Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Jeśli pakujesz Ytonga na swoją budowę to rispekt ;)

Tylko nie ściemniaj,że budujesz do 200tys.zł bo Ytong jest bardzo drogi.

Swoją drogą nie zauważyłem wcześniej słowa Ytong.

 

Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

.

 

Mi się wydaje, że próbowałeś na budowie zęby zjeść, ale je połamałeś :D

Jako mega budowlaniec powinieneś doskonale wiedzieć, że koszt pustaków na dom w porównaniu do całości jest niski, na domek ok. 100m2 w tej chwili na sam pustak trzeba wydać ok. 10 000zł, Ytong w porównaniu do innego betonu komórkowego np. H+H jest droższy ok. 15%, więc ile dołoże na tym Ytongu 1500-2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Mi się wydaje, że próbowałeś na budowie zęby zjeść, ale je połamałeś :D

Jako mega budowlaniec powinieneś doskonale wiedzieć, że koszt pustaków na dom w porównaniu do całości jest niski, na domek ok. 100m2 w tej chwili na sam pustak trzeba wydać ok. 10 000zł, Ytong w porównaniu do innego betonu komórkowego np. H+H jest droższy ok. 15%, więc ile dołoże na tym Ytongu 1500-2000zł.

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.

To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

 

przepraszam za OT ale ubliżasz budowlańcom

co ty możesz o budowaniu wiedzieć po bywaniu na budowie jednego domku o niewielkiej powierzchni

jesteś śmieszny

postaraj się o bardziej merytoryczne argumenty bo o zjadaniu zębów na budowach to ty pojęcia zielonego nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pojęcie sprawności pieca na węgiel mówi Ci coś ? Bo wydaje mi się, że nie bardzo. Węgiel to nie prąd czy PC !

Coś mi się wydaje,że nowy miki związany z biznesem węglowym się pojawił...

Na pewno nie jest inwestorem,który chce budować dom do 200tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

postaraj się o bardziej merytoryczne argumenty bo o zjadaniu zębów na budowach to ty pojęcia zielonego nie masz

I znowu nie czytasz ze zrozumieniem,to u was nagminne ??

Panowie,do szkoły !

Ściemę taką możesz walić sąsiadowi z ekogroszkiem a nie komuś,kto na budowie zęby zjadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A mówiłem, też się przekwalifikuj bo na pomkach szybko padniesz i tak się stało w tri miga.

Mnie to wali,mam etat i to mi styka.

Ktoś chce dalej oszukiwać niech oszukuje,ciebie to też dotyczy.

Znajdziecie jeleni,spoko,mają rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że próbowałeś na budowie zęby zjeść, ale je połamałeś :D

Jako mega budowlaniec powinieneś doskonale wiedzieć, że koszt pustaków na dom w porównaniu do całości jest niski, na domek ok. 100m2 w tej chwili na sam pustak trzeba wydać ok. 10 000zł, Ytong w porównaniu do innego betonu komórkowego np. H+H jest droższy ok. 15%, więc ile dołoże na tym Ytongu 1500-2000zł.

 

2000PLN to płytki do łazienki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.

To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

 

Większych bzdur to dawno nie czytałem. W ogóle znasz ceny materiałów budowlanych? Każesz innym iść do szkoły a sam z podstawowymi operacjami matematycznymi jak dodawanie i odejmowanie masz problemy i to duże. Widzisz piszesz bzdury a wziąłbyś kartkę i policzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Większych bzdur to dawno nie czytałem. W ogóle znasz ceny materiałów budowlanych? Każesz innym iść do szkoły a sam z podstawowymi operacjami matematycznymi jak dodawanie i odejmowanie masz problemy i to duże. Widzisz piszesz bzdury a wziąłbyś kartkę i policzył.

Rzucaj ceny,porównamy 1m2 ściany z jednego i drugiego materiału.

I siebie miałem 150m2 ścian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucaj ceny,porównamy 1m2 ściany z jednego i drugiego materiału.

 

Proszę bardzo policzyłem bo wiedziałem, że zapytasz:

 

1. Silka 18cm - koszt 1 sztuki 2,15zł, potrzeba 17,4 sztuki na 1m2 ściany = 37,41 m2 ściany

2. Ytong 24cm - koszt 1 sztuki 6,23zł, potrzeba 8,33 sztuki na 1m2 ściany - 51,89zł m2 ściany

 

Ściana z silikatów wychodzi 14,48zł/m2 taniej.

Z tego co widzę zwykły styropian 20cm 1m2 kosztuje ok. 30zł.

 

I co, nie piszesz pierdół. Piszesz.

 

Za różnicę w cenie Silka 18cm kontra Ytong 24cm kupisz 10cm styropianu a nie jak napisałeś więcej niż Ty masz czy 20cm. A rekuperator w gratisie Mikołaj na Święta przyniesie albo zajączek na Wielkanoc.

