Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To uwierz, skoro można 100m2 za 200 to 300 by wychodziło z prostego rachunku 600tys. .

Przeczytaj na forum jakie domy metrażowo buduje się systemem gospodarczym do 200tys.zł,są to domy do 100m2 gdzie znakomita większosć prac przy budowie wykonywana jest przez samych inwestorów i z niskich jakościowo materiałów.

Wyobrażasz sobie,że dom 300m2 sami inwestorzy będą budowali ?

Na takie domy decydują się jedynie bogaci lub nie zdający sobie sprawy z kosztów inwestorzy.

Jak pisałem,wykończony dom to kwota 2,5tys.zł za m2 pow.całkowitej i to budowana systemem gospodarczym a nie przez firmę od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie troszke wiecej... Ale daj te 100:-/m2.

 

1000m2 mamy 100000:-

Zostalo 190000:- na domek 150m2 + garaz 40m2. Z wykonczeniem

Niech bedzie taki gorszy co bym 9kW PC potrzebowal...

 

Juz masz jakies firmy... Nie musza byc lokalne, wez cos z Pomorskiegi...

 

Czekam

 

A sam sobie znajdź, ja już mam - taka była odpowiedź jak wyszło, że nie kupi się PC o odpowiedniej mocy za cenę kotłowni węglowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj na forum jakie domy metrażowo buduje się systemem gospodarczym do 200tys.zł,są to domy do 100m2 gdzie znakomita większosć prac przy budowie wykonywana jest przez samych inwestorów i z niskich jakościowo materiałów.

Wyobrażasz sobie,że dom 300m2 sami inwestorzy będą budowali ?

Na takie domy decydują się jedynie bogaci lub nie zdający sobie sprawy z kosztów inwestorzy.

Jak pisałem,wykończony dom to kwota 2,5tys.zł za m2 pow.całkowitej i to budowana systemem gospodarczym a nie przez firmę od A do Z.

 

Chcesz powiedzieć, że te moje 75m2 SSZ po 400zł/m2 podrożeją po położeniu tynków, instalacji, paneli i farby o 600% ?

 

To już się boję bo wg takich rachunków mój dom może kosztować 1,3mln

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja nie pisalem ze mozna kupic taka za 7000:-, a ty podales polowe ceny z miliona za 300m2...

A wiec slucham, niech bedzie 300m2 za 500000, znaczy 400000, bo niestety stowa na dzialke...

 

Czekam olo.... Jakis tel do tej firmy, mail?

Pokaz moze zrealizowane domki w tej cenie... To i uczulenie przejdzie

 

Dasz namiar na pompę to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pow,całkowitą domu i ile wyniósł Cię SSZ.

Najlepiej dla uwiarygodnienia zapodaj rzuty.

 

A co to ma do rzeczy. Napisane było wyraźnie - skoro można wybudować dom 100m2 za 200tys to i można wybudować 300m2 za 500 tys. Z prostego rachunku wynika że powinno wyjść 600 ale tak nie jest bo czy to będzie dom 1, 2 lub 2,5 kondygnacyjny - formalności, fundament i dach pozostają a nie mnożą się przez 2, a to znaczna część kosztów SS. Przybywa kpl strop + ściany a to stanowi mniej więcej 1/3 SS takiej parterówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy. Napisane było wyraźnie - skoro można wybudować dom 100m2 za 200tys to i można wybudować 300m2 za 500 tys. Z prostego rachunku wynika że powinno wyjść 600 ale tak nie jest bo czy to będzie dom 1, 2 lub 2,5 kondygnacyjny - formalności, fundament i dach pozostają a nie mnożą się przez 2, a to znaczna część kosztów SS. Przybywa kpl strop + ściany a to stanowi mniej więcej 1/3 SS takiej parterówki.

