Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Nie interesują mnie Twoje koszty eksploatacyjne,pytanie było chyba jasne:

 

Odpowiesz dla wiedzy przyszłych inwestorów ?

 

Koszty: Kocioł chyba 6350 zł

Kotłownia: u mnie jest spiżarnią i pralnio-suszarnią. Gdyby była pompa to była by w tym samym pomieszczeniu , więc i tak by te pomieszczenie było.

Komin. Mam w domu jeden komin , wykonany cegły. . Nie wiem ile to kosztowało , bo kupiłem dom w całości ..

Opał trzymam w garażu. Mieści się też spokojnie tam samochód. Jest ułożony na jednej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Wielki szacun:)

Właśnie dlatego jest ten temat,żeby więcej ekogroszków mogło wyrażać szacun a przy okazji pokazywać przyszłym inwestorom,że węgiel to nie jest najtańsze źródło ciepła do nowego domu.

Że ogrzewanie na prąd,bez pompy ciepła może być tańsze od systemu na ekogroszek.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Koszty: Kocioł chyba 6350 zł

Kotłownia: u mnie jest spiżarnią i pralnio-suszarnią. Gdyby była pompa to była by w tym samym pomieszczeniu , więc i tak by te pomieszczenie było.

Komin. Mam w domu jeden komin , wykonany cegły. Murarz dobudował jeden kanał spalionowy i jeden wentylacyjny. Nie wiem ile to kosztowało , bo kupiłem dom w całości ..

Opał trzymam w garażu. Mieści się też spokojnie tam samochód. Jest ułożony na jednej ścianie.

Jak większość ekogroszków odpowiedziałeś mi tylko na ceny temat kotła a skrzętnie ukrywasz koszty pozostałych składników systemu na ekogroszek.

Wysil się i podlicz resztę kosztów związanych z systemem grzewczym.

U mnie pompa wisi w pralnio-suszarni a nie w kotłowni bo takowej nie mam,żeby nikt nie zakwestionował jak to w zwyczaju ekogroszków jest,nie mam kotłowni a w pomieszczeniu tym jest tylko wywiew powietrza co jest niedopuszczalne w przypadku kotłowni ale w przypadku pralnio-suszarni jak najbardziej wskazane.

Arturo, przecież dobrze wiesz ile kosztuje komin. Przecież jest centralnym punktem twojego salonu;)

Moje dane są wg niektórych nie wiarygodne,dlatego chcę poznać faktyczne koszty systemu na ekogroszek.

Z tego systemu mam porównanie tylko w kominie do kominka i nic więcej.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jest ten temat,żeby więcej ekogroszków mogło wyrażać szacun a przy okazji pokazywać przyszłym inwestorom,że węgiel to nie jest najtańsze źródło ciepła do nowego domu.

 

Ale dom domowi nierówny.

Za dużo zmiennych, żeby wyprowadzić jednolity wzór dla wszystkich domów.

Zaczynając od powierzchni, ocieplenia itd. na kubaturze kończąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale dom domowi nierówny.

Za dużo zmiennych, żeby wyprowadzić jednolity wzór dla wszystkich domów.

Zaczynając od powierzchni, ocieplenia itd. na kubaturze kończąc.

Tutaj różnica może być jedynie w koszcie kotła i wielkości pomieszczenia na węgiel,reszta będzie stała.

Dlatego też warto pisać co i ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że im mniejszy dom, tym mocniej bolą dodatkowe metry na kotłownie a mniej bolą inwestycje w energooszczędność. im większy dom, tym bardziej opłaca się kotłownia na ekogroszek. z drugiej strony, jeśli ktoś buduje ogromny dom, to dlaczego uważa że nie stać go na nowoczesne i bezobsługowe ogrzewanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
prawda jest taka, że im mniejszy dom, tym mocniej bolą dodatkowe metry na kotłownie a mniej bolą inwestycje w energooszczędność. im większy dom, tym bardziej opłaca się kotłownia na ekogroszek. z drugiej strony, jeśli ktoś buduje ogromny dom, to dlaczego uważa że nie stać go na nowoczesne i bezobsługowe ogrzewanie?

