Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Jaja sobie robisz? I kto ma niby o to dbać? Nie ma bata, to nie będzie poprawy. Tylko bat (restrykcyjne, nieuchronne i bolesne finansowo prawo) może zadbać o poprawność spalania. Chyba, że wierzysz w krasnoludki.

 

O kury na gospodarstwie pytasz? Tak mam.

W krasnoludki też kiedyś wierzyłem.

A restrykcje owszem ale z głową a nie z bezmyślnością jak większość postów w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

O kury na gospodarstwie pytasz? Tak mam.

W krasnoludki też kiedyś wierzyłem.

A restrykcje owszem ale z głową a nie z bezmyślnością jak większość postów w tym temacie.

 

Dlatego cały czas piszę, że najrozsądniej będzie zakazać montowania ogrzewania węglowego w nowo budowanych domach. W tedy i tylko wtedy w jakimś policzalnym terminie sytuacja może się zmienić. Zmusi to też inwestorów do myślenia bo obecnie świadomość przeciętnego człowieka kończy się na gazie i węglu:(

Ewentualnie zamiast zakazywać można by podnosić sukcesywnie ceny paliw stałych (co zresztą powoli się dzieje), ale to uderzy w tych najbiedniejszych, którzy palą węglem z biedy i spowoduje tylko, że będą palić śmieciami i czym popadnie. Także z dwojga złego uważam za lepsze rozwiązanie zakazać tym bogatym - bo kogoś kto buduje dom nie można nazwać biednym, a edukację zostawić dla tych co już w to w depnęli lub sie z tym urodzili, wychowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest jak wątek z nudów żyje swoim życiem ;)

jedni udają głupa, ze piec podajnikiem to to samo co śmieciuch

inni, że grzeją klimą a jeszzcze inni, ze ich rachunki to 500 zl za rok :lol2:

Bo naczelny zadymiacz...kominkiem ma urlop ;)

U nas na ulicy wszyscy mają kotły z podajnikiem bo była akcja wymiany przez gminę na "ekologiczne" i co ?

Zapraszam do mnie to się przekonasz co po takich wymianach leci z kominów.Rano i po południu zadyma na całą ulicę.

Po przejściu na G12w w 500zl się nie zmieszcze ale w 1000zl powinienem. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie wymagań co do energooszczędności nowego budownictwa już jest krokiem w lepsze. Zakazanie węgla w nowym budownictwie nie będzie złotym środkiem. Są przecież kotły poprawnie spalające - więc można. Moim zdaniem większym znaczeniem będzie przewymiarowanie kotła i za to karać się powinno.

Może kara powinna uderzyć również po kieszeniach sprzedawców bo często winą jest "fachowe" doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie wymagań co do energooszczędności nowego budownictwa już jest krokiem w lepsze. Zakazanie węgla w nowym budownictwie nie będzie złotym środkiem. Są przecież kotły poprawnie spalające - więc można. Moim zdaniem większym znaczeniem będzie przewymiarowanie kotła i za to karać się powinno.

Może kara powinna uderzyć również po kieszeniach sprzedawców bo często winą jest "fachowe" doradztwo.

Ha, ha, ha. Dobre! I Ty mówisz o bezmyślnym karaniu? W jaki sposób chciałbyś napisać prawo, które karałoby sprzedawcę za sprzedaż przewymiarowanego kotła? To jest przykład jak nie wolno i nie powinno się tworzyć prawa. Bo w każdym tak sformułowanym prawie znajdzie się furtka. Nie wspominając o braku możliwości uzasadnienia prawnego karania sprzedawcy. Karać możesz wyłącznie użytkownika, nie sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha. Dobre! I Ty mówisz o bezmyślnym karaniu? W jaki sposób chciałbyś napisać prawo, które karałoby sprzedawcę za sprzedaż przewymiarowanego kotła? To jest przykład jak nie wolno i nie powinno się tworzyć prawa. Bo w każdym tak sformułowanym prawie znajdzie się furtka. Nie wspominając o braku możliwości uzasadnienia prawnego karania sprzedawcy. Karać możesz wyłącznie użytkownika, nie sprzedawcę.

 

Dobrze piszesz. Problem nie łatwy do rozwiązania. Patrząc na obecną sytuacje to sprzedawca ma korzyść z sprzedaży większego kotła. Większość porad jest na gębę. Użytkownik końcowy nie dość że mu znika więcej opału to jeszcze po czterech literach go za karę. Łupać bogatszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie wymagań co do energooszczędności nowego budownictwa już jest krokiem w lepsze. Zakazanie węgla w nowym budownictwie nie będzie złotym środkiem. Są przecież kotły poprawnie spalające - więc można.

