Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Jesteś o wiele większym trucicielem z piszących tutaj i największym hipokrytom jakiego to forum kiedykolwiek widziało.

Gostek który napierdziela łopatą węgiel do śmieciucha zgrywa największego ekologa na forum.

Liczy się Myjku co tu i teraz anie to co Ci się marzy, jak na razie to smrodzisz na lewo i prawo i świrujesz jaki to jesteś czyścioch i ekolog.

Mi się marzy podróż na księżyc :) i co ma tu świrować tak jak Ty i pisać jak tam jest pięknie ?

Wyluzuj pośladki póki co, bo jak na razie to bardzo głupio to wygląda.

Zakasaj rękawy i dorzuć parę łopat do śmierdziucha :)

Akceptuję nieświadomy wybór.

...

Zmusiłem się, sprawdziłem na Twojej stronie pierwszy kocioł od góry.

Co znalazłem?

Pierwszy link od góry, naginasz, i to mocno

cyt ze strony:

 

"Konstrukcja kotła przystosowana jest do dolnego spalania paliw co zapewnia wysoką sprawność i stałopalność przy odpowiednim doborze kotła do powierzchni ogrzewanej."

 

Wchodzę do pdf-a z podlinkowanego opisu.

 

"Kocioł grzewczy, co. Typu MIAŁ-TURBO wyposażony w

mikroprocesorowy sterownik i wentylator nadmuchowy jest urządzeniem nowoczesnej

konstrukcji przystosowanej do pracy w systemie górnego spalania paliw stałych"

 

Dolniak (śmieciuch?), ale górniak.

 

Więcej nie szukam.

 

Możesz mi to rozjaśnić?

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No gdybyś czytał dokładnie a nie po łebkach pewnie byś doczytał :)

Najpierw ten opis do końca a później to co w pdfie.

Są dwie wersje, ba nawet można powiedzieć cztery jeśli liczyć osobno wersję do produkcji CWU.

Doczytasz że może współpracować z miarkownikiem i wtedy palisz od dołu albo wersja z wentylem i palisz od góry.

Co "autor" miał na myśli robiąc 2 w 1 to już jego dopytaj.

Pisze tam też, tak na zielono że "wykorzystano opis ze strony producenta" także wal do źródła.

Mogę Ci napisać że sprzedałem tego chyba ze 2 albo 3 sztuki w czasie mojej "zabawy w kotły" i tylko te z wentylami żeby nie skazywać sąsiadów ich właścicieli na przykre doznania :)

Odradzam jak tylko mogę "śmierdziele" choć akurat te z wentylem odpalone od góry przykopcają chwilowo przy rozpalaniu, nie zawsze się udaje bo to nie forum :) lepiej polecić jakiś tańszy podajnik żeby oszczędzić wszystkim na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podajecie tu fajne kwoty ale nie bierzecie pod uwagę że w większości macie trochę ponad standardowe ocieplenie do tego reku. A to też trochę kosztuje. Ja się mieszczę w normach przenikalności na 2021 a i tak daleko mi do Was

Dlatego większość poleca przemyśleć całą budowę przed budową kulibob łącznie z systemem grzewczym bo wtedy wychodzi najtaniej i bez kominów i bez kotłowni no i oczywiście bez wegla zwanego eko tylko z cywilizowanym źródłem ciepła.

 

I patrz jaki knif,gdybyś pomyślał oczywiście.

W projekcie gotowym miałem ścianę BK24+12styro z U sciany 0,21 W/m2K czyli BK to ok.60zł/m2+styro 18zł/m2=78zł czyli m2 sciany z U=0,21 kosztował mnie w projekcie gotowym 78zł.

Ale,pomyślałem,policzyłem i stwierdziłem,że za droga sciana coś i za zimna.

Zatem wpadłem na pomysł zastosować silikat 18cm no i 20cm styropianu z jak najnizszą lambdą czyli 0,031 czyli m2 siliki to 36zł a m2 styro to 35zł.

I co się stało po tym ? Ano mam ścianę z =0,14 W/m2K czyli znacznie cieplejszą niż w projekcie gotowym ale również tańszą bo 1m2 takiej sciany kosztował mnie 71zł i na samej scianie nie dość,że cieplejszej to jeszcze w portfelu zostało mi 1000zł niż by to wypadało z projektu gotowego :)

Podobnie ma się sprawa z systemem grzewczym czy wentylacją.

Czyli myśleć i liczyć inwestorzy przed budową :)

 

karoka65 daj sobie spokój , pinki winki jest gorszy od arutra. przecież to jakaś komedia , gość pali teściowej w śmieciuchu, pompy używa tej do brudnej wody a znaffffca pompa i ekologi największy. Myślałem, że poda adres i zaprosi na kawę ale spękał.

W przeciwieństwie do ciebie nie obraża nikogo i nie odpowiada po chamsku no i najwazniejsza rzecz,w przeciwieństwoe do ciebie myśli przed budową o swojej przyszłej budowie bo ty nawet najmniejszej rzeczy nie przemyślałeś dot.własnej budowy a po budowie obudziłeś się już z ręką w nocniku.

