Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko, ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.

Chodzi o to że, my wiemy ale do WAS nie dociera. Wolicie iść i robić blokady aby Wam dać. Wypieprzcie ze swoich szeregów tych wszystkich nierobów związkowców co biorą kasę za pierdzenie w stołek. Zaprotestujcie przeciw zbyt dużym pieniądzom wypłacanym z waszego urobku dla całego tego pseudo kierownictwa i przerostu zatrudnienia w biurach. Już wtedy koszty spadną o sporo. Przykład proszę bardzo żona pracuje w prywatnej firmie w księgowości, zatrudnionych tam jest 8 osób, przychodzą do niej ludzie z innych firm porównywalnych wielkościowo tyle że jak to się ładnie mówi "z udziałem Skarbu Państwa" i nadziwić się nie mogą że u niej osiem osób robi to samo co u nich 25 i jeszcze wyrobić się nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie widzę nic złego ekogrochu pyzatym że nie jest bez obsługowy.

Dlatego dla porównania systemów proszę notorycznie o wycenę urządzenia, które to zrównoważy i będzie znany koszt "pracy".

 

A jak ktoś powołuje się na eko bzdury to chyba jest niepoważny. Jakoś niewidzę żeby kotły znajomych kopciły pomimo że mają 15-20kW potwory.

Sam fakt że nie widać kapcia z komina nie oznacza, że ten komin nie truje ludzi. Bo truje. Mój śmieciuch też nie kopci, a mimo tego truje ludzi. Dlatego wymiana jednego węglowca na drugiego, na co mnie tutaj paru agresorów próbowało przekonać, nie jest ŻADNĄ alternatywą dla ludzi. Pewnie, fajnie by było wejść do piwnicy raz w tygodniu, ale poza tym dla innych wąchających smrody węglowe, żadna to zmiana.

 

Dlatego dla porównania systemów proszę notorycznie o wycenę urządzeń, które zrównoważy stosunek trucia ludzi do poziomu gazu/prądu i będzie znany faktyczny koszt urządzenia spalinowego.

 

Ale nie, gdzie tam. Widać to zbyt skomplikowane dla zwolenników węgla w domu, albo zbyt niewygodne do porównania, bo jakoś żaden się jeszcze nie pokusił.

 

Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko, ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.

Przecież to jest jasne jak słońce. Wiele lat górnicy ze swoimi związkami (wychodząc na ulicę i paląc opony) ssali na lewo i prawo kasę, aż doprowadzili do zrujnowania swoich przedsiębiorstw.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z tego linka : 'Zwykły robotnik otrzymuje tam 7,5 tys. miesięcznie, ' hahahahahah

 

zarabiamy lepiej jak warszawscy bankierzy JASNE nawet lepiej jak petru haha

 

mam trochę do czynienia ze środowiskiem górniczym. z dodatkami przeciętny górnik (z jakimś sensownym stażem, nie kilkuletnim, bo to przecież średnia), któremu zdarza się jakaś sobota i niedziela, tyle właśnie zarabia. wystarczy zsumować cały PIT + bony żywnościowe + węgiel i podzielić przez 12. górnicy mają też manię niewliczania do dochodu raty kredytu, mylenia brutto z netto itp. wg mnie niedobrze się stanie, jeśli na Śląsku padnie górnictwo. osobiście uważam górników za ludzi o wiele bardziej pracowitych niż przeciętny obywatel, bardzo szanuję ten zawód. to naprawdę konkretni ludzie, często zatrudniani później w innych branżach właśnie dzięki swojemu podejściu do pracy. ale sami swoją roszczeniową postawą przyczyniacie się do upadku branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam, w jednym ze cytowanych źródeł, napisano o minimalnej płacy, jaką osiąga 1 na 10 zatrudnionych.

I zaręczam, ze nie chodzi tu o górnika, tylko pomoc dołową z bardzo małym stażem.

Pomoc dołową - czyli bez fachu "górniczego". To tak jak pomocnik murarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniejsza emerytura - tak jest wcześniejsza emerytura, wiele innych zakładów pracy w PL ma również wcześniejszą emeryture.

