projekt 1980r.

 

PC w najwieksze mrozy chce 2,5-3kW.... to jakie mam zapotrzebowanie olo... PC oddaje max 10kW przy -20*C

[ATTACH=CONFIG]282937[/ATTACH]

 

Jakie ma wymagania obliczeniowe ? Pokaż tabelkę.

Jaka powierzchnia ?

 

Artura ma malutkie....dla tego ma t-capa 9kW.

Twój ma malutkie dla tego masz też pewnie jakąś kolumbrynę - to tak, żeby było zgodnie z logiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszego bicia piany tym bardziej skoro nie potraficie przedstawić kosztów ofert które dostaliście, kosztów i komponentów do wykonania taniej kotłowni na PC tylko ciągle szukacie tematów zastępczych.

 

Olo odpowiedz mi proszę na pytanie, czy mozna wstawić prlakę do pomieszczenia 1x1???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chcesz to ja odpowiem. Można. PC też można. Kotła na węgiel nie można :p

Czy w tym pomieszczeniu z pralką oprócz prądu coś być musi? Nie musi. Z PC też nic więcej nie musi. Z kotłem na węgiel musi! Musi być komin, musi być wentylacja grawitacyjna, muszą drzwi otwierać się na zewnątrz, musi być miejsce na baniak CWU, na naczynka i resztę gratów! A to potrzebuje miejsca, a miejsce to pieniądze. No chyba że komuś to z nieba spada (u węglarzy to norma) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz cos czego nikt inny nie ma albo nie wielu... tak... musisz twoj promien powiekszyc poza 100km...

 

;)

 

No tak, bo każdy chce jakieś nie wiadomo jakie produkty garażowe bez inwerterów za 20kzł, których pełno a nikt nie chce inwerterów o P=10kW przy -15 za grosze ? No bądź poważny, czy naprawdę myślisz, że gdyby takie produkty można było kupić lokalnie, niech będzie że nawet przez allegro ale od polskiego dystrybutora z polską gwarancją za 1000 funciaków to ktoś by jeszcze się ładował w kotły ???

Dla czego Arturo nie handluje takimi PC, miał by żniwa jak sprzedawcy kotłów na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie chcesz to ja odpowiem. Można. PC też można. Kotła na węgiel nie można :p

Czy w tym pomieszczeniu z pralką oprócz prądu coś być musi? Nie musi. Z PC też nic więcej nie musi. Z kotłem na węgiel musi! Musi być komin, musi być wentylacja grawitacyjna, muszą drzwi otwierać się na zewnątrz, musi być miejsce na baniak CWU, na naczynka i resztę gratów! A to potrzebuje miejsca, a miejsce to pieniądze. No chyba że komuś to z nieba spada (u węglarzy to norma) :)

 

Zgrana płyta, czytałem to juz wielokrotnie.

 

Że twoja pc tam wejdzie to nie znaczy, że każda ! Ja jakoś widzę fotki posiadaczy takich PC za 20 a nie za 40 to widzę całą ścianę orurowaną i zasobnik 300l obok, na 1m2 nie zmieścisz.

Oprócz konfiguracji kotłowni z PC za 7kzł proszę się wpisywać kto z was świadomych wybrał takie rozwiązanie jakie proponujesz a kto jednak ma pomieszczenie 5-6m2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy, ale ja cały czas podejrzewam, że olo to żona karoki :D

 

 

Kobry może też :lol:

A mi się wydaje że Ty już do reszty zbzikowałeś :)

Twojego kolegę niedoli chyba już przymknęli gdzieś w bezpiecznym miejscu bo coś go nie widzę, teraz na Ciebie kolej :)

Stęskniłeś się za koroką ?

Nie mam czasu Liwko, sezon w pełni, ludzie chcą domki zamykać przed zimą i grzać żeby wykańczać w cieple.

Pompiarze widać muszą się dwoić i troić żeby coś na forum odłowić, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz konfiguracji kotłowni z PC za 7kzł proszę się wpisywać kto z was świadomych wybrał takie rozwiązanie jakie proponujesz a kto jednak ma pomieszczenie 5-6m2 ?

 

Ja pierd...e :bash:

 

Czy w tych 5-6m2 jest tylko PC, komin, wentylacja grawitacyjna i drzwi otwierane na zewnątrz??? To pomieszczenie nazywa się gospodarcze, ponieważ znajdują się w nim wszystkie inne graty, których nie chciałem trzymać w mieszkalnej części domu!