Zero świadomości w narodzie :)

Budując dom pielgrzymki przychodziły do mnie na budowę,bo nikt jeszcze w życiu nie widział domu budowanego na styropianie ;)

Jak mówiłem,że będę grzał prądem to tylko uśmieszki się pojawiały i twierdzenia,że jestem bogaty bo prąd do ogrzewania jest drogi ;)

Ale sąsiady budują nie 118m2 a ponad 200m2 i oni są biedni bo będą grzać syfem...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np jak masz na koncie 100 tys.zł, i za te pieniądze możesz, albo kupić PC i domu nie skończyć, albo nie mieć PC, skończyć dom i w nim od razu zamieszkać, zamiast płacić dodatkowo 2 tys,zł na miesiąc za wynajmowane mieszkanie w centrum miasta. A za pusty i niezamieszkały dom z PC i tak trzeba płacić. Dodatkowo na 100 tyś zł kilka lat trzeba ciężko harować, żeby wykończyć dom i w nim zamieszkać, a w między czasie ciągle trzeba płacić 2 tys.zł za wynajmowane mieszkanie miesiąc w miesiąc. I tak po 3 latach czekania jesteśmy w plecy na wynajmowanym mieszkaniu 72 tys.zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kotłownio-spiżarnio-pralnio-suszarnia.

 

Specjalnie dla Arturo i innych niedowiarków ...

Widać drzwi , bo "kotłownia" przelotowa.

 

Pralka stoi obecnie bokiem , bo przygotowuję podłączenie wody z wodciągu i za pralką jest już dziura :)

Jak pociągnę wode to pralka wróci do swojej oryginalnej pozycji :)

 

Mam jak widac bałagan , bo przygotowanie do wielkiego prania :)

 

Jak widzisz Arturo po ścianach jakiegoś niesamowitego syfu nie ma ...

 

kot1.jpg

 

kot2.jpg

 

A tutaj opał:

 

Jak były 3 tony to opał sięgał tam gdzie brudna ściana , ale też brudna ściana dla tego że worki nie są szczelne ...

 

 

opał.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Moja kotłownio-spiżarnio-pralnio-suszarnia.

Spoko,Ty masz czysto ale mimo to moja żona nie zgodziłaby się na taką lokalizację pralnio-suszarni widząc,co dzieje się w kotłowni jej brata dlatego też ja musiałbym wygospodarować osobne pomieszczenie na pralnio-suszarnię bo pranie w łazience odpadałoby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
informując rozmówców o zamiarze ogrzewania prądem zawsze zawyżam planowaną kwotę rachunku za CO o 33% w stosunku do wyliczonego zapotrzebowania w OZC (a liczone jest dla temp. wewnętrznej 22*C). ale i zawsze słyszę "to jest niemożliwe"

To nic,jak podaję sąsiadom ile ja płacę za ogrzewanie przy pompie to mówią,że nie możliwe ;)

Niektórzy nawet błyszczą tezą,że przy pompie płaci się więcej za ogrzewanie niż przy grzaniu prądem i mogłem mieć lepiej grzanie prądem ;)

Przestałem się już "chwalić" niech myślą,ze węglem mają taniej niż ja :)

TYLKO NIECH MI PRZESTANĄ SYFIĆ NA PARAPETY !

(dwóch czyta forum ;) )

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty kotłowni.

U mnie od początku była w planach piwnica 80m2.

Na kotłownię było przeznaczone 15m2 tejże piwnicy. W pierwszych planach był LPG z własną butlą. Wyszło za drogo, POtem PC gruntowa, Za drogo. Ostatecznie ekogroszek. Na wykończeniu piwnicy tylko zyskałem a nie straciłem. Bo tych 15m2 piwnicy na ekogroszek w ogóle nie wykończyłem. Surowy tynk na ścianach bez malowania, brak kafli na podłodze tylko surowa wylewka betonowa. Nie ma takiej potrzeby. Czyli zaoszczędziłem jakieś 5 tys.zł. Reszta piwnicy wykończona na TipTop i wysoki połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic,jak podaję sąsiadom ile ja płacę za ogrzewanie przy pompie to mówią,że nie możliwe ;)

Niektórzy nawet błyszczą tezą,że przy pompie płaci się więcej za ogrzewanie niż przy grzaniu prądem i mogłem mieć lepiej grzanie prądem ;)

Przestałem się już "chwalić" niech myślą,ze węglem mają taniej niż ja :)

TYLKO NIECH MI PRZESTANĄ SYFIĆ NA PARAPETY !

(dwóch czyta forum ;) )

 

A może przestań palić w kominku, to parapety będą czyste, twoje i sąsiadów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Koszty kotłowni.

