Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

:D

Miałeś wielkie nieszczęście,że mieszkałeś w starym domu ze śmieciuchem bo nie miałeś pojęcia jak wygląda prawdziwy komfort życia.

 

Jeszcze wcześniej mieszkałem w bloku co ty nazywasz prawdziwym komfortem życia, ale ja takich odczuć nie miałem - zadymione miasto spalinami samochodów, co chwile samochód zrysowany lub z urwanym lusterkiem przez wandali którym żal że mam coś lepszego od nich, walka o miejsce parkingowe, temperatura w mieszkaniu zależna od tego kiedy elektrociepłownia włączy ogrzewanie itd. Mieszkanie w starym domu właśnie mi pokazało wszystkie słabe punkty starego budownictwa i ich w nowym nie powtórzyłem i budując nowy dom dzięki przeanalizowaniu wszystkiego nie musiałem zaciągać kredytów na wszystkie te nowe technologie które nigdy się nie wrócą, a dzięki braku kredytu stać mnie na wyjazd z dziećmi na ferie i dwa wyjazdy w lecie i spokojne wykańczanie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Jeszcze wcześniej mieszkałem w bloku co ty nazywasz prawdziwym komfortem życia, ale ja takich odczuć nie miałem - zadymione miasto spalinami samochodów, co chwile samochód zrysowany lub z urwanym lusterkiem przez wandali którym żal że mam coś lepszego od nich, walka o miejsce parkingowe, temperatura w mieszkaniu zależna od tego kiedy elektrociepłownia włączy ogrzewanie itd. Mieszkanie w starym domu właśnie mi pokazało wszystkie słabe punkty starego budownictwa i ich w nowym nie powtórzyłem i budując nowy dom dzięki przeanalizowaniu wszystkiego nie musiałem zaciągać kredytów na wszystkie te nowe technologie które nigdy się nie wrócą, a dzięki braku kredytu stać mnie na wyjazd z dziećmi na ferie i dwa wyjazdy w lecie i spokojne wykańczanie domu.

Ale przecież Maher z kotłownia wydales więcej kasy niż gdybyś pomyślał przed budową i zrezygnował z kotłowni i z komina i kotła na węgiel zwany eko to o czym Ty mówisz ?

Właśnie dzieciom ferie zabrales a niedługo zafundujesz im sanatorium z tego syfu co produkujesz.

Popełniłeś właśnie błędy typowe jak dla starych domów czyli niczego się nie nauczyles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież Maher z kotłownia wydales więcej kasy niż gdybyś pomyślał przed budową i zrezygnował z kotłowni i z komina i kotła na węgiel zwany eko to o czym Ty mówisz ?

Właśnie dzieciom ferie zabrales a niedługo zafundujesz im sanatorium z tego syfu co produkujesz.

Popełniłeś właśnie błędy typowe jak dla starych domów czyli niczego się nie nauczyles.

 

Może zacznę ci wklejać moje posty bo widzę że twoja pamieć ogranicza się do bieżącej strony.

 

Ja w odróżnieniu do ciebie i większości w ostatnich kilku latach na pewno zrobiłem więcej dla środowiska i swojej rodziny (przeprowadziłem się z domu gdzie był śmieciuch i zanieczyszczone powietrze do czystszej okolicy w międzyczasie też zmieniłem samochody o klasę wyżej w klasyfikacji Euro).

 

 

Kotłownie mam za garażem i nic by nie zmieniło jakbym jej nie wybudował i jakbym wstawił pompę ciepła to i tak bym nie parkował samochód za samochodem, może jakby pieca nie było miałbym pomieszczenie gospodarcze. Zamiast pompy z oprzyrządowaniem za 60tys.zł wstawiłem piec za 7tys.zł do tego jedynie mogę doliczyć 1500zł za połączenia w kotłowni i 4000zł za komin.

 

DALSZA DYSKUSJA NIE MA SENSU BO BYM MUSIAŁ POWKLEJAĆ RESZTĘ MOICH POSTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,jest w łaźni,na upartego można się uprzeć ze zrezygnowałeś z wanny na rzecz pompy,ale tylko na upartego,generalnie nie każdy mógłby ja upchnąć w łaźni wiec jakies pomieszczenie i koszt trzeba było by doliczyć,czy pompa czy kocioł zawsze jest to indywidualna sprawa każdego inwestora,z tymi porównaniami ze 21 wiek i ognisko w domu trochę nietrafione,przeciez nasi przodkowie palili ogniska i jedli mięso i w tej kwestii niewiele się zmienilo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Faktycznie,jest w łaźni,na upartego można się uprzeć ze zrezygnowałeś z wanny na rzecz pompy,ale tylko na upartego,generalnie nie każdy mógłby ja upchnąć w łaźni wiec jakies pomieszczenie i koszt trzeba było by doliczyć,czy pompa czy kocioł zawsze jest to indywidualna sprawa każdego inwestora,z tymi porównaniami ze 21 wiek i ognisko w domu trochę nietrafione,przeciez nasi przodkowie palili ogniska i jedli mięso i w tej kwestii niewiele się zmienilo..

