Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Prądowy Trolu - ale robi tak 99,9 % inwestorów.

O czym to świadczy?:)

Ano świadczy o tym,że się myliłem byłem pewien że odsetek idiotów w naszym kraju jest jednak mniejszy:jawdrop: Mam tylko cichą nadzieję,że te twoje dane są równie prawdziwe jak te o Świętym Mikołaju:rolleyes:

Jak tam po świętach?

Dziękuję dobrze.

Jaki stan licznika? Ile kilowatów zużyliście?:)

Od 1-12-2015 do teraz 201kWh,czyli średnio 7 kWh na dobę,a jak u ciebie ile czasu w kotłowni spędziłeś,bo o zużycie nawet nie pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ano świadczy o tym,że się myliłem byłem pewien że odsetek idiotów w naszym kraju jest jednak mniejszy

Pięknie.

Złota czcionka - albo i nawet Nagroda Pulitzera.

Brawo!

Od 1-12-2015 do teraz 201kWh,czyli średnio 7 kWh na dobę,a jak u ciebie ile czasu w kotłowni spędziłeś,bo o zużycie nawet nie pytam.

Nie wiem - ja w święta siedziałem z rodziną przy świątecznym stole, a nie z kalkulatorem przy liczniku - myśląc którą tu żarówkę jeszcze wyłączyć żeby kilowata zaoszczędzić. Ale cóż każdy ma jakiejś hobby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi 60 zeta,prawie darmo,ciężko uwierzyć....:o:confused::wtf:

Wiem że ciężko jakby ktoś mi to powiedział zanim przekonałem się na własnej skórze otrzymałby przydomek idiota;),ale tak jest.

No to licznikowe podsumowanie roku,od 1-12-2014 do jutra 30-11-2015,dołożyłem 30kWh;)

Zużycie całkowite 5840 kWh 1 taryfa 2700 kWh, 2 t 3140 kWh

CO 1346 kWh

CWU 2324 kWh tylko w 2 taryfie

Bytowy 2170 kWh pralka,zmywarka w 2 taryfie reszta (ogrzewanie również) jak leci.

W przeliczeniu na PLN i to są faktyczne ceny BRUTTO z przesyłem i opłatą jakościową nie wiem gdzie ludzie kupują prąd po 11gr.opłaty stałe miesięczne to; abonament, za obsługę handlową, stała za dystrybucję, oraz przejściowa cokolwiek to wszystko znaczy płacić trzeba.

1 taryfa 2700 kWh x 0.62607=1690

2 taryfa 3140 kWh x 0.26457= 831

Opłaty stałe 12m-cy x 22.12 = 265

Razem 2786 PLN:yes: I lotto mi to jak zwie się ten standard może być i kilowatożerny w domu cieplutko, czyściutko,dziury w kieszeni brak, a i żeby nie było 80 kWh poszło na klimę, może dlatego że przez największe upały przez 2 tygodnie nie było mnie w domu:D

Z kosztami to trochę zaniżyłeś bo mi średnio ważona kWh wychodzi 0,48 zł,a ponieważ kilma chodzi non stop to przyjmuję średnią z kWh tak więc

201 kWh X 0,48 zł= 96,48 zł co i tak nie zmienia faktu,że jest ok.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie.

Złota czcionka - albo i nawet Nagroda Pulitzera.

Brawo!

 

Nie wiem - ja w święta siedziałem z rodziną przy świątecznym stole, a nie z kalkulatorem przy liczniku - myśląc którą tu żarówkę jeszcze wyłączyć żeby kilowata zaoszczędzić. Ale cóż każdy ma jakiejś hobby :)

A ja z rodzinką bawiliśmy się w berka coby kWh nadrobić :)Nie ma to jak merytoryczna dyskusja z nikim o niczym,lepiej udawać idiotę i milczeć,niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - ja w święta siedziałem z rodziną przy świątecznym stole, a nie z kalkulatorem przy liczniku - myśląc którą tu żarówkę jeszcze wyłączyć żeby kilowata zaoszczędzić. Ale cóż każdy ma jakiejś hobby :)

