Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Człowieku o czym ty znowu gadasz??? Spójrz na termometr za oknem! Ja za te dwa miesiące za CO zapłaciłem 160zł. Mam to liczyć dla całego sezonu?

 

A co z twoim kłamstwem? Przeprosisz czy nas olejesz?

 

Nie widzę powodu przepraszać ..

 

Pyxis powiedział że czym gorzej ocieplony dom tym bardziej ekonomiczne jest grzanie PC.

 

Dla mnie kiepsko ocieplony dom = stary dom , bo obecnie budowane domy muszą być zgodne z normą a ta już od pewnego czasu wymaga minimum U=0,29 , więc nikt obecnie nie zbuduje domu z ociepleniem ścian powiiedzmy 5cm.

Tak słabe ocieplone domy to stare domy a tam raczej nie uświadczy się ani podłogówki , ani płyty fundamnetowej , ani super jakości izolacji ...

 

Co do temperatur .

 

W ubiegłym tygodniu miałem nawet -5 stopni ( w nocy) , a w ciągu dnia 1-3 stopnie na plusie ...

 

Ale o czym my mówimy ? Ty masz mniejszy dom , dużo lepiej ocieplony z zapewne ociiepleniem z najwyższej półki , zapewne z lepszymi oknami i itd i zapewne za ten lepszy "pakiet" ...

Za tą różnicę jakby dobrze policzyć zapewne miałbym opał na kilkadziesiąt lat ogrzewania za darmo ...

 

Nie jest sztuką władować w dom olbrzymią kasę i później cieszyć się że jest tanio , sztuką jest tak wybudować dom aby zachować kompromis pomiędzy kosztem budowy a kosztem późniejszej eksploatacji ...

 

To tak jakbyś sobie kupił samochód Tesli za 400tys zł i później się cieszył że cena przejechania 100km jest bardzo niska i że jedziesz dużo taniej niż kolega do pracy który kupił sobie samochód za 80 tys zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Więc z tym brakiem opłacalności nawet w nowych domach i to powiedzmy "ekonomicznych" bym dyskutował ...

Po pierwsze to nie chodzi tylko o koszt eksploatacji chociaż biorąc pod uwagę 1kWh to nie wiem jakbyś i co robił to z pompy będzie tańsza niż z węgla zwanego eko.

Nie mułu,nie miału tylko z węgla zwanego eko.

Ogladnij sobie filmik jako pierwszy post w tym dziale.

Po drugie przed budowa bierzemy pod uwage oprócz kosztów eksploatacji również koszt inwestycji w dany system. Jeśli to zrobisz przed budową to nawet nie masz o czym dyskutować.

Ty jak i większość obecnych wypowiadających się tutaj posiadaczy węgla zwanego eko nie zrobiła przed budową ani jednego ani drugiego.

Brak OZC świadczy ze nie ropatrywaliscie kosztów eksploatacji a kominy i kotłownia świadczy o tym ze nie ropatrywaliscie też kosztów inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie widzę powodu przepraszać ..

 

Pyxis powiedział że czym gorzej ocieplony dom tym bardziej ekonomiczne jest grzanie PC.

 

Dla mnie kiepsko ocieplony dom = stary dom , bo obecnie budowane domy muszą być zgodne z normą a ta już od pewnego czasu wymaga minimum U=0,29 , więc nikt obecnie nie zbuduje domu z ociepleniem ścian powiiedzmy 5cm...

Ty masz kiepsko ocieplony dom a masz nowy dom.

Biorąc pod uwagę moje zapotrzebowanie na ciepło a Twoje u Ciebie pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale o czym my mówimy ? Ty masz mniejszy dom , dużo lepiej ocieplony z zapewne ociiepleniem z najwyższej półki , zapewne z lepszymi oknami i itd i zapewne za ten lepszy "pakiet" ...

Za tą różnicę jakby dobrze policzyć zapewne miałbym opał na kilkadziesiąt lat ogrzewania za darmo ...

 

Nie jest sztuką władować w dom olbrzymią kasę i później cieszyć się że jest tanio , sztuką jest tak wybudować dom aby zachować kompromis pomiędzy kosztem budowy a kosztem późniejszej eksploatacji ...

 

No co ty nie powiesz? Spójrz na swoją stopkę, mam dokładnie to samo. Wrrróć, mam 3cm więcej od gruntu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby zużycie CWU na poziomie 300 litrów nagrzanych do temperatury 45 stopni za dobę dla 4-ro osobowej rodziny było czymś specjalnie dziwnym, a Ty? Powiedz mi może ile Ciebie kosztuje grzanie CWU na dobę.

