Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Wepną grzałkę lub "chińską" pompkę + panele FV i sprawa załatwiona , kociołek zostanie jako dywersyfikacja źródła (zamiast spalarni w salonie). Sporo inwestorów ma podłogówkę po całości + kociołek, WM z reku też.

 

Czyli wepną grzałkę do kociołka np. 8kW, a ja podłącze panele do swojej pompy, która pobiera 2kW. Widzisz różnicę czy nie za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego nie tania?

Powiedz mi jaki jest sens pakować siano w dom pasywny, skoro i tak CWU będziemy mieć drogie? Musimy wybrać złoty środek, a pakując PC obniżamy koszty i jednego i drugiego. Do tego za kilka lat dodamy instalację fotovoltaiczną (nie akumulatory!) i jedziemy po spłacie paneli za darmo.

Jeżeli teraz płacę do energetyki 3200zł rocznie, to te same pieniądze mogę płacić przez 10-12 lat do banku. Dla mnie to bez różnicy. A wszystko dalej to już czysty zysk.

A co zrobią ci z kotłami na węgiel? Wpakują grzałki, pójdą w PC? A co z kotłowniami i kominami? A co z grzejnikami zamiast podłogówki?

Myśleć myśleć, zapobiegać a nie leczyć!

 

Ci z kotłami wpakują bufor i też będzie dobrze.

Budownictwo pasywne wydaje niby bezsens a wymogi w jakim kierunku podążają?

Zamiana słoneczka w ciepło widzę nie bardzo Cię przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wepną grzałkę do kociołka np. 8kW, a ja podłącze panele do swojej pompy, która pobiera 2kW. Widzisz różnicę czy nie za bardzo?

 

? To Ty napisałeś ...

 

Ja pisałem o grzałce lub chińskiej pompce ... można iść w kogenerację , szczególnie w "wodór" ale na to niemiaszki patentów nie mają - więc tego razem z arturkiem nie promujecie :p

 

Sporo? Znowu odważne stwierdzenie.

 

:popcorn:

 

A kto daje mu prawo do trucia innych? Niech podłączy swój komin do swojej wentylacji i niech jego rodzina to wdycha. Dlaczego nie?

 

Wepnij wydech swojego samochodu do swojego systemu wentylacji - niech Twoja rodzina to wdycha. Dlaczego nie ?

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty nikogo nie trujesz ? Proszę Cię... Może w krajach skandynawskich gdzie prąd z atomu lub z elektrowni wodnych ale nie w Polsce.

 

A jaki mam wpływ na to z czego prąd jest produkowany dla mojego domu? A czyja to wina, że mamy przestarzałą energetykę, moja?

Ja mam instalację zbudowaną pod czyste grzanie, pałeczka leży po stronie państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z kotłami wpakują bufor i też będzie dobrze.

Budownictwo pasywne wydaje niby bezsens a wymogi w jakim kierunku podążają?

Zamiana słoneczka w ciepło widzę nie bardzo Cię przekonuje.

 

Zamiana słoneczka w energię dla mojego domu bardzo mi pasuję, ale wszystko rozbija się o ekonomię.

Jeden projekt łatwiej wykonać pasywnym, inny mniej. Dla jednego bardziej będzie się oplacać PC, dla innego mniej. Dla jednego taniej wyjdą panele, dla drugiego drożej. To wszystko tylko czysta matematyka, nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej poszukać większy metraż w jakiejś opuszczonej jaskini ?

Tam nie będzie problemu z praniem w balii i ogniem w domu. ..

A ja myślałem że ludziom zależy na ciągłym rozwijaniu się a tu widzę cofanie. ..

 

Co do jaskini to nie mów hop bo ja widziałem mikro domki postępowców ala ziemianki. Wiesz jakie tam było niskie zapotrzebowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mam wpływ na to z czego prąd jest produkowany dla mojego domu? A czyja to wina, że mamy przestarzałą energetykę, moja?

Ja mam instalację zbudowaną pod czyste grzanie, pałeczka leży po stronie państwa.

 

Czyli wychodzi na to że zrobiłeś coś dla zasady - bez sensu bez rozeznania rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to bardzo zastanawiam się nad autem elektrycznym. Niestety zbyt mało jeżdżę (wolę rower), żeby miał sens. Ale z auta próbuje korzystać jak najrzadziej.

 

To że korzystasz jak najrzadziej nie znaczy że może powinieneś podpiąć pod wentylację i truć rodzinę a nie sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że zrobiłeś coś dla zasady - bez sensu bez rozeznania rynku.

 

Bo co? Bo elektrownie spalają w większości węgiel? I bardzo dobrze! Lepsza jedna dobrze zabezpieczona elektrociepłownia, niż dziesiątki tysięcy małych potworków na naszych osiedlach.

Cywilizacja już dawno przestała ogrzewać węglem, a my dalej w ciemnej dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że korzystasz jak najrzadziej nie znaczy że może powinieneś podpiąć pod wentylację i truć rodzinę a nie sąsiadów.

 

Mówimy o naszych domach. Podaj mi argument, że jeszcze od czasu do czasu sobie pierdnę, to już nie będę miał żadnych pytań.

 

Ja stary biegam, i wiem co potrafi się na osiedlu dziać jesienią czy zimą, szczególnie przy niżowej pogodzie. Powtarzam, trujcie swoje rodziny, nasze zostawcie w spokoju :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co? Bo elektrownie spalają w większości węgiel? I bardzo dobrze! Lepsza jedna dobrze zabezpieczona elektrociepłownia, niż dziesiątki tysięcy małych potworków na naszych osiedlach.

Cywilizacja już dawno przestała ogrzewać węglem, a my dalej w ciemnej dupie.

 

Kolego Liwko. Cywilizacja dalej grzeje weglem. Gazem łupkowym, ropą naftową... Nie zaklinaj rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...