Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
Nie zgodzę się z tym , w moim nowym domku jest całkiem opłacalny :)

Poproszę o koszt komina z wykończeniem ponad dachem,poproszę o koszt kotła,poproszę o koszt miejsca do umiejscowienia kotła,poproszę o koszt miejsca składowania 2t paliwa pod dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

arturek

to jest twoje zdanie a ja się z nim nie zgadzam- mam do tego prawo

i jest to temat dla mnie

mam kaprys wziąć drugi kredyt i postawić nowy dom

więc moze hamuj bajerę i oceniaj czy żona ciasto dobre na święta upiecze a nie to czy coś jest dla mnie czy nie jest

do decydowania czy coś jest dla mnie to ty jesteś na końcu kolejki i jest ona bardzo długa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w nowych domach ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją a nie w starych szałasach.

 

nie obrażaj mieszkańców starych domów pisząc "szałasy". większość społeczeństwa żyje w starych domach nie dlatego, że lubi, tylko dlatego, że musi. i faktycznie w starym domu jakiekolwiek ruchy związane z dążeniem do niskiego zużycia CO albo bezobsługowości są baaaardzo kosztowne. dlatego warto o tym pomyśleć budując nowy dom, żeby za kilka lat nie był jak z poprzedniej epoki, bo termomodernizacja to koszmar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czytaj uważnie, 24cm muru + 12 cm styropianu tyczyło się poprzedniego roku więc nie wiem po co pytasz o pozwolenie.

Budując z najtańszego silikatu,dając do tego najtańszy styro w poprzednim roku nie dostałbyś pozwolenia na budowę.

Zdziwiony ?

Chyba nie po raz pierwszy...

Takie masz pojęcie o budowie a najwięcej zabierasz głosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pierwotnie 31cm bez styropianu. Pierwotnie ogrzewanie wedlug PN-74.... wodne o parametrach 95/70C

 

 

 

Dobra... zrobilem dokladniej... dane z projektu ( Grudzien 81' ) + Docieplenie ... nie wszedzie 10cm.... czasami tylko 5... ale wpisalem 9cm

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/8rl

 

 

I co teraz :o

 

Na CO i CWU srednio z 4 lat ca 7300kWh/rok.... P/P to jakies dodatkowe 500-600kWh/ rok... ( teraz akurat chodzi na pietrze... i zuzywa ca 360W )

 

:)

 

możesz mi to na złotówki przeliczyć?

zastanawiam się ile musiałbym zapłacić za PC HT żeby zaczęło to mieć sens zamiast węgla a że potrzeby domów mamy zbliżone to Twoje rachunki co nieco mi pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dobrze Arturo niech Ci będzie ...

 

mam syfnie zbudowany dom , z najtanszych materiałów , syf ma syfie i itd ...

Dziurawy jak sito , tak dziurawy że sezon (7 miesięcy grzania CO+CWU) bez żadnego wspomagania kominkiem kosztowało mnie AŻ 1400zł ...

 

Chyba się załamię :p

 

A Ty w twoim super ciepłym domu (o prawie połowe mniejszym) z super ociepleniem , super szczelnym , z super oknami , super ociepleniem i wogóle cudem techniki za ogrzanie CO i CWU w tym samym czasie zapłaciłeś więcej odemnie + musiałem grzać kominkiem :)

 

I tyle ...

Nie musiałem grzać kominkiem,bo nie musiałem oszczędzać na ogrzewaniu tak jak ty kupowałeś muł.

Gdybym chciał bić rekordy to zamiast grzać kominkiem przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się w 1000zł.

Ale mnie zwisa 500zł rocznie bo w mieszkaniu płaciłem o wiele więcej i żyłem.

Paniał ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było odniesienie do idiotycznych teorii,że do pompy ciepła trzeba specjalnie dodatkowo izolować dom,budować na płycie,wstawiać ciepłe okna,wstawiać rekuperator i Bóg wie co jeszcze.

 

No to jest dobre. Im bliżej świąt, tym z myśleniem u Ciebie coraz gorzej. I znowu słowo "koszty" się kłania, którego Ty nie znasz. I najbardziej śmieszne jest to, że tym razem zapomniałeś o koronnych swoich kosztach = kosztach ogrzewania rocznego.

