Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

ZYZOLEK

KOLEGA forumowicz pokazywał mi dokładny kosztorys do domu 150 m2 na markową pompę z odwiertami pionowymi[kolega jest wręcz uperdliwy jeśli chodzi o szczegóły-nie przejdzie tekst będziesz pan zadowolony]

uwierz mi że do 30 tyś troszkę mu brakuje, jak go znam zejdzie do 27 -28

 

my was groszkowcy nie podsumuwujemy tekstami typu-NO TAK musicie palić węglem bo nie ocieplaliście domu starannie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oki, ja jestem cham, ale jak węglarze wypisują kompletne bzdury to kolega timon nie raczy zareagować.

Dla twojej wiadomości. Zostałem zapytany ile mnie KOSZTOWAŁA instalacja z PC to odpowiedziałem. Dzisiaj..., kosztowała by mnie jeszcze mniej :p

 

Jak ja mam was weglarzy traktować poważnie, jak do was nic nie trafia?

 

gdybyś nie zauważył nie jestem ortodoksem

nie rzucam też epitetami w ludzi którzy myślą inaczej a staram się prowadzić merytoryczną dyskusję

jeśli czegoś nie wiem piszę o tym aby wyprostować moje głupoty jak to było z opisem mocy pomp i ich wydajności

Ty rzucasz mięsem i wciskasz wszystkich pod beret z avataru.

gdyby nie to myślę że Twoje próby nawrócenia odnosiły by lepsze efekty

chcesz aby CIę traktować poważnie to rób tak samo.

obawiam się też że nie masz racji i Twoja PC i instalacja nie kosztowałaby mniej gdyby robił ją fachowiec a nie sam inwestor a tak robi spora część niestety.

zawsze jest taniej samemu ale nie każdy ma na to czas.

i nie reaguję na wiele rzeczy również na bzdury wypisywane przez was

reaguję tylko na wulgaryzmy i poniżanie bo mnie to zwyczajnie drażni.

 

całą resztę czytam i się uczę- kto wie moze kiedyś zmienię sposób ogrzewania swojego domu

jeśli chciałbyś zgodnie ze swoją doktryną głoszoną abym trafił do grona tych co grzeją ekologicznie to się postaraj.

inaczej dalej będziesz w mniejszości która ściera kurz z parapetów i wmawia wszystkim ze to przez sąsiadów i nadal będziesz miał łatkę awanturnika i chama bo tak niestety są postrzegani ludzie zachowujący sie na forach jak Ty

masz wiedzę to zrób z niej pożytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZYZOLEK

KOLEGA forumowicz pokazywał mi dokładny kosztorys do domu 150 m2 na markową pompę z odwiertami pionowymi[kolega jest wręcz uperdliwy jeśli chodzi o szczegóły-nie przejdzie tekst będziesz pan zadowolony]

uwierz mi że do 30 tyś troszkę mu brakuje, jak go znam zejdzie do 27 -28

 

my was groszkowcy nie podsumuwujemy tekstami typu-NO TAK musicie palić węglem bo nie ocieplaliście domu starannie

 

Szczerze nie rozumiem o co ci chodzi?

Też palisz ekogroszkeiem potajemnie? Przecież masz PC?

 

Czy może dla ciebie dom ogrzewany kotłem= nieocieplony?

Bo jak tak, to jesteś w dużym błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ty przy tej pompie chcesz robić sam?

no może po kolektorze poziomym grabie żeby wyrównać po koparce za kilkaset złotych

reszta roboty jak przy smoluchu-nawet prościej

przy powietrznej nawet nie komentuje

 

ty podejrzewasz że wyszłoby drożej a ja wiem bo widzę swoje faktury i wycenuy innych

ale i tak jesteś mądrzejszy

mało tego-dopiszę że liwko się sfrajerował i przepłacił pompę i takie są fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON- wiesz że cegły i klamki to akurat w 2008 były droższe niż teraz

masz pecha z tymi górami - przed chwilą kolega z żywca napisał że jest bardzo zadowolony z powietrznej

a z forum znamy inne przykłady

nie piszemy że ekogoszek to grzech śmiertelny- ale też najzwyczajniej tępimy CIEMNOTĘ że to drogo grzać pompą

widże że jednym z głównych zarzutów-BO POMPIARZE OCIEPLAJĄ SWOJE DOMY- przecież każdy ma swój rozum i liczy przed budową.

