Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

A co was obchodzi ile kto ma m2???????

Kazdemu wg potrzeb, jednemu wystarczy 100, drugi potrzebuje 300.

Dom to nie mieszkanie w bloku, ze na 50m2 zmiescisz wszystko, po to sie dom buduje, zeby miec przestrzen.

Interesuje o tyle, że pisząc o ekonomii, i budując jednocześnie nieocieploną stodołę, która marnuje energię kominem i wentylacją, to takie trochę... bezsensu jest. Nie?

 

Ogarnijcie sie panowie, bo poza obrazaniem innych uzytkownikow forum, to nic nie wnosicie do tego watku. Tacy wszyscy jestescie zajebisci.... zenada...

 

Myjk pisales w innym watku, ze smieciuchem ogrzewasz dom... Moze wiec powinienes sobie na czole taka karteczke przykleic? :p

Oho, długo musiałem czekać. :D Owszem, żadna to tajemnica. Grzeję śmieciuchem palonym od góry w zbliżony sposób do "eko"węgla (tylko lepiej, bo nie duszę go na małej mocy) i robię to w STARYM domu, a nie w NOWYM domu. Tak czy siak bardzo mi z tym źle. Dlatego podjąłem należyte kroki i w moim nowym domu będzie czysta i ekonomiczna PC. Tego już Szanowna Pani nie doczytała? To polecam. Jak Szanowna tereska77 nie widzi różnicy i musi się takich chwytów łapać żeby dyskredytować dyskutanta, to ja chętnie wyjaśnię. Czemu Szanowna tereska nie czepnie się tych, co tu bzdury wypisują np. o pompach za 40-80 tys. zł skoro można je wykonać od 8 do 30 tys. zł, albo wręcz grzać dom prądem z inwestycją 3 tys. zł?

 

Mejk to jak przykleiłeś na czole tą tabliczkę o której wspomniała tereska77 ??

Czemu mam przyklejać? Ja nie instaluję trutki na ludzi w nowym domu. Grzeję tak obecnei, bo NIE MAM EKONOMICZNEGO WYJŚCIA (w przeciwieństwie do ciebie) do tego stopnia, że inwestuję w nowy dom.

 

Zatem ponownie, bo ZNOWU ci umknęło i już to nudne się robi.

 

Czy przedstawiony przez ciebie dom (ten 220m2 do którego chciałeś "wycenę" na PC) zużywa 4T "eko"węgla o kaloryczności 25MJ/kg? Jakie jest zużycie CWU, jaki zbiornik i ile osób korzysta?

 

Jaki jest koszt zabezpieczenia "eko"kotła przed brakiem prądu w przedstawionych przez Ciebie wariantach?

 

Czemu wg Ciebie ludzie stawiają dom na którego budowę i utrzymanie ich nie stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podałem czego i kiedy używam w domu w którym mieszkam. Mam dobrą pralkę i nie stać mnie na kupowanie nowej tylko dlatego, żebym mógł włączyć opóźnienie i tak samo ze zmywarką czy suszarką do włosów żony.

A o czymś takim jak zegar czasowy słyszałeś i żeby nie było że koszt, bo to 20-50 zł.Co do włosów żony się nie wypowiadam,bo to chyba żart :)

No proszę czekam na kolejne argumenty, że nie mam racji, że nie umiem liczyć

Mówisz i masz

No to licznikowe podsumowanie roku,od 1-12-2014 do jutra 30-11-2015,dołożyłem 30kWh;)

Zużycie całkowite 5840 kWh 1 taryfa 2700 kWh, 2 t 3140 kWh

CO 1346 kWh

CWU 2324 kWh tylko w 2 taryfie

Bytowy 2170 kWh pralka,zmywarka w 2 taryfie reszta (ogrzewanie również) jak leci.

W przeliczeniu na PLN i to są faktyczne ceny BRUTTO z przesyłem i opłatą jakościową nie wiem gdzie ludzie kupują prąd po 11gr.opłaty stałe miesięczne to; abonament, za obsługę handlową, stała za dystrybucję, oraz przejściowa cokolwiek to wszystko znaczy płacić trzeba.