Czyli przy 300L i delcie 35 zużywasz na CWU 12kWh/doba. Prąd 2T - 3,6 zł. PC w 2T z COP 2 = 1,8 zł. PC w 2T z COP 4+ jak ma to miejsce w lato, wychodzi poniżej ZŁOTÓWKI. Tak drogo w stosunku do Ciebie, bo masz jakiś śmiesznie tani węgiel i spore zużycie CWU.

 

Ja mam obecnie bojler 50L na 3 os. grzane co prawda do temperatury 55sC. Zatem wyniki DLA MNIE możesz podzielić przez 3. Oczywiście w nowym domu zbiornik będzie miał więcej niż obecnie, bo prawdopodobnie 120L (jako że chcę jeszcze jedno dziecko zmajstrować), więc w lato będę grzać CWU za 0,50 zł jednocześnie chłodząc dom. Dalej, oczywiście z pomocą PC, będę chłodzić dom i grzać basen ogrodowy. Czy piec "eko"węglowy potrafi takie rzeczy jak chłodzenie domu jednocześnie grzejąc CWU? Pytanie oczywiście retoryczne. :p

 

Pokaż mi sposób na nagrzanie czystym prądem ( albo gazem, który jest ciut tańszy za kWH od prądu w taniej taryfie ) za złotówkę dziennie CWU dla 4-ro osobowej rodziny. Pokaż ten sposób kolegom z forum, zapewniam Cię że zdobędziesz ich wdzięczność dozgonną. Ja np. zużywam 12 do 15 m3 wody miesięcznie. Na wodę zimną mam tylko pralkę i kible.

Zużycie CWU to indywidualna sprawa. Jak już pisałem, nie należy się kierować zużyciem wody innych, szczególnie "eko"węglowców. Używacie tyle, bo czy piec faktycznie grzeje czy tylko podtrzymuje pracę, to ciepłą wodę i tak macie. Jak macie, to korzystacie, bo po co ma się "marnować". Nie równaj więc wszystkich do swojego poziomu. U mnie się zużywa mniej niż mówi to minimalna norma zużycia wody, a w lecie to już w ogóle jakieś śmieszne ilości ciepłej wody idą -- przy tym nikt brudny i śmierdzący nie chodzi. Może jednak czas nauczyć się szanować surowce a co za tym idzie własne pieniądze a co za tym idzie zdrowie i jednak przestać truć siebie, rodzinę i niczemu winnych sąsiadów.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno. A drugie - to dokładnie ta sama zasada dotyczy prądu. U mnie np. Duon nie operuje. Najtaniej mogę mieć w taniej taryfie po około 30 groszy za kWh. Czyli - 60% drożej od Ciebie. Jak można stwierdzić że to co się Tobie opłaca będzie dobre i dla mnie?

 

 

o tym trzeba pamiętać, co wyboldowałem. W twojej wypowiedzi.

Tylko trzeba mieć pełną świadomość, a tej niestety wielu nie posiada. Ludzie mówią, że grzanie prądem jest drogie, a nawet nie wiedzą ile ten prąd do grzania kosztuje (że o reszcie już nie wspomnę) Za to mają skojarzenie, że węgiel jest najtańszy, a to dzisiaj w przypadku nowych domów jest raczej nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz kiepsko ocieplony dom a masz nowy dom.

Biorąc pod uwagę moje zapotrzebowanie na ciepło a Twoje u Ciebie pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie niż u mnie.

 

Za sam styro na płytę zapłaciłeś 12 tys zl, gdzie ja 1400 fundamenty i 2100 zł na posadzkę. Różnica 8500zł. Rocznie na cwu i co płacisz 1000zł ja 3 tony miału 1380. Różnica 380zł. To tylko wydatki na fundamenty. Za ile lat mi się zwroci ocieplenie takie jak twoje? Licz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za sam styro na płytę zapłaciłeś 12 tys zl, gdzie ja 1400 fundamenty i 2100 zł na posadzkę. Różnica 8500zł. Rocznie na cwu i co płacisz 1000zł ja 3 tony miału 1380. Różnica 380zł. To tylko wydatki na fundamenty. Za ile lat mi się zwroci ocieplenie takie jak twoje? Licz.