U mnie od początku była w planach piwnica 80m2.

Na kotłownię było przeznaczone 15m2 tejże piwnicy. W pierwszych planach był LPG z własną butlą. Wyszło za drogo, POtem PC gruntowa, Za drogo. Ostatecznie ekogroszek. Na wykończeniu piwnicy tylko zyskałem a nie straciłem. Bo tych 15m2 piwnicy na ekogroszek w ogóle nie wykończyłem. Surowy tynk na ścianach bez malowania, brak kafli na podłodze tylko surowa wylewka betonowa. Nie ma takiej potrzeby. Czyli zaoszczędziłem jakieś 5 tys.zł. Reszta piwnicy wykończona na TipTop i wysoki połysk.

Ty jesteś w innej sytuacji niż nowi inwestorzy budujący dom od podstaw.

Poza tym masz ponad 300m2 a to przy nowym domu znaczy ok.1mln.zł,ktoś kto buduje dom za taką kasę musiałby być nie spełna rozumu,żeby ogrzewać ten dom węglem chcąc oszczędzić na bezobsługowy system grzewczy 30tys.zł czyli 3% kosztów budowy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jesteś w innej sytuacji niż nowi inwestorzy budujący dom od podstaw.

Poza tym masz ponad 300m2 a to przy nowym domu znaczy ok.1mln.zł,ktoś kto buduje dom za taką kasę musiałby być nie spełna rozumu,żeby ogrzewać ten dom węglem chcąc oszczędzić 30tys.zł czyli 3% kosztów budowy.

 

Też musiałem budować od podstaw..

I niestety do domu 425m2 nie ma pomp ciepła za 30 tyś zł.

Przy gruntowych rozmowy zaczynają się od 70tys.zł netto wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Też musiałem budować od podstaw..

Sorry,ale dla mnie jest to przykład nieograniczonej głupoty i bezmyślności nie tylko w Twoim wykonaniu ale również inwestorów budujących nowe domy i wchodzących w ekosyf.

425m2 robi wrażenie...pytanie na kim ?

Ktoś kto buduje dom bezmyślnie jak duży a potem zastanawia się jak go najtaniej ogrzać bo nie stać go po budowie na utrzymanie tego domu jest nie dojrzałą istotą.

 

Nie raz podnosiłem temat,że inwestorzy,których stać na grzanie prądem czy pompą ciepła to inwestorzy "biedni" mający mniejszy budżet na budowę domu niż Ci "bogaci" inwestorzy budujący pałace,których nie stać na cywilizowane źródło ciepłą i są zmuszeni do grzania syfem...

 

Ja się zaliczam do tych biednych,których nie było stać na grzanie węglem :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kiedy dojdzie to twojej mózgownicy że kocioł na eko nie jest inwestycja dożywotnią !!! za kilka lat coś sie zmieni i PGNiG podciagnie gaz i ktoś wywali wtedy kocioł na eko i wstawi sobie kociołek na gaz za np- 4 tys kocioł kondensacyjny. i koszt kotła na eko a pozniej wymiany na gaz ma w kwocie 10 tys !!! przebijesz to???

Zatem zapodaj mi koszt systemu grzewczego na ekogroszek poniesiony przy budowie domu oraz koszt systemu a gaz ziemny na który ma być ten pierwszy zmieniony.

Możesz zsumować lub rozdzielić.Podaj koszt w PLN.

Dla mnie system grzewczy na gaz ziemny,którego mam przyłącze przy działce był droższy niż system grzewczy na prąd.Czemu tak ?

Czemu nie mam przyłącza gazu ziemnego w domu a za to mam przyłącze prądu ?

Kalkulator się kłania...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zapodaj mi koszt systemu grzewczego na ekogroszek poniesiony przy budowie domu oraz koszt systemu a gaz ziemny na który ma być ten pierwszy zmieniony.

Możesz zsumować lub rozdzielić.Podaj koszt w PLN.

Dla mnie system grzewczy na gaz ziemny,którego mam przyłącze przy działce był droższy niż system grzewczy na prąd.Czemu tak ?

 

A co Ty niby chcesz zmieniać?? wymieniasz zródło ciepła i tyle....Dla mnie jak ktoś ma w granicy gaz a montuje PC to jest to przykład nieograniczonej głupoty i bezmyślności albo jest sprzedawca PC (albo i jedno i drugie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...