1 taryfa 2700 kWh x 0.62607=1690

2 taryfa 3140 kWh x 0.26457= 831

Opłaty stałe 12m-cy x 22.12 = 265

Razem 2786 PLN:yes: I lotto mi to jak zwie się ten standard może być i kilowatożerny w domu cieplutko, czyściutko,dziury w kieszeni brak, a i żeby nie było 80 kWh poszło na klimę, może dlatego że przez największe upały przez 2 tygodnie nie było mnie w domu:D

Dom w stanie deweloperskim kosztował mnie 160tys. ale nie zatrudniałem architektów,projektantów i innych pseudo fachowców,których wiedza ogranicza się do dojenia kasy.Chyba jednak musisz zweryfikować swoją wiedzę na temat liczenia.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekpolak - wpisz w allegro "odwierty pompy ciepła" - znajdziesz firmy które ogarną Ci to w cenie 60zł na gotowo z wprowadzeniem do budynku. 250-300m Ci starczy - zapłacisz 15-18 tys zł.

Do tego pompy ciepła w cenie też koło 17tys kupisz u producentów takich jak ecopol, ecopower czy ekontech. Razem 32-35 tys, wiec nie pisz o 40-50tys zł.

Odejmij koszt swojej kotłowni, pieca na węgiel i osprzętu to wyjdzie Cie niewiele drożej przy całej budowie.

 

tereska77 - my nie jesteśmy zajebiści. Też byś stawiała dom na który Cię nie stać? Powiesz jeszcze może że mądry człowiek tak robi?

Jak czytam że ktoś buduje 220m2 chociaż go na niego nie stać to mnie ogarnia śmiech:D

 

Skoro stawia taki dom, to znaczy, ze go stac.

 

Zgadza sie wiekszosc tego, co piszesz, tylko, ze 17-18tys to bedzie cena netto (z osprzetem i z uruchomieniem pompy). Do tego trzeba liczyc zbiornik na wode, jesli zdecydujesz sie na lepszy to za taki 300l trzeba liczyc kolejne 5tys. Oczywiscie mozna kupic tanszy za 2tys.

Odwierty 15-18tys, owszem, ale nie za 300m. Tacy, co oferuja odwierty za 60zl, w wiekszosci kaza sobie doplacac dodatkowo za glikol i nigdy nie masz pewnosci, co tam ci wlali ;) Nie oszukujmy sie, 40tys. za gruntowke to jest realna kwota i to tylko tych "tanich" polskich producentow.

 

Kazdy gotowy projekt, gdzie jest przewidziane ogrzewanie paliwem stalym, ma pomieszczenie gospodarcze, zwane przez niektorych kotlownia, przez innych... pralnia :p Te pomieszczenia sa bardzo male (5-6m2) i obojetnie co tam wyladuje (piec czy pompa) to salonu z tego nie zrobisz ;) Jesli w projekcie byl przewidziany gaz, to czasem umiescowione to jest w srodku domu, ale w wielu projektach jest za garazem, z wyjsciem na ogrod (ja tak mam). Zrobisz sobie pralnie za garazem????? Zreszta jak ktos pomysli przed budowa, to poszuka projektu, gdzie jest pralnia :p Pompa z tymi wszystkimi rurkami, zbiornik 300l i w przypadku takiej kotlowni jak u mnie, nic juz tam wiecej nie wejdzie.

Jedyny dodatkowy koszt, z ktorym sie zgodze, to komin, ktory przy pompie jest zbedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie glos rozsadku w tym watku.

Nie wiem czy 2t czy 3 ale raczej nie 4 . kolega ma podobny dom z podobnym ociepleniem i budowany z tego samego materialu i w ubieglym roku w sezon zuzyl 2.5 tony Ty wiesz juz jaka bedzie zima?

Zabezpieczenie kilkudniowe to moj agregat 800W ktory zuzywa podobno 4l na24 godziny a na chwile to UPS.

