Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jasne wszyscy. Ja jakoś nie posiadam. Masz jakiś glejt że twój kominek jest ekologiczny bo ja na swój kocioł mam.

Zużywaj tyle prądu co ja to nie będę miał żadnych pytań. Wchodzisz w to? ;)

 

Ok, może inaczej. Ile kWh całej energii zużywasz rocznie? Możesz podać?

 

A odnośnie kominków, to mam kilku kolegów z różnymi kotłami i kominkami. Nie wierzysz, popytaj w dziale "kominkowym".

Mówisz że ty nie masz? Znam też takich z PC co też nie mają. I co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, może inaczej. Ile kWh całej energii zużywasz rocznie? Możesz podać?

Niestety nie posiadam takich danych. A czy Ty potrafisz powiedzieć ile energii zużyto żeby dostarczyć Ci prąd oraz inne produkty które kupujesz?

 

A odnośnie kominków, to mam kilku kolegów z różnymi kotłami i kominkami.

 

A to ciekawe jednak masz kolegów palących w kotłach ;)

 

Widzę że omijasz niewygodny temat emisji szkodliwych substancji z kominków :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadam takich danych. A czy Ty potrafisz powiedzieć ile energii zużyto żeby dostarczyć Ci prąd oraz inne produkty które kupujesz?

 

 

 

A to ciekawe jednak masz kolegów palących w kotłach ;)

 

Widzę że omijasz niewygodny temat emisji szkodliwych substancji z kominków :-P

 

Co za kretyńskie wymówki! Nie wiesz ile energii zużywa twój dom? Takie coś to może być tylko u węglarzy...

Odnośnie dalszych insynuacji, mój dom pobiera prąd z wiatraka opodal :p (a za kilka lat z własnych paneli)

 

A koledzy i owszem, w kotłach palą. Byli tak samo głupi jak i ty :p

Dzisiaj zaręczam cię poszli by w PC :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]286901[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]286902[/ATTACH]

 

Po pierwsze, to ta pierwsza jest w Jaworznie, nie w Mysłowicach.

Po drugie, czy latem, kiedy stezenie PM10 spada do akceptowalnego poziomu, oznacza to, ze wyłączyli elektrownie ? :)

Po trzecie - jaki elektrownie znajdują zię w Wodzisławiu Slaskim, Gliwicach, czy Krakowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za kretyńskie wymówki! Nie wiesz ile energii zużywa twój dom? Takie coś to może być tylko u węglarzy...

Sam jesteś kretynem jeśli nie rozumiesz że to co wskazuje Twój licznik to tylko „wierzchołek góry lodowej.”

 

Odnośnie dalszych insynuacji, mój dom pobiera prąd z wiatraka opodal :p (a za kilka lat z własnych paneli)

Jasne zielona energia z wiatraków płynie tylko do pompiarzy, a brudna z elektrowni węglowych prosto węglarzy. Przykład idiotycznego rozumowania pseudo-ekologów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jasne zielona energia z wiatraków płynie tylko do pompiarzy, a brudna z elektrowni węglowych prosto węglarzy. Przykład idiotycznego rozumowania pseudo-ekologów.

 

A powiedz mi czyja to wina, że mamy zacofaną energetykę, moja? Ale to i tak o niebo lepiej, niż setki tysięcy kopcących potworków na naszych osiedlach. Prąd jest bardzo czystą energią, a że Polska jest czarną wyspą bez elektrowni jądrowej, to wina tylko naszego zacofania! Jesteśmy głąbami energetycznymi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pompy są wyłączone.

 

A powiedz mi kolego co się dzieje w elektrowniach w nocy, gdy prądu mniej potrzeba? Wyłączają bloki? A może w tym czasie prąd jest marnotrawiony i dlatego zachęty w postaci tańszej taryfy? A co robią wtedy ci co grzeją prądem czy PC? W około 90% wykorzystują właśnie ten prąd! Inaczej poszedłby w komin :p

Ale wy i tak tego nie zrozumiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...