 

Właśnie zakazanie węgla w nowym budownictwie będzie złotym środkiem. Wiem to po sobie - u mnie nie było gazu, więc musiał być węgiel:( bo człowiek miał klapki na oczach:(

Co więcej zakaz montowania kotłów węglowych w nowych domach może de facto pozytywnie wpłynąć zarówno na sprzedaż (ceny) węgla jak i podajnikowych kotłów, które cechują się wyższą kulturą spalania. Jak się jednym zakaże to jest na prawdę duża szansa, ze uruchomi to lawinę edukacji i ci co dziś palą w śmieciuchach zaczną się zastanawiać - dlaczego zakazali? I tak po nitce do kłębka zaczną rozumieć, że można taniej, lepiej, czyściej, wygodniej - tacy wtedy najczęściej zdecydują się na kocioł z podajnikiem, bo ich instalacja niczego innego nie przyjmie, a nowi inwestorzy od razu będą zmuszeni budować z głową, a nie bezmyślnie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....................... karałoby sprzedawcę za sprzedaż przewymiarowanego kotła?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o braku możliwości uzasadnienia prawnego karania sprzedawcy. Karać możesz wyłącznie użytkownika, nie sprzedawcę.

 

Hola hola Koleżanki i Koledzy !!

 

Kto z naszych klientów przychodzących po kominek lub piecyk wie ile potrzebuje kWh do ogrzania swojego domu ??

Zazwyczaj na pytanie "Jaka jest obliczona strata ciepła w Państwa domu ? " słyszę odpowiedź "NIE WIEM !! Nikt się o to jeszcze nie pytał... "

Nawet w projektach robionych pod danego klienta brakuje takich obliczeń , zazwyczaj jest wpisany piec gazowy dwu funkcyjny o mocy max 24kW ... i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już Darka obudziło znaczy że może skutkować. Wybacz że tak piszę. Jeśli pytasz klientów o zapotrzebowanie to myślę że wiesz co robisz. Problem jest z tymi co nie pytają tylko wciskają ten na którym więcej zarobią.

 

Zygolek analizę spalin mi zrobili jak pojechałem z nowym zakupem sprawdzić. Na okresowych rzeczywiście nie patrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19

U nas na ulicy wszyscy mają kotły z podajnikiem bo była akcja wymiany przez gminę na "ekologiczne" i co ?

Zapraszam do mnie to się przekonasz co po takich wymianach leci z kominów.Rano i po południu zadyma na całą ulicę.

Po przejściu na G12w w 500zl się nie zmieszcze ale w 1000zl powinienem. ..

 

jesteś pewny, że oni wszyscy wymienili kotły ekologiczne?

co rozumiesz przez ekologiczne, że z podajnikiem są?

bo może to są takie ekologiczne bez podajnika....(u nas w okolicy też były lata temu wymiany na takie "ekologiczne" - stąd wątpliwości)

jak jesteś pewny że jest z podajnikiem, to byłbym wdzięczny za fotkę...jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby kocioł z podajnikiem tak syfił jak piszesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tymczasowy19
Hola hola Koleżanki i Koledzy !!

 

Kto z naszych klientów przychodzących po kominek lub piecyk wie ile potrzebuje kWh do ogrzania swojego domu ??

Zazwyczaj na pytanie "Jaka jest obliczona strata ciepła w Państwa domu ? " słyszę odpowiedź "NIE WIEM !! Nikt się o to jeszcze nie pytał... "

Nawet w projektach robionych pod danego klienta brakuje takich obliczeń , zazwyczaj jest wpisany piec gazowy dwu funkcyjny o mocy max 24kW ... i tyle .

 

Widzisz, to się zmienia, ale bardzo powoli

zaczęło się to kilka lat od potencjalnych nabywców PC i ogrzewających prądem - bo tak w przypadku PC każdy dodatkowy kw mocy był bardzo drogi, a w przypadku grzejących "czystym" prądem też to było bardzo istotne.

Coraz więcej ludzi wie co to jest OZC i projektowe obciążenie cieplne i je liczy....w skali forum to już całkiem spora ilość, ale w skali kraju pewnie promil - tak jak piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że oni wszyscy wymienili kotły ekologiczne?

co rozumiesz przez ekologiczne, że z podajnikiem są?

bo może to są takie ekologiczne bez podajnika....(u nas w okolicy też były lata temu wymiany na takie "ekologiczne" - stąd wątpliwości)

jak jesteś pewny że jest z podajnikiem, to byłbym wdzięczny za fotkę...jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby kocioł z podajnikiem tak syfił jak piszesz....

Na pewno 6 najbliższych sąsiadów bo z nimi rozmawiałem na temat sposobu zalatwienia dotacji do "ekologicznych" źródeł ciepla a o 2 calkiem nowych domach obok mnie nie wspominając gdzie z komina kopci się pięknie.

Fotka może będzie jutro bo dzisiaj już ciemno będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już Darka obudziło znaczy że może skutkować. Wybacz że tak piszę. Jeśli pytasz klientów o zapotrzebowanie to myślę że wiesz co robisz. Problem jest z tymi co nie pytają tylko wciskają ten na którym więcej zarobią.

 

.

Autentycznie pytam wszystkich ... czasami na tym tracę klienta.

Często wciskają nie ten na którym więcej zarobią tylko taki jaki mają do opchnięcia ....

Mój ulubiony tekst usłyszany od Pana Hydraulika , podobno bardzo poszukiwany specjalista we Francji , autentyk " Bo z drewna to się inaczej kilowaty liczy" ....

Że niby innej mocy są to kilowaty... bo z drewna ... w projekcie było straty max coś około 16kWh a kominek miał być KONIECZNIE 24 !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...