Beczka 300l uzywa 2+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik za dużo powiedziane..prosty programator, coś jak w linku

http://allegro.pl/wlacznik-programator-timer-analogowy-24h-gniazdko-i5802615150.html

tymi zapadkami ustawiasz kiedy jest zasilanie w gniazku z dokładnością do 15minut bodajże

mam chyba dokładnie taki jaki jest na zdjęciu

 

u mnie te pranie+suszenie w weekend się sprawdza - no ale mam pralnio-suszarnię z prawdziwego zdarzenia. Ale to nie znaczy że się pierze tylko w weekendy...co to to nie

u mnie co prawda jest to osobne pomieszczenie, ale równie dobrze taką funkcję mogłaby pełnić "kotłownia", bo jest czysta

 

A liczyłeś ile taka pralnio-suszarnia cię kosztowała, dużo taniej było zadzwonić po kuriera zabrał by ci brudne rzeczy do pralni i przywiózł wyprane i wysuszone i nawet wyprasowane, przecież nigdy ci się to nie zwróci zwłaszcza jak pierzesz raz w tygodniu i to w taniej taryfie, już nie chcę cie obrażać jak inni pompowcy wyrażają się palących ekogroszek, ale tego chyba nie przemyślałeś przed budową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S

Zgadza sie wiekszosc tego, co piszesz, tylko, ze 17-18tys to bedzie cena netto (z osprzetem i z uruchomieniem pompy). Do tego trzeba liczyc zbiornik na wode, jesli zdecydujesz sie na lepszy to za taki 300l trzeba liczyc kolejne 5tys. Oczywiscie mozna kupic tanszy za 2tys.

Odwierty 15-18tys, owszem, ale nie za 300m. Tacy, co oferuja odwierty za 60zl, w wiekszosci kaza sobie doplacac dodatkowo za glikol i nigdy nie masz pewnosci, co tam ci wlali ;) Nie oszukujmy sie, 40tys. za gruntowke to jest realna kwota i to tylko tych "tanich" polskich producentow.

.

 

Że Ty tyle zapłaciłaś to nie znaczy że tyle to kosztuje ;)

Pompa ecopowera 11kW kosztuje 18400 brutto z podłączeniem jeśli instalacja CO i CWU będzie zrobiona - jest gotowa do podłączenia - ma w sobie pompy obiegowe i naczynka wyrównawcze. Do sprawdzenia na stronie producenta.

Zbiornik galmeta 300litrów z wężownicą 3,8m2 kosztuje 2800-3000zł - również do sprawdzenia w sieci :)

Ale przecież przy piecu na węgiel tez musisz kupić zbiornik, zrobić instalację czyli pompę obiegową czy zawór trójdrogowy ;) zgadza się? Czy przy piecu na węgiel dają to gratis?

Odwierty bez glikolu robią już od 40-45zł. 60zł robią z glikolem - przecież można wpisać w allegro i sprawdzić.

 

Jarekpolak - w tym momencie trochę się pogrążasz. Skoro Twój dom 220m będzie zużywał tylko 3 tony węgla to by starczyła pompa ciepła 9kW i 200m odwiertów a rachunki byś miał na poziomie 2000zł za CO + CWU za cały rok :) Inwestycja również kilka tys taniej by wyszła niż 300m i pompa 11kw.

Zdradzisz więcej szczegółów odnośnie bardzo niskiej ceny budowy 220m2 za 130tys zł i jeszcze działki w tej cenie?

Bo wiesz - pisać to każdy może. Ja napiszę np że dom 155m2 w SSZ z działką mam a niech tam - za 45tys zł :)

Edytowane przez drapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje o tyle, że pisząc o ekonomii, i budując jednocześnie nieocieploną stodołę, która marnuje energię kominem i wentylacją, to takie trochę... bezsensu jest. Nie?