A ja mam firmę budowlaną i wcześniejszych emerytur nie ma.

Barbórka - tak mamy Barbórke

ekwiwalent barbórkowy - nie wiem co to jest

A ja nie wiem co to jest barbórka

14stka - tak jeszcze jest w tamtym roku wypłacona na 2 raty. W przyszłym może już nie być.

Nigdy nawet o tym nie słyszałem

Specjalne wynagrodzenie z tytułu karty górnika - kolego doinformuj sie co to jest to 'specjalne wynagrodzenie' a potem kopiuj takie bzdety. Kartka górnika jest ale nie jest to żadne specjalne wynagrodzenie tylko część wypłaty obliczana z podstawy czyli od ok. 1000zł masz np. 50% dodatku z tytułu karty górnika .

A karta budowlańca to k..........wa gdzie?

deputat węglowy - jest ale nie jest to żadne 600zł za tone! zapłać mi po 600zł za tone i co roku możesz odemnie kupować węgiel :)

A po 400zł to mało? jeszcze chcesz dopłaty?

deputat węglowy dla emerytów - nie ma

Jakże mi przykro,a z drugiej strony sąsiad całe 49 lat zap......lał w cegielni i deputatu cegłowego nie ma,więc wcale mi nie przykro z tego powodu.

odprawy emerytalne są i nagrody jubileuszowe też jeszcze są.

A u mnie nie ma, a wiesz może dlaczego, raczej nie bo jesteś zbyt ograniczony, Opd: brzmi wszystkie firmy budowlane są PRYWATNE,i nikt tu nie płaci za nic darmozjadom.

Zatrudnij sie na kopalni przepracujesz 25lat (oby szczęśliwie), a później dostaniesz ok. 14tys zł na ręke odprawy, zachęcające nie?

No i jest a jakże jakiż to niebezpieczny zawód górnik,(sprawdź ilu ludzi ginie na budowach a ilu w kopalniach oczywiście z przeliczeniem na ilość zatrudnionych,żeby nie było) Pracuję już 32 lata i dalej pracuję na wasze odprawy, bo mnie co najwyżej odprawią jak już nie dam rady chodzić.

dopłaty na wyprawki szkolne - tak są 300zł

Fakt to na wyprawkę nie styknie, ale ja i tak muszę wyłożyć o te 300 zł więcej, w sumie to więcej, bo muszę jeszcze takiemu darmozjadowi jak ty dołożyć

dodatki za prace w nocy - jest dodatek za prace w nocy ok. 17zł brutto za dzień. także policz to sobie razy 5 dni w miesiącu i naprawde wyjdzie Ci kwota przez którą KW S.A upada....

Na budowę jadę 400km 4 razy w miesiącu i 4 razy wracam i nikt ku.....wa mi za to nie płaci, a na 7 rano muszę być.

dodatki przodowego i strzałowego- 8zł dla przodowego i 10zł dla strzałowego. Przodowym mało kto chce być bo pierdo** te 8zł i woli nie odpowiadać za ludzi i mieć spokojna głowe, a strzałowy ma 10zł tylko wtedy jak idzie z materiałem strzelać (może pare razy w miesiącu) Nikt nie chce być strzałowym, bo pierdol* te 10zł za to że musi iśc z materiałem wybuchowym np. ok 4km w jedną strone i mieć mase odpowiedzialności.

Najlepiej za nic nie odpowiadać,a kasę brać, ja niestety muszę ludzi na budowę zawieść, a wypadki to na drodze codzienność, a o górniku którego rozerwał materiał wybuchowy,bo z nim szedł jeszcze nie.

dopłata do biletów na dowóz do pracy - co to jest? dopłata jest taka że jak dostaniesz wypłate to jedziesz i tankujesz swoje 4 kółka haha

Jak się nie chce dupy z łóżka wcześniej ruszyć to trzeba tankować za swoje, komfort tani nie jest.

dodatkowy urlop - tak jest dodatkowy urlop

Już prawie zapomniałem co to jest

posiłek regeneracyjny - tak jest

Też mam...........................jak se kupie,za swoje nie za twoje,tak jak ty za moje.

A sama podstawa to ok. 1000zł.

