Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

......

Zużycie CWU to indywidualna sprawa. Jak już pisałem, nie należy się kierować zużyciem wody innych, szczególnie "eko"węglowców. Używacie tyle, bo czy piec faktycznie grzeje czy tylko podtrzymuje pracę, to ciepłą wodę i tak macie. Jak macie, to korzystacie, bo po co ma się "marnować". Nie równaj więc wszystkich do swojego poziomu. U mnie się zużywa mniej niż mówi to minimalna norma zużycia wody, a w lecie to już w ogóle jakieś śmieszne ilości ciepłej wody idą -- przy tym nikt brudny i śmierdzący nie chodzi. Może jednak czas nauczyć się szanować surowce a co za tym idzie własne pieniądze a co za tym idzie zdrowie i jednak przestać truć siebie, rodzinę i niczemu winnych sąsiadów.

Czyli Twoim zdaniem myję się i kąpię bo i tak mi się woda zagrzała. Nie dlatego, że odczuwam potrzebę kąpieli, że czysty chcę być i że lubię w wannie poleżeć. Śmiała teza. A czy dochodząc do niej uwzględniłeś fakt że za wodę i ściek się płaci? I to w mojej gminie wcale niemało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyszła mi do głowy takie pytanie. Tytuł wątku to w skrócie

"dlaczego węgiel się nie opłaca w nowych domach".

 

A co ze starymi domami? Czy PC do starych domów jest dobra?

A jeśli nie, to dlaczego? Jeśli energia z PC jest najtańsza, jak to

próbujecie udowodnić, to przecież PC jest prawdziwym dobrodziejstwem,

wręcz zbawieniem, dla starych, nieocieplonych domów.

 

Zamiast grzać węglem za 6 000 zł, załóżmy PC, koszty ogrzewania

spadną np. do 3 000 zł! A inwestycja zwróci się np. po 6 latach.

 

Co Wy na to?

 

 

 

 

Bo te domy maja potężne obciążenie cieplne i wymagają żródel ciepła o dużej mocy.

A cena pomp niestety szybko rośnie, wraz z mocą.

 

Lepiej przeprowadzić termomodernizację i założyć pompę. Tak zrobił mój sąsiad w trzykondygnacyjnym domu z lat 90 i parowóz poszedł w odstawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Twoim zdaniem myję się i kąpię bo i tak mi się woda zagrzała. Nie dlatego, że odczuwam potrzebę kąpieli, że czysty chcę być i że lubię w wannie poleżeć. Śmiała teza. A czy dochodząc do niej uwzględniłeś fakt że za wodę i ściek się płaci? I to w mojej gminie wcale niemało?

Oczywiście, że uwzględniłem. Ja mam szambo i wiem ile to kosztuje. Dlatego między innymi nie leję wody jak oszalały. Mimo tego jestem czysty i pachnący (kiedyś jeszcze byłem piękny, ale się ożeniłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przyszła mi do głowy takie pytanie. Tytuł wątku to w skrócie

"dlaczego węgiel się nie opłaca w nowych domach".

 

A co ze starymi domami? Czy PC do starych domów jest dobra?

A jeśli nie, to dlaczego? Jeśli energia z PC jest najtańsza, jak to

próbujecie udowodnić, to przecież PC jest prawdziwym dobrodziejstwem,

wręcz zbawieniem, dla starych, nieocieplonych domów.

 

Zamiast grzać węglem za 6 000 zł, załóżmy PC, koszty ogrzewania

spadną np. do 3 000 zł! A inwestycja zwróci się np. po 6 latach.

 

Co Wy na to?

Bo w nowych domach i nowobudowanych domach nie ma jeszcze kotłowni i kominów a temat przeznaczony jest po raz któryś to powtórzę do inwestorów którzy nie mają jeszcze kotła i kotłowni i komina w tej kotłowni i w cenie systemu grzewczego na węgiel zwany eko mogą mieć tańszy system bez wyziewow z komina trujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w nowych domach i nowobudowanych domach nie ma jeszcze kotłowni i kominów a temat przeznaczony jest po raz któryś to powtórzę do inwestorów którzy nie mają jeszcze kotła i kotłowni i komina w tej kotłowni i w cenie systemu grzewczego na węgiel zwany eko mogą mieć tańszy system bez wyziewow z komina trujących.