 

 

Oho, długo musiałem czekać. :D Owszem, żadna to tajemnica. Grzeję śmieciuchem palonym od góry w zbliżony sposób do "eko"węgla (tylko lepiej, bo nie duszę go na małej mocy) i robię to w STARYM domu, a nie w NOWYM domu. Tak czy siak bardzo mi z tym źle. Dlatego podjąłem należyte kroki i w moim nowym domu będzie czysta i ekonomiczna PC. Tego już Szanowna Pani nie doczytała? To polecam. Jak Szanowna tereska77 nie widzi różnicy i musi się takich chwytów łapać żeby dyskredytować dyskutanta, to ja chętnie wyjaśnię. Czemu Szanowna tereska nie czepnie się tych, co tu bzdury wypisują np. o pompach za 40-80 tys. zł skoro można je wykonać od 8 do 30 tys. zł, albo wręcz grzać dom prądem z inwestycją 3 tys. zł?

 

Masz pretensje do ludzi, ze buduja wg projektu? W projekcie jest 12cm styropianu na sciane, to daja 12cm najtanszego.

Jaki procent budujacych zaglada na jakiekolwiek forum? Bez zmiany przepisow i wymogow odnosnie izolacji, wiekszosc budujacych bedzie sie trzymalo projektu i jeszcze kombinowalo, jak zjechac z kosztow.

Duza czesc osob z forum spelnia juz wymogi z 2021, pewnie jeszcze na 2030 sie zalapia... Ale osoby z forum to tylko maly procent wszystkich budujacych.

Moze i niektorych z nowych udaloby Wam sie naprowadzic na dobra droge, ale zachowujecie sie jak stado hien, ataki z kazdej strony i skutek jest odwrotny od zamierzonego.

 

Specjalnie napisalam o Twoim smieciuchu, tez czasem jestem wredna :p

Nie uwazasz, ze jestes hipokryta? Plujesz jadem na prawo i lewo, a sam trujesz. Nie potepiam, Twoj dom- Twoja sprawa, poza tym rozumiem, ze w starym domu nie masz innego wyjscia, ale chce Ci uswiadomic, jak to wyglada dla osoby postronnej. Fajnie, ze bedziesz mial pompe, ale jak na razie to trujesz kolego, wiec karteczka na czolo!

 

Osoby piszace o kwotach 40-80tys nie wypisuja bzdur, po prostu takie dostali wyceny.

Nie oznacza to, ze nie mozna kupic taniej, ale jesli ktos dostanie takie ze 2-3 oferty, to sie zniecheca i odpuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i niektorych z nowych udaloby Wam sie naprowadzic na dobra droge, ale zachowujecie sie jak stado hien, ataki z kazdej strony i skutek jest odwrotny od zamierzonego.

Wybacz, ale jak się chce dyskutować na poziomie to do niektórych nie dociera - wolą nie odpowiadać na pytania, wyciągają jakieś dziwne argumenty żeby wykazać że mają rację. Dopiero zniżenie się do poziomu hien wymusza odpowiedzi na pytania zadane po kilka razy.

Prawda jest taka że jak się przemyśli, dobrze przeliczy to inwestycja może wyjść niezauważalnie drożej, albo drożej na tyle że zwróci się po nawet 5 latach. Oczywiście są przypadki że się zwróci po 15 jak ktoś bierze pod uwagę pierwszą lepszą ofertę za 45-50 tys zł. Ale jest wolny rynek - dużo osób które sprzedają pompu, firm wiercących też jest sporo. Trzeba poszukać, podzwonić, popytać, poczytać na forum - tu jest naprawdę masa informacji na ten temat.

Piece na węgle też są różnych producentów - rozbieżności w cenach też są spore. Jaka część osób kupuje te droższe i najdroższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że Ty tyle zapłaciłaś to nie znaczy że tyle to kosztuje ;)

Pompa ecopowera 11kW kosztuje 18400 brutto z podłączeniem jeśli instalacja CO i CWU będzie zrobiona - jest gotowa do podłączenia - ma w sobie pompy obiegowe i naczynka wyrównawcze. Do sprawdzenia na stronie producenta.

Zbiornik galmeta 300litrów z wężownicą 3,8m2 kosztuje 2800-3000zł - również do sprawdzenia w sieci :)

 

To, ze tyle jest w cenniku producenta, nie oznacza, ze za tyle kupisz :p

Skontaktuj sie z instalatorem z listy na stronie producenta i uslyszysz 20tys ;)

Wiem ile kosztuje zbiornik galmeta, a juz chelchowski jest znacznie drozszy.