O o najniższej krajowej słyszałeś, bo jak nie to przestań pi..............ić

Wiem, że chcielibyście zabrac górnikom wszszytko,

Nie wszystko tylko to co moje

ale włączcie swoje puste głowki i pomyślcie dlaczego te górnictwo pada.

Przez te przywileje właśnie, przez wasze lenistwo i puste łby, zróbcie sobie jeszcze zylion związków zawodowych,i nie zapomnijcie o podwyżkach dla nich,bo oni za darmo dupy za was nadstawiać nie będą:lol2::lol2:,no i na rękach ich nie zapomnijcie nosić, pełne główki.

Nie przez to , że górnik ma pseudo dodatki których tak naprawde nie widać

Zatrudnij się w prywatnej firmie tam zobaczysz,no z tym tylko,że tam trzeba pracować,

tylko dlatego, że jest nieudolnie zarządzane i ma MASE PODATKÓW narzuconych nie przez kogoś obcego tylko przez nasz własny polski rząd.

Zacytuję klasyka "Co ty K.....WA wiesz o podatkach" ty z nich żyjesz, płacimy my.

Chciałbym widzieć Twoją mine po wypłacie jak byś zobaczyć wypłate i pukał się w głowe z pytaniem 'gdzie moje przywileje?'

Mi nie smakowała wódka, piję piwo,może czas zamienić przywileje których nie ma na porządną uczciwie zarobioną wypłatę

Trochę mnie poniosło, ale nie mogę zdzierżyć jak żerująca hiena ma czelność żalić się że to co ma na krzywy ryj to za mało, fakt za mało za Gierka to hieny miały życie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominków nie ma w mojej okolicy. A ostatniej zimy sąsiedzi powymieniali piece na ekogroszki.

Filtry zapychają się po 3 miesiącach nadal.

 

Fajna okolica. Zero śmieciuchow i "kominków dla klimatu". Same kotły na ekogroszek. To i wiatr pewnie u Was też nie wieje.

 

Chciałbym żeby u mnie tak było. U mnie tak pięknie nie ma. Kotłów na eko jak na lekarstwo. Okolice zdominowana przez ludzi pokroju "chytra teściowa z Sulejówka i jej zięcia", który pali ale się nie zaciąga ;-). Dla nich nawet przejście na ekogroszek nie jest opłacalne. Do tego jak spadnie temperatura poniżej zera to włączają się Ci ekologiczni w zasięgu sieci gazowej. I przepalają "dla klimatu" w swoich kominkach tych w salonie i tych w kotłowni. Wracam codziennie z pracy obok takiego osiedla także klimat jest można powiedzieć wręcz namacalny.

 

Czy kocioł na eko nie emituje zanieczyszczeń ? Pewnie emituje tak jak emituje je każdy samochód i autobus, którym jadę do pracy. A ponieważ sam czyszcze komin to widzę co po tym zostaje, a co zostaje po czyszczeniu komina od kominka dla klimatu. O kominach u takich syfiarzy jak "Mama M.....ka" nawet nie wspomnę. Zresztą sposób w jaki jest palone widać bardzo często po dachach takich domów.

Edytowane przez Regut1
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli coś jest nieopłacalne, to albo trzeba to zamknąć, albo tak zrobić, żeby było opłacalne. Mówisz że nie powinniśmy wszystkiego sprzedawać. Zgoda, tylko dlaczego my nie potrafimy a Czesi jednak tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kominach u takich syfiarzy jak "Mama M.....ka" nawet nie wspomnę. Zresztą sposób w jaki jest palone widać bardzo często po dachach takich domów.

 

cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz. nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.

 

ale sąsiad nie zajmuje się zawodowo spalaniem węgla (a może handlem?), jak co niektórzy tutaj:

 

No i ostatnia partia czarnej perły poszła.

Po spaleniu 9 porcji:

pali się dość dobrze, piec czysty, sporo popiołu, czasem spieki, ale sporadycznie

 

900 kg, poszło w 2 miesiące

15,5kg/d / 2,8kW / 10 pln dzień

 

co do popiołu przy takim przemiale nie było to nadmiernie uciążliwe, w końcu znacznie łatwiej wybrać popiół z szuflady niż skrobać piec :)

trzeba jedynie pamiętać, o dodatkowym wybraniu, pomiędzy zasypami.

