Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
K......wa dlaczego wszyscy mają wszystko prawie za darmo,tylko ja idiota muszę płacić tyle ile chcą,co prawda też prawie tyle ile chcą,ale to i tak prawie 2 razy więcej. :confused:Prawie robi jednak różnicę:D

A bo nie byłeś świadomy cen czy możliwości ?

Zerknij na allegro,ja placilem 69zl za 5m termofleksa.

Skrzynki też z allegro 6*125mm.

Anemostaty też z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

K......wa dlaczego wszyscy mają wszystko prawie za darmo,tylko ja idiota muszę płacić tyle ile chcą,co prawda też prawie tyle ile chcą,ale to i tak prawie 2 razy więcej. :confused:Prawie robi jednak różnicę:D

 

czasem tak bywa :)

Ostatnio kupiłem przewód do podłogówki po 2,55zł/mb. W jednym z pobliskich sklepów gość zrobił mi rabat i po rabacie miało to kosztować 3zł/mb;) ten sam towar oczywiście.

kolejny przykład - znajomy zrobił odwierty - za 300m zapłacił 30 tys. Ja robiłem 220odwiertów i zapłaciłem 13tys zł. Trochę mu ciśnienie skoczyło jak dowiedział się że go sporo naliczyli.

Trzeba szukać, dzwonić i porównywać ceny. Nikt za Ciebie tego nie zrobi :)

Nikt nie każe płacić Ci więcej za ten sam towar albo te same usługi:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To może zapytamy Tereskę, za ile chciałeś jej sprzedać rekuperację do jej domu. Kwa kwa.

Pytaj się. Jak tereska jako inwestor nie chciała zrobić sobie wentylacji mechanicznej samemu to logicznym jest,że musiała poprosić firmę.

Gdybym budował dom sam do SSO to oszczedzilbym 36tys.zl ale niestety musiałem zlecić to firmie :)

 

Wyraźnie mówię,że rozłożenie kanałów wentylacyjnych to bułka z masłem i każdy nawet mało kumaty inwestor jest w stanie samemu to wykonać.

Ja zrobiłem u siebie to samemu bez żadnej pomocy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj się. Jak tereska jako inwestor nie chciała zrobić sobie wentylacji mechanicznej samemu to logicznym jest,że musiała poprosić firmę.

Gdybym budował dom sam do SSO to oszczedzilbym 36tys.zl ale niestety musiałem zlecić to firmie :)

 

Wyraźnie mówię,że rozłożenie kanałów wentylacyjnych to bułka z masłem i każdy nawet mało kumaty inwestor jest w stanie samemu to wykonać.

Ja zrobiłem u siebie to samemu bez żadnej pomocy.

 

I dlatego wasze ceny pomp są na takie niskie, bo koparka za darmo wykopie od sąsiada, bo sami rozłożycie wymiennik poziomy, bo kupicie pompę po kosztach.

Ja mam inteligentną instalacje w domu która kosztowała mnie mniej niż 4000zł (sam układałem kable, łączyłem i podłączałem układy, a nawet droższe układy sterownicze sam składałem bo jeszcze było taniej), dla porównania wykonanie czegoś takiego to powyżej 25000zł. Tylko ja nikogo na coś takiego nie namawiam i nie piszę że go będzie to kosztowało 4000zł i naginam fakty i przeliczam według swojego dojścia do elementów i swojej robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
I dlatego wasze ceny pomp są na takie niskie, bo koparka za darmo wykopie od sąsiada, bo sami rozłożycie wymiennik poziomy, bo kupicie pompę po kosztach.

Ja mam inteligentną instalacje w domu która kosztowała mnie mniej niż 4000zł (sam układałem kable, łączyłem i podłączałem układy, a nawet droższe układy sterownicze sam składałem bo jeszcze było taniej), dla porównania wykonanie czegoś takiego to powyżej 25000zł. Tylko ja nikogo na coś takiego nie namawiam i nie piszę że go będzie to kosztowało 4000zł i naginam fakty i przeliczam według swojego dojścia do elementów i swojej robocizny.