Powiedz mi jaki by był sens trzymania PC w np. kuchni gdy pralkę trzymam w tamtym pomieszczeniu? To dopiero była by głupota! A stacja uzdatniania wody? W sypialni? A suszarka? W kuchni? Czy gdybym miał wstawić do tego pomieszczenia kocioł z podajnikiem, komin, to czy reszta by weszła? NIE! Musiałbym dobudował kilka dodatkowych metrów albo zabrać je z części mieszkalnej! A każdy metr kwadratowy domu to 2-3 tysiące złotych! Wystarczy że dołozymy tylko cztery a już mamy 10 tysięcy! Do tego komin. I nie pierdziel mi tu czy wentylacja taka czy siaka, wentylacja to nie system grzewczy i gówno mnie obchodzi czy ktoś chce taką czy siaką, komin do kotła być MUSI, do PC, prądu czy gazu NIE. A to dodatkowe kilka tysięcy. I już mamy cenę dobrej PC. A gdzie kocioł z podajnikiem? Może jego cena to np. dolne źródło PC?

Jak ktoś ma rozum to z niego korzysta, a "głupi ten co głupio robi"

Wiesz z czego to cytat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skup sie olo.... ja ci obiecywalem PC za 7000:-?

A te Chinskie byly z inverterem... ale pewnie czytac sie nie chcialo...

 

Znalazlem ci taka uzywana za 900£ HT, Daikina ktora pierwotnie ponoc kosztowala ponad 9000£... a wiec o jakich Chinkach bez invertera piszesz...

Jaka gwarancje chcesz na PC za 5500:- Zbiornik CWU ze stali nierdzewnej pewnie wiecej kosztuje...

 

Czy ty jeszcze wiesz o co sie czepiasz.... pal weglem i nie miej pretensji do swiata

 

Teraz już wiemy wszystko - nie jest taniej, sam przyznałeś. Taniej to moze być z chin bez gwarancji albo używana z UK albo taka co się nie nada do ogrzania domu i pójdzie w ruch kominek, ekokominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dla tego proponuję podać tą magiczną konfigurację pompowni tańszej od taniej kotłowni na ekogroszku i temat będzie zamknięty.

Lubisz i porównujesz szity to masz taniej od twojego śmieciucha:

http://allegro.pl/klimatyzator-scienny-on-off-midea-model-msr-09hrn1-i4636534672.html

W dalszym ciągu bez komina i bez kotłowni a dodatkowo bez podłogówki,bez grzejników.

Jak lubisz same dziadostwa i w nowym domu chcesz pakować grzejniki ze złomu to łykaj.

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd...e :bash:

 

Czy w tych 5-6m2 jest tylko PC, komin, wentylacja grawitacyjna i drzwi otwierane na zewnątrz??? To pomieszczenie nazywa się gospodarcze, ponieważ znajdują się w nim wszystkie inne graty, których nie chciałem trzymać w mieszkalnej części domu!

Powiedz mi jaki by był sens trzymania PC w np. kuchni gdy pralkę trzymam w tamtym pomieszczeniu? To dopiero była by głupota! A stacja uzdatniania wody? W sypialni? A suszarka? W kuchni? Czy gdybym miał wstawić do tego pomieszczenia kocioł z podajnikiem, komin, to czy reszta by weszła? NIE! Musiałbym dobudował kilka dodatkowych metrów albo zabrać je z części mieszkalnej! A każdy metr kwadratowy domu to 2-3 tysiące złotych! Wystarczy że dołozymy tylko cztery a już mamy 10 tysięcy! Do tego komin. I nie pierdziel mi tu czy wentylacja taka czy siaka, wentylacja to nie system grzewczy i gówno mnie obchodzi czy ktoś chce taką czy siaką, komin do kotła być MUSI, do PC, prądu czy gazu NIE. A to dodatkowe kilka tysięcy. I już mamy cenę dobrej PC. A gdzie kocioł z podajnikiem? Może jego cena to np. dolne źródło PC?

Jak ktoś ma rozum to z niego korzysta, a "głupi ten co głupio robi"

Wiesz z czego to cytat?

 

To w takim razie mój komin do kotła kosztował 500, może 700zł. Ja pier..., ale koszty, to tyle co 2 roczne przeglądy PC.