 

Ale przecież przy piecu na węgiel tez musisz kupić zbiornik, zrobić instalację czyli pompę obiegową czy zawór trójdrogowy ;) zgadza się? Czy przy piecu na węgiel dają to gratis?

Odwierty bez glikolu robią już od 40-45zł. 60zł robią z glikolem - przecież można wpisać w allegro i sprawdzić.

 

 

Na allegro to ja moge sobie... garnki kupic :p

Serio, balabym sie szukac firmy do odwietow na allegro. Wolalabym zaplacic te 2tys wiecej i miec spokojna glowe. Tak tez zrobilam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tereska - wiem że boli jak ktoś pisze że za to samo zapłacił mniej:yes:

Nie dalej jak wczoraj dzwoniłem do ecopowera z zapytaniem o pompę 9kW. Na stronie jest 15300zł i tyle też mi powiedziano + 400zł montaż jeśli będzie instalacja podprowadzona pod miejsce gdzie ma stać pompa. Z 8% Vat to 16900zł.

No tak - ale Ty przecież wiesz lepiej że zapłacę więcej...

Na allegro widziałem oferty z gwarancją na papierze za 60-65zł za 1mb odwiertu. Więc czego się bać? spierniczą robotę to przyjadą i poprawią.

Ja osobiście odwierty już mam po 62zł/mb z glikolem do -15 stopni, z kolektorem na ścianie i wprowadzone do budynku :) i też mam gwarancję :)

 

zbiorników CWU nie ma co porównywać - jeśli nie porównasz cen to się okaże że ten do pieca węglowego z potrzebną instalacją wyjdzie drożej niż ten do pompy ciepła.

Edytowane przez drapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pretensje do ludzi, ze buduja wg projektu? W projekcie jest 12cm styropianu na sciane, to daja 12cm najtanszego.

Jaki procent budujacych zaglada na jakiekolwiek forum? Bez zmiany przepisow i wymogow odnosnie izolacji, wiekszosc budujacych bedzie sie trzymalo projektu i jeszcze kombinowalo, jak zjechac z kosztow.

Przecież tutaj piszemy do ludzi, którzy zaglądają na forum, czyż nie? Ba, sporo osób tylko czyta, wcale nie pisząc. A jeden z drugim robi ludziom wodę z mózgu na temat kosztów instalacji i kosztów użytkowania, nie uwzględniając sporo elementów (czyli kosztów komina, wyższych kosztów pomieszczenia na kotłownię i na skład paliwa, wyższych kosztów instalacji "okołokotłowych", kosztów obsługi, ale przede wszystkim kosztów leczenia ludzi, bo to jest szczególnie trujące rozwiązanie).

 

Nie mam więc pretensji do ludzi, że budują wg projektu, ale że snują że najistotniejsza jest dla nich ekonomia, a potem wychodzi, patrząc na ich domy i zastosowane rozwiązania, że ich działania niewiele mają wspólnego z ekonomią, tylko raczej z brakiem należytego pomyślunku. I pół biedy gdyby to robili sobie, ale oni jeszcze dają RADY innym inwestorom wpędzając ich w bagienko. Jako inwestor, który aby się czegoś nauczyć, spędził dwa lata na czytaniu tego forum, wiem co inwestorzy muszą przeżywać czytając. Tylko niektórzy nie mają tyle czasu, żeby to wszystko sprawdzać i filtrować.

 

O to mam pretensję.

 

Duza czesc osob z forum spelnia juz wymogi z 2021, pewnie jeszcze na 2030 sie zalapia... Ale osoby z forum to tylko maly procent wszystkich budujacych.

Moze i niektorych z nowych udaloby Wam sie naprowadzic na dobra droge, ale zachowujecie sie jak stado hien, ataki z kazdej strony i skutek jest odwrotny od zamierzonego.

