Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Przecież SAM NAPISAŁEŚ, że budujesz systemem gospodarczym.

 

 

 

 

Wyrysowanie przebiegu wymiennika, zawołanie koparki i kazanie kopać, a następnie rozwinąć rurę i napełnić ją glikolem, przerasta możliwości budowy systemem gospodarczym? Do podłączenia pompy wystarczy hydraulik i będzie miał tyle samo albo i mniej roboty niż z piecem na ekogroch.

 

 

Nikt Ci nie każe spawać pompy ciepła. Wcale mnie nie dziwi, że sobie nie radzisz, skoro cały czas podążasz w oparach absurdu.

 

 

Podałem. Ale Ty przecież budujesz sposobem gospodarczym, to podałem też alternatywę dla Ciebie.

 

 

Wyliczyłeś to zapewne tak samo jak koszt instalacji pompy ciepła, czyli nijak.

 

 

O wdychaniu syfu z komina przez kolejne 20 lat, wdychanie popiołu przy czyszczeniu pieca to już zapomniałeś? Sprawdź sobie z łaski swojej czym karmisz kominem siebie, swoją rodzinę i sąsiadów. To są związki siarki, związki azotu, benzopireny, pyły. A ponieważ komin masz mizerny, to oddychasz tym w ogromnym stężeniu. To teraz przelicz sobie jeszcze ten element. Wykazujesz się skrajną ignorancją, żeby śmieszne 10 tys. zł zaoszczędzić, a to jest raptem TYDZIEŃ w szpitalu.

 

 

Co za różnica ile ma worek, skoro to nie jest JEDEN worek i każdy trzeba podnieść. Ergo, min. 40 ton przez te swoje 20 lat przerzucisz i bez znaczenia dla kręgosłupa to nie będzie. Teraz jesteś młody, to nie odczuwasz, a za 10 lat będziesz płakać. A i jest wiele bardziej korzystnych sposobów na zdrowie niż podnoszenie i dźwiganie worów z węglem.

 

PS JAKIE ZAPOTRZEBOWANIE NA CIEPŁO MA DOM TWÓJ I TWOJEGO KOLEGI?

 

Ty dopiero masz pojęcie i naginasz fakty. Ładny system gospodarczy w których u Ciebie koparka jest za darmo i paliwo do niej itd. Ja liczę wszystkie koszty,a ty koszt pompy z uwzględnieniem 8% Vat-u za który nie kupie pompy bez jej montażu do tego doliczasz wykonanie systemem gospodarczym z darmową koparką i darmowym hydraulikiem.

O spawaniu pisałem nie pompy tylko śmieciucha w którym też mogłem palić i nie raz widzę takie piece samoróbki w nowych domach.

Ja w odróżnieniu do ciebie i większości w ostatnich kilku latach na pewno zrobiłem więcej dla środowiska i swojej rodziny (przeprowadziłem się z domu gdzie był śmieciuch i zanieczyszczone powietrze do czystszej okolicy w międzyczasie też zmieniłem samochody o klasę wyżej w klasyfikacji Euro). Jeżeli chodzi o noszenie węgla to widzę że też jesteś trochę nie w temacie, dla informacji ekogroszek jest pakowany w worki i po zamówieniu przyjeżdża na samochodzie z HDS-em gdzie jest cała paleta wyładowywana, następnie paleciakiem jest transportowana do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ty dopiero masz pojęcie i naginasz fakty. Ładny system gospodarczy w których u Ciebie koparka jest za darmo i paliwo do niej itd. (...) a ty koszt pompy z uwzględnieniem 8% Vat-u za który nie kupie pompy bez jej montażu do tego doliczasz wykonanie systemem gospodarczym z darmową koparką i darmowym hydraulikiem.

Wiesz, nikt Ci nie każe koparki wołać. W ramach sportu, a w końcu ponoć to lepsze to niż zaleganie przed TV, możesz szpadlem pomachać. Jak lubisz. Jednak ja uwzględniłem koszty koparki w podanej cenie PC oraz instalację.

 

Ja liczę wszystkie koszty

Poważnie? To na ile wyliczyłeś leczenie z tytułu obsługi i użytkowania kotła na przestrzeni 20 lat?

 

(ciach jakieśtamliterki) Jeżeli chodzi o noszenie węgla to widzę że też jesteś trochę nie w temacie, dla informacji ekogroszek jest pakowany w worki i po zamówieniu przyjeżdża na samochodzie z HDS-em gdzie jest cała paleta wyładowywana, następnie paleciakiem jest transportowana do kotłowni.

