Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Każdy (pomijając grupę fanatykow) wie ze jest opłacalne a temat calowy skłania do błędnego myślenia.

No właśnie o to chodzi,że tacy jak Wy gadacie głupoty nie mając zielonego pojęcia o liczeniu i myśleniu to i watek rozciąga się na prostowanie tych głupot i bzdur:

Ale jakiego wątku ? Ten wątek powinien skończyć się na JEDNEJ stronie ...

 

Oczywiście że w nowo budowanym domu nie ma sensu pchać się w kocioł na ekogroszek , bo nowo budowane domy nie są tak energochłonne jak te budowane kiedyś a nowe pompy PW potaniały i mają naprawdę dobre parametry.

 

Jednak ja też rozumie tych co kupują kotły na ekogroszek , bo naprawdę nie każdy siedzi nonstop na necie , przegląda gazety i tym się interesuje.

 

skoro zatem jarekpolak,tomasziolkowski i spólka nie siedzą w necie,nie potrafią liczyć to dla podobnych jak Wy jest ten watek,z tym,że jeszcze przed budową a nie z reką w nocniku po wybudowaniu kominów i kotłowni.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porpos, może jakiś zwolennik "eko"pieca w końcu wyceni system z podajnikiem automatycznym zrównującym bezobslugowość z gazem/prądem/kopem i systemem redukującym emisję pyłów i substancji toksycznych i rakotwórczych zrównujących emisję z gazem/prądem/kopem... Święta idą, może pod choinkę się doczekam rzetelnego porównania. :D

 

13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.

Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.

Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.

Cenę komina mogę dopytać znajomego.

Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem, mówił z pamięci.

Wentylacja grawitacyjna. Piwnica.

Za same kształtki zapłacił przeszło 2 tys zł.

Do tego 1200zł za cegłę klinkierową nad dachem. Dochodzi blacha ołowiana do obróbki i beton komórkowy ze stropu pod początek klinkieru.

Tak u Niego zrobili.

Robociznę za komin ma w cenie robocizny za SSO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.

Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.

Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.

Cenę komina mogę dopytać znajomego.

Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.

Znaczy z zasypowego na podajnikowy. Ale podajnikowy "eko"kocioł nie jest bezobsługowy, więc ja pytam o element, który pozwoli systemowi być bezobsługowym na poziomie alternatywnych źródeł typu gaz/prąd/kop. Podobnie przy zrównaniu "czystości", tj. ile kosztuje system redukcji toksyczności spalin do poziomu źródeł typu gaz/prąd/kop. Chcę poznać ceny za takie rozwiązania aby porównać i zrównoważyć realne koszty systemów -- bo koszty kominów itp. peryferii już są znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem, mówił z pamięci.

Wentylacja grawitacyjna. Piwnica.

Za same kształtki zapłacił przeszło 2 tys zł.

Do tego 1200zł za cegłę klinkierową nad dachem. Dochodzi blacha ołowiana do obróbki i beton komórkowy ze stropu pod początek klinkieru.

Tak u Niego zrobili.

Robociznę za komin ma w cenie robocizny za SSO.

Czyli reasumując 13 + 3,2 + 0,3 razem 16,5. U mnie bez kominów i kanałów robocizna wyszła za SSO o 2,5K mniej. Tylko rozmowa zaczęła się od pełnego projektu gdzie dostałem wycenę razem z kominami a po miesiącu przy podpisywaniu umowy nastąpiła zmiana na bez kominów i cena spadła o te 2,5K. Czyli reasumując razem 18 - 19K. Za tą kasę już spokojnie można myśleć o PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy z zasypowego na podajnikowy. Ale podajnikowy "eko"kocioł nie jest bezobsługowy, więc ja pytam o element, który pozwoli systemowi być bezobsługowym na poziomie alternatywnych źródeł typu gaz/prąd/kop. Podobnie przy zrównaniu "czystości", tj. ile kosztuje system redukcji toksyczności spalin do poziomu źródeł typu gaz/prąd/kop. Chcę poznać ceny za takie rozwiązania aby porównać i zrównoważyć realne koszty systemów -- bo koszty kominów itp. peryferii już są znane.

 

Za trudne pytanie.

Ci którzy tu odpowiadają, posiadający kotły, nie są w stanie przedstawić ceny za kocioł, komin i całą resztę.

A Ty wymagasz czegoś z "kosmosu".

 

Wracając do filtr DPF (czy jakoś tak), kupiłem sobie ostatnio auto z 2010r bez takiego czegoś. Fabryka tego nie dawała, za tanie auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trudne pytanie.

Ci którzy tu odpowiadają, posiadający kotły, nie są w stanie przedstawić ceny za kocioł, komin i całą resztę.

A Ty wymagasz czegoś z "kosmosu".

Ktoś zarzucił, że próba wyceny upadku zdrowia z tytułu kopcenia "eko"węglem to "kosmiczna próba", a pracę własną to każdy inaczej wycenia -- dla niektórych dźwiganie worów i sprzątanie syfu to nawet pozytywnie na zdrowie wpływa. Dlatego trochę uprościłem pytania do bardziej przyziemnych i jednoznacznie pozwalających wycenić i porównać faktyczne koszty instalacyjne i użytkowe różnych źródeł i zgodnie z duchem dyskusji udowodnić lub zaprzeczyć tezie postawionej w temacie.