 

duże spieki generowały się, jak przepełniłem szufladę (konstrukcja rbr 12 kW).

 

Teraz: prognoza dla Warszawy na styczeń jest na plusie. I mam zagwozdkę czy pchać się w perłę dalej, czy przetestować inne produkty tani opał:

Polski Ekogroszek 25 Plus PROMOCYJNA CENA!!! za 750 pln:

" Wysokiej jakości 100% węgiel kamienny typ 31.2"

Polski Ekogroszek 28 Primum PROMOCYJNA CENA!!! 820 pln:

"Nowość! Zmieniliśmy surowiec na węgiel kamienny z KWK Chwałowice - zwany Pieklorzem Chwałowickim.

 

Eko groszek PRIMUM KWK Chwałowice ma DUŻO NIŻSZĄ SPIEKLNOŚĆ Ri Rogi oraz równie wysoką wartość opałową i małą zawartość popiołu - Aktualny Certyfikat!"

 

 

Suspenser miałeś kontakt z tym Pieklorzem Chwałowickim?

 

czy micro-jr trafi z opałem, czy pogoda spłata mu figla? jak myślicie? :)

 

czy robienie dziury w zasobniku znacznie polepsza spalanie?

 

w którym miejscu zasobnika zrobić ten otwór?

 

kolejny kwiatek:

To prawda co napisał grzech25

W moim zasobniku na samym dole z tyłu jest króciec 1/2" do podłączenia "strażaka". Nie wiem czyja to wina, ale dużo nie brakowało żebyśmy się podusili wydobywającym dymem. Po odpaleniu kotła różnie to było, raz więcej, raz mniej. Miała na to wpływ chyba pogoda. Pewnego razu dało do wiwatu.... A wystarczyło założyć korek 1/2

 

czysta, bezobsługowa kotłownia:

 

No nie wiem, u mnie po uchyleniu, bądź otwarciu klapy w zbiorniku, podczas pracy dmuchawy, po chwili mam pełno dymu. Powietrze po prostu ucieka łatwiejszą drogą wzbogacone o spaliny :(

 

loterie z opałem, nauka palenia:

No to myślę że nie będziesz potrzebować nic mocniejszego. Na pierwszy sezon , dla nabrania wprawy i zapoznania się z kotłem w sam raz będzie niezbyt mocny, niedrogi ekogroszek. OEPM to jest kocioł 26 kW, mocy mu starczy. A mocny opał lubi sprawić kłopoty, szczególnie niewprawnemu palaczowi. Nie mierzyłbym na Twoim miejscu wyżej Retopalu, Jareta Plus albo właśnie jakiegoś ruska. No chyba że ,masz worek kasy na opał - wtedy szukaj Skarbka z Piekar. Ale nie z Bobrka - bo co prawda ostatnio miałem taki który nie koksował się prawie wcale, ale poprzednio już nie nadawał się do palenia bez domieszki, więc loteria.

 

Po tygodniu zebrało sie ok 160ml wody w podajniku... (założyłem taki niewielki "łapacz " wilgoci...

 

 

 

wyciszanie kotła:

Tak w skrócie żeby nie spamować innym tematem - Carbo smar faktycznie wycisza, ale mniejszego zużycia prądu nie ma póki co.

 

Wlej tyle samo oleju rzepakowego i porównaj

 

a to tylko dwie czy trzy ostatnie strony wątku o paliwach ekogroszkowych

Edytowane przez imrahil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie śmieciuchów "dla klimatu" w tych nowoczesnych kotłach ta cześć pyłów która nie zostaje dopalona w palniku i ponad nim, zostaje w "wysilonym" wymienniku. Dlatego nie ma ich we wnętrzu komina podobnie jak na dachu i atmosferze. Dlatego właśnie są one w stanie uzyskać 5 klasę emisyjną, bez której za kilka lat nie będzie można sprzedać kotła np. w Czechach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie śmieciuchów "dla klimatu" w tych nowoczesnych kotłach ta cześć pyłów która nie zostaje dopalona w palniku i ponad nim, zostaje w "wysilonym" wymienniku. Dlatego nie ma ich we wnętrzu komina podobnie jak na dachu i atmosferze. Dlatego właśnie są one w stanie uzyskać 5 klasę emisyjną, bez której za kilka lat nie będzie można sprzedać kotła np. w Czechach.