I dla uniknięcia takich właśnie teoretycznych rozważań kogoś, kto nie zamieszkał jeszcze w swoim nowo wybudowanym domu zaproponowałem, żebyś _po_ wybudowaniu domu i już po zamieszkaniu w nim podał, ile faktycznie Cię on wyniósł i o ile rozjechałeś się w swoich prognozach - czy to na plus, czy na minus. Na chwilę obecną, są to czysto teoretyczne z Twojej strony rozważania.

 

Dom do zamieszkania, to nie SSO! To nawet nie SSZ - choć nie wątpię, że się da. Dom do zamieszkania ma wykończone minimum łazienkę, jedną sypialnię, kuchnia i oświetlenie to rzecz dyskusyjna (ważne żeby były chociaż oprawki z żarówkami), wszędzie podłogi, a nie goła wylewka. Działająca wentylacja i CO/CWU rozumie się samo przez się. Garaż, kotłownia/pomieszczenie gospodarcze - ok, odpuszczamy, płytki zawsze można później położyć, a samochód może stać pod chmurką. Ale na litość boską, nie mówmy o kosztach wybudowania domu w kontekście SSO czy SSZ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty nie powiesz, ma wady. Teraz nie wiem czy poważnie piszesz czy nie bo podobno to jej wielka zaleta, że jak ci się zimno wieczorem zrobi to zanim zacznie grzać to już ranek wita i trzeba okna otwierać bo do wieczora stygnie.

Ma wady, oczywiście. Jestem świadomy jej wad. Ty chyba również, skoro wybrałeś świadomie grzejniki. Każdy sposób ogrzewania ma je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Trzy dni mnie nie było a tu się jakieś domy buduje za 400zł za m2 do SSZ. Że też 4lata temu tego nie wiedziałem.

 

 

im większy dom, tym cena za m2 SSO czy też SSZ jest niższa.

a te wartości mogą wyjść jeszcze dziwniej, jeśli jest duża powierzchnia gospodarcza (jak u mnie), a średnią podaje się od powierzchni całkowitej...:p

u mnie wyszło za SSZ w okolicy 580/m2 (4-5 lat temu), a można było wiele rzeczy taniej zrobić...

prawda wychodzi, gdy pokazujemy cenę w przeliczeniu na gotowy dom i powierzchnię użytkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im większy dom, tym cena za m2 SSO czy też SSZ jest niższa.

a te wartości mogą wyjść jeszcze dziwniej, jeśli jest duża powierzchnia gospodarcza (jak u mnie), a średnią podaje się od powierzchni całkowitej...:p

u mnie wyszło za SSZ w okolicy 580/m2 (4-5 lat temu), a można było wiele rzeczy taniej zrobić...

prawda wychodzi, gdy pokazujemy cenę w przeliczeniu na gotowy dom i powierzchnię użytkową

Poczytałem trochę wstecz i chyba domyśliłem się o co chodzi w tej manipulacji liczbami. To tak jak bym chciał sobie coś dodać do swojego domu na etapie projektu i policzył różnicę w cenie za poprzedni i po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj na forum jakie domy metrażowo buduje się systemem gospodarczym do 200tys.zł,są to domy do 100m2 gdzie znakomita większosć prac przy budowie wykonywana jest przez samych inwestorów i z niskich jakościowo materiałów.

Wyobrażasz sobie,że dom 300m2 sami inwestorzy będą budowali ?

Na takie domy decydują się jedynie bogaci lub nie zdający sobie sprawy z kosztów inwestorzy.

Jak pisałem,wykończony dom to kwota 2,5tys.zł za m2 pow.całkowitej i to budowana systemem gospodarczym a nie przez firmę od A do Z.

