Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie podałeś kosztu osobnego pomieszczenia dla kotła a i nie każdy ma uskok,żeby robić skład opału.

Ile za te dwie dodatkowe rzeczy liczysz kasy ?

Narazie mamy 12000zł.

 

Kiedy zrozumiesz że to nie są dodatkowe "rzeczy", w piwnicy nie da się zrobić dodatkowego salonu , pralnio-suszarnie i tak mam , więc co miałem zasypać ?

 

Wykorzystałem na kotłownię + składzik pod schodami+ miejsce na baniak 250l do cwu , reszta 20m2 wydzielona na potrzeby "serwisowe" (musi być osobna wentylacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Kiedy zrozumiesz że to nie są dodatkowe "rzeczy", w piwnicy nie da się zrobić dodatkowego salonu , pralnio-suszarnie i tak mam , więc co miałem zasypać ?

Wykorzystałem na kotłownię + składzik pod schodami+ miejsce na baniak 250l do cwu , reszta 20m2 wydzielona na potrzeby "serwisowe" (musi być osobna wentylacja)

Nie podałeś kosztu osobnego pomieszczenia dla kotła a i nie każdy ma uskok,żeby robić skład opału.

Zatem,dla tego nie każdego z uskokiem jakie są koszty tych dodatkowych pomieszczeń ?

W moim przypadku,przy braku uskoku musiałbym wybierać projekt o większej powierzchni o jakieś 15m2 na dwa dodatkowe pomieszczenia czyli dom stawałby się automatycznie droższy.

Tak czy nie ?

Pytanie o ile droższy,narazie mamy 12tys.zł na komin i kocioł i czekamy na dalsze.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem,dla tego nie każdego z uskokiem jakie są koszty tych dodatkowych pomieszczeń ?

W moim przypadku,przy braku uskoku musiałbym wybierać projekt o większej powierzchni o jakieś 15m2 na dwa dodatkowe pomieszczenia czyli dom stawałby się automatycznie droższy.

Tak czy nie ?

Pytanie o ile droższy,narazie mamy 12tys.zł na komin i kocioł i czekamy na dalsze.

 

Koszt to koszt fundamentów - które i tak muszą stać :) Więc 0,- , to są dodatkowe "odzyskane" m2 , "darmowe" - rozumiesz ? Czy dalej będziesz się zgrywał ?

 

Komina też nie możesz doliczać - TY postawiłeś sobie komin rekreacyjnie , ja też , komin jest w ramach "hobby" :) Jeżeli "u mnie " go doliczasz to "u siebie " też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Koszt to koszt fundamentów - które i tak muszą stać :) Więc 0,- , to są dodatkowe "odzyskane" m2 , "darmowe" - rozumiesz ? Czy dalej będziesz się zgrywał ?

No właśnie,że nie są to darmowe czy odzyskane m2,co próbujecie wciskać ludziom.

Przed budową,ba jeszcze przed wyborem projektu,wiedząc,że nie będę miał paliwa stałego w domu na etapie adaptacji zmieniłem pomieszczenie gdzie miał znajdować się kocioł na pralnio-suszarnie wywalając z niego komin i projektując dla tego pomieszczenia nową instalację elektryczną i wod-kan pod urządzenia typowe dla pralni.

Gdybym miał paliwo stałe w domu musiałbym wybrać projekt większy o te dodatkowe pomieszczenie,bo nie wyobrażam sobie pralki i zwisającego nad wanną prania w łazience.

Podobnie ze składem opału,w garażu nie mam miejsca na 2t opału także musiałbym wybrać projekt większy,żeby móc gdzieś składać opał.

Projekt o większej powierzchni niż mam to są dodatkowe koszty budowy.

Tak czy nie ?

Kumasz ?

Dlatego pytam się o koszt tych dwóch dodatkowych pomieszczeń.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,że nie są to darmowe czy odzyskane m2,co próbujecie wciskać ludziom.

Przed budową na etapie adaptacji,wiedząc,że nie będę miał paliwa stałego w domu zmieniłem pomieszczenie na kocioł w pralnio-suszarnie wywalając z niego komin i projektując dla tego pomieszczenia nową instalację elektryczną i wod-kan pod urządzenia typowe dla pralni.

Gdybym miał paliwo stałe w domu musiałbym wybrać projekt większy o te dodatkowe pomieszczenie,bo nie wyobrażam sobie pralki i zwisającego nad wanną prania w łazience.

Podobnie ze składem opału,w garażu nie mam miejsca na 2t opału także musiałbym wybrać projekt większy,żeby móc gdzieś składać opał.

To są dodatkowe koszty.

Tak czy nie ?

Kumasz ?