 

co to jest V klasa i jakim stężeniem pyłu się charakteryzuje? co te kotły robią z siarką i NOx?

 

Jak zbyt długo kocioł stoi w podtrzymaniu mogą takie perłowe kwiatki powstać. Albo za mocno dmuchasz.

czyli coraz dłużej w nowych domach = czyli coraz więcej problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz. nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.

 

ale sąsiad nie zajmuje się zawodowo spalaniem węgla (a może handlem?), jak co niektórzy tutaj:

 

 

 

czy micro-jr trafi z opałem, czy pogoda spłata mu figla? jak myślicie? :)

 

czy robienie dziury w zasobniku znacznie polepsza spalanie?

 

 

 

kolejny kwiatek:

 

 

czysta, bezobsługowa kotłownia:

 

 

 

loterie z opałem, nauka palenia:

 

 

 

 

 

 

wyciszanie kotła:

 

 

 

 

a to tylko dwie czy trzy ostatnie strony wątku o paliwach ekogroszkowych

sam mam śmieciucha ale po tym sturlalem się pod stol ze śmiechu :hug:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz. nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.

..............

 

 

Jak sam widzisz po swoim wpisie "ham" czasami potrafi wyjść z człowieka bez względu na to czy ma Pc czy kocioł dla klimatu.

 

Wiesz na czym polega palenie od góry w śmieciuchu? Bo ja wiem. Swego czasu próbowałem przekonać jedną osobę do tego typu palenia ale po początkowym zachwycie wrócił on do starego sposobu. Ciekawe czemu?

 

Po prostu smieszy mnie argument gościa zatroskanego o czystość powietrza który sam w swoim aucie wycina filtr DPF.

Podobnie gdy argument o tym że czas na obsluge kotła lepiej poświęcić dzieciom, podnosi gość, który co widać po ilości wpisów, codziennie godzinami siedzi na forach internetowych.

Imarahil przestań hejtować i wyjdź z tej swojej stodoły. Sam też syfisz a jeżeli nie wierzysz to wsadź nos w pobliże rury wydechowej własnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas z Ciebie cham wychodzi. uczepiłeś się jednego tematu, argumentów nie masz.

Spokojnie. Agresor argumentów nigdy nie miał, nie ma i nigdy ich mieć nie będzie. Teściowej się PC zamontuje, bo komu by się potem chciało raz w tygodniu przyjeżdżać specjalnie po to, żeby zasobnik na "eko"węgiel napełniać. Już niebawem te mizerne "argumenty" mu się skończą i zostanie ze swoim trującym ludzi "eko"piecem, bo pożałował trochę grosza na coś czystego i bezobsługowego. Nie było go stać na dom i ogrzewanie, a teraz dorabia ideologię i snuje o czystym kominie udając, że zeń fiołkami pachnie.

 

nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jakim jesteś syfiarzem. ile Twój kocioł emituje pyłu na 1 m3 spalin? mój sąsiad z ekogroszkiem ostro walczy z kominem (ale widocznie nie jest taki dobry jak mistrzowie forumowi w paleniu węgla), podczas gdy w starym domu opalanym od góry problemu nie ma, a komin czyściutki.

Agresor piekli się, bo mój śmieciuch truje mniej od jego "eko"groszka -- i to go boli. Ten typ w życiu chyba nie pojmie, że nie w czym, ale jak się pali, jest istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam widzisz po swoim wpisie "ham" czasami potrafi wyjść z człowieka bez względu na to czy ma Pc czy kocioł dla klimatu.

 

Wiesz na czym polega palenie od góry w śmieciuchu? Bo ja wiem. Swego czasu próbowałem przekonać jedną osobę do tego typu palenia ale po początkowym zachwycie wrócił on do starego sposobu. Ciekawe czemu?