 

Nie to miejsce na twoją szamotaninę. Na stronie z500 jest aż 5 projektów domów z pompą ciepła, 3 na prąd. Zacznijcie swoją konkwistę u architektów. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie to miejsce na twoją szamotaninę. Na stronie z500 jest aż 5 projektów domów z pompą ciepła, 3 na prąd. Zacznijcie swoją konkwistę u architektów. Dobranoc.

A inwestor to zwierzę bezmyślne ?

A od czego i dla czego robicie adaptację projektu ?

Czy tak trudno się domyśleć ze im mniejsze straty energii tym droższe eksploatacyjne źródła ciepła typu prąd będą tańsze w eksploatacji ?

Kto z Was ma OZC żeby to stwierdzić ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do moich wyników spalania to po prostu mnie obrażasz ...

 

W moim podpisie masz na wgląd do mojego sterownika a w nim jest ile dziennie idzie opału a także cała historia ...

Dodatkowo w wątku "bieżące spalanie ekogroszku" podaje swoje wyniki na bieżąco co załadunek opału (staram się nie zapominać) i notuje moje spalania chyba od początku ale w formie elektronicznej mam od 2013r ...

 

Po za tym naprawdę nie widzę powodu po co miałbym oszukiwać ...

 

widzisz, trafiłem w czuły punkt :).

 

a poważnie, to nie mam podstaw, żeby Ci nie wierzyć, tak jak nie ma podstaw, żeby negować zużycie Arturo czy innych pompiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w nowych domach i nowobudowanych domach nie ma jeszcze kotłowni i kominów a temat przeznaczony jest po raz któryś to powtórzę do inwestorów którzy nie mają jeszcze kotła i kotłowni i komina w tej kotłowni i w cenie systemu grzewczego na węgiel zwany eko mogą mieć tańszy system bez wyziewow z komina trujących.

 

Ja mam kotłownie i wcale nie żałuje, zawsze mogę założyć PC lub inny system grzewczy który potrzebuje osobnego pomieszczenia Ty już nie, kilka lat wcześniej większość budujących brała kredyt w frankach po 2zł i myślała że cena jeszcze spadnie i spłacą go dużo szybciej niż złotówkowcy przy niższej racie a teraz płaczą, także też przy budowie trzeba pomyśleć o różnych alternatywach mogących wywrócić cenami za kolejnych kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niektórzy tego za cholerę nie mogą pojąć pomimo,że wielokrotnie o tym pisałem.

To jeszcze raz bo może cyferki jedynie dochodzą ;)

Dom słabo ocieplony 150m2 zużywający 10000kWh na ogrzewanie i 150m2 dobrze ocieplony zuzywający na ogrzewanie 5000kWh i teraz:

10000kWh/COP3=3333kWh czyli oszczędność dzięki pompie 6667kWh

5000kWh/COP3=1666kWh czyli oszczędność dzięki pompie 3334kWh

Dlaczego swój dom tak dobrze ociepliłeś. Mogłeś ocieplić słabiej, tańszym styro a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ogrzewanie.

Więcej energii byś zużywał i miał byś więcej oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem twojego, którym tak naciągnąłeś te 180 oszczędności na pompie.

Mój podobno zepsuty, dlatego miałeś pokazać co ty potrafisz. Zatem ponownie. Policz ile tam mocy ci wyszło i uzasadnij dlaczego tyle? No, nie krępuj się. Czy znowu wszystko mniej więcej sobie wyobrażasz i snujesz udając że coś wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno się domyśleć ze im mniejsze straty energii tym droższe eksploatacyjne źródła ciepła typu prąd będą tańsze w eksploatacji ?

Kto z Was ma OZC żeby to stwierdzić ?

 

To dlaczego jeździsz starym dużym dieslem i przy okazji trujesz okolicę zamiast kupić nową Tesle (jak tu ktoś wcześniej napisał) za 400.000$ która jest dużo bardziej ekonomiczna i nie truje okolicy? To jest takie porównane do założenia PC do super ocieplonego domu który system nigdy się nie zwróci,a większość będzie musiała spłacać kredyt z dużo większą ratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dlaczego swój dom tak dobrze ociepliłeś. Mogłeś ocieplić słabiej, tańszym styro a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na ogrzewanie.

Więcej energii byś zużywał i miał byś więcej oszczędności.

Bzdura i głupota,wyjaśnienie wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...