Przy pompie p-w nie ma potrzeby cokolwiek robić a sam montaż sądzę będzie w cenie 4 pompek obiegowych średniej klasy czyli ok.2tys.zl :-)

W jakiej cenie inwestorzy tego typu zakładają jest napisane w wątkach pompowych.

 

Ale nie wiem czemu sprowadzasz dyskusję do pomp. To jest alternatywa do węgla zwanego eko do nowych domow ale nie jedyna.

Ogrzewanie prądem jest również alternatywa i znacznie tańsza niż węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego wasze ceny pomp są na takie niskie, bo koparka za darmo wykopie od sąsiada, bo sami rozłożycie wymiennik poziomy, bo kupicie pompę po kosztach.

I znów trzeba ci przypomnieć bo zapomniałeś. PC kosztuje 12,5K. Wymiennik poziomy jak palcem nie kiwniesz to 5K. Montaż przez autoryzowanego człowieka 2-3K. Razem ile Ci wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No drapek - to jak to mamy liczyć? Bo ArWiNi umiał sam i sam zrobił za 5,5 klocka a Teresce proponował był bodaj za 12 klocków. Którą cenę weźmiemy do obliczeń? Drżę w niepewności... No chyba że jak węglarz sam umiał i sam zrobił - to manipulacja. A jak ArWiNi - to już pochwały godna umiejętność poszukiwania oszczędności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No chyba że jak węglarz sam umiał i sam zrobił - to manipulacja.

Jak węglarz,zamiast bzdurnego i idiotycznego narzekania jaka to rekuperacja jest droga zrobi to sam za pół ceny,to chwała mu za to ale w takim wypadku w jakim celu narzeka ?

Jak węglarz zamiast bzdurnego i idiotycznego wykazywania,że pompa gruntowa dla niego to 60 kawałków,zrobi to jak radzą inni za połowe ceny,to chwałą mu za to.

Zatem w jakim celu są takie idiotyczne teksty węglarzy ?

Tylko po to,żeby swoją durną decyzję o weglu w nowym domu usprawiedliwić ?

 

kobra,w moim dzienniku budowy od pierwszego postu na długo jeszcze przed budową masz pokazane cały czas wątpliwości inwestora i chęci na oszczędzanie każdej złotówki.

Który weglarz miał podobne dylematy ?

Sądzę ze żaden

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak węglarz,zamiast bzdurnego i idiotycznego narzekania jaka to rekuperacja jest droga zrobi to sam za pół ceny,to chwała mu za to ...
A jak ten węglarz sam umiał wymurować komin, postawić kocioł i podłączyć go do komina no i jeszcze wylutować podłączenie do instalacji. To wtedy co? Manipulacja - czy pochwały godne dążenie do obniżenia kosztów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jak ten węglarz sam umiał wymurować komin, postawić kocioł i podłączyć go do komina no i jeszcze wylutować podłączenie do instalacji. To wtedy co? Manipulacja - czy pochwały godne dążenie do obniżenia kosztów?

 

W jakim celu ?

Skoro robi bezsensowna robotę ?

Jak za 2,5 klocka ma kocioł na prąd i to bez kotłowni i komina czyli totalne obniżenie kosztów ?

Czyżby był bezmyslny Twój inwestor weglarz ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ten węglarz sam umiał wymurować komin, postawić kocioł i podłączyć go do komina no i jeszcze wylutować podłączenie do instalacji. To wtedy co? Manipulacja - czy pochwały godne dążenie do obniżenia kosztów?

 

No to bardzo dobrze ze sobie zrobił sam. Tylko jaki procent inwestorów robi to samemu? ja sobie np reku zrobię za jakieś 3500zł - będę miał lepszy komfort i oszczędności na ogrzewaniu z tego tutyłu.

