Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Ale ja uzywam sprzetow AGD i sie myje. Nie tylko grzeje matami (z miernym skutkiem) jak u Ciebie, a dom mam wiekszy i w nim mieszkamy.

 

Co prawda w swoich obliczeniach zawyzasz moje zuzycie o 2,5k kWh, ale przy kablach to granica "bledu statystycznego", wiec kto by sie przejmowal - wybaczam. :D

 

czyli dychacz kkWh niewyjęty. ja myślę jednak, ze jest lepiej.

 

na pewno jest lepiej ale nie chcesz nam pokazać, żebyśmy Ci czasem nie zazdrościli :)

 

a dom masz największy na forum. a jak duży, to Ci jasiu przypomni. pompę też. najlepszą i najtańszą. taki best buy.

 

pyxis = best buy & best guy

Edytowane przez Hippek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pyxis, że tak zapytam - używasz swoich klimatyzatorów Gree do dogrzewania domu zimą i w okresach przejściowych (chyba, że Pyxis z forum klimatyzacji to inny Pyxis) - jestem ciekaw jak się klimy tej marki sprawują w ogrzewaniu w silnych mrozach (-15-20) no i jak jest nieco cieplej, czy w ogóle działają, jak z awaryjnością ....upssss, wydało się, że masz też p/p x 2 ;)

 

Ten sam. Pewnie nie doczytales, ze zalozylem je tego lata dopiero (wczesniej mialem klimatyzatorek wewnetrzny = glosny). Nie mam planow wykorzystywania ich do grzania, bo przy pompie i 2-giej taryfie to ekonomicznie nieuzasadnione. Mam je zreszta zainstalowane na poddaszu, wiec parteru i tak nie mialyby szansy ogrzac.

Nic sie nie "wydalo", bo "chawalilem" sie juz na tym forum, ze zalozylem. Nawet Hipoli mial z tego powodu dooposcisk. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dom masz największy na forum. a jak duży, to Ci jasiu przypomni. pompę też. najlepszą i najtańszą. taki best buy.

 

Jaki mam dom mozesz poczytac w stopce konfabulancie. W przeciwienstwie do Ciebie nie wstydze sie podac parametrow.

 

Chcialoby sie miec jakas niedroga pompke? Oj chcialo! Za marzenie nie karaja - mozesz marzyc kolejny sezon. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, czyli nadal nie wiem co one warte zimą.

 

W firmie grzeje starymi on/off'ami i daja rade, wiec te chyba tez by spokojnie daly. Kiedys w katalogu im pisali do -15*C, w najnowszym jest chyba do -7*C - parametry i sprzet identyczne, wiec to chyba bardziej temperatura umowna.

 

Doopościsk czasem cenna umiejętność ;)

 

Zwlaszcza jak do Hipolita przychodzi Pan z energetyki "pouzywac" sobie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys w katalogu im pisali do -15*C, w najnowszym jest chyba do -7*C - parametry i sprzet identyczne, wiec to chyba bardziej temperatura umowna.

 

Raczej różne wersje - w katalogu Gree grzanie i chłodzenie od -15, -20, 2-stage compressor - coś jak twin rotary ale po obrazku to wygląda jak by tłoki połączono szeregowo a nie równolegle, i parę innych bajerów jest opcjonalnie dla niektórych modeli. A w Polsce to pewnie wersja jak się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Jaki mam dom mozesz poczytac w stopce konfabulancie. W przeciwienstwie do Ciebie nie wstydze sie podac parametrow.

 

zaskoczyłeś mnie....po tym jak się kurczowo trzymałes tych 230m2 po podłogach zmieniłeś na 175 użytkowej

jest dla ciebie jeszcze jakaś nadzieja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyłeś mnie....po tym jak się kurczowo trzymałes tych 230m2 po podłogach zmieniłeś na 175 użytkowej

jest dla ciebie jeszcze jakaś nadzieja ;)

 

Dodalem wpis o uzytkowej (i kubature) jak ja policzylem w miare dokladnie (chyba bedzie juz rok jak mam ja w stopce). Ilosci podlog bylem pewien od poczatku. Naprawde nie ma tu zadnej "manipulacji".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie grzeje starymi on/off'ami i daja rade, wiec te chyba tez by spokojnie daly. Kiedys w katalogu im pisali do -15*C, w najnowszym jest chyba do -7*C - parametry i sprzet identyczne, wiec to chyba bardziej temperatura umowna.

 

 

 

Zwlaszcza jak do Hipolita przychodzi Pan z energetyki "pouzywac" sobie. ;)

 

Jak się sprawdzają ? Myślę o urban legends : "suche oczy", "drapiące gardło" itd , kwotowo też mógłbyś naskrobać jak wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawdzają ? Myślę o urban legends : "suche oczy", "drapiące gardło" itd , kwotowo też mógłbyś naskrobać jak wychodzi

 

Sprawdzaja w sensie grzeja sporo taniej niz czystm pradem. Sam fakt grzania nadmuchem daleki jest od komfortu. Nie mam w firmie duzej powierzchni a dziala tam 5-6 osob, wiec jakiegos ekstremalnie wysuszonego powietrza nie ma, ale dalekie jest to od idealu.

Opomiarowanego tego grzania nie mam, a jest tez sporo innych odbiornikow, wiec trudno mi okreslic, ale po przejsciu z czystego pradu rachunki za prad w firmie zima zrobily sie sporo "lzejsze". W miedzyczasie tez byly jakies ruchy odnosnie ceny pradu, ale na pewno nie to bylo glownym powodem.

Jak sie robi naprawde zimno na zewnatrz, to wlaczamy grzejniki elektryczne, zeby nie katowac tych juz dosyc leciwych urzadzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega w temacie obok pyta się o swoją pralnio-suszarnię,koledzy mocni w ekogroszku pomóżcie mu:

Witam,

Wykonuje u siebie w domu kotłownie w piwnicy.

W kotłowni będzie stał kocioł na ekogroszek z podajnikiem o mocy <10kW.

Chciałbym to zrobić zgodnie z przepisami więc:

- osobne pomieszczenie min 4m3/kW (jest)

- brak wentylacji mechanicznej (jest)

- odpowiedni komin (jest)

- wywiew osobnym kanałem w kominie (jest)

I zostało mi jeszcze do spełnienia:

- zapewnienie dopływ powietrza do spalania w ilości co najmniej 10 m3/h na 1 kW nominalnej mocy cieplnej kotła

 

I tutaj pytanie jaka powierzchnia kanału nawiewnego "zetki" będzie wystarczająca dla 10kW czyli zapewni przepływ 100m3/h ?

Edytowane przez arczi721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaja w sensie grzeja sporo taniej niz czystm pradem. Sam fakt grzania nadmuchem daleki jest od komfortu. Nie mam w firmie duzej powierzchni a dziala tam 5-6 osob, wiec jakiegos ekstremalnie wysuszonego powietrza nie ma, ale dalekie jest to od idealu.

Opomiarowanego tego grzania nie mam, a jest tez sporo innych odbiornikow, wiec trudno mi okreslic, ale po przejsciu z czystego pradu rachunki za prad w firmie zima zrobily sie sporo "lzejsze". W miedzyczasie tez byly jakies ruchy odnosnie ceny pradu, ale na pewno nie to bylo glownym powodem.

Jak sie robi naprawde zimno na zewnatrz, to wlaczamy grzejniki elektryczne, zeby nie katowac tych juz dosyc leciwych urzadzen.

 

 

akurat. pewnie pracownicy Cię powyzywali od skąpców, że zimno i rura Ci zmiękła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...