Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
To koszt jaki trzeba ponieść aby zapłacić mniej niż gaz czy COP-1.

W Twoim wypadku jaki jest to koszt w PLN ?

Przypomnę:

1kWh z węgla zwanego eko-0,17zł

1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł

1kWh z prądu-0,30zł

1kWh z pompy ciepła-0,10zł

 

W przypadku Twojego domu słucham jak to wyglada w przeliczeniu na PLN i uzasadnij czemu zdecydowałeś się na kocioł+komin+kotłownię,też opierając się PLN przy inwestycji i eksploatacji.

Może widząc cyferki zrozumie takie babole ;)

 

 

Z niektórymi jak widać się nie da. Artur cwaniak już taki nie jest na FB bo nie ma jego pucybuta który mu przytakuje. Tam tak nie obraża.

rustin z Tobą podobnie,wypowiadacie się w temacie nie zasadności ekonomicznej to proszę podpierać się faktami bazującymi i związanymi z PLN,zwłaszcza w przypadku Waszych domów.

Czyli uzasadnij swój wybór babola węgla zwanego eko podpierając się kosztami inwestycji w PLN i kosztami eksploatacji w PLN.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kiedy ty zrozumiesz , że ja mam stan SSZ , więc jakim cudem u mnie w domu widzisz ekogroszek ? Gdzie ja napisałem , że go wybieram ? Któryś raz piszę z kolei , że nie wiem co będzie ale wy tylko zaczepki szukacie a kto szuka ten znajdzie

Tym bardziej jak masz już SSZ to system grzewczy już dawno powinien być wybrany,przed budową nawet a najpóźniej na etapie adaptacji.

To jak tam uzasadnisz swój wybór jeśli chodzi o zużycie energii czyli koszt eksploatacji w PLN i koszt inwestycji również w PLN za system grzewczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty to sobie wyobrażasz?? filtr na każdym kominie?? to dla mnie ekobzdura i niema żadnego znaczenia. koszt transportu wliczony jest w węgiel. A jesli ktoś wybiera groch to wie że musi wsypać i wyczyścić a to jak pisałem kwestia indywidualna nie do policzenia. To koszt jaki trzeba ponieść aby zapłacić mniej niż gaz czy COP-1. Jedynie PC ma sens przy standardowym domu. A przy pomyśleniu o tym na odpowiednim etapie można zbliżyć się inwestycyjni do grochu jednak bez WM.

Może dla ciebie, dla mnie nie jest to bzdura, bo ignorowanie tego przy porównaniu do alternatywnych źródeł, to ukrywanie faktycznych kosztów -- co oczywiście przekłada się nie tylko na niższy koszt inwestycyjny, ale także na niższy koszt kWh. Problem w tym, że jest to koszt NIEPRAWDZIWY i wprowadzający inwestorów w BŁĄD. I dlatego właśnie zacząłem tutaj o tym pisać, narażając się na szkalowanie przez sprzedawców "eko"węgla i "eko"kotłów oraz użytkownikach święcie przekonanych, że grzeją tanio i czysto -- co widać na każdym kroku w tym wątku. Ale na to byłem i jestem przygotowany i żadne strachy na lachy tego nie zmienią. I oczywiście że da się policzyć -- wielokrotnie było to już zrobione m.in. w tym wątku.

 

Skoro piszesz że to nie obraza to powiem że pasują do Ciebie te określenia jak ulał, dodałbym jeszcze wspomnianego hipokrytę.

Ty nie jestem czasem następnym klonem Arturo ? bo to taki sam oszołom jak Ty, ba myślę że go już nawet przerosłeś :)

Sprawdź te filtry na kominie i dorzuć kilka łopat wungla do śmierdziucha ekologu z Bożej łaski.