Jak masz liczyć - porównaj oferty kilku firm a nie żeby wykazać jakie to systemy są drogie to wypisujesz jedne z wyższych jak nie najwyższe oferty żeby to udowodnić. Są firmy co instalację reku robią już za 8-10tys zł. Znajomemu w mojej okolicy firma zrobiła instalację wraz z reku za 10tys zł na dom coś koło 160m.

Sądzisz że ktoś kto potrafi wymurować komin i podłączyć go do instalacji nie poradziłby sobie z ułożeniem kilku metrów przewodu wentylacyjnego w podłodze lub pod sufitem? :bash:

Dlaczego taki nie robi sobie rekuperacji tylko stawia kominy do wentylacji grawitacyjnej, które wyjdą tylko niewiele taniej? do tego nie ma odzysku z wentylowanego powietrza i jego regulacji? sam komin jest mostkiem do tego.

Bo jest nieświadomy. Tak jak w przypadku pomp ciepła czy nawet ogrzewaniu prądem - i to staramy się zmieniać :)

Edytowane przez drapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj się. Jak tereska jako inwestor nie chciała zrobić sobie wentylacji mechanicznej samemu to logicznym jest,że musiała poprosić firmę.

Gdybym budował dom sam do SSO to oszczedzilbym 36tys.zl ale niestety musiałem zlecić to firmie :)

 

Wyraźnie mówię,że rozłożenie kanałów wentylacyjnych to bułka z masłem i każdy nawet mało kumaty inwestor jest w stanie samemu to wykonać.

Ja zrobiłem u siebie to samemu bez żadnej pomocy.

. Ha,wiedziałem ze jest jakaś rzecz za którą przepłaciłeś -36 koła to sporo za dużo za sso nawet jesli masz płytę,25 koła to max za taki domek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Ha,wiedziałem ze jest jakaś rzecz za którą przepłaciłeś -36 koła to sporo za dużo za sso nawet jesli masz płytę,25 koła to max za taki domek...

 

jedrek188 nie ciesz się tak - nigdzie nie ma ściśle określonych definicji SSO, więc mając na myśli jakiś zakres prac w tym przypadku mógł on być powiększony i stąd wyższa cena:D Trzeba by to mocno sprecyzować mimo określenia SSO:yes:

Ale proponuję trzymać się wątku:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale proponuję trzymać się wątku:yes:

 

Ale jakiego wątku ? Ten wątek powinien skończyć się na JEDNEJ stronie ...

 

Oczywiście że w nowo budowanym domu nie ma sensu pchać się w kocioł na ekogroszek , bo nowo budowane domy nie są tak energochłonne jak te budowane kiedyś a nowe pompy PW potaniały i mają naprawdę dobre parametry.

 

Jednak ja też rozumie tych co kupują kotły na ekogroszek , bo naprawdę nie każdy siedzi nonstop na necie , przegląda gazety i tym się interesuje.

Kupuje jakąś gazetkę "murator" , zamawia katalog z domami , wybiera jaki go interesuje , zleca wybudowanie i patrzy co jest w projekcie ...

A że w projektach są bzdury a gazeta Murator i inne utrzymują się z reklam a reklam sporo w gazetach to właśnie reklamy kotłów to nie ma sie co dziwić , ze klient widzi że dom ma w standardzie gaz albo kocioł na ekogroszek wiec sądzi że to najlepsze rozwiązanie , bo jest w projekcie nowego domu a dodatkowo w gazetce są reklamy kotłów , więc jeszcze bardziej go to uświadamia że tak ma być ...Dodatkowo zaczyna pytać znajomych czym palą i czym grzeją i w 99% jest to gaz lub kocioł na ekogroszek ..

 

Później albo ma pecha i trafia na jakiegoś idiotę sprzedawcę lub instatora który oferuje mu kocioł 25KW zamiast 7-12KW i to jeszcze jakiś badziewny "garażowy" , bo największy zysk ze sprzedaży ...