 

Dla Ciebie tak ! Dla mnie nie !

 

Powtarzam kolejny raz (ile jeszcze trzeba) dodatkowe m2 wyszył przy adaptacji projektu - wtedy jeszcze nie wiedziałem czym będę grzał przez najbliższe 5lat ... Budowałem dom tak że mogę go ogrzać groszkiem, pompką czy nawet trzema farelkami.

Podczas adaptacji wybrałem tylko podłogówkę - pozmieniały się poziomy (dodatkowa izolacji itd)

 

Jasne jest że najtaniej wychodzi inwestycja w kociołek elektryczny czy nawet grzałkę ale koszty eksploatacji to (teroetycznie - wyliczenia) min 1000PLN więcej (100% w II taryfie)na sezon przy jesieni zamiast zimy - dla mnie to dużo - co nie znaczy że nie spróbuję na przyszył sezon - będzie porównanie

 

Problem Artur jest w tym że Ty przenosisz swój projekt, swoją lokalizację i swoją "sytuację" na innych, generalizujesz - To chciałem Ci pokazać ...

 

Załóż sobie wątek - pomagam w doborze źródła ciepła do nowego domu - nie obrażaj userów , nie jesteś mistrzem świata - zaprojektowałeś chociaż jedną instalację w swoim domu ? Wymurowałeś chociaż jedną ścianę nośną ? Podpiąłeś sam swoją pompkę ? Nie - to doradzaj w wyborze źródła ogrzewania jak masz taka misję, ale nie obrażaj innych ! :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Dla Ciebie tak ! Dla mnie nie !Powtarzam kolejny raz (ile jeszcze trzeba) dodatkowe m2 wyszył przy adaptacji projektu - wtedy jeszcze nie wiedziałem czym będę grzał przez najbliższe 5lat ... Budowałem dom tak że mogę go ogrzać groszkiem, pompką czy nawet trzema farelkami.

Podczas adaptacji wybrałem tylko podłogówkę - pozmieniały się poziomy (dodatkowa izolacji itd)

Ale jak widzisz,lub tego nie zauważasz albo celowo nie chcesz zauważyć,temat jest o nowych domach i piszemy o nowych domach,jeszcze przed etapem budowy lub nawet przed wyborem projektu.

Nie interesuje mnie czy wiedziałeś czym grzać czy nie wiedziałeś.

Jeśli nie wiedziałeś to słaby z Ciebie inwestor,który buduje na ślepo i powierza swój dom losowi.

Najwięcej można zaoszczędzić kasy jeszcze przed budową,po budowie to musztarda po obiedzie i stąd temat,że ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

Niech inwestor będzie świadomy budowy a nie tak jak ty a może tak a może inaczej bo to powiększa koszty budowy.

Dlatego zasadne jest moje pytanie o koszt 2 dodatkowych pomieszczeń,z którym można zrezygnować i na które nie chcecie odpowiedzieć bo nie są to pomieszczenia,które ktoś dostał gratis tylko świadomie je wybudował a ja świadomie zrezygnowałem z ich budowy czy z wyboru projektu,w którym te pomieszczenia musiałyby być.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widzisz,lub tego nie zauważasz albo celowo nie chcesz zauważyć,piszemy o nowych domach,jeszcze przed etapem budowy lub nawet przed wyborem projektu.

Nie interesuje mnie czy wiedziałeś czym grzać czy nie wiedziałeś.

Jeśli nie wiedziałeś to słaby z Ciebie inwestor,który buduje na ślepo i powierza swój dom losowi.

Najwięcej można zaoszczędzić kasy jeszcze przed budową,po budowie to musztarda po obiedzie i stąd temat,że ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

 

Nie czytasz ze zrozumieniem ... domek można ogrzać groszkiem,pompką czy kospelem - Wsio było policzone.

 

Dla mnie w moim nowym domku , przy obecnych cenach systemów grzewczych - najtaniej wychodzi groszek - i tyle. Budowałem dom taki jak chciałem nie taki jak musiałem :)

 

Nie wszystkie domy to płyta fundamentowa i 100m2 bez pięterka ... Ja i moja druga połowa nie wyobrażaliśmy sobie domu bez pięterka. Wybudowaliśmy go tam gdzie chcieliśmy nie tam gdzie był najtańszy prąd. Są różne priorytety.

 

Tylko nie pisz proszę że to głupota wybudować domek jaki się chce i dobrać do niego system ogrzewania , a "mundrością" jest budowanie domku pod jedynie słuszny system , rezygnacje z tego czy tamtego po to tylko żeby uzasadnić montaż pompki czy kospela ...

 

Każdy ma swoje priorytety.

