Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72

Naprawdę było by miło, jakby rozwiał moje wątpliwości i podał te koszty, skoro PC wychodzi tak tanio, to czemu nie ułatwić ludziom życia i podać koszty.

Z czym masz problem ? Jesteś ubezwłasnowolniony,nie umiesz pisać,nie umiesz czytać żeby rzucić zapytanie do firm instalacyjnych ?

Czy myślisz,ze ktoś jest głupii i wymyśla sobie lub bierze koszty z sufitu ?

Wyjdź od czasu do czasu z kotłowni i rozejrzyj się wokoło.

Przykładowa oferta z firmy z pomorza,wyciągnięta ze strony Panasonic Polska jako autoryzowany instalator:

gdynia.jpg

 

Pisałem Ci już żebyś zbilansował sobie "plusy i minusy" i wtedy byś się przekonał czarno na białym ale jak się nie chce,jak się nie umie to tak jest.

Jak widzisz sama pompa ciepła to koszt jedynie kotła+komina a gdzie reszta systemu na ekogroszek ?

Dalej będziecie brnęli w to,że ekogroszek jest najtańszy ?

Ja przed budową rzucałem setki zapytań o każdą nawet pierdołę żeby jak najoptymalniej wybudować.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

map strzelam 30-40% od katalogu?

 

W katalogu było ponad 27tys. netto. Fizycznie dałem 24400 brutto, w tym jako "gratis" dostałem: wieszak z amortyzatorami do montażu ściennego (wartość katalogowa 230zł), system odprowadzania skroplin i odszraniania tacy kondensatu (350zł), moduł wifi do sterowania przez komórkę i PC (1000zł), zawór 3D automatyczny do podłączenia zbiornika CWU (560zł). Także jak widać można:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny... :bash:

 

Policz metry rurki w takim domu z rozstawem co 15cm, dodaj do tego dwa tanie rozdzielacze i napisz co ci wyjdzie. Nie wiem jak ty, ale ja posadzkę i tak miałbym wylaną :p

Ale ok, dodaj jakiś 1tyś ze względu na jej większą grubość.

Co do robocizny to i owszem, można zapłacić więcej, ale to zależy kto z kim i za ile się dogadał. Rozpiętość tak jak ze wszystkim jest spora.

 

Koszt na dzisiaj to około 12 tyś zł.

Możesz naginać rzeczywistość jak ci się podoba, ale taki jest koszt podłogówki na dobrej jakości materiałach.

Same styro to 2kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym masz problem ? ?.

 

Mam problem z tym, że "pompiarze" widzą tylko koszty PC i koszt prądu do ogrzania. Nie widzą kosztów innych rzeczy o których już nie chce mi się pisać kolejny raz, o kosztach, które ponieśli, aby mogli kupić PC o małej mocy i żeby potem rachunki za prąd był znośne. Na każdym etapie przy PC koszty budowy domu są wyższe moim zdaniem.

 

Plusy i minusy dobrze znam, więc nie pisz takich głupot, że nie umiem, nie chcę, itp.

 

"Pompiarze" nie mogą znieść tego, że dom kompletnie nieocieplony 125m2, ogrzewany węglem można ogrzać za 1500-2000zł w zależności od zimy, mając 23-24 stopnie i to piecem dużej mocy :), którego cena wynosi 3000zł.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam problem z tym, że "pompiarze" widzą tylko koszty PC i koszt prądu do ogrzania. Nie widzą kosztów innych rzeczy o których już nie chce mi się pisać kolejny raz, o kosztach, które ponieśli, aby mogli kupić PC o małej mocy i żeby potem rachunki za prąd był znośne. Na każdym etapie przy PC koszty budowy domu są wyższe moim zdaniem.

Plusy i minusy dobrze znam, więc nie pisz takich takich głupot, że nie umiem, nie chcę, itp.

Co za bzdury piszesz.

To tak się zapytam,jaką moc grzewczą potrzebujesz do swojego dom 100m2 z ociepleniem tylko takim,żebyś dostał PnB czyli spełniającym jedynie normy budowlane i żeby przy -20st.C w domu było +22st.C ?

Jak nie wiesz,nie zdajesz sobie sprawy bo zostałeś karmiony przez sprzedawców kotłów papką to Ci podpowiem,ze ok.3-4kW czyli pompa 7kW będzie dla Ciebie przewymiarowana,że nie wiem co a co dopiero ta z linka ,którą zapodałem za 16tys.zł

Może podobnie dokształć się na temat budowy domu,norm budowlanych,kosztów jak kaszpir zanim będziesz pisał takie bzdury.

