Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

A co to mnie interesuje ? Temat jest o nowych domach dla nowych inwestorów i o nowych domach dla nowych inwestorów zamierzam pisać.

Pobudowaliście chałupy z ekogroszkiem to macie problem i niepotrzebnie wydaną kasę.

Jeszcze raz dla utrwalenia:

 

ty nawet drugi nie jesteś

skoro stawiasz tezę to ją udowodnij a nie zmieniasz temat gdy ci podałem cyfry

zachowujesz się jakbyś miał 4 lata i kręcone włosy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

I wbij sobie do głowy,że tyle samo zapłacisz jak nie więcej za ogrzewanie przy tym samym ociepleniu w tym samym domu grzejąc węglem zamiast pompą ciepła.

Czy do Ciebie to nie dociera ?

Ile razy można pisać,że koszt kWh z pompy jest taki sam jak nie niższy niż z węgla !

To czytamy ze zrozumieniem... Czytamy...

Demagogia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ty nawet drugi nie jesteś

skoro stawiasz tezę to ją udowodnij a nie zmieniasz temat gdy ci podałem cyfry

zachowujesz się jakbyś miał 4 lata i kręcone włosy

Już pisałem:

Wiem,że grzejącym węglem nie po drodze z matematyką ale tak stety jest :)

Dom nie ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.15000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 15000/3=5000kWh

a teraz:

Dom ocieplony zużywający na ogrzewanie ok.5000kWh i grzejący pompą ciepła z COP3 czyli na ogrzewanie zużyje 5000/3=1666kWh

 

Pytanie,w którym domu pompa ciepła będzie bardziej zasadna ekonomicznie,w nieocieplonym który zyskuje na pompie 10000kWh(4000zł) czy w ocieplonym,który zyskuje na pompie 3334kWh(1200zł) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem,także jeszcze raz dla utrwalenia dla mających problemy z rozumieniem:

-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)

-izolacja wpływa na zmniejszanie zużycia energii w każdym przypadku źródła ciepła

-lepsza izolacja to podstawa,gdyż w przyszłości cena każdego medium grzewczego pójdzie do góry

 

Czytamy ze zrozumieniem, czytamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ty jednak jesteś jakiś nie teges

ja piszę o jednym domu i dwóch sposobach grzania a ty o dwóch różnych domach i jednym sposobie grzania

to ty nie czytasz ze zrozumieniem

Zgodnie z moim twierdzeniem jakie zacytowałeś:

-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

timon120777 nie do końca zrozumiałeś moim zdaniem, co chciał mega doradca tego forum przekazać pisząc:

 

-pompa ciepła jest bardziej opłacalną inwestycją w domach bez izolacji,ze słabą izolacją,z wentylacją grawitacyjną niż w domach dobrze zaizolowanych z WM z rekuperatorem(to sobie wbijcie młotkiem do głowy)

 

Nasz doradca znowu widzi tylko jedno - koszt ogrzewania. Zdanie sprytnie ułożone można się złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
dla cegły pełnej 25cm i 12cm styro(0,038 ) wychodzi 0,27W/mK

przy styro(0,032) wychodzi 0,23W/mK

Nie pytałem się Ciebie,pytałem się tego co buduje "tanio" i zapewne wziąłby najtańszy styro z lambdą 0,044 bo po co więcej...

Taki styropian z lambdą 0,038 jest za drogi,nie mówiąc o takim z 0,031 bo przecież wunglem bedzie grzoł :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy silikacie 24 cm i 12 cm izolacji to musi być styro grafitowy 0,031 lub 0,032, żeby spełnić dzisiejsze wymagania.

:yes:

 

dla zwykłego użytkownika auto to raczej nie inwestycja, tylko wydatek i udogodnienie, tak jak telewizor. ale są tacy dla których auto jest narzędziem pracy i zarobku, więc nie generalizuj

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
małymiki

ja nie widzę niczego opłacalnego w instalowaniu czajnika który będzie grzał mi dupę drożej

Bo to nie jest temat dla Ciebie,który posiada stary dom.

Ileż można razy to mówić ?

To w nowych domach ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją a nie w starych szałasach.

Chociaż dla mnie już w 2010r ekogroszek nie był opłacalny,wolałem prąd,mimo,że jestem w środku ekosyfu czyli na Śląsku.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ?

A jaki współczynnik przenikalności cieplnej będzie przy takiej ścianie np. z silikatu ?

Dostaniesz pozwolenie na taką ścianę ?

 

Czytaj uważnie, 24cm muru + 12 cm styropianu tyczyło się poprzedniego roku więc nie wiem po co pytasz o pozwolenie. Wiekszość projektów w tamtym roku to 24cm Ytonga + 12cm i jakoś wszyscy dostali to pozwolenie na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...