Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zamkniesz ten rok poniżej 3kzł? Czy miałeś wymieniany licznik w tym domu?

 

Faktury pokazywałem na forum, ale zwyczajnie stopki zabrakło :)

Wynik wyszedł bardzo podobny, 3270zł. Po przejściu do Duona powinno być około 2800-2900. Zobaczymy w praniu.

PC przez pięć lat zużyła niemal dokładnie 20000kWh, więc śmiało mogę przyjmować, że zużywa 4000kWh rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile go zużywasz w kWh?

Wiesz Liwek ja palę węglem, mam około 25 stopni w domu a nie 18-ście, żona włącza zmywarkę, pralkę i czego potrzebuje w danej chwili nie czekając na drugą taryfę.

W drugiej taryfie to ja sobie zbyknę i idę spać a nie żeby mi się coś tłukło po domu bo taniej w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie siedzi przy świeczce tak ja Ty żeby Ci na fakturach nie skoczyło bo jak to będzie na forum wyglądać ?

 

Świeczki są za drogie, mam koci wzrok ;)

Wiesz że oświetlenie w domu przy ledach to śmieszne pieniądze? A że akurat szwagier zajmuje się sprowadzaniem tych żarówek, mam w nich cały dom i często nawet jak gdzieś wychodzimy to nie gaszę światła. Na zewnątrz mam czujnik zmierzchowy i ledy podświetlają domek przez cały rok. Także argument z tych głupszych. Ale czego się można po tobie spodziewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Liwek ja palę węglem, mam około 25 stopni w domu a nie 18-ście, żona włącza zmywarkę, pralkę i czego potrzebuje w danej chwili nie czekając na drugą taryfę.

W drugiej taryfie to ja sobie zbyknę i idę spać a nie żeby mi się coś tłukło po domu bo taniej w nocy.

 

Pytam o kWh, nie wiesz co to takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja płacę za bytowy miesięcznie i nie mam wszystkiego na prąd.

U zyzola idzie podobnie, tyle że bez CO i CWU :D

To co wyrobicie z tym prądem? Mnie się nie udało 250 zł przekroczyć przez 2 miesiące gdzie jest na razie bojler elektryczny, często syn z synową i czwórką dzieci no i nas dwoje. Nie mówię już o 100 metrowym mieszkaniu w bloku gdzie rachunek za prąd i gaz razem z reguły kręci się w okolicach 100 zł/mc zimową porą.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC przez pięć lat zużyła niemal dokładnie 20000kWh, więc śmiało mogę przyjmować, że zużywa 4000kWh rocznie.

Troszkę uprościłeś, zapytałem o zmianę licznika bo wiele powiedziałby jego stan obecny - znasz mnie na tyle i wiesz, że mniej ważny jest pobór Twojej PC, a ważniejsze ile zużyłeś kWh w tym czasie wg licznika z którego rozlicza dostawca energii - po prostu za to płacisz.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu żyjemy normalnie a nie pod licznik.

Dobrej nocki i gaście światło :)

 

Wiesz ile kWh rocznie idzie ci prądu czy nie wiesz? Jeżeli zapytasz karokę o węgiel to sypie liczbami jak z rękawa, a już o prądzie to nic nie umie powiedzieć. A przecież karoka, prąd to część ogrzewania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeczki są za drogie, mam koci wzrok ;)

Wiesz że oświetlenie w domu przy ledach to śmieszne pieniądze? A że akurat szwagier zajmuje się sprowadzaniem tych żarówek, mam w nich cały dom i często nawet jak gdzieś wychodzimy to nie gaszę światła. Na zewnątrz mam czujnik zmierzchowy i ledy podświetlają domek przez cały rok. Także argument z tych głupszych. Ale czego się można po tobie spodziewać...

 

Szwagier ledami a pewnie Tata w energetyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę uprościłeś, zapytałem o zmianę licznika bo wiele powiedziałby jego stan obecny - znasz mnie na tyle wiesz, że mniej ważny jest pobór Twojej PC, a ważniejsze ile zużyłeś kWh w tym czasie wg licznika z którego rozlicza dostawca energii - po prostu za to płacisz.

 

Nie rozumiem. Licznika nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...