Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Co ma wykształcenie do tego??

 

A no chyba ma.

Na moim osiedlu wybudowało się kilkanaście domów. W większości są ogrzewane gazem i pompami ciepła. Właściciele tych domów to w większości inteligencja. Tylko jeden będzie ogrzewany węglem. Koleś skończył zaledwie podstawówkę, a niedawno wyszedł z pierdla za handel prochami. Kasa mu się skończyła i nawet NIE OCIEPLA DOMU! Debil? Tak, twierdzę że to debil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A no chyba ma.

Na moim osiedlu wybudowało się kilkanaście domów. W większości są ogrzewane gazem i pompami ciepła. Właściciele tych domów to w większości inteligencja. Tylko jeden będzie ogrzewany węglem. Koleś skończył zaledwie podstawówkę, a niedawno wyszedł z pierdla za handel prochami. Kasa mu się skończyła i nawet NIE OCIEPLA DOMU! Debil? Tak, twierdzę że to debil.

 

Tak,tak,a świstak siedzi i zawija w sreberka,takie tanie historyjki to możesz swoim dzieciom opowiadać :popcorn:kryminalista,diler i przy okazji sąsiad liwko,gimbaza z ciebie wylazi..:jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja straci sens już za 371dni.

W WT2017 niemal nie będzie możliwości zamontowania kotła węglowego, bo się dom nie zmieści w wymaganiach.

Uff!

 

Jezeli sie nie zmienią wsp. nakładu to praktycznie nic sie nie zmieni, nowe WT powinny za to wyeliminowac wentylację grawitacyjną, ale niestety dalej będzie oszukiwanie i naciaganie wynikow przez architektów aby tylko przepchnąc projekt, uzyskac pozwolenie lub zgłosic budowę i skasowac odpowiednio inwestora. Tu jest problem. Kotły weglowe w nowych domach wraze wzrostem izolacyjnosci i zastosowaniem wm nie będą miały racji bytu a powinna w tym pomóc akcja uswiadamiająca i lokalne lub ogolnopolskie zakazy. Zakazy sformułowane bezwzglednie bez zadnych obejsc, same WT2017 a nawet WT2021 tego nie załatwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chyba ma.

Na moim osiedlu wybudowało się kilkanaście domów. W większości są ogrzewane gazem i pompami ciepła. Właściciele tych domów to w większości inteligencja. Tylko jeden będzie ogrzewany węglem. Koleś skończył zaledwie podstawówkę, a niedawno wyszedł z pierdla za handel prochami. Kasa mu się skończyła i nawet NIE OCIEPLA DOMU! Debil? Tak, twierdzę że to debil.

 

Pakowanie sie gaz tez zbytnio nie swiadczy o inteligencji a przynajmniej o braku dokładnych obliczeniach opłacalnosci ogrzewania gazem w stosumku do czystego prądu w II taryfie.

Oczywiscie ze jest to jakis postęp w stosunku do kotłow na paliwo stałe ale zawsze to dalej spalanie, komin, kominiarz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakowanie sie gaz tez zbytnio nie swiadczy o inteligencji a przynajmniej o braku dokładnych obliczeniach opłacalnosci ogrzewania gazem w stosumku do czystego prądu w II taryfie.

Oczywiscie ze jest to jakis postęp w stosunku do kotłow na paliwo stałe ale zawsze to dalej spalanie, komin, kominiarz itd.

 

A może tu nie chodzi o kasę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądają fakty. Kto ma rozum, ten do nowego domu węgla nie pakuje.

 

To żadne fakty ...

 

Na "moim" osiedlu domów nowych powstaje około kilkanaście (kilkadziesiąt) rocznie. Buduje je jeden "deweloper" i nie daleko dalej drugi.

Domów sądzę że ponad 100 spokojnie. Domy wybudowane w ciągu 5 lat. Pompę może mają z 2 domy ...

 

A co do mieszkańców ...

 

U mnie na początku deweloper zrobił spotkanie integracyjne. Przyszli sąsiedzi , było ognisko , jedzonko i nie tylko ;)

Poznało się sąsiadów , choć oczywiście po kilku latach mieszkania tych sąsiadów zrobiło się spoooro wiecej ...

 

Wiem że mieszkają u mnie lekarze i sporo nauczycieli .

 

To że wszyscy mają kotły na ekogroszek nie wynika z ich winy. Naprawdę wielu nie wie że poza węglem i gazem jest coś innego dostępnego.

Nie mają czasu się "doktoryzować" i śledzić internet ...

 

Widzą że deweloper oferuje im dom dobrze ocieplony w którym jest kocioł to uważają że to jedyne rozwiązanie i najlepsze ..

 

To jest wina PAŃSTWA , bo dawno powinien być zakaz montażu kotła w nowych domach i to już od kilku lat i wtedy te wszystkie domy miały by pompę ...