 

Powtórzę jeszcze raz groszek to nie syf , ani eko , ani syf. Poczytaj DTR kociołka który gdzieś tam linkowałeś ... ma certyfikat z literką "A" ?

 

Twój kominek bardziej syfi sąsiadom po parapetach jak linkowany kociołek :) Żeby nie było ja takiego nie mam , mam inny ale też dobry , nie napiszę "nie syfiący" bo się któryś z panów "badających" przyczepi ... a nie o to mi tu teraz chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Nie wszystkie domy to płyta fundamentowa i 100m2 bez pięterka ... Ja i moja druga połowa nie wyobrażaliśmy sobie domu bez pięterka. Wybudowaliśmy go tam gdzie chcieliśmy nie tam gdzie był najtańszy prąd. Są różne priorytety.

Podobnie jak ja,tylko ja wybudowałem dom tam gdzie jest najtańszy węgiel a mimo to zrezygnowałem z niego bo był droższy niż prąd,ciekawe nie ?

I nie wyobrażaliśmy sobie,że na starość będziemy biegać po schodach do góry i na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak ja,tylko ja wybudowałem dom tam gdzie jest najtańszy węgiel a mimo to zrezygnowałem z niego bo był droższy niż prąd,ciekawe nie ?

I nie wyobrażaliśmy sobie,że na starość będziemy biegać po schodach do góry i na dół.

 

Dla Ciebie i Twojego wymarzonego domku TAK , Artur tak jest. Chociaż , chwilkę ... gdybyś zrezygnował z kominka a komin zostawił dla kociołka ,postawił mały 7kW kociołek , miejsce na składowanie drewien do kominka i tak masz ? Prawda ?

Przy Twoim domku to pewnie 1t wungla byś obskoczył , u Ciebie z dowozem to 500PLN - Nie miał byś kotłowni w salonie - mógłbyś to miejsce wykorzystać na dodatkową ulubioną pralnio-suszarnię

 

Tak ? Nie ?

 

Żartowałem :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Podobnie jak ja,tylko ja wybudowałem dom tam gdzie jest najtańszy węgiel a mimo to zrezygnowałem z niego bo był droższy niż prąd,ciekawe nie ?

I dlatego też żeby wyjaśnić tą ciekawostkę powstał ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie,

jak na razie system grzewczy na ekogroszek jest opłacalny ekonomicznie nawet w nowych domach, które się budują;)

 

I powiem więcej, im większy metraż tym jest jeszcze bardziej opłacalny, gdyż przy większym domku można dobrać lepiej piec, taki, który osiągnie sprawność bliską nominalnej...

 

@adkwapniewski Cokolwiek byś nie napisał, nawet jak masz rację, Arturo72 i tak będzie Cię uważał za idiotę, gdyż grzejesz węglem. :rolleyes: Poza tym czy warto dyskutować z kimś, kto obraża innych, tylko ze względu na to, że mają inne poglądy? Sam sobie na to odpowiedz. Najlepiej go ignorować i tyle.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazać nakazem, to by należało te bzdury jakie wypisujesz;)

A rachunków za prąd od 2 lat nie podajesz?

Boisz się prawdy?

Czy prawda w oczy kole?

 

Na normalnym forum już dawno by miał bana za obrażanie ludzi...Nie wierz, że poda Ci prawdziwe dane za prąd...Danę będą pokroju 4000zł - 133m2 - słynnej już podłogówki w jego wykonaniu. No chociaż może się mylimy i ujrzymy faktury za prąd za ostatnie dwa lata....

Współczuje komuś kto czyta takie dane i sam nie sprawdzi ile co kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakazać nakazem, to by należało te bzdury jakie wypisujesz;)

A rachunków za prąd od 2 lat nie podajesz?

Boisz się prawdy?

Czy prawda w oczy kole?

 

Wiesz jaka zima była w tamtym roku? Jak myślisz, w której zimie spaliłeś więcej gównianego "czarnego złota", w tej czy tamtej?

Jeżeli mi zużycie wzrosło to tylko w bytowym (a miało powody do wzrostu), i jest to wzrost rzędu kilku stówek. Tłumaczyć czemu zuzywam wiecej pradu w bytowym się nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dupie mam twoje poglądy, smrodzisz węglem i trujesz innych, więc mieszaj tego do poglądów!

 

Trzeba lobbować za zakazem ogrzewania paliwami stałymi (przede wszystkim węglem), nie będzie wyboru to może ludzie zaczną trochę myśleć, zanim nawet projekt wybiorą!

 

 

Zaczniemy więc od śmieciuchów i KOMINKÓW ! Twój kominek Liwko jako pierwszy do likwidacji - daj przykład !

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...