Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Czyli rozumiem że gdybym przeszedł z węgla na pompę to rachunek za CO + CWU byłby niższy niż 1400zł które wydałem za cały sezon (09-2013 do końca 04.2014) ?

 

Myślę, że rachunek byłby niższy:yes: pewnie nie dużo - może stówke;)

Dodatkowo nie musiałbyś składować węgla w garażu, miałbyś na prawdę czysty i bezobsługowy system, nie musiałbyś się martwić, czy możesz wyjechać zima na narty, czy nie i takie tam. Komfort też ma swoją cenę - w życiu nie ma nic za darmo, dlatego twierdzenia, że PCi powinna kosztować tyle co lodówka, czyli de facto mniej niż kocioł na ekogroszek są śmieszne i niedorzeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak się liczy tak, jak to robi Liwko (tendencyjnie) w poście wyżej, to rzeczywiście koszty wychodzą podobne.

 

Koszt pompy Ecopower A7 - 12500zł netto = 15375 zł brutto

Koszt pompy Ecopower A9 - 12900zł netto = 15867zł brutto

 

http://www.ppcpompy.eu/cennik/

 

Liwko ma Ecopower 8kW w podpisie, w sumie nie widzę na stronie producenta modelu z serii A o takiej mocy.

Podał cenę 10 000zł, na stronie producenta jest ponad 15 000zł. No chyba, że ma inną pompę lub pompy tej firmy od 2009 roku zdrożały o 50%.

 

Natomiast jak podał koszt pieca na ekogroszek dla domku ok. 130m2 no to już za 10 000zł z górnej półki, jak taki dom ogrzeje piec za 6000-7000zł.

 

Matko boska co za głąby :bash:

 

Pompę kupowałem w 2008 roku i był wtedy typoszereg 8kW. Zadzwoń do producent i się zapytaj ile wtedy taka kosztowała. Dokładnie powiem ci, że 9900zł! +7 (a nie jak ty liczysz kreatywnie 23%)Vat. Ten Vat już policzyłem w kosztach instalacji (7tyś), razem ze zbiornikiem CWU, zbiorniczkami, pompkami i kilkoma metrami plastikowych rurek :p

 

Jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko boska co za głąby :bash:

 

Pompę kupowałem w 2008 roku i był wtedy typoszereg 8kW. Zadzwoń do producent i się zapytaj ile wtedy taka kosztowała. Dokładnie powiem ci, że 9900zł! +7 (a nie jak ty liczysz kreatywnie 23%)Vat. Ten Vat już policzyłem w kosztach instalacji (7tyś), razem ze zbiornikiem CWU, zbiorniczkami, pompkami i kilkoma metrami plastikowych rurek :p

 

Jeszcze coś?

 

Wiesz, że mamy rok 2014?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, podłogówka na 133m2 kosztowała Liwko 4000 zł.

Jakim cudem?

O to najtańsze oferty na rynku

http://allegro.pl/podlogowka-ogrzewanie-podlogowe-instalacje-solary-i4125668828.html

A tu najtańszy koszt robocizny za 1 m2

http://allegro.pl/podlogowka-ogrzewanie-podlogowe-instalacje-solary-i4128376133.html

 

Najtańsza robocizna na rynku niewiadomego pochodzenia 2527zł

Z materiałem 7847zł

 

To są najtańsze oferty.

 

A do podłogówki jeszcze daleko, bo sam mixokret na 133m2 to kolejne 4 tyś zł;)

 

Przedstawiam Wam Liwko.

Największy bajkopisarz tego forum.

Jeśli kompletne ogrzewanie podłogowe będzie kosztować więcej, jak 4 tyś zł,

 

za resztę dopłaci Wam Liwko

 

A bym zapomniał.

Jeśli gruntowa PC z odwiertami na 133m2 będzie droższa jak 20 tyś zł,

 

też za resztę dopłaci Wam kto?

 

Liwko

 

Zyzolku-zapytam się delikatnie - a jakie ma znaczenie koszt mixokreta przy podłogówce?

w domu z grzejnikami parkietu raczej nie zakładałbyś na chudziaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, podłogówka na 133m2 kosztowała Liwko 4000 zł.

Jakim cudem?

O to najtańsze oferty na rynku

http://allegro.pl/podlogowka-ogrzewanie-podlogowe-instalacje-solary-i4125668828.html

A tu najtańszy koszt robocizny za 1 m2

http://allegro.pl/podlogowka-ogrzewanie-podlogowe-instalacje-solary-i4128376133.html

 

Najtańsza robocizna na rynku niewiadomego pochodzenia 2527zł

Z materiałem 7847zł

 

To są najtańsze oferty.

 

A do podłogówki jeszcze daleko, bo sam mixokret na 133m2 to kolejne 4 tyś zł;)

 

Przedstawiam Wam Liwko.

Największy bajkopisarz tego forum.

Jeśli kompletne ogrzewanie podłogowe będzie kosztować więcej, jak 4 tyś zł,

 

za resztę dopłaci Wam Liwko

 

A bym zapomniał.

Jeśli gruntowa PC z odwiertami na 133m2 będzie droższa jak 20 tyś zł,

 

też za resztę dopłaci Wam kto?

 

Liwko

 

Kolejny... :bash:

 

Policz metry rurki w takim domu z rozstawem co 15cm, dodaj do tego dwa tanie rozdzielacze i napisz co ci wyjdzie. Nie wiem jak ty, ale ja posadzkę i tak miałbym wylaną :p

Ale ok, dodaj jakiś 1tyś ze względu na jej większą grubość.