 

Oczywiście trzeba by policzyć ilość ścian zewnętrznych i wewnętrznych.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Proszę bardzo policzyłem bo wiedziałem, że zapytasz:

 

1. Silka 18cm - koszt 1 sztuki 2,15zł, potrzeba 17,4 sztuki na 1m2 ściany = 37,41 m2 ściany

2. Ytong 24cm - koszt 1 sztuki 6,23zł, potrzeba 8,33 sztuki na 1m2 ściany - 51,89zł m2 ściany

 

Ściana z silikatów wychodzi 14,48zł/m2 taniej.

Z tego co widzę zwykły styropian 20cm 1m2 kosztuje ok. 30zł,

Mały dom(mój 118m2) potrzebuje ok.150m2 ścian-150m2*14,48zł=2127zł mniej za silkę niż za Ytonga

Koszt styro to ok.150zł/m3 czyli 2127zł/150zł=14m3 izolacji gratis przy silikacie zamiast Ytonga.

14m3 gratis to jest gratis dodatkowo 9cm izolacji na ścianach czyli zamiast swoich 12cm masz 21cm izolacji na ścianach w cenie ściany z Ytonga+12cm styro.

Proste ?

Trzeba używać kalkulatora a nie wydziwiać,że ten ma dom tak ocieplony a ten ma jeszcze więcej,bo on jest bogaty i ma pompę ciepła bo jego stać a mnie nie.

 

Ja mam właśnie ściany z silikatu 18cm bo tanio było i dlatego też mam pompę ciepła zamiast prądu a w projekcie miałem 24cm betonu komórkowego+12cm izolacji.

 

Dzisiaj stwierdzam,że mogłem dać 25cm grafitowego styro na ściany zamiast 20cm.

Balem się o estetykę ale 20cm wygląda spoko,chociaż jest to de facto 17cm bo okna mam 3cm wysuniete poza lico ściany a z 25cm było by tylko 22cm.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.

To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

 

Rozumiesz to co piszesz, jeśli nie wyjaśnię Ci łopatologicznie. W pierwszym zdaniu piszesz, że za różnicę w cenie Silka kontra Ytong miałbym izolację ponad 20 cm i rekuperator.

 

Po czym stosujesz swoje wyliczenia w których oczywiście pokazujesz to co ja napisałem, że za różnicę Silka kontra Ytong kupisz 9cm styropianu.

 

Mały dom(mój 118m2) potrzebuje ok.150m2 ścian-150m2*14,48zł=2127zł mniej za silkę niż za Ytonga

Koszt styro to ok.150zł/m3 czyli 2127zł/150zł=14m3 izolacji gratis przy silikacie zamiast Ytonga.

14m3 gratis to jest gratis dodatkowo 9cm izolacji na ścianach czyli zamiast swoich 12cm masz 21cm izolacji na ścianach w cenie ściany z Ytonga+12cm styro.

Proste ?

Trzeba używać kalkulatora a nie wydziwiać,że ten ma dom tak ocieplony a ten ma jeszcze więcej,bo on jest bogaty i ma pompę ciepła bo jego stać a mnie nie..

 

Oczywiście te 12cm sobie dodałeś i udajesz pajaca :) i Ci wyszło 21cm. A o rekuperatorze to amnezja nastąpiła u Ciebie.

 

Człowieku nie umiesz liczyć i każdy kto umie czytać i ma elementarną wiedzę z klasy 2 podstawówki stwierdzi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.

To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

Mały dom(mój 118m2) potrzebuje ok.150m2 ścian-150m2*14,48zł=2127zł mniej za silkę niż za Ytonga

Koszt styro to ok.150zł/m3 czyli 2127zł/150zł=14m3 izolacji gratis przy silikacie zamiast Ytonga.

14m3 gratis to jest gratis dodatkowo 9cm izolacji na ścianach czyli zamiast swoich 12cm masz 21cm izolacji na ścianach w cenie ściany z Ytonga+12cm styro.

Proste ?

Trzeba używać kalkulatora a nie wydziwiać,że ten ma dom tak ocieplony a ten ma jeszcze więcej,bo on jest bogaty i ma pompę ciepła bo jego stać a mnie nie.

 

Ja mam właśnie ściany z silikatu 18cm bo tanio było i dlatego też mam pompę ciepła zamiast prądu a w projekcie miałem 24cm betonu komórkowego+12cm izolacji.

 

Czytamy ze zrozumieniem... Może zginął jeden rekuperator.. może nie wystarczyło na niego pieniędzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy ze zrozumieniem... Może zginął jeden rekuperator.. może nie wystarczyło na niego pieniędzy...

 

Brak mi słów....Wyjaśniłem wyżej w czym jest rzecz.

 

Prawidłowe zdanie naszego doradcy powinno brzmieć:

 

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację 9cm a na rekuperator już nie starczy.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...