Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

timon, proponuję dodać mnie do ignorowanych i po temacie.

i taka Z Tobą rozmowa

ja nie chcę Cię ignorować

chciałbym prowadzić dyskusję

Ty jednak swoim podejściem nie pozwalasz na to

powstrzymam się zatem i ograniczę do czytania

może jeszcze ktoś coś mądrego napisze w temacie a nie w kwestii oceny czyjegoś poziomu wiedzy czy inteligencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

małymiki, żenujący poziom twojej wiedzy mnie przeraża :bash:

 

Czy ty masz dom bez posadzki? Wyobraź sobie, że ja mam identyczną, tyle że w niej są rurki i jest nieco grubsza. Te rurki, rozdzielacze i trochę więcej betonu to około 5000zł+robocizna.

Czy ty to wreszcie ogarniesz?

 

A mnie przeraża, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem....

 

Nie wiem jak z Tobą pisać, mam posadzkę i pewnie to Cie zaskoczy. Zrozum, że ten koszt 80zł/m2 nie obejmuje betonu , tylko sam materiał na podłogówkę i ułożenie tego + rozdzielacze, itp. Grzejniki wyjdą 50% taniej niż ogrzewanie podłogowe.

 

Rozumiesz ?

 

Dodatkowo wszystkim, którzy czytają ten wątek i wierzą w koszty, które podaje Liwko, proponuję od siebie brać na to dużą poprawkę, gdyż nie trzeba dużo szukać, aby poczytać, iż pisze to co chce i jak chce:

 

Pomijając to, że podłogówka kosztowała mnie 4000zł :p

 

Te rurki, rozdzielacze i trochę więcej betonu to około 5000zł+robocizna.

 

Między 4000zł a 5000zł jest różnica 25% a gdzie robocizna ?

To może wszystkie koszty podawane przez niego trzeba mnożyć na dzień dobry * 1,25 a może przez *1,5 :)

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Między 4000zł a 5000zł jest różnica 25% a gdzie robocizna ?

To może wszystkie koszty podawane przez niego trzeba mnożyć na dzień dobry * 1,25 a może przez *1,5 :)

 

Czy ty czytasz temat, czy tylko wypisujesz te swoje kretynizmy nie zważając na nic?

Cofnij się proszę, poczytaj, a może zrozumiesz skąd się wzięło 5 a nie 4 tysiące złotych!

 

Jak cię czytam, to przestaję się dziwić jak można sobie zrobić kuku w swoim własnym, nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jak z Tobą pisać, mam posadzkę i pewnie to Cie zaskoczy. Zrozum, że ten koszt 80zł/m2 nie obejmuje betonu , tylko sam materiał na podłogówkę i ułożenie tego + rozdzielacze, itp. Grzejniki wyjdą 50% taniej niż ogrzewanie podłogowe.

 

No to ja już kompletnie nie ogarniam. Raz każecie mi liczyć styropian, teraz nie, betonu też nie. Masakra jakaś.

 

Znaleźć ci grzejniki po kilka tysięcy za sztukę? Zobaczymy jaki będziesz mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mamy 2014r, a pompy miały tanieć. Kaszpir czeka aż będzie w cenie lodówki:D Tymczasem jak widać niestety drożeją, a sprzedaż ich mimo wszystko rośnie. Ja też czekałem, aż mój T-Cap potanieje, bo 2012 kosztował 25tys, a w 2013 podrożał do 27tys, teraz w katalogu na 2014 kosztuje prawie 30tys:jawdrop: Mówię o cenach katalogowych oczywiście, żeby ktoś nie pomyślał, że na prawdę tyle się za to płaci;)

 

Wszystko tanieje ...

Wiele lat temu klimatyzatory Split kosztowały podobne kwoty co obecnie pompy ciepła a ile obecnie kosztują ?

Ileś

Jak produkt robi się popularny i sprzedaje się go dużo , robi go wielu producentów to ceny spadają drastycznie ...

 

Obecnie zainteresowanie pompami jest delikatnie mówiąc symboliczne i nie ma wielu producentów którzy by chcieli sprzedawać pompy i wolą robić klimatyzatory , ale powoli już chińczycy poczuli biznes i zaczynają też produkować ...

 

Największą popularnością cieszą się kotły na ekogroszek i taka jest prawda. Wystarczy wejść do dowolnego marketu budowlanego i zobaczyć ile mają dostępnych kotłów a ile pomp (jeśli jakoś wogóle mają ..).

 

Ja "nie czekam" bo mam kocioł i z kosztów ogrzewania jestem zadowolony.

