Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

małymiki

ja przez 12 miesięcy zużyję 744zł na co i cwu [pomijam 160 zł za brykiet z prostego powodu raczej nie utrzymuje się przez 24 h w domach 24-25 stop.

zakładam że kupuje ekogroszek

ale najpierw od kwoty powyżej muszę odjąć wywóz popiołu ,zużycie prądu ,czyszczenie obowiązkowe komina - będzie tego 50zł jak nic

czyli za 694 zł kupuje ekogroszek - wiadomo niepolski ale może być

od biedy będzie będzie 1000 kg na te 5-6 miesięcy samego grzania cwu idzie 500 kg

czyli na 6 miesięcy sezonu grzewczego musi starczyć 500kg na co icwu na 123m2 - powodzenia

 

liwko ma rację palenie wkominku przy pompie to durnota- do - 20 to nawet powietrzną wychodzi taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier...lę :bash:

 

Dalej nie wniosłeś nic do tego tematu, dla Ciebie koszty izolacji to abstrakcyjne pojęcie, koszty których nie widzisz (nie wiem czy celowo czy nie).

Koszty pompy ciepła najlepiej też przemilczeć. Liczy się tylko końcowy rachunek za prąd - jak najniższy nie ważne jakim kosztem uzyskany. To Twoja filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście szukam odpowiedzi na pytanie:

Mam 2 identyczne domy, w jednym buduję grzejniki + piec na ekogroszek, w drugim stosuję pompę ciepła + stosuję bardzo dobrą izolację, żeby za prąd nie płacić majątku.

Co jest tańsze w budowie i eksploatacji przez 20-30 lat ? Oczywiście od grzejących pompami ciepła nigdy chyba nie uzyskam kosztów montażu + super izolacji. A szkoda...

 

Ja w tym roku, w tym samym domu zapłaciłem o ok 2000zł mniej za ogrzewanie niż w poprzednich latach ekogroszkiem. Oczywiście zostałem zrugany, że byłem złym palaczem, itp, itd, ale kto tym dobrym palaczem jest? Może tu na forum się tacy znajdą, ale w rzeczywistości to już tak różowo nie wygląda. Zużywałem średnio 4t ekogroszku na sezon, ekogroszek kupowałem po 1000zł/t - jakoś te tańsze nie chciały się palić;) Więc może jakbym był lepszym palaczem zużyłbym 3t, ale to wciąż są 3tys. + prąd + robocizna + grzałka w bojlerze latem. Przy PCi cały rok zamknę pewnie w kwocie 2300zł za CO i CWU.

Moja inwestycja oczywiście nigdy się nie zwróci i nigdy na to nie liczyłem - potraktowałem ją jako bezzwrotną inwestycje w komfort własny i mojej rodziny. Wiem, że nie każdego na to stać, dlatego fanatycznie nikogo nie namawiam do takiej zmiany, ale wiem też, że jeżeli taką inwestycje zaplanuje się przed budową domu to koszty będą drastycznie mniejsze, a wręcz jak koledzy tu piszą porównywalne - do tego właśnie namawiam, żeby myśleć przed, po to by nie musieć płacić tyle co ja musiałem, lub nie musieć babrać się z syfiastym węglem jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małymiki

wierz mi liwko to wiele razy opisywał - to że jesteś nowy to nie powód żeby coś insuować.

 

Pytałem go o koszty jego kotłowni - to nie napisał ile wydał, napisał, że kosztuje tyle ile na węgiel.

Nie wiem czy to opisywał czy nie, musiałbym prześledzić kilka tysięcy jego postów, co jest bez sensu i wymaga czasu.

Moje przypuszczenia opieram na tym co od niego uzyskałem z wątków, w których pisze i on i ja.

Naprawdę było by miło, jakby rozwiał moje wątpliwości i podał te koszty, skoro PC wychodzi tak tanio, to czemu nie ułatwić ludziom życia i podać koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem go o koszty jego kotłowni - to nie napisał ile wydał, napisał, że kosztuje tyle ile na węgiel.

Nie wiem czy to opisywał czy nie, musiałbym prześledzić kilka tysięcy jego postów, co jest bez sensu i wymaga czasu.

Moje przypuszczenia opieram na tym co od niego uzyskałem z wątków, w których pisze i on i ja.

Naprawdę było by miło, jakby rozwiał moje wątpliwości i podał te koszty, skoro PC wychodzi tak tanio, to czemu nie ułatwić ludziom życia i podać koszty.

 

Dwa podobne domy, budowane w tm samym czasie.

Ja

PC-10tyś.

Odwierty-10tyś.

Cały bajzel+instalacja 7tyś.

=27tyś.

 

Kolega

kocioł Klimosza z podajnikiem-10tyś.

komin-5tyś.

Cały bajzel około 6tyś.

dodatkowe metry kotłowni +- 5-7tyś.

=około 27tyś.