Aha, i pewnie co tydzień też przyjeżdża paleciak i Ci ładuje wyngiel do kotła. Pozazdrościć. A może jeszcze sobie paleciaka dokupiłeś do tej swojej kotłowni? Uwzględniłeś go w wycenie?

 

 

Ps. Jakie zapotrzebowanie na ciepło ma twój dom i dom Twojego kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ty dopiero masz pojęcie i naginasz fakty. Ładny system gospodarczy w których u Ciebie koparka jest za darmo i paliwo do niej itd. Ja liczę wszystkie koszty,a ty koszt pompy z uwzględnieniem 8% Vat-u za który nie kupie pompy bez jej montażu do tego doliczasz wykonanie systemem gospodarczym z darmową koparką i darmowym hydraulikiem.

Czemu naginasz fakty ? Godzina pracy kopary to 70-80zł,przez kilka godzin miejsce pod DZ zostanie wykonane,masz kilkaset zł za to,rozłożenie rurek to pikuś dla kogoś kto budował dom metodą gospodarczą. I masz DZ za darmochę prawie.

Gruntowa pompa to ok.10-15tys.zł i o czym rozmawiamy ?

Czemu nie przyznasz racji,że nie miałeś o tym zielonego pojęcia i dałeś się zrobić w jajo jakiemuś nawiedzonemu facetowi co chciał Ci pocisnać pompę za 60tys.zł ?

Kolega taki sam jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu naginasz fakty ? Godzina pracy kopary to 70-80zł,przez kilka godzin miejsce pod DZ zostanie wykonane,masz kilkaset zł za to,rozłożenie rurek to pikuś dla kogoś kto budował dom metodą gospodarczą. I masz DZ za darmochę prawie.

Gruntowa pompa to ok.10-15tys.zł i o czym rozmawiamy ?

 

Oczywiście koszty projektu i odpowiednich zezwoleń na wykonanie poziomego wymiennika ciepła też uwzględniłeś w tej cenie? Rurki do pompy oczywiście dostajemy gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Oczywiście koszty projektu i odpowiednich zezwoleń na wykonanie poziomego wymiennika ciepła też uwzględniłeś w tej cenie? Rurki do pompy oczywiście dostajemy gratis.

??????

Wiedzę się przyswaja a nie mówi odejdź ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koszty projektu i odpowiednich zezwoleń na wykonanie poziomego wymiennika ciepła też uwzględniłeś w tej cenie?

Zapomniałeś o zgodzie Najwyższego Prezesa! Koniecznie!

 

Rurki do pompy oczywiście dostajemy gratis.

Rury i glikol był w podanej CENIE.

 

Ps. Jakie zapotrzebowanie na ciepło ma twój dom i dom Twojego kolegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście koszty projektu i odpowiednich zezwoleń na wykonanie poziomego wymiennika ciepła też uwzględniłeś w tej cenie? Rurki do pompy oczywiście dostajemy gratis.

Chłopie jaki projekt i zezwolenia przy poziomym? Weż się opanuj. Koszt całego poziomego razem razem z koparką i rurkami oraz wszystkimi pierdołami do tego potrzebnymi w systemie gospodarczym to max 5K do tego pompa z kumatym hydraulikiem i w 20 - 22K brutto się mieścisz. No ale jak się chce mercedesa i palcem nie kiwnąć to trzeba bulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o zgodzie Najwyższego Prezesa! Koniecznie!

 

 

Rury i glikol był w podanej CENIE.

 

Ps. Jakie zapotrzebowanie na ciepło ma twój dom i dom Twojego kolegi?

 

Inne media na działce też masz bez projektu, a wiesz ile kosztuje samowola budowlana jak się znajdzie wścibski sąsiad?

 

Zapotrzebowanie mojego domu mam podane w projekcie (tak ja wszystkie instalacje i media i piec na paliwo stałe też) i nie podaje bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Zapotrzebowanie mojego domu mam podane w projekcie (tak ja wszystkie instalacje i media i piec na paliwo stałe też) i nie podaje bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

I tu jest twój największy błąd,bo nie miałeś i nie masz pojęcia,który system byłby dla ciebie najbardziej optymalny czy najtańszy,nie wiesz o jakiej mocy grzewczej potrzebujesz czy kocioł czy pompę i nie wiesz ile twój dom zuzylby energii na ogrzewanie.