ok jestem z kółka wzajemnej adoracji- tylko bardzo proszę porozmawiajmy o konkretnych kwotach które podałem

a nie w stylu bo zuzia mnie ciągnie za warkocze prose pani

 

nie mieszajmy bycia zadowolonym do kosztów bo to dwa różne światy

skoro tak piszesz to ja jestem zadowolony z ekogroszku

 

 

przeciez to nie o to chodzi.

chodzi o to aby inwestor znał realne koszty danych rodzajów ogrzewania.

pisałem już wcześniej o różnicach w pompach a o tym nie każdy wie - nawet ja jeszcze do niedawna nie byłem świadomy.

i teraz taki inwestor kupuje zwykłego "dmuchawca" i okazuje się że kolega arturo łze pisząc że ma COP ileś tam bo u niego nie da rady przy -7st wyciągnąć więcej niż 2.

potem są zarzuty że pompiarze kłamią i wcale się nie dziwię.

pokażcie wszystkim na co zwracać uwagę uczulcie na różnice w budowie i osiągach wyznaczcie ramy tak by Kowalski wiedział czego oczekiwać i czego szukać. będzie rzetelnie

inaczej jest śmietnik i kłótnie a nie taki jest przeciez wasz cel

też chciałbym grzać bardziej ekologicznie ale w moim przypadku zbyt duży koszt inwestycji w zmianę mnie powstrzymuje

napiszę więc jak kaszpir- jak pompy będą tańsze to kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mamy 2014r, a pompy miały tanieć. Kaszpir czeka aż będzie w cenie lodówki:D Tymczasem jak widać niestety drożeją, a sprzedaż ich mimo wszystko rośnie. Ja też czekałem, aż mój T-Cap potanieje, bo 2012 kosztował 25tys, a w 2013 podrożał do 27tys, teraz w katalogu na 2014 kosztuje prawie 30tys:jawdrop: Mówię o cenach katalogowych oczywiście, żeby ktoś nie pomyślał, że na prawdę tyle się za to płaci;)

 

koszty pomp i jej instalacji - to mity u góry przykład

 

rzeczywiście mity do domków 130m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury piszesz.

To tak się zapytam,jaką moc grzewczą potrzebujesz do swojego dom 100m2 z ociepleniem tylko takim,żebyś dostał PnB czyli spełniającym jedynie normy budowlane i żeby przy -20st.C w domu było +22st.C ?

Jak nie wiesz,nie zdajesz sobie sprawy bo zostałeś karmiony przez sprzedawców kotłów papką to Ci podpowiem,ze ok.3-4kW czyli pompa 7kW będzie dla Ciebie przewymiarowana,że nie wiem co a co dopiero ta z linka ,którą zapodałem za 16tys.zł

Może podobnie dokształć się na temat budowy domu,norm budowlanych,kosztów jak kaszpir zanim będziesz pisał takie bzdury.

 

I wbij sobie do głowy,że tyle samo zapłacisz jak nie więcej za ogrzewanie przy tym samym ociepleniu w tym samym domu grzejąc węglem zamiast pompą ciepła.

Czy do Ciebie to nie dociera ?

Ile razy można pisać,że koszt kWh z pompy jest taki sam jak nie niższy niż z węgla !

 

Uczepiłeś się tylko kosztu 1kWh, mnie interesuje całkowity koszt, czyli koszt budowy domu + jego eksploatacji, czemu nie możesz tego zrozumieć?

