Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za jaki okres?

Mój wg faktur wygląda takPrąd 8.14.jpg

Jak widzisz licznik zmieniony na początku 2011r, ale ilość kWh uwzględniona - to całkowite zużycie en el za 9 lat. - specjalnie dla FM policzyłem koszt jednostkowy kWh jego wzrost i spadek w tym czasie.

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wg faktur wygląda tak[ATTACH=CONFIG]284522[/ATTACH]

Jak widzisz licznik zmieniony na początku 2011r, ale ilość kWh uwzględniona - to całkowite zużycie en el za 9 lat. - specjalnie dla FM policzyłem koszt jednostkowy kWh jego wzrost i spadek w tym czasie.

 

Po pierwsze, bo nie mogę się powstrzymać, siedzisz przy świeczkach? :D

Gdzie teraz jest mądrala karoka?

 

Spisałem licznik, ale zabij mnie, nie mam pojęcia co jest co :)

1,8.0 33982

1.8.0.01 9228

1.8.1 9532

1.8.1.01 3053

1.8.2 24450

1.8.2.01 6175

 

Licznik chyba nie był zmieniany. kWh powinny się zgadzać, taryfy już nie (budowa i pierwszy sezon grzewczy jechałem na budowlanej)

Nie mogę wejść w swoją Picassę, jak mi się uda wstawię faktury za ostatni rok. Zresztą zyzolek i karoka je widzieli :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę trochę do tematu. Właśnie wczoraj zakończyła się naprawa mojego 3-letniego kotła. Wymieniono kolanko, żmijkę i wentylator. Koszt: 1/5 nowego kotła. Paliłem fabrycznym retopalem, ekoretem, teraz kupiłem niefabryczną Wesołą z Bartexu. Kocioł zainstalowany 08/09.2011. Mam tylko nadzieję, że PC nie będzie wymagała takich serwisów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, bo nie mogę się powstrzymać, siedzisz przy świeczkach? :D

Gdzie teraz jest mądrala karoka?

Spisałem licznik, ale zabij mnie, nie mam pojęcia co jest co :)

1,8.0 33982

1.8.0.01 9228

1.8.1 9532

1.8.1.01 3053

1.8.2 24450

1.8.2.01 6175

Z tymi świeczkami to bez przesady, wcześniej potrzebowałem ok 3,6k kWh/rok, ostatnio mieszczę się w ok 2,6k, jest sporo gospodarstw domowych gdzie zużycie energii nie przekracza 1k.

Jeśli dobrze interpretuję te dane to od początku zużyłeś 43210kWh w dwu okresach (pewnie druga pozycja to prąd budowlany), zatem rocznie potrzebujesz 8642kWh, jak dodasz 1/2mp drewna to brutto sięgasz 10k kWh/rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi świeczkami to bez przesady, wcześniej potrzebowałem ok 3,6k kWh/rok, ostatnio mieszczę się w ok 2,6k, jest sporo gospodarstw domowych gdzie zużycie energii nie przekracza 1k.

Jeśli dobrze interpretuję te dane to od początku zużyłeś 43210kWh w dwu okresach (pewnie druga pozycja to prąd budowlany), zatem rocznie potrzebujesz 8642kWh, jak dodasz 1/2mp drewna to brutto sięgasz 10k kWh/rok.

 

Z faktur wychodzą mi okolice 8000kWh rocznie. Kominek to pewnie więcej strat niż zysków.

A z tymi świeczkami to był pstryczek do karoki ;)

Moje faktury za ostatni rok

 

SAM_1587.JPG

 

SAM_1588.JPG

 

SAM_1589.JPG

 

SAM_1590.JPG

 

SAM_1591.JPG

 

SAM_1592.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje faktury za ostatni rok

Zrób sobie taką wersjęLiwko2014.jpgbędzie bardziej czytelna, wystarczy wklepać dane i arkusz sam policzy. Chyba zejście poniżej 3k zł to w naszych domach raczej niemożliwe.

Ponizej 1000 kWh/rok? Czyli jakies ~80 kWh/mc?

Ale u nas chyba nie zyja ortodoksyjni Amisze. To zuzycie godne garazu.

nie koniecznie

http://bibliotekarz.net/z-innej-beczki-ile-pradu-zuzywamy/

albo tu

http://www.czystaenergia.legnica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=37&Itemid=155

Edytowane przez kbab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie taką wersję[ATTACH=CONFIG]284558[/ATTACH]będzie bardziej czytelna.

 

Szczerze? Nie chce mi się :)

Te faktury poskanowałem przy jednej wojence z weglarzami

Przeszło mi już sprawdzanie przy każdej fakturze zużycia i kwoty. Z pieciu lat przyjmuję średnia na poziomie 8000kWh i to mi wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zgrozo :o

 

Witam, dziś wróciłem do domu, wchodząc do kotłowni przeraziłem się. Ze zbiornika pod sufitem wytrysła/wybuchła woda, wszystko w kurzu i tynku, w suficie dziura. Dodam, że to piec na ekogroszek i, że wczoraj wieczorem pierwszy raz w sezonie włączyłem grzejniki. Co może być przyczyną tego wybuchu i jak temu zapobiec w przyszłości bo teraz trochę się boje go włączyć?? Dodam jeszcze, że w zeszłym roku miałem problem z zapowietrzającymi się kaloryferami i dopuściłem dużo wody ale to nic nie pomogło może to jest przyczyną?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...