Oho, znowu się agresor sprzedawcy włączył i rzucił świecę dymną żeby się zamaskować -- tymczasem ja tylko zapytałem o porównanie emisji z kotłów zasypowych, "eko"węglowych do gazu. Podziel się z inwestorami jakie to nieekonomiczne trutki na ludzi sprzedajesz, hipokryto. I oczywiście, że nie będę sprawdzać filtrów na kominie, bo to skrajnie nieekonomiczne, dlatego buduję nowy dom bez tego syfu. Przyjmiesz to w końcu do wiadomości, czy to zbyt skomplikowane?

 

Panowie dajcie sobie spokój a zobaczycie że temat za dwa dni będzie w kaczej............

najwyżej zaczną się sami wyżynać między sobą który jest najmundrzejszy i czyje jest najmojsze :)

Już to kiedyś pisałeś, i znowu tutaj wróciłeś jak bumerang. Coś cię straszliwie gniecie widać.

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jaki wybór ? bo ja jeszcze nie wybrałem ale do ciebie to jakoś nie dociera

Już wybrałeś bo zdecydowałeś się na paliwo stałe budując komin do kotła na paliwo stałe i kotłownie konieczną do wstawienia kotła.

Co o tym zadecydowało,koszty ? Jeśli tak to jakie ?

Uzasadnij wybór czyli wyliczenia.

1kWh z pelletu to 0,22zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a cena z pelletu ?

 

 

1kWh z pelletu to 0,22zl

 

Z moich ustaleń "internetowych" wynika, że producenci peletu i kotłów na pelet prześcigają się w zawyżaniu wartości opałowych i sprawności kotłów.

 

Tym niemniej można przyjąć, że przyzwoity kocioł i przyzwoity pelet da 4 kWh z 1 kg.

Jak kupisz pelet za 800 zł/t to 1 kWh = 0,2 zł.

Jak kupisz za 1000 zł/t to 1 kWh = 0,25 zł.

 

Rynek peletu po pierwszym szale i skoku cen do 1000 zł., trochę jakby się unormował.

Pojawiło się więcej producentów i wedle informacji od użytkowników kotłów na pelet można kupić zupełnie przyzwoity opał za 700-800 zł/t od lokalnego wytwórcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zagwostka ile kWh potrzebuje dom żeby móc to wszystko sobie podstawić,porównać,dobrać :D

 

Już to przerabialiśmy. Na etapie na któtym pomyślałem o PC było trochę za poźno i wtedy dowiedziałem się dopiero że coś takiego jak WM istnieje :) osobiście uważam że architekt przy adaptacji powinien mnie trochę dokształcić. Zainstalowanie PC było już ekonomicznie nie uzasadnione na etapie na którym byłem . Jednak instalacja CO pozwoli mi przejść bez żadnego bólu na PC. Kanały do WM też mam rozprowadzone. Nie chce mi się tego analizować tylko dla twojej uciechy. Wystarczy mi że w ogrzewaniu i CWU zmieszczę się w 2000. a jeśli groch będzie zbyt uciążliwy to jak kocioł zdechnie to zmieni się na PC Zrobiłem to co chyba mogłem najlepszego na tym etapie budowy. To Wy powinniście wykonać takie analizy (bezstronne analizy) jeśli chcecie kogoś nawracać, anie na siłę udowodnić mi że popełniłem błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku jaki jest to koszt w PLN ?

Przypomnę:

1kWh z węgla zwanego eko-0,17zł

1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł

1kWh z prądu-0,30zł

1kWh z pompy ciepła-0,10zł

 

.

 

Może powinieneś dodać że cena 1kWH z pompy ciepła jest dla domu w którym jest 100% podłogówki i to w taryfie nocnej.

Może powinieneś dodać że cena 1kWh z prądu też dotyczy domu z 100% podłogówki lub z dodatkowym buforem i to dla taryfy nocnej.

Może powinieneś dodać że cena 1kWh z miału węglowego to 0,08zł i dostępna jest dla każdego domu, nie ważne czy ma podłogówkę czy kaloryfery, to samo dotyczy ekogroszku,

oczywiście cena 1kWh z ekogroszku tego najdroższego.

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...