 

I wbij sobie do głowy,że tyle samo zapłacisz jak nie więcej za ogrzewanie przy tym samym ociepleniu w tym samym domu grzejąc węglem zamiast pompą ciepła.

Czy do Ciebie to nie dociera ?

Ile razy można pisać,że koszt kWh z pompy jest taki sam jak nie niższy niż z węgla !

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he no nie ujedziesz dzisiaj z nami

ja mam dom o zapotrzebowaniu 3,1 kw a kupiłem pompę 10 kw

dla mnie pompa byłaby idealna 6kw[i tak z zapasem] zaoszędziłbym coś około 2 tyś

takie były koszty mego przeinwestowania

 

w izolacje dołożyłem 8,5 tyś plus 2,5 tyś za isomury

11 tyś dodatkowo-plus przede wszystkim pilnowanie szczegułów na kolanach

od tych tych 11 tyś odejmuję koszty kotównii ze składzikiem [8m2 chociaż]

mój dodatkowy koszt na każdym etapie to od mojego dodatkowego kosztu odejmuje 8m2 po 2000 zł = no własnie co mam napisać? że jestem do przodu ?

no i jeszcze niewinny komin do pieca

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko

możesz sie obrazić ale pieprzysz

jeśli piszemy o nowym domu to podajmy chociaż koszty na dzien dzisiejszy a nie te sprzed 6 lat

wtedy będzie rzetelnie a tego od wszystkich oczekujesz

zrób więc to czego żądasz od innych albo skocz po piwko i się nie odzywaj.

dosyć mam Twoich obelg i wyzwisk tylko dlatego że ktoś myśli inaczej

zacznij więc pisać zgodnie z Twoim poziomem inteligencji lub jeśli taki niski to spróbuj bardziej kulturalnie albo sobie odpuść.

 

ceny przez tych 6 lat zmieniły się na wszystkim począwszy od cegły a skończywszy na klamce do drzwi od toalety.

jeśli chcesz propagować czyste ogrzewanie rób to rzetelnie. na razie podejrzewam poza kilkoma osobami z kółka wzajemnej adoracji jesteś ignorowany jako ortodoks i zwykły CHAM!!!

zmień ton to i ludzie zmienią podejście do tego co w Twoich postach czytają. na razie pewnie w prawie nic nie wierzą i się wcale nie dziwię.

 

map78

u Ciebie jest dość ciekawe połączenie czynników które sprawiają że w okolicy którą zamieszkujesz różnice w kosztach sprawiają iż pompa staje się bardziej opłacalna niż węgiel przy niższych nakładach

mieszkasz w 1 strefie gdzie zima krótsza i łagodniejsza(temp minimalna -16stC) więc i potrzeby domu są mniejsze

mieszkasz daleko od kopalni i cena węgla dużo wyższa niż w centralnej Polsce lub na śląsku.

te zmienne sprawiają że łatwiej i taniej zmienić w Twoim rejonie ogrzewanie węglowe na pompę i będzie to bardziej zasadne niz np u kolegów zamieszkujących w górach gdzie minimum jest na poziomie -24stC a węgiel od sąsiadów z czech kosztuje 500zł/tonę.

U ciebie koszt `1KWh z węgla to 0,2zł przy założeniu uzyskania 5KWh z 1kg i cenie 1000zł/tona

w górach wyjdzie 0,1zł przy 5KWh z 1kg i 500zł/tona.

licząc potrzeby na poziomie 10 000KWh wyjdzie w Twojej okolicy

z węgla 2000zł

pompą przy SCOP 2,5 w II taryfie 4000KWh* 0,3zł(nie wiem dokładnie jaka cena KWh )=1200zł

w górach :

z węgla 1000zł

pompą przy SCOP 2,0(więcej nie wyjdzie zakładając różnicę klimatu) w II taryfie 5000KWh*0,3zł = 1500zł

obawiam się też że w górach może być kłopot z ogrzaniem tylko w 2 taryfie ze względu na klimat i często silne wiatry które nie pozostają bez wpływu na budynki

 

 

 

nie można zatem generalizować tylko trzeba rozpatrywać kazdy przypadek oddzielnie a tu nikt o tym nie pamięta niestety. każdy stara się mierzyć swoją miarką i każdego kto myśli inaczej traktuje jako osobnika gorszej kategorii.

