Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
Rozumiesz to co piszesz, jeśli nie wyjaśnię Ci łopatologicznie. W pierwszym zdaniu piszesz, że za różnicę w cenie Silka kontra Ytong miałbym izolację ponad 20 cm i rekuperator.

Czytamy ze zrozumieniem... Może zginął jeden rekuperator.. może nie wystarczyło na niego pieniędzy...

Czy Wy ekogroszkowie macie w genach bezmyślne czytanie ???

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.

W pierwszym zdaniu piszesz, że za różnicę w cenie Silka kontra Ytong miałbym izolację ponad 20 cm i rekuperator.

Miałbyś izolację ponad 20cm ale na reku jednak by nie wystarczyło.

Na reku by starczyło jakbyś zrezygnował z miejsca gdzie chciałeś umieścić kocioł na ekogroszek,które musi mieć ponad 11m2.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Miałbyś w cenie izolację grubszą odemnie znaczy izolację minimum 20 cm a nie 9cm.

Dyskusja z Tobą nie ma sensu !!!

Nie jarzysz ?

W cenie Ytonga+12cm izolacji miałbyć silkat 18cm+21cm izolacji czyli na ścianie miałbyś o 9cm więcej izolacji niż przy Ytongu w tej samej cenie a o 1cm więcej izolacji niż ja mam.

Wyjdź już z tej kotłowni bo pył jest szkodliwy na umysłu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównajcie dwie wypowiedzi :

 

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie a i na reku może by starczyło.

To są niuansy budowy o których ekogroszkowcy nie mają pojęcia bo przecież tanim wunglem bedą grzali.

 

i tą

 

Nie jarzysz ?

W cenie Ytonga+12cm izolacji miałbyć silkat 18cm+21cm izolacji czyli na ścianie miałbyś o 9cm więcej izolacji niż przy Ytongu w tej samej cenie.

Wyjdź już z tej kotłowni bo pył jest szkodliwy na umysłu...

 

Oczywiście doradca ma 20cm izolacji.

12cm w drugiej wypowiedzi dodał do moich kosztów a wyżej ich nie uwzględnił.

Reszta nie wymaga komentarza.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Porównajcie dwie wypowiedzi :

 

 

 

i tą

 

 

 

Reszta nie wymaga komentarza.

Oczywiście,że nie wymaga komentarza,poza tym,że musisz wyjść natychmiast z kotłowni,bo pył węglowy sieje Ci spustoszenie.

Te 36kW na 125m2 swoje robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Scheidel 11m , ocieplany z wentylacją do kotłowni + płytki do obłożenia + klej + obróbka blacharska , parę wkrętów , taśmy uszczelniające i takie tam <5000PLN :) Ile mniej - musiałbym odszukać fakturę za komin żeby nie skłamać. Kocioł 7300-7500PLN ~ 12000PLN

Miejsce do składowania groszku i tak by wyszło - groszek mieści się pod schodami w piwnicy (2t) , piwnica w ramach fundamentów uskokowych - było

Nie podałeś kosztu osobnego pomieszczenia dla kotła a i nie każdy ma uskok,żeby robić skład opału.

Ile za te dwie dodatkowe rzeczy liczysz kasy ?

Narazie mamy 12000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ten człowiek nie rozumie sam co pisze....No ale z tego co czytam nie tylko ja tak uważam...

Rozumiem,że jesteś skażony pyłem ale jak się odzywasz to przeczytaj kilka razy poniższy cytat:

Nie jarzysz ?

W cenie Ytonga+12cm izolacji miałbyć silkat 18cm+21cm izolacji czyli na ścianie miałbyś o 9cm więcej izolacji niż przy Ytongu w tej samej cenie a o 1cm więcej izolacji niż ja mam.

Wyjdź już z tej kotłowni bo pył jest szkodliwy na umysłu...

Jak nie trafi to poproś jeszcze raz,spróbuję wyjaśnić jak dla kogoś specjalnej troski z większą cierpliwością.

Budując np. z silikatów gr.18cm zamiast Ytonga,miałbyś w cenie Ytonga izolację grubszą ode mnie

W cenie Ytonga masz silikat i grubszą izolację ode mnie o 1cm.

Parę postów temu liczyłem to,czego nie możesz pojąć ?

 

Oczywiście doradca ma 20cm izolacji.

12cm w drugiej wypowiedzi dodał do moich kosztów a wyżej ich nie uwzględnił.

Bo nie jestem tak ograniczony i skażony pyłem jak Ty i traktuję z automatu,że na każdy materiał musi być izolacja,minimalna to 12cm.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Za roznice w cenie silka kontra ytong mam 9cm styropianu, za te dodatkowe 12cm musze zaplacic !!!

Znowu ograniczenie...ile masz lat ??

Czyżby zmiany z pyłu tak mocno już zadziałały ?

Jakie dodatkowe ?