Pewnie, bo jaki masz wpływ na swój "eko"piec? ŻADEN. Przy obecnej aurze min. 30% pieniędzy na ogrzewanie zwyczajnie wywalasz kominem. Ot, mądrości pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jesteś, sprzedawco "eko"trutek na ludzi. Zapodaj cenę urządzenia która pozwala zrównać i zbliżyć "eko"węgiel poziomem obsługowości do prądu/gazu. Oraz zapodaj cenę systemu niwelującego poziom spalin do alternatywnych systemów typu gaz/prąd, wraz z kosztami obsługi takiego sytemu. Napisz choć RAZ coś sensownego sprzedawco trutek na ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś o wiele większym trucicielem z piszących tutaj i największym hipokrytom jakiego to forum kiedykolwiek widziało.

Gostek który napierdziela łopatą węgiel do śmieciucha zgrywa największego ekologa na forum.

Liczy się Myjku co tu i teraz anie to co Ci się marzy, jak na razie to smrodzisz na lewo i prawo i świrujesz jaki to jesteś czyścioch i ekolog.

Mi się marzy podróż na księżyc :) i co ma tu świrować tak jak Ty i pisać jak tam jest pięknie ?

Wyluzuj pośladki póki co, bo jak na razie to bardzo głupio to wygląda.

Zakasaj rękawy i dorzuć parę łopat do śmierdziucha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znowu zero konkretów, tylko przytyki personalne. Brawo dla tego sprzedawcy. No nie dziwię się, że zapierasz się rękami i nogami i nie chcesz podać kosztów, bo wyszłoby że sprzedajesz nie tylko trutki na ludzi, ale także wyjątkowo drogie trutki na ludzi. Dlatego na twoim miejscu delikatniej traktowałbym słowo hipokryta, sprzedawco "eko"trutek. Tymczasem, napiszesz w końcu coś w temacie, czyli podasz koszty urządzenia zrównującego obsługą "eko"kocioł z alternatywnymi źródłami, oraz podasz koszty zainstalowania filtra aby zrównać je czystością z alternatywnymi źródłami czy dalej będziesz syf w wątku robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś (ZNOWU!) nie zauważył, tu jest dyskusja o nowych domach i "eko"trutkach, wiec spójrz gdzie odpisujesz i nie rób po raz kolejny bajzlu w wątku spychając go standardowo na boczny tor . I przestań wmawiać, że ktoś tutaj zgrywa ekologa -- bo to tylko i wyłącznie twoja śpiewka i próba nadania sobie argumentu, jako sprzedawcy "eko" trutek. Ja chcę ustalić podstawy EKONOMICZNE zakupu i montażu "eko"węgla, zgodnie z tematem wątku.

 

Wracając zatem do tematu, pytam się o tę czystość i filtry w "eko"piecach. Podaj, sprzedawco "eko" trutek koszt takiego systemu, oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródłach typu gaz/prąd. Wszystko to po to aby oszacować na ile te sprzedawane przez ciebie "eko"trutki są opłacalne inwestycyjnie oraz ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co tu robi i o czym pisze użytkownik kotła zasypowego, potocznie zwanego śmieciuchem bądź śmierdzielem ?

Znaczy przyszedłeś sobie pofantazjować w towarzystwie ?

Skoro te eko-trutki jak je nazywasz są najczęściej wybieranym źródłem ciepła także w nowych domach widocznie są opłacalne inwestycyjnie, widać jednak że są jeszcze tacy jak Ty którzy wolą truć ludzi i smrodzić turbo-trutką w postaci śmierdziucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W reku zwykłe F7,na czerpni jakiś węglowy, jaki zabij nie wiem , ale działa.

 

Dzięki za pomoc.Węglowy to samoróbka ala okapowy czy coś dedykowanego??