 

U mnie deweloper od chyba roku ? wszystkie domy buduje na płycie fundamentowej , ale ciągle w standardzie jest kocioł i ogrzewanie mieszane , ale po dopłacie 10tys jest wtedy 100% podłógówka i pompa a mimo wszystko chętnych brak ...

 

Tutaj właśnie gdyby Państwo wprowadził ustawowy zakaz , to wszyscy sprzedawcy projektów domów musieli by projekty z kotłem na węgiel wywalić albo je przerobić na prąd/gaz i nowy inwestor wiedział by już że kocioł na węgiel nie wchodzi w rachubę ...

 

Dopóki nie będzie zakazu i będzie można legalnie wstawić kocioł do nowego domu , to NIC się nie zmieni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać węglowa... Dlaczego sprzedawco węgla nie napisałeś od razu brać po podstawówce albo najwyżej po zawodówce? Ktoś kto ma choć trochę oleju w głowie nigdy sobie takiego szajsu w nowym domu nie zamontuje. No ale nie wszyscy mają choćby średnie wykształcenie...

Się mi znalazł wykształciuch,może zacznij słuchać tych wykształconych wybrańców narodu,tylko słuchaj uważnie ze zrozumieniem,boś człek przeca wykształcony to pewnie coś z tego zrozumieć powinieneś,ja zwykły idiota po zawodówce,ni chuuu chuuu zrozumieć nie mogę jak można pi.......dolić takie farmazony będąc tak wykształconym,a grzeje prądem coś mi chyba od...................bało.Wyszła z ciebie cała inteligencyja.:bash:

Tak wyglądają fakty. Kto ma rozum, ten do nowego domu węgla nie pakuje.

Do lekarza który grzeje śmieciuchem pewnie też nie idziesz,no bo jak mógłbyś pójść lekarza,który jest debilem i pali węglem,a kierownika budowy miałem co miał śmieciucha w domu na szczęście był tylko od wpisów w dzienniku,mało tego ostrzegał mnie że przy prądzie to z torbami pójdę.

z moich doświadczeń - ma i to kolosalne...

Masz pewnie bardzo mało doświadczenia,albo żyjesz w błogiej nieświadomości ilu debili kończy studia bo tatuś ma kasę.;)

Nie spotkałeś nikogo takiego? No to proszę pierwszy lepszy przykład:

(Jest absolwentką Zawodowego Liceum Ekonomicznego i Policealnego Centrum Kształcenia Naukowego w Pile. W 2004 zdała maturę w szczecińskim Centrum Edukacyjnym „Zdroje”, podjęła następnie studia zaoczne z zakresu politologii. W 2007 ukończyła studia licencjackie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Następnie rozpoczęła studia z zakresu administracji samorządowej[1], które ukończyła w 2011[2].)

Nie pamiętam czy kurwiki miała przed,czy po studiach, bo owies musiała jeść wcześniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie bardzo mało doświadczenia,albo żyjesz w błogiej nieświadomości ilu debili kończy studia bo tatuś ma kasę.;)

Nie spotkałeś nikogo takiego?

 

ale ja nic takiego nie napisałem....to twoja nadinterpretacja

jest dużo debili na studiach i po studiach też...ale....jakoś mam wrażenie, że odsetek idiotów wśród tych po studiach jest mniejszy, niż wśród tych co do tych studiów w ogóle nie podchodzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wam te kotły przeszkadzają a nie możecie mi powiedzieć jak filtry z reku radzą sobie z syfem kominowym???

Nie radzą sobie te oryginalne stosowane w reku przynajmniej te w moim Zehnder ComfoAir to klasa G4,i było czuć fiołki z kominów,dopiero zmiana filtrów i dołożenie na czerpni filtra węglowego załatwiło fiołki na amen.Masz tu linka do klasy filtrów to się trochę douczysz ;).

http://www.pro-vent.pl/klasyfikacja-filtrow-powietrza,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to patrz jak naganiam na podlogowke ;-)

Instalacja z grzejnikami sciennymi to głupota a instalacja mieszana to podwójna głupota :-)

 

Na FBD jest taki gostek,oczywiście który ma w domu węgiel zwany eko i oczywiście instalację mieszaną który twierdził ze nie dał podlogowki w sypialniach bo nie chciał tam kafli :D

O czym to świadczy ? A o totalnym zacofaniu takich inwestorów. Między innymi w tym wątku prostowanie są tego typu bzdury.

 

Prądowy Trolu - ale robi tak 99,9 % inwestorów.

O czym to świadczy?

:)

Jak tam po świętach?

Jaki stan licznika? Ile kilowatów zużyliście?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prądowy Trolu - ale robi tak 99,9 % inwestorów.

O czym to świadczy?

 

Dokładnie o tym:

 

A o totalnym zacofaniu takich inwestorów. Między innymi w tym wątku prostowanie są tego typu bzdury.

 

O i jeszcze to:

 

Bzdura, tylko ci niedouczeni z zabobonami. Tych już jest jednak zdecydowanie mniej.
Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...