Co do robocizny to i owszem, można zapłacić więcej, ale to zależy kto z kim i za ile się dogadał. Rozpiętość tak jak ze wszystkim jest spora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie teksty typu "szkoda życia na szuflowanie węgla"..

Osobiście 4-5 tony miału szufluję raz na sezon i zajmuje mi to niecałe 2 godziny.

.

 

Każdego śmieszy co innego. Ty ze śmiechem na ustach szuflujesz 5 ton, a ja chętnie ze śmiechem na ustach na to popatrzę. ;)

Kilka sezonów i małymiki będzie "napakowany" jak Pekaes do Lichenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że mamy rok 2014?

 

Dokładnie :) To my liczmy cenę węglą też z 2008 roku :) i ceny piecy też.

Rozmowa z Liwko nie ma sensu, żadnego, pisze bzdury, wielu rzeczy nie widzi (lub nie chce ich zobaczyć) ale za to jest specem od podłogówki :) przypomnę 4000zł na 133m2 powierzchni :) Tania podłogówka tylko u Liwko !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) To my liczmy cenę węglą też z 2008 roku :) i ceny piecy też.

Rozmowa z Liwko nie ma sensu, żadnego, pisze bzdury, wielu rzeczy nie widzi (lub nie chce ich zobaczyć) ale za to jest specem od podłogówki :) przypomnę 4000zł na 133m2 powierzchni :) Tania podłogówka tylko u Liwko !!!!

 

No dobra, moja PC jest teraz droższa o 2500zł. I co z tego dla ciebie wynika? To że lepiej za te grosze szuflować w swoim domu do końca życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego śmieszy co innego. Ty ze śmiechem na ustach szuflujesz 5 ton, a ja chętnie ze śmiechem na ustach na to popatrzę. ;)

Kilka sezonów i małymiki będzie "napakowany" jak Pekaes do Lichenia.

 

proszę ostrożniej z tekstami tego typu

lichen to moje strony rowerowo-modlitewne

pozdrawiam:)

no ale sam tekst fajny ci wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci weglowcy chyba za dużo dymu się nawąchali, że nie myślą logicznie.

Domy ocieplamy ponieważ energia jest coraz droższa (nie ważne jaka), wystarczy popatrzeć ilu krotnie wzrosła cena "taniego" ekogrochu prze ostatnie 10 lat.

Koszt wykonania kompletnej instalacji z wysokiej jakości materiałów to ok 45tyś zł. 200m2 podłogówki pompa z chłodzeniem t cap 9kw, galmet maxi 300l sprzęgło/bufor pompy obiegowe energooszczędne wilo każde pomieszczenie oddzielny sterownik temperatury.

 

przed rozpoczęciem budowy chciałem zainstalować kocioł na pelet ponieważ nie mam gazu w działce (piec na eko groch miałem w domu w górach i te wszystkie brednie jaki to bezobsługowy system i czysty, że pralnie można zrobić można wsadzić w bajki). Sąsiad powiedział, że będzie miał powietrzną pompę ciepła, na co zareagowałem jak wszyscy: "haha przecież to nie działa przy ujemnych temp. włącza się grzałka i takie tam". Teraz biję się w pierś. Na szczęście zacząłem drążyć temat. Potrzebowałem pomieszczenie na pralnie a z kotłownią na pelet nie miał bym gdzie jej zrobić, opał zajmuje dużo miejsca i pył drzewny nie bardzo gra ze świeżym praniem. Gruntowe odrzuciłem ze względu na koszty oferty za tylko pompe i odwierty 45+. Zacząłem czytać o powietrznych porozmawiałem ze znajomym który ma taką pompę w żywcu i zmieniłem podejście. Cieszę się, że nie wpakowałem się w kocioł na paliwo stałe, bo naprawdę niewiele brakowało.

ogrzewanie podłogowe i tak chciałem wiec to nie jest koszt dodatkowy, grzejniki to relikt dawnych czasów (można by się czepiać o rozstaw i mniejszą ilość materiału ale zawsze lepiej zrobić gęściej niż za rzadko) koszt kotła na pelet 10tyś zł ja za pompę dałem 17tyś zł a odzyskałem pomieszczenie 11m2 i nie muszę nić robić przy ogrzewaniu! mam chłodzenie! Za 7 tyś różnicy przy całej inwestycji babrać się w palenie?? (upraszczam koszt komina=rurki od ogrzewania gęściej)

Ludzie z ekogrochem też ocieplają, nienawrócony sąsiad 15grafit dom 200m2 montuje kocioł na eko 24 KW!! ozc ?? po co, wszyscy dawali mu oferty na kotły 24kw. sprawność takiego kotła może 40-50% cwu 20%. Wszyscy piszą o sprawności 80% ona jest ale jak odbierasz te 24kw a to sie nie stanie chyba, że podłączysz dom sąsiada i przy -20 to osiągniesz. Spalanie węgla przy tak małych potrzebach jest nieekonomiczne i nieekologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że mamy rok 2014?

 

No właśnie mamy 2014r, a pompy miały tanieć. Kaszpir czeka aż będzie w cenie lodówki:D Tymczasem jak widać niestety drożeją, a sprzedaż ich mimo wszystko rośnie. Ja też czekałem, aż mój T-Cap potanieje, bo 2012 kosztował 25tys, a w 2013 podrożał do 27tys, teraz w katalogu na 2014 kosztuje prawie 30tys:jawdrop: Mówię o cenach katalogowych oczywiście, żeby ktoś nie pomyślał, że na prawdę tyle się za to płaci;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...