 

Ja widzę tam gdzie mieszkam . Widzę jak w ciagu 5 lat jak tam mieszkam ile powstało nowych domów i ile powstaje. Tylko ten deweloper co mi budował potrafi wybudować kilkadziesiąt domów rocznie ...

Ludzie moga dopłacić 10tys do pompy + podłógówki (u dewelopera) ale patrząc i zwiedzając te osiedle chyba z 1-2 domach była pompa ..

Na kilkadziesiąt domów ...

 

A na drugim osiedlu (też kilkadziesiąt domów) nowych zero pompy ...

 

To nie wina ludzi a przepisów i prawa i chciwości gazet i sprzedawców ...

 

Już dawno powinno się zakazać montażu kotłów na paliwo stałe i kominków w nowych domach , już dawno powinno się zakazać sprzedaży śmieciuchów.

 

Jakby był zakaz sprzedaży , to wszystkie projekty domów zostały by szybko przerobione na grzania gaz / pompa / prąd i klient by wiedział że musi coś z tego wybrać a miejsca na kocioł nie ma ...

 

Tyle że Państwo ma to głęboko w dupie i nic nie robi , bo przecież węgiel to "nasza przyszłość" i trzeba górników utrzymywać ...

 

Cały ten wątek był od początku bez sensu ...

Dopóki nie będzie zakazu , dopóki nie znikną projekty nowych domów z kotlem na ekogroch , to nic się nie zmieni ...

 

A tych co zagląda na forum muratora to zapewne jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo mały odsetek inwestorów ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
SSO to stan do papy lub folii od wytyczenia budynku prze geodetę...

SSO to Stan Surowy Otwarty czyli dom bez drzwi i okien.

3 etapy,fundamenty czyli płyta 10,murowanie 10 i dach 16.

SSZ to Stan Surowy Zamknięty czyli z drzwiami i oknami.

Jedna ekipa,mogę polecić.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę że NIC się nie zmieni i pompy w nowych domach będą taką "nowinką" jak solary a może jeszcze rzadsza...

 

Bez interwencji Państwa i zmianie przepisów NIC się nie zmieni ...

 

To znaczy zmieni się to że za chwilę miasta (gminy) będą płacić olbrzymie kary za zanieczyszcznie powietrza dla UE , czyli opłąty dla miast/gmin wzrosną bo ktoś za to będzie musiał zapłacić ...

 

Wielka Brytania ZAMYKA ostatnią kopalnię , która ... jest dochodowa , ale ... stwierdzono że w niedługo przestanie bo ceny węgla będą spadać ...

 

Chiny nie potrzebują już zbytnio węgla i tak samo jak USA przyłączyły sie do obniżania zużycia i ochronę środowiska ...

A węgla jest mnóstwo i cena spada a popyt maleje ....

 

A u nas ?

MODEROWANO CZĘŚĆ POLITYCZNĄ NIEZWIĄZANĄ Z TEMATEM

 

 

Masakra ...

 

Zamiast pogonić "święte krowy" , któe pasożytują na całym społeczeństwie to zajmują się pierdołami ...

 

Dlatego bez ustaw zakazujących moontażu kotłów w nowych domach , bez zakazu śmieciuchów NIC się nie zmieni ...

 

I Arturo i Liwko będą jeszcze pisali latami , wątek będzie miał tysiace , dziesiątki tysiący stron i szybciej osiwieje niż coś wskóra ...

 

Ufff ;)

Edytowane przez finlandia
OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio rozmawiałem z inżynierem od energetyki

wkurzony że na stare lata nie ma roboty w kraju

uczestniczył ostatnio w budowie 2 nowych elektrowni węglowych, twierdził że w ciągu 5 lat rozpoczną się budowy 3 nastepnych

robi w mostostalu warszawa a kraj budowy to NIEMCY

jak to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...