Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CAŁKOWITE zużycie energii w twojej chałupie, to że pompka ileś tam zużyła to jeszcze nic nie znaczy ...;)

 

Ale ja juz z kilka razy pisalem, ze na bytowy zuzywam srednio 380 kWh/mc. Niezaleznie czy lato, czy zima. Z tego 2/3 zuzycia w tanim pradzie.

Nigdy nie robilem z tego zadnej tajemnicy - raczej szczerze sie dziwilem, ze ktos w domu moze zuzywac ~200 kWh/mc. Ja nie potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byloby czarno na bialym? Czy kidykolwiek zlapales mnie na jakims klamstwie, zeby watpic w to, co pisze o swoim zuzyciu?

 

proszę, jasiu; powinnam skorygowac na 365 x 13kWh/dobę ale mi się nie chce; więcej tutaj było mielone

 

tak, to wiemy. 4200kWh CO + 4000kWh CWU + 365 x 10kWh/dobę na życie daje... ... ... 12kkWh :)

 

gdzie sens? to prawie tyle, co u mnie czy u jaśka albo więcej, niż u R$K czy Lobomana a różnisz sie od kablarzy tym, że że Twoja pupa do dziś piecze po dymaniu przez dystrybutora firmy na E :)

 

aha - i my mamy w domu 22stC a nie 19 koma 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, jasiu; powinnam skorygowac na 365 x 13kWh/dobę ale mi się nie chce

 

Ale ja uzywam sprzetow AGD i sie myje. Nie tylko grzeje matami (z miernym skutkiem) jak u Ciebie, a dom mam wiekszy i w nim mieszkamy.

 

Co prawda w swoich obliczeniach zawyzasz moje zuzycie o 2,5k kWh, ale przy kablach to granica "bledu statystycznego", wiec kto by sie przejmowal - wybaczam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, że tak zapytam - używasz swoich klimatyzatorów Gree do dogrzewania domu zimą i w okresach przejściowych (chyba, że Pyxis z forum klimatyzacji to inny Pyxis) - jestem ciekaw jak się klimy tej marki sprawują w ogrzewaniu w silnych mrozach (-15-20) no i jak jest nieco cieplej, czy w ogóle działają, jak z awaryjnością ....upssss, wydało się, że masz też p/p x 2 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...