Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Fajna stronka, ale chyba trochę przesadzają - mojego durszlaka sklasyfikowali jako Energooszczędny:o;) Z OZC wychodzi mi trochę gorzej, ale w sumie nie dużo - koło 15%, ale tam uwzględniono mostki termiczne.

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/8qp

 

wiesz, to tylko przybliżone OZC dla węglarzy, żeby nie kupowali za dużych kotłów ;) czy widziałeś ten tekst na dole strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiesz, to tylko przybliżone OZC dla węglarzy, żeby nie kupowali za dużych kotłów ;) czy widziałeś ten tekst na dole strony?

 

Masz rację, skoro strona jest dedykowana węglarzom to podsumowanie jest warte umieszczenia w tym temacie:yes: Podsumowanie dotyczy mojego domu - parametry w stopce:)

aqtk.jpg

 

"Szkoda życia na szuflowanie węgla..." to chyba najtrafniejsza puenta:)

Edytowane przez map78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy oboje, że aby dojść do takiej puenty, czasem najpierw trzeba szuflować.;)

Śmieszą mnie teksty typu "szkoda życia na szuflowanie węgla". :rolleyes: Piszecie tak, jakby trzeba było 5 ton codziennie szuflować.

Osobiście 4-5 tony miału szufluję raz na sezon i zajmuje mi to niecałe 2 godziny.

Zawsze można wynająć pracownika, który z palcem nie powiem gdzie zrobi to za 40-50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie teksty typu "szkoda życia na szuflowanie węgla". :rolleyes: Piszecie tak, jakby trzeba było 5 ton codziennie szuflować.

Osobiście 4-5 tony miału szufluję raz na sezon i zajmuje mi to niecałe 2 godziny.

 

Za dziesięć lat zajmie ci to 5h, a za dwadzieścia będziesz musiał za to zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa...

rozumiem że jak spalisz sobie ze 4m3 drewna i twoja pompa ciepła nawet nie drygnie przez cały sezon grzewczy to znaczy że masz dom nie potrzebujący ogrzewania ...?

zabawne ...:lol2:

 

JASIU NAPISZĘ WPROST

nie muszę manipulować i kłamać jak ty kolejny raz wmawiając że używam setki kilogramów drewna- z jednego prostego powodu - nie jestem jak ty społecznym wolontariuszem instalacyjnym w dziedzinie wyłapywania klientów na forum.

 

rozumiem że bełkot o copie 2 nie używamy bo za bardzo już nie jest wygodny

jeszcze było tradycyjne hasło I TAK WSZYSCY JEDZIEMY NA JEDNYM WÓZKU- MOŻE WÓZEK mamy podobny ale przy liczniku jakoś nie za\ bardzo to tak wygląda

podawałem i będę podawał zużycie brykietu w kominku z dokładnością do 5kg na miesiąc -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tobie o co znowu biega? Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem żadnego sposobu ogrzewania. Po prostu nienawidzę ekstremistów.

 

Ja nie jestem ekstremistą, ale daleki byłbym od polecania węgla do nowych domów. Zakładam, że te nowo-budowane będą jeszcze lepsze pod względem izolacji niż mój durszlak z 2010r, a skoro tak - to jak widzisz nawet poradnik dla węglarzy odradza węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludki "donoszą" ponad 3kW z zewnątrz :)

 

Czy jest na tym forum ktoś, kto zlecał budowę ogrzewania PC firmie, nie robił nic sam i może podać nastepujące rzeczy:

 

1. Powierzchnię ogrzewaną.

2. Całkowity koszt kotłowni.

3. Temp. jaka panuje w domu

4. Roczne zużycie prądu.

5. Czy ma kominek, rekuperator z z odzyskiem ciepła dodatkowe źródło ciepła i jaki jest roczny koszt dodatkowego źródła ciepła.

 

Może rozświetli to nam koszty :)

 

nie robiłem nic sam oprócz ustalania cen

1 średnio 24 całą zimę

2pompa ciepła z robocizną i zasobnikiem 17 tyś robota hydraulika łącznie z wszelkim materiałem do podłogówki [rozstaw co 10 cm] i doprowadzeniem wody do łazienek i kuchni 9tyś mat+rob

elektryk za podłaćzenie pompy 200 zł

123 m2 pow użytk

roczne zużycie cały dom około 4700-4900 kwh

roczne grzanie co i cwu około 2300-2400 kwh

mam rekuperator

mam kominek [spalone 250-270 kg brykietu dębowego ruf coś tam za 162 zł

jestem przekonany że gdybym nie trzymał 24-25 w domu to ten kominek mógłbym olać zupełnie a i tak miałbym 22 zawsze

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym:no: ludzie tak żyli od wieków i jakoś dawali sobie radę. Jeżeli "postęp" jest nie dla Ciebie to nikt Ci nie zabroni tak żyć;)

 

Nie chodzi tutaj o postęp, tylko o koszty instalacji i późniejszej eksploatacji. Na to dużo ludzi zwraca uwagę w dzisiejszych czasach. Naprawdę ludzie nie kochają tego węgla nie wiem jak.

 

Ja osobiście szukam odpowiedzi na pytanie:

 

Mam 2 identyczne domy, w jednym buduję grzejniki + piec na ekogroszek, w drugim stosuję pompę ciepła + stosuję bardzo dobrą izolację, żeby za prąd nie płacić majątku.

 

Co jest tańsze w budowie i eksploatacji przez 20-30 lat ? Oczywiście od grzejących pompami ciepła nigdy chyba nie uzyskam kosztów montażu + super izolacji. A szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tutaj o postęp, tylko o koszty instalacji i późniejszej eksploatacji. Na to dużo ludzi zwraca uwagę w dzisiejszych czasach. Naprawdę ludzie nie kochają tego węgla nie wiem jak.

 

Ja osobiście szukam odpowiedzi na pytanie:

 

Mam 2 identyczne domy, w jednym buduję grzejniki + piec na ekogroszek, w drugim stosuję pompę ciepła + stosuję bardzo dobrą izolację, żeby za prąd nie płacić majątku.

 

Co jest tańsze w budowie i eksploatacji przez 20-30 lat ? Oczywiście od grzejących pompami ciepła nigdy chyba nie uzyskam kosztów montażu + super izolacji. A szkoda...

 

Zrozum jedno! Koszt 1kWh z węgla jest nieco droższy niż koszt 1kWh z PC w drugiej taryfie. Izolacja nie ma tu nic do rzeczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedna rzecz

a jakie macie zużycie na samo cwu od kwietnia do września [6 miesięcy] kiedy grzeje się tylko cwu-100 do 200 kg czy bardziej 600- 700 kg

z własnych i wielu innych doświadczen wiem że to 100 kg miesięcznie idzie jak nic - przecież wtedy kocioł bierze więcej na podtrzymanie niż grzanie cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum jedno! Koszt 1kWh z węgla jest nieco droższy niż koszt 1kWh z PC w drugiej taryfie. Izolacja nie ma tu nic do rzeczy!

 

No to jak izolacja nie ma nic do rzeczy, to po co ocieplałeś porządnie dom ? Trzeba było nie docieplać i kupić mega mocną PC (bardzo drogą) i byś wtedy zobaczył czy byś zarobił na prąd.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...