Co z tego, że pompa ciepła zużyje mi prądu za 800zł na rok, jak będę musiał wydać najpierw krocie, aby te 800zł na rok płacić i inwestycja będzie mi się zwracała 20 czy 30 lat. Zrozum, że wielu budujących ludzi w Polsce nie stać na te dodatkowe 20 czy 30 tys zł, które będą im się zwracały latami. Tak cieżko Ci jest to zrozumieć ? Wolą płacić 1500zł - 2000zł na rok i grzać miałem/ekogroszkiem. Poza tym weź pod uwagę kto w jakim rejonie Polski mieszka, jaki ma dostęp do węgla, itp. Drażni mnie to, że podajecie bzdurne koszty budowy domu z PC, typu 4000zł za podłogówkę jak Liwko pisze na dom 133m2, ludzie to czytają i potem będą płakać jak przyjdzie im zapłacić 70-80zł/m2. Nie każdy umie, ma czas, ochotę, aby robić przy domu wszystko samemu, większość ludzi wszystko zleca i trzymajmy się cen bieżących a nie z sprzed kilku lat. Doskonale wiesz, że aby zejść z obecnych 100kWh/m2/rok do 40kWh/m2/rok czy 30kWh/m2/rok trzeba sporo wydać, sam styropian za 3000 czy 4000zł nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa podobne domy, budowane w tm samym czasie.

Ja

PC-10tyś.

Odwierty-10tyś.

Cały bajzel+instalacja 7tyś.

=27tyś.

 

Kolega

kocioł Klimosza z podajnikiem-10tyś.

komin-5tyś.

Cały bajzel około 6tyś.

dodatkowe metry kotłowni +- 5-7tyś.

=około 27tyś.

 

I proszę cię, nie mieszaj do tego ogrzewania podłogowego czy wentylacji

 

A ja ci podam inny przykład

 

Ja kocioł + komin + inne pierdoły kotłowni z robocizną 18tyś zł brutto dla domu 425m2.

 

Kolega sąsiad PC Danfossa z odwiertami + pierdoły kotłowni z robocizną 80tyś zł brutto dladomu 180m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "wunglowcy" mają taką krótką pamięć ale podawałem wcześniej dokładne koszta instalacyjne i obsługowe ogrzewania w moim domu. Realne ceny. PC PW 7kW ogrzewanie/chłodzenie 16094 z montażem ( na allegro są oferty za 14200 i 15080 tylko że daleko mam do nich i koszt wychodzi tyle samo co lokalnie, do tego zbiornik na CWU 3000zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczepiłeś się tylko kosztu 1kWh, mnie interesuje całkowity koszt, czyli koszt budowy domu + jego eksploatacji, czemu nie możesz tego zrozumieć?

Co z tego, że pompa ciepła zużyje mi prądu za 800zł na rok, jak będę musiał wydać najpierw krocie, aby te 800zł na rok płacić i inwestycja będzie mi się zwracała 20 czy 30 lat. Zrozum, że wielu budujących ludzi w Polsce nie stać na te dodatkowe 20 czy 30 tys zł, które będą im się zwracały latami. Tak cieżko Ci jest to zrozumieć ? Wolą płacić 1500zł - 2000zł na rok i grzać miałem/ekogroszkiem. Poza tym weź pod uwagę kto w jakim rejonie Polski mieszka, jaki ma dostęp do węgla, itp. Drażni mnie to, że podajecie bzdurne koszty budowy domu z PC, typu 4000zł za podłogówkę jak Liwko pisze na dom 133m2, ludzie to czytają i potem będą płakać jak przyjdzie im zapłacić 70-80zł/m2. Nie każdy umie, ma czas, ochotę, aby robić przy domu wszystko samemu, większość ludzi wszystko zleca i trzymajmy się cen bieżących a nie z sprzed kilku lat. Doskonale wiesz, że aby zejść z obecnych 100kWh/m2/rok do 40kWh/m2/rok czy 30kWh/m2/rok trzeba sporo wydać, sam styropian za 3000 czy 4000zł nie wystarczy.

