Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

HAHAHAHAHA dobra ta karteczka. Nie masz sąsiada, który pali węglem? Spaliny chyba wydostają się na zewnątrz budynku i "trują" w najbliższej okolicy a nie ulatniają się do wewnątrz budynku lub zatruwają powietrze jedynie do ogrodzenia. Zawieś sobie taką tabliczkę z napisem, że sąsiad truje twoją rodzinę.

Taki człowiek nazywa się Mejk, Arturo72 , drapek oraz inni

Potrzebuję 220 metrów po podłodze i koniec kropka i muszę budować tak żeby to ogarnąć i skończyć.

Pisałem od początku, że U MNIE DWIE TARYFY SIĘ NIE OPŁACAJĄ to starano się mi wmówić, że jest inaczej, jednak ja nie będę wymieniał sprzętu domowego czy przestawiał rodziny na nocne życie.

Zgadzam się że przy pc dwie taryfy są opłacalne bo pompa może działać na taniej jednak w ciągu dnia masz wtedy drożej więc obiadek z płyty jest droższy i to również należy uwzględnić w kosztach.

Mejk nie wiem o który dom pytasz. Chodzi Ci o ten który buduję? Czy ten w którym mieszkam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sterownik za dużo powiedziane..prosty programator, coś jak w linku

http://allegro.pl/wlacznik-programator-timer-analogowy-24h-gniazdko-i5802615150.html

tymi zapadkami ustawiasz kiedy jest zasilanie w gniazku z dokładnością do 15minut bodajże

mam chyba dokładnie taki jaki jest na zdjęciu

 

u mnie te pranie+suszenie w weekend się sprawdza - no ale mam pralnio-suszarnię z prawdziwego zdarzenia. Ale to nie znaczy że się pierze tylko w weekendy...co to to nie

u mnie co prawda jest to osobne pomieszczenie, ale równie dobrze taką funkcję mogłaby pełnić "kotłownia", bo jest czysta

 

Są również programatory elektroniczne w których ustawia się co do minuty a nie kosztują dużo więcej tylko jak mam Ci wyjaśnić, że po włączeniu do prądu muszę wcisnąć start? Nawet jak włączysz start po czym wyłączysz na ostro od prądu to po wnowieniu zasilania pralna znowu oczekuje startu, żeby wznowiła pracę. Mam ją wyj** chociaż ma 2 czy 3 lata bo przy 2 taryfach będzie mi się bardziej opłącać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ci to wytłumaczyć, ale ja żadnego startu wciskać nie muszę, włączam start w pralce, a ona się włącza gdy przyjdzie właściwa godzina

koniec tematu z mojej strony

być może należysz do tej grupy osób którym opłaca się 1 taryfa, lub zwyczajnie nie potrafisz tego ogarnąć - na jedno wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekpolak - śmieszny jesteś...

jak tak to bidulek którego nie stać na pompę i musi oszczędzać, wiec stąd "tani" węgiel. Ale auto już nie musi być tanie w eksploatacji:D:D

hahaha:lol2:

Zastanów się co piszesz człowieku i dopiero wtrącaj się do dyskusji bo żenada o której napisałeś wcześniej to Twoja postawa:yes:

220m mu potrzeba i tyle buduje bo go nie stać...

no kur**a - człowieku - czy Ty się sam słyszysz?!

Do czego Ci te 220m? do pokazania się sąsiadom?

Edytowane przez drapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak ci to wytłumaczyć, ale ja żadnego startu wciskać nie muszę, włączam start w pralce, a ona się włącza gdy przyjdzie właściwa godzina

koniec tematu z mojej strony

być może należysz do tej grupy osób którym opłaca się 1 taryfa, lub zwyczajnie nie potrafisz tego ogarnąć - na jedno wychodzi

 

Jak człowieku Ci wyjaśnić, że miałem 2 taryfy i było drożej?? to ty nie potrafisz ogarnąć tego, że nie wszystko jest tak przejrzyste i idealne jak niektórzy tutaj opisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHA dobra ta karteczka. Nie masz sąsiada, który pali węglem? Spaliny chyba wydostają się na zewnątrz budynku i "trują" w najbliższej okolicy a nie ulatniają się do wewnątrz budynku lub zatruwają powietrze jedynie do ogrodzenia. Zawieś sobie taką tabliczkę z napisem, że sąsiad truje twoją rodzinę.

Nie ma nic śmiesznego w tym, że próbując oszczędzać kasę budując nieocieploną stodołę, będziesz ją ogrzewać trutką na ludzi, truć siebie i rodzinę, oraz jak to słusznie zauważyłeś, sąsiadów. To raczej smutne jest niż śmieszne. Sąsiad już wie co o nim myślę, od momentu gdy w nowym domu sobie zainstalował kopciucha.

