Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

To to masz następnego szita:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-split-bez-glikolu-cop4-2-i4646420876.html

W dalszym ciągu bez komina i bez kotłowni,taniej od twojego smieciucha.

Lubisz takie badziewia u siebie w domu ?

 

To już lepiej ale mówi ci coś A20W35 ?

 

Te 12kW to dla takich parametrów więc ile dla -15 ?

Ten COP 4,2 dla jakich parametrów ? Też dla A20W35 ?

To pompa do domu czy raczej do basenu w ciepłym klimacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To to masz następnego szita:

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-12kw-split-bez-glikolu-cop4-2-i4646420876.html

Zabawne sa przepychanki o 5-10 tys gdzie jako przylkad podaje sie dom 300m2.

 

Albo ktos pisze o tym, jako o sowim domu wymarzonym nie prawdziwym albo jest ostatnim idiota budujac dom za milion i zmuszajac sie do bycia palaczem czy skladowania opalu dla kilku tys PLN, albo ze dla takiej osoby istotne jest czy zaplaci 2 czy 3 tys za ogrzewanie za rok jak mowe felgi do auta kosztuja z 2 razy tyle :p

 

WIdzial ktos dom 300 m3 wybudowany ponizej banki? Chyba tylko na forum :p

 

To nie temat dyskusji - temat dyskusji taki czy taniej czy drożej wychodzi kotłownia na węgiel/PCPW

 

Bańka za dom 300m2 ? To chyba w W-wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy JA ci oferowalem PC za 7000:- ??? Czy ja pisalem ze masz kompletna kotlownie za 7000:- Jezeli nie , to o co Ci chodzi?

 

Policzyles juz sobie... 150m2 i max 3kW na PC przy -20*C....

 

 

Powiedz o co masz pretesje? Nie wyspany moze jestes?

 

Nie mam o nic, mam uczulenie na kłamstwa i naciąganie faktów.

Przyznałeś się, że nie obiecywałeś, i słusznie, bo to utopia. To teraz proszę o podobną kotłownię za 2x więcej niż na węgiel - 14kzł, ma spełniać dalej te same wymagania - dawać 6kW/-15, działać do min -20 - jak ten badziewny kocioł na ekogroszek w kotłowni za 7kzł.

Ale nową, może być chinol ale nie zakup w chinach tylko w niech będzie, promieniu - 200km od Katowic i cała Polska z wysyłki. Gwarancja 24m-ce, serwis - jak ten kocioł badziewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Właśnie o tym pisze kolega że niepotrzebnie je wybudował!

Nareszcie karoka dotarło do tej twojej pustej łepetyny :D

 

Nawet posiadając kocioł na ekogroszek niepotrzebnie je zbudował. Ja nie mam piwnicy, nie mam 2 pomieszczeń, mam jedno, kilka m2 (jak obmierzę podam co do cm2). Skoro kolega miał takie plany i wybudował 2 spore pomieszczenia to najwyraźniej chciał kupować węgiel na węglarki 20t i ogrzewać min. 5 poprzednich i 5 kolejnych pkt. adresowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrz na oferte Panasonic i sie tak nie spinaj... kupujac w UE masz gwarancje... tylko trzeba dupe ruszyc a nie siedziec i marudzic.

 

Zlozyles jakies zapytania do sprzedawcow w kraju... pytales o rabaty etc?

 

Masz...http://www.saturnsales.co.uk/Panasonic-Aquarea-Compact-Monoblock-Heat-Pumps-Heating-Only.html

 

z gwarancja...

 

 

 

 

Ja wiem olo... ja wiem ze nie wiesz o co chodzi... i chyba tu mamy odpowiedz na twoj problem...

 

Ale przypomne... bylo ze 7kW moze starczy ale powinno byc 9kW... no bo chcesz grzac w taniej taryfie,....a weglem mozesz grzac w kazdej nie...

 

Pierwotnie takie pompki ci mielismy przedstawic... potem bylo 8kW... a teraz jest juz 6kW...

 

Takze mowie... wiecej izolacji i mniejsza PC... dasz rade moze nawet 3kW starcza... bo przeciez nie masz projektu z 1980'

 

 

http://allegro.pl/pompa-ciepla-panasonic-seria-aquarea-3-kw-i4668560633.html

 

masz 3 lata gwarancji... sterowanie przez telefon ( zupelnie jak przy kotle na wegiel, a wiec nie odstaje )

 

Zaniżam kryteria jak mogę byście się zmieścili z tymi chinkami, zrezygnowałem już z II taryfy, moc na styk a nadal brak ofert.

Jeżeli kupię to raczej 8-9kW/-15 - te obniżone wymagania to by wam ulżyć w poszukiwaniach...mimo tego efektów brak bo to nie mozliwe !

