Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://www.bild.de/politik/inland/luftverschmutzung/smog-alarm-in-deutschen-staedten-35527556.bild.html

 

Wo kommt der Feinstaub her?

Neben natürlichen Ursachen ist der Großteil des Feinstaubs vom Menschen selbst gemacht. Große Mengen entstehen vor allem im Straßenverkehr sowie durch Kraftwerke, Müllverbrennungsanlagen, Öfen und Heizungen. Doch selbst Drucker im Büro, Kerzen im Wohnzimmer, Staubsaugen ohne Feinstfilter, Zigaretten, Osterfeuer und Silvesterfeuerwerk produzieren die gefährlichen Partikel.

 

 

Powiedz Liwko ile kociołków na eko tam pracuje ?

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest zbyt trudne dla Liwko, bo nie zna niemieckiego;)

 

Dlaczego wśród tych 11 miast jest zawsze Rybnik na pierwszym miejscu? A zaraz za nim Katowice i Mysłowice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zbyt trudne dla Liwko, bo nie zna niemieckiego;)

 

Dlaczego wśród tych 11 miast jest zawsze Rybnik na pierwszym miejscu? A zaraz za nim Katowice i Mysłowice?

 

Nie mogę się doczekasz,aż sie podzielisz swoją wiedzą :)

Ostatnio twierdziłeś, że to przez autostradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego wśród tych 11 miast jest zawsze Rybnik na pierwszym miejscu? A zaraz za nim Katowice i Mysłowice?

 

Powód jest w tym przypadku banalnie prosty, ale dla ciebie i tak zbyt skomplikowany, byś to ogarnął.

Jest to rejon bardzo uprzemysłowiony i bez kopcących potworków z ogrzewanych domów ledwo się mieści w normie. A jak przychodzi sezon grzewczy zaczyna się horror. Może warto pozamykać fabryki, kopalnie i zakłady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód jest w tym przypadku banalnie prosty, ale dla ciebie i tak zbyt skomplikowany, byś to ogarnął.

Jest to rejon bardzo uprzemysłowiony i bez kopcących potworków z ogrzewanych domów ledwo się mieści w normie. A jak przychodzi sezon grzewczy zaczyna się horror. Może warto pozamykać fabryki, kopalnie i zakłady?

 

A może wystarczyło podpisać pakt klimatyczny i się zgodzić na podpisanie paktu klimatycznego bez ustępstw na darmowe emisje;)

Wtedy cena wzrosłaby do 1,20 zł/kWh i mieli byśmy wszyscy czysty prąd;)

Jak myślisz dlaczego wymieniłem te lokalizacje?

Co tam się znajduje?

Np w Rybniku i Mysłowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19

Zyzol, zyzol, ty zawsze tak masz?

tzn faktycznie jesteś :bash:, czy tylko na takiego pozujesz?

stawiam na to 1

 

http://www.radio90.pl/debata-o-smogu-co-po-niej-wiemy.html

 

Nie bez znaczenia jest położenie geograficzne i specyficzna zabudowa Rybnika – dodaje Leszek Ośródka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie:Mamy urozmaiconą rzeźbę: i dolinki, i wzniesienia. Powietrze będzie spływało do miejsc niższych, to spowoduje, że tam się będą kumulowały te zanieczyszczenia. Taką sytuację mamy w Rybniku.

 

bardzo podobny problemy ma Szczyrk, tam też są duże przekroczenia normy - niska emisja+niekorzystne położenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
W sezonie grzewczym mają te problemy czy na co dzień?

 

zdarzają się przekoczenia PM10, nawet w Zyzolowych Gliwcach

http://stacje.katowice.pios.gov.pl/

proszę sprawdzić maj,czerwiec 2014

a lipiec, sierpień też podchodziło pod granice normy!

 

latem (lipiec,sierpień) gliwice mają taki sam poziom PM10 co rybnik, jeśli nie minimalnie wyższy

No ale lepiej wkleić 2 zdjęcia i zgrywać :bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Szczyrku to tam akurat spala się duże ilości drewna czyli paliwa według niektórych „ekologicznego”.

Zastanawia mnie czemu na tym forum pompiarze tak zaciekle atakują użytkowników kotłów na ekogroszek, a nie zauważają palących w „śmieciuchach”. Czyżby chodziło potencjalną grupę odbiorców produktów które promują? Wiadomo że ktoś kto pali w „śmieciuchu” nawet nie spojrzy na pompę bo go na nią nie stać.

Jednocześnie prawie każdy pompiarz posiada kominek i namiętnie w nim pali. Argumentu że to tylko rekreacyjnie nie przyjmuję bo dla mnie większym grzechem jest truć dla przyjemności niż po to żeby się ogrzać.

Czy kominki poddawane są badaniom emisji?

Edytowane przez an2lec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominki posiadają wszyscy, niezależnie od sposobu ogrzewania.

 

Jasne wszyscy. Ja jakoś nie posiadam. Masz jakiś glejt że twój kominek jest ekologiczny bo ja na swój kocioł mam.

Zużywaj tyle prądu co ja to nie będę miał żadnych pytań. Wchodzisz w to? ;)

Edytowane przez an2lec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...