 

Masakra :bash:

 

Łopatologicznie. Czym się różni podłogówka od zwykłej posadzki? Proszę, wyjaśnij czym!

 

Natomiast argument, że nie daję dobrego ocieplenia bo mnie na nie nie stać...

Przepraszam, ale tylko idiota może tak zrobić.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci podam inny przykład

 

Ja kocioł + komin + inne pierdoły kotłowni z robocizną 18tyś zł brutto dla domu 425m2.

 

Kolega sąsiad PC Danfossa z odwiertami + pierdoły kotłowni z robocizną 80tyś zł brutto dladomu 180m2.

 

 

Widocznie kolega wolał wybudować mniejszy dom i komfortowo z niego korzystać.

Ale wybudować molocha, chwalić się na wsi, a jak nikt nie widzi babrać się z węglem to wybacz, ale takiego podejścia to ja nigdy nie zrozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie węglem to jak jazda dzisiaj maluchem. W dzisiejszych czasach nikt nie jeździ na wakacje z rodziną do Bułgarii maluchem. Teraz nikt nie chce samochodu bez klimatyzacji, wiec ludzie nie pierd....... głupot że wydanie z górką 10 tyś zł na ogrzewanie bezobsługowe bez syfowe jest problemem przy budowie domu!! mając takie same koszty eksploatacji.

Chyba że jesteście masochistami ale to tez nie tak do końca bo smrodząc kopciuchami trujecie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie węglem to jak jazda dzisiaj maluchem. W dzisiejszych czasach nikt nie jeździ na wakacje z rodziną do Bułgarii maluchem. Teraz nikt nie chce samochodu bez klimatyzacji, wiec ludzie nie pierd....... głupot że wydanie z górką 10 tyś zł na ogrzewanie bezobsługowe bez syfowe jest problemem przy budowie domu!! mając takie same koszty eksploatacji.

Chyba że jesteście masochistami ale to tez nie tak do końca bo smrodząc kopciuchami trujecie innych.

 

Ale oni nie smrodzą, u nich fiołki i konwalie lecą z kominów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :bash:

 

Łopatologicznie. Czym się różni podłogówka od zwykłej posadzki? Proszę, wyjaśnij czym!

 

Natomiast argument, że nie daję dobrego ocieplenia bo mnie na nie nie stać...

Przeprasza, ale tylko idiota może tak zrobić.

 

 

1. Naprawdę nie wiem jak z Tobą pisać, a co ma posadzka do rzeczy. Teraz się posadzki uczepił i odchodzi znowu od tematu kosztów.

 

2 x łopatologicznie dla Ciebie :

 

Wariant A - PC musi mieć podłogówkę, aby to sprawnie grzało, na swój dom po cenach jakie są u mnie 133m2 x 70-80zł/m2 wydasz 9310zł- 10640zł

Wariant B - piec na miał/ekogroszek + grzejniki stalowe, grzejniki na dom 133m2 kupię za połowę ceny podłogówki

 

Rozumiesz różnicę ?

 

Dodatkowo podłogówka najlepiej się sprawdza jak masz płytki, przy panelach trzeba dawać ją gęściej. Co jest tańsze panele czy płytki na gotowo z montażem ?

 

Rozumiesz różnicę ?

 

I przy PC na każdym etapie budowy musisz dołożyć a to lepsze okna, kolejne kilka tys zł, a to lepsze drzwi wejściowe i 1000zł, lepsze ocieplenie, płyta fundamentowa, itd.

 

I się uzbiera spora kwota. Jeżeli tego nie zrobisz, to byś musiał kupić mocną PC (duży koszt zakupu) + rachunki za prąd nie były by takie niskie.

 

2. Czyli dużo osób budujących małe domki uznasz za idiotów, bo ich nie stać na te dodatkowe koszty.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...