w wielu kwestiach zgadzam się z pompiarzami ale razi w ślepia ich zacietrzewienie w szerzeniu mitów i naginaniu faktów do swoich potrzeb.

nie kazdy ma czas aby jak wiceprezes artur ignorować sprawy firmowe i siedzieć całymi dniami na budowie. ludzie muszą zarabiać na swoje domy.

nie każdy ma czas i zdolności aby wszystko w nowobudowanym domu wykonać "tymi ręcyma". liczcie więc koszty według stawek rynkowych a nie Adama Słodowego i wtedy będzie to rzetelna dyskusja która pozwoli podjąć właściwą decyzję tym których próbujecie przekonać.

inaczej będzie to nadal kolejny śmietnik psujący wam i tak niezbyt dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko

możesz sie obrazić ale pieprzysz

jeśli piszemy o nowym domu to podajmy chociaż koszty na dzien dzisiejszy a nie te sprzed 6 lat

wtedy będzie rzetelnie a tego od wszystkich oczekujesz

zrób więc to czego żądasz od innych albo skocz po piwko i się nie odzywaj.

dosyć mam Twoich obelg i wyzwisk tylko dlatego że ktoś myśli inaczej

zacznij więc pisać zgodnie z Twoim poziomem inteligencji lub jeśli taki niski to spróbuj bardziej kulturalnie albo sobie odpuść.

 

ceny przez tych 6 lat zmieniły się na wszystkim począwszy od cegły a skończywszy na klamce do drzwi od toalety.

jeśli chcesz propagować czyste ogrzewanie rób to rzetelnie. na razie podejrzewam poza kilkoma osobami z kółka wzajemnej adoracji jesteś ignorowany jako ortodoks i zwykły CHAM!!!

zmień ton to i ludzie zmienią podejście do tego co w Twoich postach czytają. na razie pewnie w prawie nic nie wierzą i się wcale nie dziwię.

 

Oki, ja jestem cham, ale jak węglarze wypisują kompletne bzdury to kolega timon nie raczy zareagować.

Dla twojej wiadomości. Zostałem zapytany ile mnie KOSZTOWAŁA instalacja z PC to odpowiedziałem. Dzisiaj..., kosztowała by mnie jeszcze mniej :p

 

Jak ja mam was weglarzy traktować poważnie, jak do was nic nie trafia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymiękam :D

 

Czyli wy węglowcy nie robicie ocieplenia od spodu?

No kabaret na całego :D

 

Jesteś chopie żenujący.

 

1. W całym domu mam podłogówkę 100% pow. użytkowej, ale nie opowiadaj ludziom mitów, że koszt wykonania podłogówki to 30zł/m2 z robocizną i materiałem, bo ludzie to czytają, a potem dziwią się czemu tak drogo?

2. Nawet domy na węgiel się ociepla ze wszystkich możliwych stron świata i nawet dla was to jest nie do pomyślenia, że od gruntu też się daje styro? (ja mam 15cm)

3. Nie ma pomp gruntowych z wykonaniem i montażem za 20 tyś zł brutto z odwiertami pionowymi!

Edytowane przez zyzolek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, ja jestem cham, ale jak węglarze wypisują kompletne bzdury to kolega timon nie raczy zareagować.

Dla twojej wiadomości. Zostałem zapytany ile mnie KOSZTOWAŁA instalacja z PC to odpowiedziałem. Dzisiaj..., kosztowała by mnie jeszcze mniej :p

 

Jak ja mam was weglarzy traktować poważnie, jak do was nic nie trafia?

 

Tak???

 

To ile dzisiaj byś zapłacił w 2014 roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON- wiesz że cegły i klamki to akurat w 2008 były droższe niż teraz

masz pecha z tymi górami - przed chwilą kolega z żywca napisał że jest bardzo zadowolony z powietrznej

a z forum znamy inne przykłady

nie piszemy że ekogoszek to grzech śmiertelny- ale też najzwyczajniej tępimy CIEMNOTĘ że to drogo grzać pompą

widże że jednym z głównych zarzutów-BO POMPIARZE OCIEPLAJĄ SWOJE DOMY- przecież każdy ma swój rozum i liczy przed budową.

ok jestem z kółka wzajemnej adoracji- tylko bardzo proszę porozmawiajmy o konkretnych kwotach które podałem

a nie w stylu bo zuzia mnie ciągnie za warkocze prose pani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...