Trzeba było wogóle nie izolować albo wogóle nie budować to nic by Ci się nie zwracało,jak wsadzisz zamiast mułu butelki i śmieci to nic nie zapłacisz za ogrzewanie i już będziesz do przodu ;)

Mam panele za 60zł/m2 zamiast za 20zł/m2,kiedy mi się to zwróci ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?243982-FILM-Czy-palenie-w%C4%99glem-to-prywatna-sprawa-w%C5%82a%C5%9Bciciela-domu

Ty musiałeś wybudować dodatkowe pomieszczenie na kocioł a ja nie musiałem,Ty musisz poświęcić swój czas i zdrowie na dźwiganie ton mułu a ja nie muszę,na ile wyceniasz siebie ? Czy zwrócisz się sobie ??? :D

Mój dom zużywa na ogrzewanie 5500kWh a Twój ile ?

Ale ludzie są... :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wogóle nie izolować albo wogóle nie budować to nic by Ci się nie zwracało,jak wsadzisz zamiast mułu butelki i śmieci to nic nie zapłacisz za ogrzewanie i już będziesz do przodu ;)

Mam panele za 60zł/m2 zamiast za 20zł/m2,kiedy mi się to zwróci ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?243982-FILM-Czy-palenie-w%C4%99glem-to-prywatna-sprawa-w%C5%82a%C5%9Bciciela-domu

Ty musiałeś wybudować dodatkowe pomieszczenie na kocioł a ja nie musiałem,Ty musisz poświęcić swój czas i zdrowie na dźwiganie ton mułu,na ile wyceniasz siebie ? Czy zwrócisz się sobie ??? :D

Ale ludzie są... :)

 

Pytam się ciebie, skąd wiesz że miał to butelki i śmieci? Żałosny jesteś z tym argumentem. Kiedy mi się zwróci oszczędzając 380zl na miesiąc te 8500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pytam się ciebie, skąd wiesz że miał to butelki i śmieci? Żałosny jesteś z tym argumentem. Kiedy mi się zwróci oszczędzając 380zl na miesiąc te 8500?

Ale co ma Ci się zwracać bo nie jarzę,podaj zużycie energii swojego domu na ogrzewanie to wtedy ewentualnie możemy porównać bo w innym wypadku nie ma sensu.

Mi się "zwróci" taka izolacja bo ja swoje zdrowie wyceniam na nieskończoną wartość i od razu jak się wprowadziłem to od razu mi się "zwróciła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zużywa mniej kw no i co z tego? Tyle, że placisz za ogrzewanie 380zł mniej na rok. gdzie na samą płytę wydałeś 8500 zł. Kotłownia, piec i komin wyszło mnie tyle ile ciebie sama pompka po znajomości od mikiego. Czyli dalej 8500zl do przodu. Pozniej policzę i porównam nasze ocieplenia poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma Ci się zwracać bo nie jarzę,podaj zużycie energii swojego domu na ogrzewanie to wtedy ewentualnie możemy porównać bo w innym wypadku nie ma sensu.

Mi się "zwróci" taka izolacja bo ja swoje zdrowie wyceniam na nieskończoną wartość i od razu jak się wprowadziłem to od razu mi się "zwróciła"

 

Ha ha, zabawny jesteś. Zdrowie najważniejsze a kupiłeś działkę na przeciwko smieciuchów. Ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom zużywa na ogrzewanie 5500kWh a Twój ile ?

 

Jeśli ty zużywasz 5500 kWh na ogrzanie domu

to

5500 x 0,65zł (tyle kosztuje w moim rejonie 1 kWh ) = 3575 zł

To ile mnie by kosztowało grzanie jeśli bym przeszedł na takie

jak ty?

 

Ja palę eko i na cały sezon potrzebuję 3t eko x 700 zł = 2100 zł

a dom mam o 60 m2 większy od ciebie. Czas jaki muszę poświęcić to

15 min. dziennie.

 

Różnica jest horrendalna, za te pieniądze to mogę sobie np. na narty zimą

wyjechać.

A wracając do trucicieli to jeśli Wy, włączycie swoje ogrzewania na prąd to

elektrownie muszą tego prądu więcej wyprodukować, a produkują go jeszcze

na razie z węgla.

Największymi trucicielami to są domy wyposażone w kotły na sipę, bo tam jest spalane

wszystko co idzie. Wiem bo mam sąsiadów którzy używają takich kotłów i podczas

rozpalania to strach wychodzić b o jest tak siwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nela - jak nie wiesz nic na ten temat, to nie zabieraj głosu ok?