 

A co do całej reszty pierdzielicie tu praktycznie o niczym. Podajecie tu fajne kwoty ale nie bierzecie pod uwagę że w większości macie trochę ponad standardowe ocieplenie do tego reku. A to też trochę kosztuje. Ja się mieszczę w normach przenikalności na 2021 a i tak daleko mi do Was. to chyba też by jakoś wliczyć w koszty inwestycji tak jak wliczacie kotłownie( uważam że częściowo słusznie ) oraz komin ( też częściowo słusznie). Piszecie że PC i reku zmieści się w kosztach kotła i WG ja tego nie kupuje i tyle. Chyba że wszystko "Tymi rękami" lub z budżetowym sprzętem. Ja za kominy dymne i wentylacyjne dałem ok 8000( oczywiście w tym kominek i wentylacja garażu) tyle dasz za samą WM średniej klasy oczywiście samoróbka. Wrzuciłem wam parę wycen ile firmy wołają za PC za reku pewnie zawołają z 15 -20 k. Jak dla mnie temat niema sensu chyba że dla rozrywki :)

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co tu robi i o czym pisze użytkownik kotła zasypowego, potocznie zwanego śmieciuchem bądź śmierdzielem ?

Znaczy przyszedłeś sobie pofantazjować w towarzystwie ?

Skoro te eko-trutki jak je nazywasz są najczęściej wybieranym źródłem ciepła także w nowych domach widocznie są opłacalne inwestycyjnie, widać jednak że są jeszcze tacy jak Ty którzy wolą truć ludzi i smrodzić turbo-trutką w postaci śmierdziucha.

Przyszedłem, w przeciwieństwie do ciebie, podyskutować tutaj zgodnie z tematem wątku. Do dyskusji nie jest mi potrzebne posiadanie "eko"trutki które całkiem przypadkiem sprzedajesz. Więc póki co czep się trawaju i podaj z łaski swojej, sprzedawco tych "eko" trutek, koszt systemu filtrującego, oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródłeł typu gaz/prąd. Wszystko to po to aby oszacować na ile te sprzedawane przez ciebie "eko"trutki są opłacalne inwestycyjnie oraz ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie. Ale ty oczywiście zamiast skupić się na meritum, kolejny już wątek rozwalasz i robisz bajzel na tym forum tylko po to, żeby inwestorom wodę z mózgu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla Myjku to powinieneś jak na razie zmienić wątek choćby na ten o "ekonomicznym spalaniu węgla kamiennego" w śmieciuchach :)

Skoro zgrywasz takiego ekologa i mnie pytasz to powiedz jak u Ciebie wygląda koszt systemu filtrującego, oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródłeł typu gaz/prąd/ kocioł na eko groszek. Wszystko to po to aby oszacować na ile użytkowane przez ciebie "turbo"trutki w postaci kotła śmierdziela są opłacalne inwestycyjnie oraz ile faktycznie kosztuje ich utrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę nic zmieniać, bo jestem we właściwym miejscu. Jak będę chciał znać koszty utrzymania w śmieciuchach, to napiszę o tym we właściwym miejscu. Teraz jako przyszły inwestor chcę oszacować koszt "eko"węgla vs inne alternatywne systemy grzewcze, bo może coś źle liczę. Ty zamiast odpowiedzieć na proste, wydawałoby się pytanie, nadal próbujesz robić bajzel w kolejnym już wątku na forum tylko po to, żeby ukryć koszty systemów które SPRZEDAJESZ. Co jakby wcale nie dziwi, zadymiarzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj się w odpowiednim wątku, zadymiarzu. Tutaj się dyskutuje o systemie "eko"groszek. Spójrz w końcu i przeczytaj tytuł wątku! Po raz kolejny zamiast odpowiedzieć na proste pytania, a potencjał jako sprzedawca masz, narobiłeś syfu nie na temat żeby po raz kolejny odbiegając od tematu postawić zasłonę dymną dla bolących faktów.

 

Handlarzu! Jaki jest koszt systemu zrównującego emisję ze sprzedawanych przez ciebie "eko"kotłów na poziom alternatywnych systemów na prąd/gaz oraz urządzenia które zagwarantuje bezobsługowość na poziomie alternatywnych źródeł typu gaz/prąd. Wszystko to po to aby oszacować na ile "eko"kotły są opłacalne inwestycyjnie oraz ile realnie kosztuje ich utrzymanie. Póki co sprzedawcy "eko"kotłów, ukrywają to skrzętnie i robią inwestorom wodę z mózgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...