 

Co ty pier...sz, olo buduje 70m2 za 30 tysięcy! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty pier...sz, olo buduje 70m2 za 30 tysięcy! :lol2:

 

Liwko, ty też czytać nie potrafisz ? W ogóle macie tu problem ze zrozumieniem tekstu pisanego. Kontekst jest taki, że do pewnego momentu zwiększenie metrażu budynku, zwłaszcza przez zwiększenie ilości kondygnacji obniża znacząco cenę m2 budynku, do pewnego stopnia bo później zaczyna się komplikować konstrukcja, kończy się margines nośności materiałów na mury etc. Ale tak do 2,5 kondygnacji + piwnica lub 3,5 kondygnacji nie problem.

 

2,5 kondygnacji z piwnicą (np na garaże i pom. gospodarcze) w normalnych gabarytach umożliwia wybudowanie 300m2 domu i nie jest to jakiś ogromny potwór.

 

Wspomniałem też o tym, co później niektórzy "odkryli" że tak jest ze SSZ, z wykończeniówką już gorzej bo tu sporo zależy od m2 (tynki, wylewki, np rozłożenie podłogówki) ale nie wszystko bo odpadają 3 kotłownie (jak by to musiało być we wspomnianym domu 100m2 za 200tys x 3), 3 x zestaw pomieszczeń gospodarczych, 3 x zestaw garażów, 3 x drogich w wykończeniu łazienek/ubikacji tj 3-6szt (w zależności czy taki dom do 100m2 ma 1 czy 2) etc.

 

Do 300m2 przeważnie przybywa pomieszczeń (sypialni) lub nawet tylko wzrasta ich wielkość - zamiast saloniku robi się ogromny salon a zamiast sypialni 3x3,5 robią się 4,5x4,5.

 

Nadążają za tym co miałem do powiedzenia ?

Załapali wreszcie ?

 

To z czego się Likwo śmiejesz to dokładnie chciałem przedstawić. Za 70kzł domu nie zbudujesz, SSZ z działką bo sama działka będzie tyle kosztować. Ale ja swój o tyle zwiększyłem za 60kzł, nie potrzebowałem do tego wzrostu ani fundamentów ani dachu ani działki. Więc albo uznać że mam te m2 za grosze albo uznać, że te metry znacznie obniżą mi cenę m2 ogólnego metrażu domu.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj na forum jakie domy metrażowo buduje się systemem gospodarczym do 200tys.zł,są to domy do 100m2 gdzie znakomita większosć prac przy budowie wykonywana jest przez samych inwestorów i z niskich jakościowo materiałów

Wyobrażasz sobie,że dom 300m2 sami inwestorzy będą budowali ?

Na takie domy decydują się jedynie bogaci lub nie zdający sobie sprawy z kosztów inwestorzy.

Jak pisałem,wykończony dom to kwota 2,5tys.zł za m2 pow.całkowitej i to budowana systemem gospodarczym a nie przez firmę od A do Z.

 

Bzdura , tak budując wychodzi < 1500PLN/m2 powierzchni użytkowej nie całkowitej , przy całkowitej jest "troszkę" mniej :)

 

Tylko "rence" trzeba ubrudzić ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę wstecz i chyba domyśliłem się o co chodzi w tej manipulacji liczbami. To tak jak bym chciał sobie coś dodać do swojego domu na etapie projektu i policzył różnicę w cenie za poprzedni i po zmianach.

 

Ty to nazywasz manipulacją ja to nazywam optymalną wielkością domu pod względem kosztów budowy m2 powierzchni użytkowej.

Jaka to manipulacja jest w tym, że budując dom 50m2 zapłacisz za działkę + budowę + wykończenie załóżmy 50 + 50 + 80 co da 3,6tys/m2 a budując 100m wydasz 50 + 75 + 120 co da 2,45tys/m2 ? Pojęli ? A budując 200m2..... Ten schemat sprawdza się spokojnie do 300m2 bo do tego gabarytu przybywa przeważnie tylko sypialni i/lub wzrasta ich powierzchnia + powierzchnia salonu. Czasem dochodzi jakaś mała łazienka przy sypialni lub dodatkowa przestrzeń na garderoby przy sypialniach.

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...