Za kilka (naście ???) lat jak kocioł mi sie rozsypie to wtedy będę myślał nad wymianą i istnieje duże prawdopodobieństwo że kupię pompę ciepła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wariant A - PC musi mieć podłogówkę, aby to sprawnie grzało, na swój dom po cenach jakie są u mnie 133m2 x 70-80zł/m2 wydasz 9310zł- 10640zł

Wariant B - piec na miał/ekogroszek + grzejniki stalowe, grzejniki na dom 133m2 kupię za połowę ceny podłogówki

 

Rozumiesz różnicę ?

 

 

Mi hydraulik robił ogrzewanie na poddaszu (60m2). Ogrzewanie grzejniowe.

W pokoju 25m2 mam jeden grzejnik 60x100 C22. Cena w Leroy z promocji - 200zł (Niemiecki , wyprodukowany w Niemczech).

Drugi pokój taki sam grzejnik - 200zł

Trzeci pokój 10m2 - grzejnik 40x60 - cena 100zł.

Czyli 500 zł !!!

 

Czyli dla dobrze ocieplonego domu można na grzejniki wydać z 1000 no powiedzmy 1500zł.

Podłącznie grzejnika 50-100zł od sztuki. Poprowadzenie "przyłącza" do grzejnika 50-100zł.

 

Sądzę że spokojnie można zmieścić się w 2000-2500zł za całe ogrzewanie grzejnikowe wraz z całym osprzętem ...

 

Ja za modernizację kotłowni , za podłącznie grzejników , montaż , rozłożenie instalcji , montaż skrzynki rozdzielczej zapłaciłem chyba 600zł.

 

Dlatego dużo ludzi montuje grzejniki bo instalcja na grzejnikach są proste i tanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czytasz temat, czy tylko wypisujesz te swoje kretynizmy nie zważając na nic?

 

Tak lubię popisać kretynizmy, nie zważając na nic :) :):):)

 

No to ja już kompletnie nie ogarniam. Raz każecie mi liczyć styropian, teraz nie, betonu też nie. Masakra jakaś.

 

Zostaw ten styropian i beton w spokoju i powiedz komuś, kto się nie zna, że 1m2 podłogówki kosztuje 70-80zł/m2 a nie 30zł/m2.

 

Myślę, że powinieneś zacząć kłaść podłogówkę, w takiej cenie jak piszesz miałbyś rzesze klientów.

 

 

Znaleźć ci grzejniki po kilka tysięcy za sztukę? Zobaczymy jaki będziesz mądry.

 

Jak PC to najtańsza na rynku, jak piec na ekogroszek i grzejniki to najlepsze i potem wychodzą "kwiatki" w obliczeniach. Jak już coś porównywać to z takiej samej półki, inaczej to nie ma sensu.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mi tam Liwko za 30zł/m2 podłogówkę będzie kładł :) ;)

Człowieku,już Ci pisałem,jesteś ubezwłasnowolniony,że nie potrafisz ogarnąć budowy ?

A kto Ci każe brać najdroższe ekipy do podłogówki ? Stać Cię ? Przecież budujesz dom do 200tys.zł a nie sądzę,że budujesz z deweloperem za taką kasę.

Znajdziesz i po 60zł/m2 z materiałem.

Można jeszcze taniej,Ty kupujesz materiał-100m2 to jest jakieś 600mb rurek czyli ok.2tys.zł,rozdzielacz do tego 600zł,bierzesz fachmana,który w dwa dni rozłoży Ci za całość za 15zł/m2.

Wyjdzie taniej od twoich stalowych grzejniczków,które można w oborze powiesić.

Chłopie,ogarnij się bo brakuje mi słów na Twoje idiotyzmy,które wypisujesz.

 

Czasami mam wrażenie,że ekogroszkowcy są z innego Świata,ociemniali,bezradni jak dzieci,najlepiej jakby ktoś im jeszcze dupkę wytarł bo sami nie dadzą rady i giną.

I taki ktoś zabiera się za budowę domu i to do 200tys.zł...

Zginiesz marnie z tą swoją budową i z takim podejściem starczy Ci to na SSO maks.

 

Przy okazji,ja mam na 80% powierzchni domu panele...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie taniej od twoich stalowych grzejniczków,które można w oborze powiesić.

Chłopie,ogarnij się bo brakuje mi słów na Twoje idiotyzmy,które wypisujesz.

 

Czytałeś wyżej co napisał kaszpir007 odnośnie ceny grzejników ? Oczywiście pewnie powiesz, że zmyśla te ceny... Czy masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem ? A takie teksty, że stalowe grzejniki nadają się do obory obrażają ludzi, którzy je posiadają. Jak ktoś ma odmienne zdanie niż Ty wyjeżdżasz na niego agresją...I jak zwykle spłycasz koszty bo ogrzewanie podłogowe to tylko rury i rozdzielacz wg Ciebie....Szkoda słów...