Przez to dajesz się manipulować takim pożal się Boże fachmanom od pomp za 60tys.zł.I sprzedawcom kotłów.

Dlatego wielce nie uprawnione jest twierdzenie że węgiel zwany eko to najtańsza dla Ciebie opcja bo tego po prostu nie wiesz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest twój największy błąd,bo nie miałeś i nie masz pojęcia,który system byłby dla ciebie najbardziej optymalny czy najtańszy,nie wiesz o jakiej mocy grzewczej potrzebujesz czy kocioł czy pompę i nie wiesz ile twój dom zuzylby energii na ogrzewanie.

Przez to dajesz się manipulować takim pożal się Boże fachmanom od pomp za 60tys.zł.

Dlatego wielce nie uprawnione jest twierdzenie że węgiel zwany eko to najtańsza dla Ciebie opcja bo tego po prostu nie wiesz.

 

Prawda jest taka że pampa ciepła jakby nie licząc nigdy się nie zwróci w porównaniu do pieca na ekogroszek co wyliczyłem kilka stron wcześniej, za kilkanaście lat gdy pompa jak wytrzyma zacznie przynosić oszczęności wszyscy pompiarze w swoich podatkach zrzucą się na wymianę instalacji w domach na paliwa stałe jak to jest w Krakowie. Jakby jednak zakaz palenia paliwami stałymi nie wszedł co przy obecnym rządzie jest bardziej prawdopodobne można sytuacje powtórzyć montując kolejny piec na ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne media na działce też masz bez projektu, a wiesz ile kosztuje samowola budowlana jak się znajdzie wścibski sąsiad?

 

A co ma kolektor poziomy z samowolą budowlaną? Weź może do ręki prawo budowlane i poczytaj trochę. Wygląda na to że nie długo jak krzaki będziesz sadził na działce to będziesz się starał o pozwolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Prawda jest taka że pampa ciepła jakby nie licząc nigdy się nie zwróci w porównaniu do pieca na ekogroszek co wyliczyłem kilka stron wcześniej,

No właśnie głupoty wyliczyłeś Maher bo nie masz pojęcia ile tak naprawdę Twój dom zużyje energii na c.o+cwu.

Gdybyś wiedział to wtedy mógłbyś coś liczyć wiedząc,że 1kWh z pompy to 0,10zł a z węgla zwanego eko to 0,17zł.

Przy zużyciu 20000kWh rocznie przy pompie oszczędzasz w porównaniu do węgla zwanego eko ok.1500zł w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że pampa ciepła jakby nie licząc nigdy się nie zwróci w porównaniu do pieca na ekogroszek co wyliczyłem kilka stron wcześniej, za kilkanaście lat gdy pompa jak wytrzyma zacznie przynosić oszczęności wszyscy pompiarze w swoich podatkach zrzucą się na wymianę instalacji w domach na paliwa stałe jak to jest w Krakowie. Jakby jednak zakaz palenia paliwami stałymi nie wszedł co przy obecnym rządzie jest bardziej prawdopodobne można sytuacje powtórzyć montując kolejny piec na ekogroszek.

A montuj chłopie a najlepiej taki 20kW co by Ci mocy nie brakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że pampa ciepła jakby nie licząc nigdy się nie zwróci w porównaniu do pieca na ekogroszek co wyliczyłem kilka stron wcześniej, za kilkanaście lat gdy pompa jak wytrzyma zacznie przynosić oszczęności wszyscy pompiarze w swoich podatkach zrzucą się na wymianę instalacji w domach na paliwa stałe jak to jest w Krakowie. Jakby jednak zakaz palenia paliwami stałymi nie wszedł co przy obecnym rządzie jest bardziej prawdopodobne można sytuacje powtórzyć montując kolejny piec na ekogroszek.

Pisałem już X razy że zwróci się jak wino popijesz wódką. Moher, mam kocioł na ekosyf 8 lat, i żeby skłay srały to nie założyłbym ponownie. Montowanie ekosyfu w nowych domach to pijany sen chorego idioty. Człowieku, wysyłamy łazika na Marsa w Ty ciepło organizujesz sobie poprzez ognisko obudowane blachą. Nie opowiadaj bajek że kocioł na ekosyf jest tani. Potrzebny jest komin - koszt, kotłownia - koszt, sam kocioł - koszt, o pojechanej obsłudze nie wspomnę.W XXI wieku tylko, pompa, prąd lub gaz. Wszystko bezobsługowe. Auto też kupujesz żeby Ci się zwróciło ? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już X razy że zwróci się jak wino popijesz wódką. Moher, mam kocioł na ekosyf 8 lat, i żeby skłay srały to nie założyłbym ponownie. Montowanie ekosyfu w nowych domach to pijany sen chorego idioty. Człowieku, wysyłamy łazika na Marsa w Ty ciepło organizujesz sobie poprzez ognisko obudowane blachą. Nie opowiadaj bajek że kocioł na ekosyf jest tani. Potrzebny jest komin - koszt, kotłownia - koszt, sam kocioł - koszt, o pojechanej obsłudze nie wspomnę.W XXI wieku tylko, pompa, prąd lub gaz. Wszystko bezobsługowe. Auto też kupujesz żeby Ci się zwróciło ? :p