No właśnie się mylisz i to jest cały szkopuł w tym,że tego nie rozumiecie ;)

Zrezygnowałem z kotłowni i z komina w niej nie budując dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnię i pompka stoi w pralnio-suszarni :)

I sam przyznajesz,że jakieś pomieszczenie trzeba było doliczyć...

A łazienkę z wanną mam :

DSCN2183.jpg

 

A gdyby nie było pompki,wisiałby tam kociołek elektryczny ;)

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

Bo już przed budową decyzja była podjęta,że kotłowni nie będzie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlatego mówię ze to indywidualna sprawa,można kociol,można pompę,można kominek lub prąd,co kto woli i ile ma funduszy na system grzewczy...

Dlatego są takie tematy,jest wiele inwestorów,którzy tłumaczą,liczą i pokazują,że węgiel zwany eko do nowego domu mija się z celem i nie jest zasadny ekonomicznie jeśli ktoś pomyśli i policzy przed budową i zmieni swoją mentalność.

Forum służy także a może przede wszystkim nowym inwestorom,którzy jeszcze nie popełnili tego błędu budując kotłownię i pakując tam kocioł na wegiel zwany eko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Szczerze powiedziawszy w moim przypadku zaważyły koszty ze mam zasypowca zamiast np pc,wykonanie systemu wraz z materiałami,nawet po doliczeniu komina wyszedł około 40-50% ceny pc,ponieważ robocizna i materiały wyszly mnie dosłownie grosze...

No i teraz jak ma się te 10-12tys.zł to budżetu budowy nowego domu ? 3-5% ? Zwłaszcza,że pompa jest tańsza w eksploatacji niż węgiel zwany eko i nie licząc dodatkowego pomieszczenia na kotłownię.

A teraz drugie pytanie czemu nie prąd ? W G12 porownywalnie do gazu ziemnego w eksploatacji i najtańszy inwestycyjnie i też bez kotłowni ?

Czyżby znowu nieświadomość inwestora i spaczona mentalność przez dziadków,sąsiadów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowanie mojego domu mam podane w projekcie (tak ja wszystkie instalacje i media i piec na paliwo stałe też) i nie podaje bo nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

 

trzeba to powtarzać cały czas na okrągło

myśleć trzeba przed budową!!!

trzeba wykonywać rzetelne obliczenia, bo te z projektu są niewiele warte (delikatnie mówiąc)

kolejny potwierdzenie na to, że gdyby inwestor znał projektowe obciążenie cieplne i zapotrzebowanie tego domu na ciepło, to być może zdecydowałby się na inne rozwiązania (które niekoniecznie muszą wyjść drożej, przykładów na forum jest sporo)

i pewnie nawet by nie pomyślał, że do domu, który ma projektowe obciążenie cieplne 4-5kw dawać kocioł np. 20kw (lub większy!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak za pięć,dziesięć lat czym będą ogrzewać,pc,prądem czy może czymś absolutnie nowym,ciekawe w jakim kierunku pójdzie myśl grzewcza inwestorów...

 

Raczej w kierunku fotovoltaiki. Ci co mają PC będą mogli dużo taniej zredukować koszty za ogrzewanie do zera. Przy węglu nie będzie już tak różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, czy Ty znasz może ten program na laptopa albo aplikację na smarka, która czyści kocioł na ekosyf jak u Mohera?

Znam, znam. To jest nowość! Do tego ma zdalnie sterowany wózek widłowy i robota humanoida, żeby mu piec obsługiwał. Dostał też filtr i reduktor świństwa wylatającego z komina. Postęp, Panie, postęp! No ale, przynajmniej pomęczy się z tym jeszcze ze 20 lat, bo na tak zaawansowany system grzewczy dofinansowania szybko nie dostanie.

 

Szczerze powiedziawszy w moim przypadku zaważyły koszty ze mam zasypowca zamiast np pc,wykonanie systemu wraz z materiałami,nawet po doliczeniu komina wyszedł około 40-50% ceny pc,ponieważ robocizna i materiały wyszly mnie dosłownie grosze...

Ale niewielkim dodatkowym kosztem możesz z PC zrobić sobie klimatyzację. Piec czy w zimę czy w lato tylko grzeje. Ale najważniejsze, że NIE MARNUJE się energii jak Maher, poprzez wyrzucanie jej przez komin.

 

Ciekawe jak za pięć,dziesięć lat czym będą ogrzewać,pc,prądem czy może czymś absolutnie nowym,ciekawe w jakim kierunku pójdzie myśl grzewcza inwestorów...

Już teraz zdecydowana większość ludzi otwiera oczy. Wystarczy spojrzeć na wątek nowo budujących w tym roku. Prąd, PC, gaz. Ludzie się uczą, szkoda że tak powoli, szkoda że nie wszyscy nawet jak im to wyłożyć na liczbach. Taki Maher w matematykę nie wierzy... Ciekawe czy się wprowadzi do domu, wszak konstruktor też mu policzył obciążenia, a nie zgadywał jak Maher przy doborze źródła ogrzewania. Strach się bać.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...