 

Wracając do filtr DPF (czy jakoś tak), kupiłem sobie ostatnio auto z 2010r bez takiego czegoś. Fabryka tego nie dawała, za tanie auto.

Do benzyn nie dają DPFu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.

Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.

Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.

Cenę komina mogę dopytać znajomego.

Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.

No to by się zgadzało:

ostatnio -nie powiem kto bo nie mam na to pozwolenia- wspominał o PC dobrej firmy powietrznej 8kW z osobnym zasobnikiem za 18 500zł na gotowo!

To z czego tu schodzić jak za ekogroszek 10-12kW krzyczą sobie na gotowo 12 tys

 

I powstaje pytanie czemu w/w z węglem zwanym eko chcą aż tak bardzo usprawiedliwiać swoją niefrasobliwość zamiast ze wszystkich sił odradzać innym swojego babola a doradzać innym przemyślenie na swoim przykładzie ?

A potem takie bezmyślne kwiatki jak poniżej:

Każdy (pomijając grupę fanatykow) wie ze jest opłacalne a temat calowy skłania do błędnego myślenia.

 

Temat skłania i ma skłaniać do LICZENIA i MYSLENIA jarkupolaku bo matematyka jest jedna i taka sama dla wszystkich...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grudzień mamy taki jaki mamy

po zużyciu na co dochodzę do wniosku że zamiast pompy wkręciłbym 5-6 żarówek 100w i komfort cieplny byłby utrzymany

w czasie snu byłoby kłopotliwie ale jednak

albo inaczej 1000 w w grzejniku jakaś grzałka i 12 h na dobę i nic więcej do grzania nie trzeba do komfortu

zaczynam gadać jak jeden nawiedzony tutaj-cos w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 tys za kocioł z robocizną i osprzętem kotła pod kaloryfery.

Po tyle wyceniają zmianę kotła ze zwykłego na ten z podajnikiem.

Przypuszczam że dla nowego domu cena będzie podobna. Być może będzie minimalnie mniejsza o mniejszą cenę za mniejszy kocioł.

Cenę komina mogę dopytać znajomego.

Właśnie robią mu dach, więc jest na bieżąco.

Nie przesadzajmy są kotły za 10tys i takie za 5tys.Ja mam taki za 5.2tys który podłączyłem sobie sam a 14tys kosztowała mnie cała instalacja CO,CWU i wodna którą także zrobiłem sobie sam.Komin systemowy wykończony klinkierem 3,5tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy są kotły za 10tys i takie za 5tys.Ja mam taki za 5.2tys który podłączyłem sobie sam a 14tys kosztowała mnie cała instalacja CO,CWU i wodna którą także zrobiłem sobie sam.Komin systemowy wykończony klinkierem 3,5tys.

 

Napisałem jak to wygląda po wycenie.

To że zrobiłeś sam z kotłem, to inna sprawa.

 

Skąd wiem że masz zły kocioł?

Cena, cena i jeszcze raz cena.

W markecie można kupić pseudo kocioł z podajnikiem za 5k.

 

Wejdź w odpowiedni wątek, sam się przekonasz że cena czyni cuda.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ktoś pisze ze wentylacja mechaniczna kosztuje 5k bo sam sobie zrobił. Wtedy jakoś takich tekstów nie piszesz.

 

Może i nie piszę.

Akurat nie śledzę wszystkich wą,tków.

Co do WM. Mam zakupione rury, ameostaty i skrzynki rozprężne do domu.

Rury od termocontrol (jakoś tak), skrzynki z nierdzewki. Zapłaciłem na cały dom prawie 3 tys. Reku zrobię sam w cenie do 1 tys.

Czyli ze sterownikiem który także zrobię na czymś prostym, będę mieć za 4k.

Do tego należy doliczyć czerpie i wyrzutnie.

 

Nie uznaję kotłów za 5 tys. Moim zdaniem jest to szajs którym nie warto się interesować. Zainteresuj się kotłami, a sam dojdziesz do takiego samego wniosku.

Dobre i małe kotły można mieć od koło 7-8 tys.

Jednak sam kocioł, to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma to do kotła?

Jak ktoś pisze ze sam podłączył kocioł itd to juz to nie oszczędność i nie ma takich normalnych cen

ale jak ktoś pisze o ręku za 5 tyś bo sam zrobi to jest ok

Ty się tu rozmydlasz o szczegóły, tymczasem weź usiądź w końcu i wyceń system z podajnikiem automatycznym do "eko"pieca zrównującym bezobslugowość z gazem/prądem/kopem i systemem redukującym emisję pyłów, substancji toksycznych i rakotwórczych zrównujących emisję z gazem/prądem/kopem...

 

Ps. Zrobiłeś już OZC, że mi trujesz na PW i chcesz do mnie przyjechać o tym podyskutować?

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma to do kotła?

Jak ktoś pisze ze sam podłączył kocioł itd to juz to nie oszczędność i nie ma takich normalnych cen

ale jak ktoś pisze o ręku za 5 tyś bo sam zrobi to jest ok

 

Mówimy o rozwiązaniach gotowych.

Czyli wchodzi firma i montuje.

13 tys za kocioł z osprzętem. To jest cena wyjściowa.

Możemy to porównać do kospela za 3k + montaż za 3 stówki do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...