 

Mejk nie wiem o który dom pytasz. Chodzi Ci o ten który buduję? Czy ten w którym mieszkam?

Widzę, że niewiele wiesz. Co jest dosyć dziwne biorąc pod uwagę, że sam o to pytałeś.

 

Więc ponownie, do znudzenia (ale uważaj, już przebiłeś Mahera).

 

Czy przedstawiony przez ciebie dom (ten 220m2 do którego chciałeś "wycenę" na PC) zużywa 4T "eko"węgla o kaloryczności 25MJ/kg? Jakie jest zużycie CWU, jaki zbiornik i ile osób korzysta?

 

Jaki jest koszt zabezpieczenia "eko"kotła przed brakiem prądu w przedstawionych przez Ciebie wariantach?

 

Czemu wg Ciebie ludzie stawiają dom na którego budowę i utrzymanie ich nie stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co was obchodzi ile kto ma m2???????

Kazdemu wg potrzeb, jednemu wystarczy 100, drugi potrzebuje 300.

Dom to nie mieszkanie w bloku, ze na 50m2 zmiescisz wszystko, po to sie dom buduje, zeby miec przestrzen.

 

Ogarnijcie sie panowie, bo poza obrazaniem innych uzytkownikow forum, to nic nie wnosicie do tego watku. Tacy wszyscy jestescie zajebisci.... zenada...

 

Myjk pisales w innym watku, ze smieciuchem ogrzewasz dom... Moze wiec powinienes sobie na czole taka karteczke przykleic? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekpolak - śmieszny jesteś...

jak tak to bidulek którego nie stać na pompę i musi oszczędzać, wiec stąd "tani" węgiel. Ale auto już nie musi być tanie w eksploatacji:D:D

hahaha:lol2:

Zastanów się co piszesz człowieku i dopiero wtrącaj się do dyskusji bo żenada o której napisałeś wcześniej to Twoja postawa:yes:

220m mu potrzeba i tyle buduje ale go nie stać...

no kur**a - człowieku - czy Ty się sam słyszysz?!

 

Racja, koniec dyskusji, bo na tym poziomie nie ma ona sensu. Jednemu może się coś opłacać, drugiemu już nie.

Stać mnie na 220 metrów ale na pompę za 40 czy 50k już nie(dostałem dwie wyceny na takie kwoty, więc to nie jest z palca wyssane). Po co mam to wydawać skoro wróci się za 20 lat o ile nic się nie schrzani? Za 20 lat to może ten dom będzie należał już do kogoś innego. Nigdy nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Myjk Atruro72 i inni podobni do których nie docierają żadne argumenty typu, że ktoś nie ma kasy na instalację

jarekpolak czemu bredzisz jak potłuczony ?

Ale ty jesteś bardzo bogaty nawet,przynajmniej zdecydowanie bardziej ode mnie bo nie każdego stać żeby wybudować dom 220m2 (to prawie 2 moje) i jeszcze,żeby inwestować w kocioł+kotłownie+komin min.20tys.zł i jeszcze zeby przy tym chodzic i babbrac sie w tym to trzeba być albo ekscentrykiem albo tak bogatym że te 20 klocków to jak splunac :-)

 

Czemu własną głupotę argumentujesz w tak bezsensowny sposób ?

To ja nie miałem kasy na budowę takiego pałacu jak Ty a nie Ty nie miałeś kasy na instalację.

Zajarzysz czy nie w końcu ?

Jesteś ekscentrykiem czy nie myslałeś o niczym ?

 

U mnie na osobę zamieszkiwania w domu wyszło ok.40m2 a w koszcie budowy 100tyś.zł czyli na m2 dla 1 osoby wychodzi 2500zl.

A u Ciebie jak to wychodzi na tych 220m2 przeliczajac na osoby ?

Możemy porównać kto nie mial kasy...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekpolak - wpisz w allegro "odwierty pompy ciepła" - znajdziesz firmy które ogarną Ci to w cenie 60zł na gotowo z wprowadzeniem do budynku. 250-300m Ci starczy - zapłacisz 15-18 tys zł.

Do tego pompy ciepła w cenie też koło 17tys kupisz u producentów takich jak ecopol, ecopower czy ekontech. Razem 32-35 tys, wiec nie pisz o 40-50tys zł.

Odejmij koszt swojej kotłowni, pieca na węgiel i osprzętu to wyjdzie Cie niewiele drożej przy całej budowie.

 

tereska77 - my nie jesteśmy zajebiści. Też byś stawiała dom na który Cię nie stać? Powiesz jeszcze może że mądry człowiek tak robi?