Sam się pogrążasz i nie wiesz co piszesz. Oczywiście, że do pompy ciepła nie potrzeba super izolacji, płyty, ciepłych okien, rekuperatora itp. tylko, że jak tego nie zrobisz to zamiast 40kWh/m2/rok zużyjesz dwa razy tyle lub wiecej i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Sam się pogrążasz i nie wiesz co piszesz. Oczywiście, że do pompy ciepła nie potrzeba super izolacji, płyty, ciepłych okien, rekuperatora itp. tylko, że jak tego nie zrobisz to zamiast 40kWh/m2/rok zużyjesz dwa razy tyle lub wiecej i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.

Podobnie jak przy ekogroszku,jak tego nie zrobisz to zużyjesz dwa razy tyle i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.

Po raz kolejny,kWh z ekogrszka jest tyle samo lub więcej warta niż kWh z pompy ciepła.

Nie jarzysz tematu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując z najtańszego silikatu,dając do tego najtańszy styro w poprzednim roku nie dostałbyś pozwolenia na budowę.

Zdziwiony ?

Chyba nie po raz pierwszy...

Takie masz pojęcie o budowie a najwięcej zabierasz głosu.

 

Ty naprawdę nie umiesz czytać, ja pisze o Ytongu, nie o najtańszym silikacie i najtańszym styropianie. Popadasz w skrajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak przy ekogroszku,jak tego nie zrobisz to zużyjesz dwa razy tyle i zamiast płacić 1200zł na rok zapłacisz 2400zł.

Po raz kolejny,kWh z ekogrszka jest tyle samo lub więcej warta niż kWh z pompy ciepła.

Nie jarzysz tematu ?

 

To Ty nie jarzysz, wróć się do postów wcześniej jak pisałeś o sprawności kotła na węgiel w małych domach, węgiel to nie prąd, że zależność jest liniowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ty naprawdę nie umiesz czytać, ja pisze o Ytongu, nie o najtańszym silikacie i najtańszym styropianie. Popadasz w skrajności.

Jeśli pakujesz Ytonga na swoją budowę to rispekt ;)

Tylko nie ściemniaj,że budujesz do 200tys.zł bo Ytong jest bardzo drogi.

Swoją drogą nie zauważyłem wcześniej słowa Ytong.

 

Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

To Ty nie jarzysz, wróć się do postów wcześniej jak pisałeś o sprawności kotła na węgiel w małych domach, węgiel to nie prąd, że zależność jest liniowa.

Ofkorse,że nie,tylko,że to dom potrzebuje te kWh a nie co innego.

Przelicz sobie t na kWh bo t to kWh i wyjdzie.

Pływasz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ?

A jaki współczynnik przenikalności cieplnej będzie przy takiej ścianie np. z silikatu ?

Dostaniesz pozwolenie na taką ścianę ?

 

Ojj Arturo ...

Widać Ty masz ZERO pojęcia o czym piszesz ...

 

Aby spełniać wymagania PL normy U mniejsze od 0,3 wystarczy ...

 

Beton komórkowy (400) 24cm + 5CM styropianu 0,04 i mamy U=0,27 !!!

A przy 12cm styropianu standardowego mamy już U=0,18 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ojj Arturo ...

Widać Ty masz ZERO pojęcia o czym piszesz ...

 

Aby spełniać wymagania PL normy U mniejsze od 0,3 wystarczy ...

 

Beton komórkowy (400) 24cm + 5CM styropianu 0,04 i mamy U=0,27 !!!

A przy 12cm styropianu standardowego mamy już U=0,18 ...

Zgrywasz ważniaka ;)

Teraz ???

Na pewno 0,3 wystarczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o koszt komina z wykończeniem ponad dachem,poproszę o koszt kotła,poproszę o koszt miejsca do umiejscowienia kotła,poproszę o koszt miejsca składowania 2t paliwa pod dachem.

 

Podawałem już - policz to jak komin do kominka którego nie mam. Jeden komin i tak bym postawił.

 

Scheidel 11m , ocieplany z wentylacją do kotłowni + płytki do obłożenia + klej + obróbka blacharska , parę wkrętów , taśmy uszczelniające i takie tam <5000PLN :) Ile mniej - musiałbym odszukać fakturę za komin żeby nie skłamać. Kocioł 7300-7500PLN ~ 12000PLN

 

 

Miejsce do składowania groszku i tak by wyszło - groszek mieści się pod schodami w piwnicy (2t) , piwnica w ramach fundamentów uskokowych - było do wyboru zasypać albo wykorzystać - pod schodami pralnio-suszarni nie zrobisz ;) Groszek się mieści idealnie ;)

 

Obsługa raz na tydzień w sobotę 10min , no niech będzie 15min :) Raz w roku podjeżdża autko pod okienko , Pan podaje a ja odbieram i układam - woreczki oczywiście - możesz policzyć 2h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...