 

Jego przykład dobitnie pokazuje, że tłumaczenie i liczenie nic tu nie da. Jedynie zakaz może włączyć szare komórki. Może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już X razy że zwróci się jak wino popijesz wódką. Moher, mam kocioł na ekosyf 8 lat, i żeby skłay srały to nie założyłbym ponownie. Montowanie ekosyfu w nowych domach to pijany sen chorego idioty. Człowieku, wysyłamy łazika na Marsa w Ty ciepło organizujesz sobie poprzez ognisko obudowane blachą. Nie opowiadaj bajek że kocioł na ekosyf jest tani. Potrzebny jest komin - koszt, kotłownia - koszt, sam kocioł - koszt, o pojechanej obsłudze nie wspomnę.W XXI wieku tylko, pompa, prąd lub gaz. Wszystko bezobsługowe. Auto też kupujesz żeby Ci się zwróciło ? :p

 

Zacznę od końca, auto mi się zwraca po przejechaniu 100.000km czyli jakieś 2,5 roku (mam taką możliwość że samochód u mnie to dodatkowy dochód).

Ja miałem to szczęście że wcześniej mieszkałem w starym domu, a nie jak duża większość przeprowadzała się z bloku i nagle przeżywała szok że coś w domu trzeba zrobić, też dzięki wcześniejszemu mieszkaniu wszystko przemyślałem aby palenie w piecu było tylko z nazwy (piec podłączony do internetu,

transport węgla na paletach wjeżdża do kotłowni w całości i to metr od pieca). U mnie jak mówię do żony że idę zaglądnąć do pieca to po prostu włączam laptopa, chociaż coraz częściej uruchamiam aplikacje w telefonie. Ale jak ktoś należy do tego drugiego przykładu to nie mam się czemu dziwić, lub jak niektórzy tego nie przemyślą to też jak nawet sąsiad z którym ostatnio zamawiam jeden transport ekogroszku aby jeszcze koszty ograniczyć (ma kotłownie w piwnicy i czasami pomogę mu znieść woreczki do kotłowni i zawsze jakiś piwo się przy tym wypije i porozmawia).

 

Jego przykład dobitnie pokazuje, że tłumaczenie i liczenie nic tu nie da. Jedynie zakaz może włączyć szare komórki. Może...

 

Czyli tak jak już pisałem wcześniej, jak wprowadzą zakaz to pompiarze złożą się ze swoich podatków dla mnie na pompkę jak to jest w Krakowie gdzie nawet zakaz palenia jest odrzucony i nie wiadomo czy nad nowym będą jakieś prace prowadzone.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Ja miałem to szczęście że wcześniej mieszkałem w starym domu, a nie jak duża większość przeprowadzała się z bloku i nagle przeżywała szok że coś w domu trzeba zrobić, też dzięki wcześniejszemu mieszkaniu wszystko przemyślałem aby palenie w piecu było tylko z nazwy (piec podłączony do internetu,

:D

Miałeś wielkie nieszczęście,że mieszkałeś w starym domu ze śmieciuchem bo nie miałeś pojęcia jak wygląda prawdziwy komfort życia,nie miałeś pojęcia,że nie tylko ognisko w domu robi ciepło,nie miałeś pojęcia o budowie domu,o nowoczesnych technologiach.

Także nie przyznawaj się raczej do tego ;)

Właśnie z tego względu powinien obowiązywać całkowity zakaz węgla w nowych domach,żebyście tam wśród siebie poznali inny Świat,wspólczesny z nowymi technologiami,tańszymi od wegla.

 

Czyli tak jak już pisałem wcześniej, jak wprowadzą zakaz to pompiarze złożą się ze swoich podatków dla mnie na pompkę

Za czyjąś bezmyślność ??

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...