 

I nie pisz, że jestem ubezwłasnowolniony i nic nie ogarniam, zadając głupie pytania - ubliżasz mi, nie zachowuj się po chamsku !!!

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie,że ekogroszkowcy są z innego Świata,ociemniali,bezradni jak dzieci,najlepiej jakby ktoś im jeszcze dupkę wytarł bo sami nie dadzą rady i giną.

I taki ktoś zabiera się za budowę domu i to do 200tys.zł...

Zginiesz marnie z tą swoją budową i z takim podejściem starczy Ci to na SSO maks.

 

Mogę to skomentować tylko jednym zdaniem. Twój wpis to prostactwo i chamstwo i tyle w temacie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie wniosłeś nic do tego tematu, dla Ciebie koszty izolacji to abstrakcyjne pojęcie, koszty których nie widzisz (nie wiem czy celowo czy nie).

Koszty pompy ciepła najlepiej też przemilczeć. Liczy się tylko końcowy rachunek za prąd - jak najniższy nie ważne jakim kosztem uzyskany. To Twoja filozofia.

 

koleś, Liwko ma 15 cm styro na ścianach. otwórz teraz stronę Archona albo Muratora i zobacz co teraz jest normą. na dzień dzisiejszy to Liwko ma dom izolowany poniżej standardów, więc nie mąć o kosztach izolacji, które rzekomo poniósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Nawet domy na węgiel się ociepla ze wszystkich możliwych stron świata i nawet dla was to jest nie do pomyślenia, że od gruntu też się daje styro? (ja mam 15cm)

 

to w końcu ten styropian pod posadzką jest dodatkowym kosztem, skoro węglarze go mają, czy nie jest? wcześniej pisałeś, że jest, teraz piszesz, że węglarze tak samo ocieplają. o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś, Liwko ma 15 cm styro na ścianach. otwórz teraz stronę Archona albo Muratora i zobacz co teraz jest normą. na dzień dzisiejszy to Liwko ma dom izolowany poniżej standardów, więc nie mąć o kosztach izolacji, które rzekomo poniósł

 

Piszesz tak, jakby styropian na ścianę był jedyną izolacją. Poza tym nie wiem jaki styropian ma Liwko, może ma 15cm grafitu ?

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

I przy PC na każdym etapie budowy musisz dołożyć a to lepsze okna, kolejne kilka tys zł, a to lepsze drzwi wejściowe i 1000zł, lepsze ocieplenie, płyta fundamentowa, itd.

 

I się uzbiera spora kwota. Jeżeli tego nie zrobisz, to byś musiał kupić mocną PC (duży koszt zakupu) + rachunki za prąd nie były by takie niskie.

Bzdura,bzdura i jeszcze raz bzdura.

I Ty się dziwisz,ze tak Cię traktuje ?

Co powiesz na to,że mega mocna pompa powietrzna w Twoim domu to "aż" 7kW i to do grzania tylko w II taryfie ?

Co powiesz na to,że dom 100m2 budowany po "twojemu" potrzebuje "aż" 7000kWh a przy pompie ok.2800kWh tj ok.1100zł ?

Powtórze,dom "po twojemu" czyli z izolacją normową.

W jakim celu w takim razie piszesz o lepszych oknach,dodatkowej izolacji,płycie fundamentowej itp.Do czego to miałoby służyć ? Dla mnie jedynie po to,żeby obniżyć dodatkowo rachunki.

Z bezmyślności,z niewiedzy czy po to,żeby hejtować piszesz ?

Jeśli z niewiedzy to cichutko siedź i się ucz,jeśli z bezmyślności to nic na to się nie poradzi,musisz z tym żyć...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak, jakby styropian na ścianę był jedyną izolacją. Poza tym nie wiem jaki styropian ma Liwko, może ma 15cm grafitu ?

 

nie jest jedyną, ale zobacz teraz na nowe projekty domów i tam jest wszędzie 20 cm izolacji na ścianach. w 2017 będzie więcej i może do tego rekuperator, w 2021 jeszcze więcej i na pewno rekuperator albo jakiś inny sposób ograniczenia strat przez wentylację. i naprawdę izolacja skali całego domu to grosze. według mnie lepiej ograniczyć powierzchnię o 5 m2 i dołożyć izolacji z każdej strony, ale wśród znajomych osób sporo ludzi ma niezrozumiałe dla mnie parcie na ścianę jednowarstwową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...