Bądź z łaski swojej bardziej obiektywna. Zauważyłaś, że próbowałem policzyć i wykazać na liczbach jarekpolak to o co prosił? Ale do tego trzeba szczegółów a ja od parunastu postó ni mogę uzyskać odpowiedzi na proste pytania, któe inwestor powinien znać. Dlatego nie raz jest tutaj także dyskusja o świadomości i że ZANIM zacznie się budować, warto zrobić wstępne obliczenia. To po to tutaj piszemy w kółko o tym. Matematyka nie jest wiedzą tajemną, wystarczy posiadać odpowiednie dane. Ale jak ktoś woli uciekać od odpowiedzi i robić zadymę... co ciekawe zazwyczaj są to ludzie święcie przekonani do "eko"węgla. Nigdy nic nie wiedzą, wszystko się opiera na domysłach.

 

Specjalnie napisalam o Twoim smieciuchu, tez czasem jestem wredna :p

Nie uwazasz, ze jestes hipokryta? Plujesz jadem na prawo i lewo, a sam trujesz. Nie potepiam, Twoj dom- Twoja sprawa, poza tym rozumiem, ze w starym domu nie masz innego wyjscia, ale chce Ci uswiadomic, jak to wyglada dla osoby postronnej. Fajnie, ze bedziesz mial pompe, ale jak na razie to trujesz kolego, wiec karteczka na czolo!

Czyli jednak nie doczytałaś i muszę wyjaśniać. Cóż, bywa. Był czas przywyknąć, że tutaj większość nie czyta, albo czyta i przywołuje tylko to co im wygodne. :p Hipokrytą byłbym gdybym ukrywał fakt palenia. Ale ja tego nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem. Twierdzę wszem i wobec, że ja też truję, nie mniej ni więcej jak "eko"węglowcy. Ale w przeciwieństwie do innych, nie twierdzę, że to jest fajne. Hipokrytą byłbym, gdybym twierdził że reszta truje, a z mojego komina pachnie fiołkami. W końcu hipokrytą byłbym gdybym "pluł jadem na lewo i prawo" i w nowym domu znowu planował grzanie węglem. Żadnego z powyższych "byłbym" nie spełniam. Dlatego nie jestem hipokrytą.

 

Codziennie jak wracam z pieca "truję" żonie i dziecku jaki to jest syf tam w piwnicy, jak nas truje to co wylatuje z komina, że nigdy więcej tego syfu i że nie mogę się doczekać nowego domu gdzie już nie będę truć. CODZIENNIE, czy to jasne? Więc taka plakietka mi na szczaw na czole, bo ja o tym mówię otwarcie. Niestety moja żona z tych, co im to zwisa i powiewa i nie robi to na niej wrażenia. Dlatego jak mnie za to trucie zrąbiesz, to się nie obrażę. Bo prawdę napiszesz.Wręcz fajnie by było, gdybyś to uczyniła. Ale wszystkim po równo, a nie tylko mnie, bo chcesz mnie akurat dyskredytować w dyskusji. Póki co czepnęłaś się złośliwie mnie, a tych co MOGĄ to swobodnie zmienić, a z jakichś powodów tego nie zrobili i nie chcą zrobić, siłą rzeczy bronisz. Wiesz jak takie zachowanie się nazywa?

 

Osoby piszace o kwotach 40-80tys nie wypisuja bzdur, po prostu takie dostali wyceny.

Nie oznacza to, ze nie mozna kupic taniej, ale jesli ktos dostanie takie ze 2-3 oferty, to sie zniecheca i odpuszcza.

Owszem, to są tylko wymówki, ślepe argumenty. Wielokrotnie byli wyprowadzeni z błędu, a nadal używają tego argumentu niczym mantrę i nie dopuszczają do siebie faktu, iż MOŻNA to zrobić taniej. I potem inwestor przychodzi na forum, czyta takie wypowiedzi i nawet do tematu nie podchodzi. Poważnie uważasz to za coś normalnego? Jak dla mnie to jest zwyczajne robienie ludziom wody z mózgu. Po raz kolejny pytam się, PO CO TO ROBIĄ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drapek ja nie z tych, co zazdroszcza, nic mnie nie boli :D

Zaplaciles/ zaplacisz mniej to fajnie, ja nikomu do kieszeni nie zagladam i nie wnikam co kogo ile kosztowalo.