 

I proszę cię, nie mieszaj do tego ogrzewania podłogowego czy wentylacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum jedno! Koszt 1kWh z węgla jest nieco droższy niż koszt 1kWh z PC w drugiej taryfie. Izolacja nie ma tu nic do rzeczy!

 

Czyli rozumiem że gdybym przeszedł z węgla na pompę to rachunek za CO + CWU byłby niższy niż 1400zł które wydałem za cały sezon (09-2013 do końca 04.2014) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem ekstremistą, ale daleki byłbym od polecania węgla do nowych domów. Zakładam, że te nowo-budowane będą jeszcze lepsze pod względem izolacji niż mój durszlak z 2010r, a skoro tak - to jak widzisz nawet poradnik dla węglarzy odradza węgiel.

 

bo to jest poradnik dla ludzi a nie dla węglarzy 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małymiki

wierz mi liwko to wiele razy opisywał - to że jesteś nowy to nie powód żeby coś insuować

dla mnie w 2014 standardowo to 15-20 cm na ścianie tyle samo na posadzce 30 - 40 cm na stropie.

 

Dobrze powiedziałeś ... DLA CIEBIE ...

 

Standardem jest MAX 15cm na ścinach , MAX 10cm podłoga i z 20cm dach ...

 

I to już wielu inwestorów uważa za sporą fanaberię i rozrzutność.

Materiały oczywiście najtańsze dostępne.

Okna tak samo i itd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie kotłownia przy pompie nie jest droższa od takiej do węgla bo niby dlaczego?

 

Jak się liczy tak, jak to robi Liwko (tendencyjnie) w poście wyżej, to rzeczywiście koszty wychodzą podobne.

 

Koszt pompy Ecopower A7 - 12500zł netto = 15375 zł brutto

Koszt pompy Ecopower A9 - 12900zł netto = 15867zł brutto

 

http://www.ppcpompy.eu/cennik/

 

Liwko ma Ecopower 8kW w podpisie, w sumie nie widzę na stronie producenta modelu z serii A o takiej mocy.

Podał cenę 10 000zł, na stronie producenta jest ponad 15 000zł. No chyba, że ma inną pompę lub pompy tej firmy od 2009 roku zdrożały o 50%.

 

Natomiast jak podał koszt pieca na ekogroszek dla domku ok. 130m2 no to już za 10 000zł z górnej półki, jak taki dom ogrzeje piec za 6000-7000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powiedziałeś ... DLA CIEBIE ...

 

Standardem jest MAX 15cm na ścinach , MAX 10cm podłoga i z 20cm dach ...

 

I to już wielu inwestorów uważa za sporą fanaberię i rozrzutność.

Materiały oczywiście najtańsze dostępne.

Okna tak samo i itd ...

 

na przykładzie wzietym z życia przy domu 123m2

do ścian 15 cm dokładam 10 cm =10m3 styro dodatkowo [nie wiem ile kosztuje]=2000zł

podłogi dokładam 15cm =18m3= 3600zł

:strop:lol2:do 20 cm dokładam 30 cm =42m3 wełny czy granulatu=dodatkowo =3000zł

8600zł majątek straszny dzięki któremu w kotłownii[m2 kotłownii wiadomo nic nie kosztuje] mam czyściutko

pomijam że koszt siatek , tynków ,robocizny taki sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to, że podłogówka kosztowała mnie 4000zł :p

 

Ciekawe, podłogówka na 133m2 kosztowała Liwko 4000 zł.

Jakim cudem?

O to najtańsze oferty na rynku

http://allegro.pl/podlogowka-ogrzewanie-podlogowe-instalacje-solary-i4125668828.html

A tu najtańszy koszt robocizny za 1 m2

http://allegro.pl/podlogowka-ogrzewanie-podlogowe-instalacje-solary-i4128376133.html

 

Najtańsza robocizna na rynku niewiadomego pochodzenia 2527zł

Z materiałem 7847zł

 

To są najtańsze oferty.

 

A do podłogówki jeszcze daleko, bo sam mixokret na 133m2 to kolejne 4 tyś zł;)

 

Przedstawiam Wam Liwko.

Największy bajkopisarz tego forum.

Jeśli kompletne ogrzewanie podłogowe będzie kosztować więcej, jak 4 tyś zł,

 

za resztę dopłaci Wam Liwko

 

A bym zapomniał.

Jeśli gruntowa PC z odwiertami na 133m2 będzie droższa jak 20 tyś zł,

 

też za resztę dopłaci Wam kto?

 

Liwko

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że gdybym przeszedł z węgla na pompę to rachunek za CO + CWU byłby niższy niż 1400zł które wydałem za cały sezon (09-2013 do końca 04.2014) ?

 

Ciebie to nie dotyczy. Ty kupujesz węgiel w ekstremalnie niskich cenach i siedzisz cały czas w kotłowni pilnując jego spalania. Ty jesteś ogólnie ewenement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...