Ja mam pomieszczenie kilka m2 jak wy i pomieszczę tam wszystko co trzeba, niezależnie czy to będzie gaz, węgiel czy pompa. Gdy nie będzie węgla zostanie mi 1,2x1,2x1,5m przestrzeni - ja pier..., musiało mnie to kosztować majątek, wykorzystam to na wygodniejsze ustawienie miotły niz w sytuacji gdyby tam leżał węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz i porównujesz szity to masz taniej od twojego śmieciucha:

http://allegro.pl/klimatyzator-scienny-on-off-midea-model-msr-09hrn1-i4636534672.html

W dalszym ciągu bez komina i bez kotłowni a dodatkowo bez podłogówki,bez grzejników.

Jak lubisz same dziadostwa i w nowym domu chcesz pakować grzejniki ze złomu to łykaj.

 

No nie rozśmieszaj mnie. Prosiłem o odpowiednik - czyli taki co ogrzeje dom o zapotrzebowaniu 6kW przy -15, będzie działać do -20 i ma to być pcpw a nie zabawka dla jednego pomieszczenia.

 

To jak byś nie zauważył nie ma 6kW/-15, przy -7 już nie pracuje w dodatku to PC P/P więc jak chcesz skutecznie tym ogrzać 5 pokoi, 2 łazienki, kuchnię, garaż i część strychu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie mój komin do kotła kosztował 500, może 700zł. Ja pier..., ale koszty, to tyle co 2 roczne przeglądy PC.

Ja mam pomieszczenie kilka m2 jak wy i pomieszczę tam wszystko co trzeba, niezależnie czy to będzie gaz, węgiel czy pompa. Gdy nie będzie węgla zostanie mi 1,2x1,2x1,5m przestrzeni - ja pier..., musiało mnie to kosztować majątek, wykorzystam to na wygodniejsze ustawienie miotły niz w sytuacji gdyby tam leżał węgiel.

 

No mówiłem że węglarzom wszystko z nieba spada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie rozśmieszaj mnie. Prosiłem o odpowiednik - czyli taki co ogrzeje dom o zapotrzebowaniu 6kW przy -15, będzie działać do -20 i ma to być pcpw a nie zabawka dla jednego pomieszczenia.

 

To jak byś nie zauważył nie ma 6kW/-15, przy -7 już nie pracuje w dodatku to PC P/P więc jak chcesz skutecznie tym ogrzać 5 pokoi, 2 łazienki, kuchnię, garaż i część strychu ?

To to masz następnego szita:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-split-bez-glikolu-cop4-2-i4646420876.html

W dalszym ciągu bez komina i bez kotłowni,taniej od twojego smieciucha.

Lubisz takie badziewia u siebie w domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to masz następnego szita:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-split-bez-glikolu-cop4-2-i4646420876.html

Zabawne sa przepychanki o 5-10 tys gdzie jako przylkad podaje sie dom 300m2.

 

Albo ktos pisze o tym, jako o sowim domu wymarzonym nie prawdziwym albo jest ostatnim idiota budujac dom za milion i zmuszajac sie do bycia palaczem czy skladowania opalu dla kilku tys PLN, albo ze dla takiej osoby istotne jest czy zaplaci 2 czy 3 tys za ogrzewanie za rok jak mowe felgi do auta kosztuja z 2 razy tyle :p

 

WIdzial ktos dom 300 m3 wybudowany ponizej banki? Chyba tylko na forum :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka delikatna różnica, że kotłownia do PC ma jakby trochę mniejsze wymagania (wystarczy 1x1 z dużym zapasem) - czego nie można powiedzieć o kotłowniach "piecowych" gdzie przepisy precyzyjnie określają jakie są wymagane prawem odległości - co nie zmienia faktu, że większość ma to w doopie, tak samo jak te drzwi przeciwpożarowe które powinny być itd. Opał też można trzymać w garażu lub na zewnątrz domu w workach - żaden problem.

Ja piwnicę miałem przygotowaną pod "eko" i teraz mam gratis 2 duże pomieszczenia w piwnicy wolne - kotłownia+skład opału które są wykorzystane do innych celów niż były przeznaczone. Pralnię i suszarnię tam mam, między innymi

Tak z ciekawości zapytam a te dwa pomieszczenia to z nieba spadły ?

Ponoć tylko węglarze za nie dodatkowo płacą ciężką kasę :)

Sranie w banie koledzy pompiarze.

Każdy ma i wybudował jakieś tam metry, mają i kominy pompiarze ale oni na wszystkim oszczędzają, pewnie też im te kominy krasnoludki za free w nocy wybudowały, hehe

No przecież z tych salonowych lokomotyw dym oknami nie wypuszczają ?

To jest tylko takie pitu litu, cały ten wątek.

Domy budują raczej ludzie dorośli i każdy na szczęście ma swój rozum i liczy realnie siły na zamiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...