 

Po prostu smieszy mnie argument gościa zatroskanego o czystość powietrza który sam w swoim aucie wycina filtr DPF.

Podobnie gdy argument o tym że czas na obsluge kotła lepiej poświęcić dzieciom, podnosi gość, który co widać po ilości wpisów, codziennie godzinami siedzi na forach internetowych.

Imarahil przestań hejtować i wyjdź z tej swojej stodoły. Sam też syfisz a jeżeli nie wierzysz to wsadź nos w pobliże rury wydechowej własnego auta.

 

jeżdżę małym samochodem benzynowym, który zanieczyszcza środowisko. a Ty samochodem nie jeździsz? smog w Polsce w większości nie jest powodowany przez transport, tylko kotłownie węglowe. jeśli się nie zgadzasz, to rozejrzyj się wokół. wkładanie nosa do rury jest niewskazane, podobnie jak jak wąchanie jakichkolwiek spalin.

 

co do czasu i postów na forum - mam taką pracę, że często jestem poza domem, zdarza mi się wtedy coś napisać na FM. dla mnie czas z rodziną to bardzo ważna kwestia - dlatego nie chciałem go marnować tak jak niektórzy w postach powyżej. nie muszę sprzątać kotłowni, babrać się z węglem, mam tanio, czysto. moja żona też nie musi zajmować się tym wszystkim. w domu zawsze ciepło i czysto.

 

paliłem w śmieciuchu od dołu i od góry. przez trzy zimowe tygodnie mieszkałem w domu w górach z ekogroszkiem i kotłownią bez miejsca na opał niedaleko salonu. byłem zmuszony wnosić opał i wsypywać go do zasobnika. najlepiej wspominam palenie od góry. jeśli ktoś nie był na tyle uparty, że spróbował palenia od góry - bardzo sobie to potem chwalił. niektórzy jednak to taki beton jak niektórzy na tym forum.

 

nie odpowiedziałeś na moje pytania dotyczące pyłu, siarki i NOx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam firmę budowlaną i wcześniejszych emerytur nie ma.

No widzisz szkoda że nie masz, żal mi Ciebie trzeba było iść gdzieś do pracy gdzie jest wcześniejsza emerytura to być miał. Jak sobie pościelisz tak sie wyśpisz

 

A ja nie wiem co to jest barbórka

Barbórka to takie święto górnicze obchodzone 4 grudnia

 

Nigdy nawet o tym nie słyszałem

Twoi pracownicy również

 

A karta budowlańca to k..........wa gdzie?

Zapytaj na wiejskiej

 

A po 400zł to mało? jeszcze chcesz dopłaty?

Tak 400zł za tone węgla to mało. A żadnej dopłaty nie chce, skąd Ci się to wzieło?

 

Jakże mi przykro,a z drugiej strony sąsiad całe 49 lat zap......lał w cegielni i deputatu cegłowego nie ma,więc wcale mi nie przykro z tego powodu.

Mi nie ma przykro, ponieważ jestem za zabraniem węgla emerytom górniczym

 

A u mnie nie ma, a wiesz może dlaczego, raczej nie bo jesteś zbyt ograniczony, Opd: brzmi wszystkie firmy budowlane są PRYWATNE,i nikt tu nie płaci za nic darmozjadom.

Szkoda mi budowlańców, że nikt im nie da odprawy podczas odejscia na emeryture. Niestety takie hieny jak Ty się wzbogacają a pracownicy cierpią

 

No i jest a jakże jakiż to niebezpieczny zawód górnik,(sprawdź ilu ludzi ginie na budowach a ilu w kopalniach oczywiście z przeliczeniem na ilość zatrudnionych,żeby nie było) Pracuję już 32 lata i dalej pracuję na wasze odprawy, bo mnie co najwyżej odprawią jak już nie dam rady chodzić.