 

elektrownie bardzo lubią takich jak my i specjalnie taryfy takie stosują, żeby ten poza szczytem ktoś im odebrał

myślisz że dlaczego prąd poza szczytem może kosztować 0,25zł a nawet 0,18zł ?

a grzejąc prądem lub PC, grzeje się przede wszystkim w taniej taryfie, bo akumulacyjne grzanie bardzo łatwo ustawić pod tanią taryfę

 

a co do tych 5500kwh - to jego dom tyle potrzebuje, ale jak uwzględnisz COP pompy ciepła, to jest jakby trochę mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturek grzeje w 2 taryfie gdzie ma dużo taniej. Ty pewnie niedałbyś rady tylko w drugiej taryfie. Musiałbyś dorzucić ocieplenia i cała taniość przejścia na pompkę by się poszła walić.

Zabawny jest argument kotłowni. Piec zajmuje mi m2 z calych 8m2. Pozostałe 7m2 wykorzystuję na odkurzacz centralny, umywalkę i stół warsztatowy. Kiedyś zmienię źródło ogrzewania i będę zmuszony zamurować kotłownię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jeśli ty zużywasz 5500 kWh na ogrzanie domu

to

5500 x 0,65zł (tyle kosztuje w moim rejonie 1 kWh ) = 3575 zł

To ile mnie by kosztowało grzanie jeśli bym przeszedł na takie

jak ty?

 

Ja palę eko i na cały sezon potrzebuję 3t eko x 700 zł = 2100 zł

a dom mam o 60 m2 większy od ciebie. Czas jaki muszę poświęcić to

15 min. dziennie.

 

Różnica jest horrendalna, za te pieniądze to mogę sobie np. na narty zimą

wyjechać.

A wracając do trucicieli to jeśli Wy, włączycie swoje ogrzewania na prąd to

elektrownie muszą tego prądu więcej wyprodukować, a produkują go jeszcze

na razie z węgla.

Największymi trucicielami to są domy wyposażone w kotły na sipę, bo tam jest spalane

wszystko co idzie. Wiem bo mam sąsiadów którzy używają takich kotłów i podczas

rozpalania to strach wychodzić b o jest tak siwo.

No właśnie,jeśli nie masz pojęcia o czym mowa to czytaj i myśl a nie opowiadaj bzdur :)

5500kWh to zużycie energii mojego domu na ogrzewanie i gdybym grzal dom prądem to za te 5500kWh zaplacilbym ok.1650zł ale skoro grzeje pompą ciepła to te 5500kWh dzielimy na COP,realnie za poprzedni sezon grzewczy wyszło 1750kWh czyli jakieś 500zl.

Rozumiesz teraz ?

 

Oczywiście taryfa G12W i grzanie 100% w tańszej.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,jeśli nie masz pojęcia o czym mowa to czytaj i myśl a nie opowiadaj bzdur :)

5500kWh to zużycie energii mojego domu na ogrzewanie i gdybym grzal dom prądem to za te 5500kWh zaplacilbym ok.1650zł ale skoro grzeje pompą ciepła to te 5500kWh dzielimy na COP,realnie za poprzedni sezon grzewczy wyszło 1750kWh czyli jakieś 500zl.

Rozumiesz teraz ?

 

Oczywiście taryfa G12W i grzanie 100% w tańszej.

 

Dobra,

niech Ci będzie, nie będę się z Tobą przekomarzał,

na prawdę taniej się chyba nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,jeśli nie masz pojęcia o czym mowa to czytaj i myśl a nie opowiadaj bzdur :)

5500kWh to zużycie energii mojego domu na ogrzewanie i gdybym grzal dom prądem to za te 5500kWh zaplacilbym ok.1650zł ale skoro grzeje pompą ciepła to te 5500kWh dzielimy na COP,realnie za poprzedni sezon grzewczy wyszło 1750kWh czyli jakieś 500zl.

Rozumiesz teraz ?

 

Oczywiście taryfa G12W i grzanie 100% w tańszej.

 

A ile spaliłeś kubików drewna w kominku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile spaliłeś kubików drewna w kominku?

Ręce opadają. Skoro mój stary i dziurawy dom 140m2 "spala" 12 000 kWh w sezon, to co za problem dla mniejszego domu, zapewne lepiej wykonanego niż mój łatany durszlak i zapewne lepiej ocieplonego, zmieścić się w 5,5 MWh? Przyjmijcie w końcu do wiadomości, że nowe i dobrze wykonane domy mają ŚMIESZNIE niskie zapotrzebowanie na ciepło. Po co po raz kolejny wciągasz w dyskusję brednie o dogrzewaniu się drewnem, skoro to jest ZBYTECZNE aby mieć tak niskie roczne kwoty za ogrzewanie?

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...