U mnie juz pompa smiga od pazdziernika (Ekontech), a ekipy do poszczegolnych prac musialam wybierac bardzo starannie, bo wiekszosc pracowala bez zadnego nadzoru, tylko kontakt telefoniczny, wiec nigdy bym nie wziela nikogo z allegro do odwiertow, chyba, ze z polecania od kogos znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A liczyłeś ile taka pralnio-suszarnia cię kosztowała, dużo taniej było zadzwonić po kuriera zabrał by ci brudne rzeczy do pralni i przywiózł wyprane i wysuszone i nawet wyprasowane, przecież nigdy ci się to nie zwróci zwłaszcza jak pierzesz raz w tygodniu i to w taniej taryfie, już nie chcę cie obrażać jak inni pompowcy wyrażają się palących ekogroszek, ale tego chyba nie przemyślałeś przed budową.

 

tak się składa, że przemyślałem.Strzeliłeś kulą w płot :p

Tę dodatkową przestrzeń miałem w cenie fundamentów. Dodatkowy koszt jaki poniosłem, to instalacje,tynki,wylewka.

Ale mój przypadek, to przypadek szczególny

 

aha, nie pisałem ze piorę raz w tygodniu w taniej taryfie. Widzisz to co chcesz widzieć, żeby mi dokopać.

Nie sądzisz, że to małostkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stawia taki dom, to znaczy, ze go stac.

 

Zgadza sie wiekszosc tego, co piszesz, tylko, ze 17-18tys to bedzie cena netto (z osprzetem i z uruchomieniem pompy). Do tego trzeba liczyc zbiornik na wode, jesli zdecydujesz sie na lepszy to za taki 300l trzeba liczyc kolejne 5tys. Oczywiscie mozna kupic tanszy za 2tys.

Odwierty 15-18tys, owszem, ale nie za 300m. Tacy, co oferuja odwierty za 60zl, w wiekszosci kaza sobie doplacac dodatkowo za glikol i nigdy nie masz pewnosci, co tam ci wlali ;) Nie oszukujmy sie, 40tys. za gruntowke to jest realna kwota i to tylko tych "tanich" polskich producentow.

 

Kazdy gotowy projekt, gdzie jest przewidziane ogrzewanie paliwem stalym, ma pomieszczenie gospodarcze, zwane przez niektorych kotlownia, przez innych... pralnia :p Te pomieszczenia sa bardzo male (5-6m2) i obojetnie co tam wyladuje (piec czy pompa) to salonu z tego nie zrobisz ;) Jesli w projekcie byl przewidziany gaz, to czasem umiescowione to jest w srodku domu, ale w wielu projektach jest za garazem, z wyjsciem na ogrod (ja tak mam). Zrobisz sobie pralnie za garazem????? Zreszta jak ktos pomysli przed budowa, to poszuka projektu, gdzie jest pralnia :p Pompa z tymi wszystkimi rurkami, zbiornik 300l i w przypadku takiej kotlowni jak u mnie, nic juz tam wiecej nie wejdzie.

Jedyny dodatkowy koszt, z ktorym sie zgodze, to komin, ktory przy pompie jest zbedny.

 

głupoty piszesz o kotłowni

ja mam 4,5 m2 a pompa zajmuje 1-1.5m2

reszta kotłownii to miejsce na regały -mam więcej miejsca niż w meblach całkiem dużej kuchni

 

skoro w kuchnii z salonem mam lodówkę

to w kotłowni jak ustawisz taką zintegrowaną pompę z zasobnikiem to będziesz mieć taki sam widok jak w salonie

 

zwracam uwagę na niewinny zwrot 2,5 t w sezonie - po sezonie pozostaje jeszcze 6-7 miesięcy grzania cwu

i niewinne przepalanie np we wrześniu czy maju bo zimniej w domu

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co was obchodzi ile kto ma m2???????