Nie dodatkowe tylko standartowe 12cm żeby móc się wybudować i które musiałbyś kupić czy chcesz czy nie chcesz i za które musiałbyś zapłacić czy chcesz czy nie chcesz inaczej nie dostaniesz pozwolenia na budowę domu.

Te dodatkowe 9cm wyszło gratis z różnicy między cenami materiałów Ytong Silka czyli z 2200zł i z tych 2200zł mogłeś dokupić te dodatkowe 9cm izolacji.

Dokupując te 9cm za różnicę z materiałów miałbyś nie 12cm a 21cm izolacji na ścianie i ścianę z silikatu 18cm w cenie Ytonga+12cm styro.

Chyba jak przedszkolakowi tłumaczę a on chyba jak osesek grzejący ekogroszkiem.

Czy wszyscy jesteście tacy kumaci ekogroszkowie ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Koncze dyskusje z Toba. Obrazasz ludzi i tyle. Niech inni ocenia Twoje madrosci. Zachowanie Twoje na tym forum to przejaw braku kultury, agresji i chamstwa. O etykiecie w internecie juz nie wspomne.

Cierpliwość się kończy,ileż razy można w kółko powtarzać a ktoś z uporem maniaka twierdzi,że białe to czarne i żadne argumenty go nie przekonają,że to jednak białe.

Naucz się kalkulatora,naucz się budowy i po nauce wróć z poważnymi pytaniami jak i z czego budować.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

I wlasnie takie rzeczy z kalkulatorem w ręku rozpatruje się jeszcze przed budową żeby dom bym budowany jak najbardziej optymalnie a nie wungiel bo tak wszyscy mają i 12cm izolacji bo tanio.

Biorąc kalkulator przed budową do ręki okazuje się że można tanio,ciepło i bez wungla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość się kończy,ileż razy można w kółko powtarzać a ktoś z uporem maniaka twierdzi,że białe to czarne i żadne argumenty go nie przekonają,że to jednak białe.

Naucz się kalkulatora,naucz się budowy i po nauce wróć z poważnymi pytaniami jak i z czego budować.

 

Naucz się kultury i obycia na forum a potem udzielaj porad !!!!

Nie dziw się potem, że nikt nie traktuje tego co piszesz na poważnie.

Obrażaniem ludzi, wyśmiewaniem się z nich "daleko nie zajedziesz".

 

Twoja idea życiowa nie jest jedynie słuszna i zasadna, każdy może mieć inne zdanie a zaletą człowieka inteligentnego i kulturalnego jest szanować poglądy innych.

 

Mniej trochę pokory do siebie, nie zjadłeś "zębów" na budowaniu, już Ci to ktoś wyżej napisał, że prawdziwych budowlańców obrażasz. Ilość postów na forum i śmieszne tytuły widać często o niczym nie świadczą, jesteś znakomitym na to przykładem

 

Dla Ciebie ogrzewający węglem to idioci, bezmózgowcy, nie mający pojęcia o budowie, itp... Ciebie nikt nie obraża za to, że grzejesz PC. Jest na tym forum sporo osób mających PC, z którymi da się porozmawiać, Ty z pewnością do nich nie należysz.

 

Wydaje mi się, że moje słowa i tak do Ciebie nie trafią.

 

Oczywiście takie magiczne słowo jak przepraszam też pewnie Ci jest obce.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jestem tak ograniczony [/b i skażony pyłem jak Ty i traktuję z automatu ,że na każdy materiał musi być izolacja,minimalna to 12cm.

 

Niedługo będziesz jak Tomasz B. : "izolacja zaczyna się od 30cm"

 

... Czytamy ze zrozumieniem...

 

Jeszcze słowo w kwestii pogrubień w cytacie: jeśli osoba robi coś automatycznie, to świadczy właśnie o ograniczeniu polegającym na niezwracaniu uwagi na sytuację w której się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie wszyscy umyjcie dziś jajka wodą z pompy ciepła, wyciągnijcie kiełbasę i otrzepcie ją pyłu węglowego a jutro do koszyka.:stirthepot:

Dajcie sobie wszyscy siana, bo każdy chce udowodnić, że jego ogrzewanie jest najmojsze.

Pompiarze i kablarze niech odpoczywają a fundamentaliści ekogroszkowi niech nie zapomną zasypać węgla i wyczyścić piec.

Czuwaj !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur policz im koszt całej ściany. ytong + 12 cm styro i silka + 21 cm styro. może zrozumiejo. reforma matury swoje zrobiła

 

Kolejna osoba, które nie rozumie i nieuważnie czyta. Oczywiście, że cena Ytong + 12cm styropianu = cena silka 18 +21cm styropianu, więc nie wiem co chcesz liczyć, ale wróć do 1 wypowiedzi "doradcy" i przeczytaj ją dokładnie a może zrozumiesz.

 

On napisał, że w cenie Ytonga (samego materiału) będę miał te 21cm styropianu, co jest bzdurą !!! Kupię 9cm a za te 12cm będę musiał dodatkowo zapłacić !!!

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...