 

Ten mniejszy panasonic z wielką biedą gdy dam kolejną taryfę ulgową się załapie, bez akumulacyjnego grzania w niskich temp no i zapewne trzeba parę dodatkowch gadżetów dokupić w porównaniu do splitów. A co reszta ? Zasobnik z długą wężownicą +3000...ups, już się nie załapał do kwoty 2x wyższej niż kotłownia z ekogroszkiem.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie temat dyskusji - temat dyskusji taki czy taniej czy drożej wychodzi kotłownia na węgiel/PCPW

 

Bańka za dom 300m2 ? To chyba w W-wie.

Przeczytaj dokładnie temat wątku...

 

Koszt 1m2 budowy domu systemem gospodarczym to ok.2,5tys.zł,ktoś kto dysponuję taką kasą i chce budować dom 300m2 nie będzie raczej budował systemem gospodarczym tylko zleci go od A do Z firmie czyli spokojnie bańka za taki dom wyjdzie.

No chyba,że milionerem jest człowiek pokroju olo i musi mieć 300m2 ale za to w środku domu śmieciuch za 2 tys.zł i najtańsze grzejniki z marketu lub nawet ze złomu.

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie temat wątku...

 

Koszt 1m2 budowy domu systemem gospodarczym to ok.2,5tys.zł,ktoś kto dysponuję taką kasą i chce budować dom 300m2 nie będzie raczej budował systemem gospodarczym tylko zleci go od A do Z firmie czyli spokojnie bańka za taki dom wyjdzie.

No chyba,że milionerem jest człowiek pokroju olo i musi mieć 300m2 ale za to w środku domu śmieciuch za 2 tys.zł i najtańsze grzejniki z marketu lub nawet ze złomu.

 

Dobra dobra, ceny z kosmosu, za połowę wybudujesz i to firmami a nie gospodarczą metodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O znowu jest 9kW...

 

Olo... za malo sypiasz...

 

I w czym ulzyc... ja mam PC, nie musze tobie nic szukac...

 

Moc na styk 6kW w nowym domu... :o

 

Policzyles ile ja potrzebuje... podalem ci chyba wsyzstkie dane... 150m2 PC pobiera 3kW...

przy -20*C a ty chcesz PC 9kW... do nowego domu... i to z Inverterem...

 

A i powiedz czy 1,5m2 wystarczy na ta kotlownie wraz ze zbiornikiem na CWU , ta za7000:-

 

Jakiś ty zaczepny. Nie wyceniasz mojej kotłowni a taką przeciętną. Pokaż tabelkę z twoim OZE a nie pisz ile zużyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Bingo! Właśnie o tym pisze kolega że niepotrzebnie je wybudował!

 

to bardzo duże uproszczenie i nie do końca prawdziwe. Ale karoka i olo i tak wiedzą że spadło z nieba i niepotrzebnie wybudowane.

 

Piwnicę od początku planowałem, gdyż bardzo doceniam pomieszczenia gospodarcze. Mam kilku znajomych, co mając okazały garaż dwustanowiskowy, parkują pod chmurką, bo miejsca nie ma...ale ja nie o tym chciałem.

Część piwnicy miała być przeznaczona na kotłownię+skład opału. Nie posiadając dzisiaj tych pomieszczeń (czytaj byłyby zajęte przez piec i skład opału) miałbym problem z niedoborem miejsca.

Olo - przy okazji współczuję braku powierzchni gospodarczej.Naprawdę.

Gdybym od początku robił pod PC, to jedyne co bym zmienił, to tylko nie budował kominów, pomieszczenia i tak by były, bo są mi zwyczaknie potrzebne. A że z nieba nie spadły? - mój przypadek to jest akurat jeden z tych (nielicznych) przypadków, że piwnice wyszły tanio

 

 

No chyba,że milionerem jest człowiek pokroju olo i musi mieć 300m2 ale za to w środku domu śmieciuch za 2 tys.zł i najtańsze grzejniki z marketu lub nawet ze złomu.

no i to nie jest śmieszne, ale jest dużo takich przypadków. Nie milionerzy, ale olbrzymie(drogie) domy i w środku najtańszy piec węglowy...Dla mnie osobiście to obciach - dla nowych domów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie w nocy PC, ustawiłem na 22,5 na sterowniku bo mi zimno było. Podbiło o jeden stopień i teraz szanowna małżonka otworzyła okna, bo jej za gorąco. Cholerna podłogówka ;) Miałby człowiek grzejniki to by kłopotu nie miał, podłogówkie se sprawiłem, to teraz cierpię ;) Tak, podłogówka ma też wady, żeby nie było :)

 

A'propos małżonki.. Wpadła na pomysł, że zrobimy sobie ognisko w ogrodzie. No i weź jej wytłumacz, że w lesie palić nie wolno ;) Mogłem se piec na węgiel kupić..