Jak czytam że ktoś buduje 220m2 chociaż go na niego nie stać to mnie ogarnia śmiech:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko debil może odczytać z moich postów, że mnie nie stać na 220 metrów. Nie stać mnie na nowinki czy jakieś bajery a budynek musi tyle mieć powierzchni bo tyle właśnie potrzebuję. Chcę go tanio wybudować i w miarę tanio ogrzewać - to wszystko.

Mejk to jak przykleiłeś na czole tą tabliczkę o której wspomniała tereska77 ??

drapek na jakiej podstawie wyliczyłeś ile odwiertu potrzebuję, jaki mam grunt oraz jaką moc pc mi trzeba? Ludzie którym to zleciłem potrzebowali więcej czasu i chociaż odrobiny danych. Powinieneś się zająć się tym zawodowo - super szybko Ci to idzie.

Odejmij koszt swojej kotłowni, pieca na węgiel i osprzętu to wyjdzie Cie niewiele drożej przy całej budowie.

Więc kolejna osoba wreszcie przyznaje, że instalacja pc wychodzi "niewiele drożej" ale jednak drożej? Wykruszacie się bo na początku to byla taka samo kwota.

Edytowane przez jarekpolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tylko debil może odczytać z moich postów, że mnie nie stać na 220 metrów.

Zatem tylko debil przyznaje się do tego,że go stać na dom 220m2 za 0,5mln.zł a nie stać go na rachunki 1,5tys.zł rocznie bez ogniska jak za jaskiniowców...w cenie inwestycji 0,022mln.zł

Ale ty jesteś bardzo bogaty nawet,przynajmniej zdecydowanie bardziej ode mnie bo nie każdego stać żeby wybudować dom 220m2 (to prawie 2 moje) i jeszcze,żeby inwestować w kocioł+kotłownie+komin min.20tys.zł i jeszcze zeby przy tym chodzic i babbrac sie w tym to trzeba być albo ekscentrykiem albo tak bogatym że te 20 klocków to jak splunac :-)
Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem tylko debil przyznaje się do tego,że go stać na dom 220m2 za 0,5mln.zł a nie stać go na rachunki 1,5tys.zł rocznie bez ogniska jak za jaskiniowców...

 

za 0,5mln zł? surowy zamknięty kosztował mnie wraz z działką 135 tys. Chcesz? to sprzedam Ci go okazyjnie za 450tys. zostanie ci na dodatkowe ocieplenie i PC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
za 0,5mln zł?

Nie,za całość domu o powierzchni 220m2 wykończonego do zamieszkania i z podjazdami i tarasami zaplacisz 0,5mlz.zł

Jesteś bardzo bogatym inwestorem decydując się na taki dom a więc nie bredź że nie masz kasy.

Mnie SSZ kosztował 80tys.zł odejmując od tego koszt zabezpieczeń na szkody.

 

Głupota nie zna granic...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300m po 35W/mb to 10,5kW mocy chłodniczej. Tyle osiągasz nawet w bardzo słabym gruncie. Tyle wystarczy dla pompy o mocy cieplnej około 14kW. Podejrzewam że taka by starczyła jak wybudujesz dom zgodnie z przynajmniej obowiązującymi normami.

Instalacja PC by kosztowała 32 tys zł. ogrzewanie na rok w granicach 2000zł licząc COP 3,8 i prąd średnio po 40gr.

Przy węglu będzie to około 4000zł. Instalacja tańsza o 15. Zwrot 6-7 lat bo z PC będziesz też miał tańsze CWU niż z węgla. Podałeś jeszcze argument sprzedaży domu - naturalnie że z pompą wziąłbyś więcej niż z piecem na węgiel.

 

Nie wiem jak wybudowałeś w stanie surowym zamkniętym 220m2 za 135tys zł wliczając w to działkę? za darmo Ci towary dawali? Zdradź szczegóły bo coś czuję że picujesz.

Edytowane przez drapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
mam zamiar zmieścić się w 220 bez zagospodarowania działki

To będziesz rekordzistą(???) forum ale chyba wirtualnym bo rekordzista forum wybudował dom do zamieszkania,gotowy z wyposażeniem i z podjazdami i tarasami czyli w pełni wykończony i to systemem gospodarczym z większością prac własnych dom za 1900zł/m2 czyli u Ciebie ok.420tys.zł :D

 

Głupota nie zna granic ;)

 

Kiedy sprzedajesz dom w SSZ bo stwierdzisz,ze się nie potrafiłes operować kalkulatorem ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zmieścić się w 220 bez zagospodarowania działki.

Skąd wziąłeś 4tys za węgiel? Z choinki się urwałeś?

 

Ty się urwałeś. Skoro zapłacisz mniej to znaczy że i pompą ciepła byś ogrzał taniej!!! A i sama instalacja pompy ciepła byłaby w takim razie tańsza.

Czy Ty to rozumiesz? widzę że nie... stawiaj więc ten komin i piec na węgiel:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...