 

Ja również już na 2 lata przed rozpoczęciem budowy studiowałem forumy budowlane i dlatego własnie nie mam węgla zwanego eko w domu,nie mam kotłowni i nie mam komina w kotłowni a co najważniejsze nie mam syfu z komina...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Węglowy to samoróbka ala okapowy czy coś dedykowanego??

Pewny nie jestem ale wygląda to na samoróbkę właśnie ala coś;) nie było mnie przy wymianie filtrów.

za reku pewnie zawołają z 15 -20 k. Jak dla mnie temat niema sensu chyba że dla rozrywki :)

Reku kosztowało mnie 10 tys.na gotowo z montażem z tym że domek mały i parterowy, a do tego szkielet więc rozprowadzenie kanałów to jak spacerek po parku, rozprowadzone pod 0,5m warstwą ocieplenia stropu, samo reku to 7,5 tys. tyle że to Zehnder, można dużo taniej, ja zapłaciłem za markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Może od postu mają płacone.

Albo coś z główka?

A może nie chcą być truci przez Ciebie i podobnych wprowadzając Was z błędnego myślenia,że węgiel jak się tylko pomyśli nie jest tani a wręcz przeciwnie jest drogi.

Ty nie myślałeś i nie liczyles to masz już drogiego i trujacego bubla ale są nowi inwestorzy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie chcą być truci przez Ciebie i podobnych wprowadzając Was z błędnego myślenia,że węgiel jak się tylko pomyśli nie jest tani a wręcz przeciwnie jest drogi.

Ty nie myślałeś i nie liczyles to masz już drogiego i trujacego bubla ale są nowi inwestorzy również.

NIE byłeś u mnie w domu więc nie wiesz co tam siedzi!

Po drugie nie pisałem do ciebie chyba że masz nick parys01!

Masz jakiś problem ze sobą? Że musisz odpisać na każdy post w tym wątku!

Czyli to potwierdza, że niektórzy mogą wymagać terapii.

Edytowane przez fenix2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdybyś czytał dokładnie a nie po łebkach pewnie byś doczytał :)

Najpierw ten opis do końca a później to co w pdfie.

Są dwie wersje, ba nawet można powiedzieć cztery jeśli liczyć osobno wersję do produkcji CWU.

Doczytasz że może współpracować z miarkownikiem i wtedy palisz od dołu albo wersja z wentylem i palisz od góry.

Co "autor" miał na myśli robiąc 2 w 1 to już jego dopytaj.

Pisze tam też, tak na zielono że "wykorzystano opis ze strony producenta" także wal do źródła.

Mogę Ci napisać że sprzedałem tego chyba ze 2 albo 3 sztuki w czasie mojej "zabawy w kotły" i tylko te z wentylami żeby nie skazywać sąsiadów ich właścicieli na przykre doznania :)

Odradzam jak tylko mogę "śmierdziele" choć akurat te z wentylem odpalone od góry przykopcają chwilowo przy rozpalaniu, nie zawsze się udaje bo to nie forum :) lepiej polecić jakiś tańszy podajnik żeby oszczędzić wszystkim na zdrowiu.

 

-Wiem co jest napisane w pdf-ie. Zacytowałem to.

Stąd moje posty.

Twój opis różni się od tego co pdf producenta podaje o 180*.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kultury i pokory się naucz. Na tym etapie nie mamy o czym rozmawiać, bo ty nawet napisać po ludzku nie potrafisz.

 

Zrobiłeś OZC, zrobiłeś?

 

To już nawet poprawiłem wpis co by kulturę pokazać :)

Tak właśnie dostałem wynik ozc.

Często jestem w warszawie , może kiedyś się umówimy. Musze jeszcze dokładny adres dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już moja sprawa i mojego hydraulika.

Aha, czyli jak Macierewicz. Wiesz, masz, ale nie pokażesz. hehehe

 

myjk dalej xcarlink sprzedajesz? akurat o czymś takim myślę. W swojej maździe masz ?

sorki z ot ale tu cały czas o tym ?

Mam obecnie wersję po BT do smarkfona, korzystam sporadycznie, bo mało jeżdżę. Już dawno nie ściągałem sprzętu bo $ drogi, ale pewnie jeszcze coś do Fordzika się jeszcze znajdzie. Gdybyś był bardziej normalny, to bym ci z miejsca wysłał nieodpłatnie do przetestowania -- ale żeś wulgarny buc to nie będę się porywać na taki prezent. Co prawda drogie to nie jest, ale z drugiej strony 250 zł przy krawężniku nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto kogo tu obraża ? Ja jak do człowieka a on buc , nie ładnie. Na miejscu w sklepie w takim razie obejrzę. Koszt to 250zł takiej zabawki ?

Nie bądź taki delikatny: http://sjp.pwn.pl/szukaj/buc

 

buc pot. «o człowieku zarozumiałym, aroganckim»

 

Gdzie tu określenie wulgarne albo obraźliwe? Przecież jesteś zarozumiały i arogancki, do tego jeszcze wulgarny.

 

250 zł dla dobrych znajomych. Dla wulgarnych buców 350. Oglądaj w sklepie.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...