 

Przy okazji spojrzałem, miałem już -0,7 w tym tygodniu. Winter is coming! No, może z wyjątkiem tego pięknego słońca, w którym idzie się opalać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo pewnie kosoliduje namiary na firmy co mi domek postawai 300m2 wraz z dzialka za 500000:-

 

Chociaz przyznam ze mi 150m2 wystarczy... najwyzej niech dozuca garaz 40m2 i powiedzmy 290000:-:popcorn:

 

Olo czekam... bo nie wiem czy mam dom wystawic na sprzedaz i dzieki Tobie jednak sie wybudowac.:)

Wierzę w to, że przy budowie systemem gospodarczym i naprawdę dużym wkładzie własnej pracy można wybudować dom 100 m2 za 200 tys. bez działki. Oczywiście oszczędzając na wszystkim maksymalnie. Ale nie wierzę, że można wybudować bez kiwnięcia palcem dom 300 m2 za 500 tys. czy to z czy bez działki. Nawet z kotłownią na piec zasypowy za 1000 pln. To się nie da. A jak się da, to chyba nie chciałbym w takim domu mieszkać. Tj. z domem dla siebie to raczej by nie miało nic wspólnego.

Nevermind, _olo_ jeszcze się nie wybudował do końca. Jak już postawi dom z ogrodzeniem i piękną kostką przed nim i w nim zamieszka, to chciałbym, żeby rzucił kwotę, jaką go to kosztowało. I żeby powiedział szczerze (podkreślam - szczerze!), jaką kwotę pierwotnie planował przeznaczyć na budowę, a ile faktycznie poszło, czy budował ekipami. I Czy te moje 9 tys więcej na PC PW robi aż tak wielką różnicę w całościowym koszcie domu. Ja na chwilę obecną już mogę powiedzieć, że przestrzeliłem się o jakieś 70 tys. A nie budowałem wszystkiego ekipami.

 

Dziwne, że najwięcej wątpliwości co do kosztów budowy i ogrzewania etc. mają albo sprzedawcy albo użytkownicy, którzy jeszcze się nie wybudowali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę w to, że przy budowie systemem gospodarczym i naprawdę dużym wkładzie własnej pracy można wybudować dom 100 m2 za 200 tys. bez działki. Oczywiście oszczędzając na wszystkim maksymalnie. Ale nie wierzę, że można wybudować bez kiwnięcia palcem dom 300 m2 za 500 tys. czy to z czy bez działki.

 

To uwierz, skoro można 100m2 za 200 to 300 by wychodziło z prostego rachunku 600tys. Ale to tak nie działa - ja w swoim miałem mieć niespełna 150m2, zmieniłem projekt i za 30 tys. zyskałem dodatkowe 70m2, odliczając to, że mogłem zrezygnować z okien dachowych bo mam okna w szczytach więc nieco tańsze niż dachowe jeszcze pare tys można odjąć z tych 30. Stan surowy zamknięty tych dodatkowych m2 kosztował mnie 400zł/m2, o ile będę to użytkował. Lub jak wolisz cena m2 całego budynku znakomicie spadła...dzięki stropowi za 15kzł i trochę większej ilości ścian za 15kzł.

Nie mam piwnic co mnie cieszy bo teren może być nieprzyjemny pod względem wody, mam strych z możliwością adaptacji na użytkowe poddasze.

 

Wbrew pozorom - do pewnych rozmiarów małe domy to drogie domy licząc za m2. Zwiększając wymiar obrysu z 10x10 na 12x12 zyskujesz niemal 50% a nie kosztuje to 50% więcej z całą pewnością. Budując 2 kondygnacje 12,5x12,5 zamiast 10x10 zyskujesz 100m2 i masz swoje niemal 300m2. Przeważnie działki większej to nie wymaga niż typowa 650-1000m2.

Z wykończeniem już jest nieco inaczej bo tu tynki, posadzki, malowania, więcej stolarki bo więcej pomieszczeń a to już od m2 zależne bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem sobie w nocy PC, ustawiłem na 22,5 na sterowniku bo mi zimno było. Podbiło o jeden stopień i teraz szanowna małżonka otworzyła okna, bo jej za gorąco. Cholerna podłogówka ;) Miałby człowiek grzejniki to by kłopotu nie miał, podłogówkie se sprawiłem, to teraz cierpię ;) Tak, podłogówka ma też wady, żeby nie było :)

 

 

Co ty nie powiesz, ma wady. Teraz nie wiem czy poważnie piszesz czy nie bo podobno to jej wielka zaleta, że jak ci się zimno wieczorem zrobi to zanim zacznie grzać to już ranek wita i trzeba okna otwierać bo do wieczora stygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykończeniem już jest nieco inaczej bo tu tynki, posadzki, malowania, więcej stolarki bo więcej pomieszczeń a to już od m2 zależne bardziej.

No właśnie,zapomniałeś o wykończeniu,które jest nie współmiernie droższe niż sama budowa do SSO.

Sądzę,że o tym zapominają "milionerzy" budujący domy ponad 200m2 gdzie użytkują tylko 100m2 a reszta do wykończenia na święty nigdy.

W tych 100m2 oczywiście kocioł zasypowy za 2tys.zl i najtańsze grzejniki bo przecież zabrakło już kasy na cywilizowane źródlo ciepła.

Bardzo mądre podejście do budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...