Oczywiście, że zawód górnik jest niebezpieczny, ale skąd Ty to możesz wiedzieć , bo przecież nie z TVN'u. I pamiętaj, że na żadne 'wasze' emerytury nie pracujesz, bo ja pracuje sam na swoją emeryture

 

Fakt to na wyprawkę nie styknie, ale ja i tak muszę wyłożyć o te 300 zł więcej, w sumie to więcej, bo muszę jeszcze takiemu darmozjadowi jak ty dołożyć

Nie wiem czy wystarczy czy nie, ale chciałbym żeby pracownicy w Twojej firmie mieli te 300zł dla dzieci na ksiązki napewno by im to pomogło

 

Na budowę jadę 400km 4 razy w miesiącu i 4 razy wracam i nikt ku.....wa mi za to nie płaci, a na 7 rano muszę być.

A dlaczego ktoś miał by Ci za to płacić. Przeciez zarabiasz na tych budowach, jedziesz tam w celach zarobkowych.

 

Najlepiej za nic nie odpowiadać,a kasę brać, ja niestety muszę ludzi na budowę zawieść, a wypadki to na drodze codzienność, a o górniku którego rozerwał materiał wybuchowy,bo z nim szedł jeszcze nie.

Oczywiście, że można odpowiadać, ale za odpowiednie pieniądze, zaproponuj swojemu majstrowi, żeby odpowiadał za cały materiał na budowie, za organizacje pracy, za bhp za 8zl na dniówke i prosze Cie jak mu to powiesz to nagraj jego śmiech i umieść tutaj.

Faktycznie niebezpieczną masz prace...musisz ludzi na budowe zawieść

 

Jak się nie chce dupy z łóżka wcześniej ruszyć to trzeba tankować za swoje, komfort tani nie jest.

No komfort tani nie jest masz racje. Moze Ty zacznij jeździć te 400km autobusem?

 

Już prawie zapomniałem co to jest

Przykro mi. Mam nadzieje, że Twoi pracownicy mają urlop i oczywiście płatny!

 

Też mam...........................jak se kupie,za swoje nie za twoje,tak jak ty za moje.

Za żadne Twoje nie kupuje posiłku regeneracyjnego. Tak kup sobie za swoje hop doga na stacji benzynowej na trasie tych 400km żebyś wytrzymał. Za moje nie kupuj kup za swoje!

 

O o najniższej krajowej słyszałeś, bo jak nie to przestań pi..............ić

A z czego się składa wypłata górnika słyszałeś, jak nie to Ty przestać pierdolić. Mam nadzieje, że Twoji pracownicy nie wiedzą co to jest najniższa krajowa tylko mają odprowadzane podatki od całej wypłaty

 

Nie wszystko tylko to co moje

Twojego nie ma nic w górnictwie darmozjadzie

 

Przez te przywileje właśnie, przez wasze lenistwo i puste łby, zróbcie sobie jeszcze zylion związków zawodowych,i nie zapomnijcie o podwyżkach dla nich,bo oni za darmo dupy za was nadstawiać nie będą:lol2::lol2:,no i na rękach ich nie zapomnijcie nosić, pełne główki.

Przez które przywileje? Górnicy tak samo mają w dupie związki jak i Ty

 

Zatrudnij się w prywatnej firmie tam zobaczysz,no z tym tylko,że tam trzeba pracować,

Pracowałem w prywatnej firmie i szczerze Ci odpisze, że na kopalni trzeba dużo bardziej i cięzej pracować

 

Zacytuję klasyka "Co ty K.....WA wiesz o podatkach" ty z nich żyjesz, płacimy my.

Ja żyje z wypłaty na którą sobie zapracuje własnymi rękami

 

Mi nie smakowała wódka, piję piwo,może czas zamienić przywileje których nie ma na porządną uczciwie zarobioną wypłatę

Trochę mnie poniosło, ale nie mogę zdzierżyć jak żerująca hiena ma czelność żalić się że to co ma na krzywy ryj to za mało, fakt za mało za Gierka to hieny miały życie.

 

Masz racje poniosło Cię i to bardzo, zero pojęcia a szczekania dużo! Nie żale się tylko prostuje kłamstwa które ktoś inny wypisuje. Nic nie mam na krzywy ryj tylko sam pracuje na swoje

 

Pozdrawiam cwaniaczku cięzko pracujący jeżdząc autem i rozwożąc ludzi którzy na Ciebie pracują

 

Pozdrawiam.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...