Kazdemu wg potrzeb, jednemu wystarczy 100, drugi potrzebuje 300.

Dom to nie mieszkanie w bloku, ze na 50m2 zmiescisz wszystko, po to sie dom buduje, zeby miec przestrzen.

 

Ogarnijcie sie panowie, bo poza obrazaniem innych uzytkownikow forum, to nic nie wnosicie do tego watku. Tacy wszyscy jestescie zajebisci.... zenada...

Niech każdy buduje i 500m2 jak go stac ale niech nie piszę taki ktoś,że budując dom o takiej powierzni NIE STAĆ go było nawet na 5tys.zł więcej za źródło ciepła bo sam z siebie robi idiote w takim wypadku.

Bo jedyny argument to taki,że nie pomyślał lub nie był świadomy i to każdy by przyjął za normalną rzecz.

Dlatego jest ten wątek żeby uświadamiać i pokazywać nowym inwestorom,że jednak warto myśleć i liczyć.

A takie argumenty już mieszkających z węglem zwanym eko są śmieszne i są próbą jedynie usprawiedliwienia własnej nieświadomości,braku liczenia i braku myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pretensje do ludzi, ze buduja wg projektu? W projekcie jest 12cm styropianu na sciane, to daja 12cm najtanszego.

Jaki procent budujacych zaglada na jakiekolwiek forum? Bez zmiany przepisow i wymogow odnosnie izolacji, wiekszosc budujacych bedzie sie trzymalo projektu i jeszcze kombinowalo, jak zjechac z kosztow.

A gdy kupujesz auto, to wierzysz producentowi, że pali ile w jego materiałach reklamowych? Czy popytasz w internecie jednak innych użytkowników?

 

Tak samo jest z projektem gotowym. Inwestor powinien zainteresować się (np. z FM) jak można zbudować DOBRZE, a kumaty projektant adaptujący powinien zmienić parametry izolacji i skorelować to ze źródłem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie glos rozsadku w tym watku.

Nie wiem czy 2t czy 3 ale raczej nie 4 . kolega ma podobny dom z podobnym ociepleniem i budowany z tego samego materialu i w ubieglym roku w sezon zuzyl 2.5 tony Ty wiesz juz jaka bedzie zima?

Zabezpieczenie kilkudniowe to moj agregat 800W ktory zuzywa podobno 4l na24 godziny a na chwile to UPS.

Beczka 300l uzywa 2+2

No i tyle to właśnie wychodzi tutaj z dyskusji. Podałeś wcześniej dane, które szacują zużycie na 4T. Teraz powołujesz się na KOLEGĘ z podobnym domem, i podobnym ociepleniem (sic!) i próbujesz to przenosić na siebie ZGADUJĄC dane. Tak właśnie zwolennicy (bo inaczej tego nie nazwę) "eko"węgla dobierają ogrzewanie. Nijak.

 

Ale wracając do meritum. Jakiej kaloryczności będziesz spalać węgiel, w jakim kotle (producent, moc), w jakiej cenie będziesz kupować węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy kupujesz auto, to wierzysz producentowi, że pali ile w jego materiałach reklamowych? Czy popytasz w internecie jednak innych użytkowników?

 

Tak samo jest z projektem gotowym. Inwestor powinien zainteresować się (np. z FM) jak można zbudować DOBRZE, a kumaty projektant adaptujący powinien zmienić parametry izolacji i skorelować to ze źródłem ciepła.

 

Sprawa jest dla mnie bardzo prosta. Domy zaczną być budowane DOBRZE, jak wejdzie zakaz ogrzewania nowych domów węglem. Wtedy niektórym dopiero się zapali lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś, kto liczy każdą złotówkę, niestety najlepszym najtańszym rozwiązaniem jest gaz ziemny lub ekogroszek. Ja możliwości podpięcia do gazu nie mam, także pozostaje ekogroszek. Dziwią mnie tylko ludzie, którzy mają zasobne portfele i dochody, budują dwory, których często koszt wykonania dachu dochodzi do 100 tys. pln i pakują tam piec na ekogroszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...