Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Więc zacznijmy od śmieciuchów i KOMINKÓW ! Twój kominek Liwko jako pierwszy do likwidacji - daj przykład !

 

Liwko ogląda tylko domy ludzi, którzy źle palą węglem (od dołu), niech pójdzie do kogoś kto pali węglem mądrze, z góry i zobaczy co się wydobywa z komina...Palenie węglem też ewoluuje :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego piszecie bzdury że węgiel prawidłowo spalany śmierdzi? Nie, nie śmierdzi! Kopalnie powinny mieć zakaz sprzedaży mułków poflotacyjnych.Smród i wszelkie syfy wydostające się z kominów powstają ze spalania tego wszystkiego co jest palne, a co powinno znaleźć się na hasioku ,,, znaczy w śmietniku! Trzeba zmusić władze na pobieranie próbek z kominów i dowalanie wielotysięcznych kar za powodowanie zagrożenia zdrowia i życia ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,

Liwko zacznij od siebie.

Jaka jest różnica między śmieciuchem a kominkiem?

Moim zdaniem żadna.

 

Ale ogrzewający PC myślą przecież tak:

 

1. Kominek tylko rekreacyjnie.

2. O kominie do niego zapominają - amnezja. Ale komin do pieca węglowego to co do 1zł wyliczą.

3. Koszt kominka - 3000zł - 4000zł - bo wszystko sami robią.

4. Aha no i metry sześcienne drzewa trzymają w salonie a grzejącym węglem każą budować składy na kilka ton opału, zapominając, że w dzisiejszych czasach punktów z ekogroszkiem jest masa i dowożą węgiel na telefon, nawet kilka worków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszecie bzdury że węgiel prawidłowo spalany śmierdzi? Nie, nie śmierdzi! Kopalnie powinny mieć zakaz sprzedaży mułków poflotacyjnych.Smród i wszelkie syfy wydostające się z kominów powstają ze spalania tego wszystkiego co jest palne, a co powinno znaleźć się na hasioku ,,, znaczy w śmietniku! Trzeba zmusić władze na pobieranie próbek z kominów i dowalanie wielotysięcznych kar za powodowanie zagrożenia zdrowia i życia ludzi.

 

Tak, jestem za ! Obowiązkowe kontrole kominów - wszystkich - "userów kominków" też !

 

BTW - chyba jedyny głos rozsądku w tej jałowej "dyskusji" ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i postuluję obowiązkową analizę spalin przy każdym corocznym badaniu technicznym wszelkich pojazdów.

Bo ludziska z premedytacją wycinają katalizatory i filtry cząstek stałych, jedni dla tuningu i kilku dodatkowych PSów, a inni bo im szkoda kasy na wymianę jak się zatkają;) A inni zaś jeżdżą ze spalaniem oleju silnikowego równym spalaniu paliwa. Czy ktoś o tym myśli?

A co jest największym trucicielem środowiska?

Odpowiedź: samochody przez 12 miesięcy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Chyba, że jest dostęp do gazu ziemnego, wtedy można się zastanowić, co jest bardziej opłacalne.

Mam dostęp do gazu ziemnego,mam najtańszy węgiel u siebie w regionie,5 kopalń w promieniu 10km ale oba czynniki były droższe niż prąd i nie zdecydowałem się na żaden z nich.

Ciekawe ?

Nie stać mnie było na węgiel przy moim budżecie na budowę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do gazu ziemnego,mam najtańszy węgiel u siebie w regionie,5 kopalń w promieniu 10km ale oba czynniki były droższe niż prąd i nie zdecydowałem się na żaden z nich.

Ciekawe ?

 

Bo jak się jest Vice-Prezesem spółki zajmującej się handlem i instalacją PC to nic dziwnego w twoim przypadku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo jak się jest Vice-Prezesem spółki zajmującej się handlem i instalacją PC to nic dziwnego w twoim przypadku;)

Nie rozróżniasz pojęcia prąd a pompa ciepła ?

Ogrzewanie będzie elektryczne tzn.piec elektryczny:

http://www.elterm.pl/pl/files/karta_ekw_major.pdf

+wodna podłogówka.

+bojler do cwu:

http://www.elektromet.com.pl/nordic-2400-elektronik/

lub jak kasa wg budżetu będzie na plus to do cwu zaszaleję i będzie coś tego typu:

http://www.abatronic.pl/pompa_ciepla_z_wentylacji.html

 

Całość będzie grzana prądem w II taryfie.

Nie,ponieważ wchodząc w paliwo stałe jakim jest węgiel musiałbym wybudować większy dom o dwa pomieszczenia a na to nie było mnie stać,ekogroszek wybierają inwestorzy nie liczący się z kasą a wtedy to nazywa się ociemnienie:

Gdybym miał paliwo stałe w domu musiałbym wybrać projekt większy o te dodatkowe pomieszczenie,bo nie wyobrażam sobie pralki i zwisającego nad wanną prania w łazience.

Podobnie ze składem opału,w garażu nie mam miejsca na 2t opału także musiałbym wybrać projekt większy,żeby móc gdzieś składać opał.

Projekt o większej powierzchni niż mam to są dodatkowe koszty budowy.

Tak czy nie ?

Kumasz ?

Dlatego pytam się o koszt tych dwóch dodatkowych pomieszczeń.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do gazu ziemnego,mam najtańszy węgiel u siebie w regionie,5 kopalń w promieniu 10km ale oba czynniki były droższe niż prąd i nie zdecydowałem się na żaden z nich.

Ciekawe ?

 

W Twoim przypadku "zagadką" jest po co kupowałeś PC ... przecież masz płytę fundamentową , silkę - jeden wielki akumulator.

Kociołek elektryczny czy nawet kable - i po sprawie.

 

A tu masz, taki wysiłek finansowy .. To ile zapłaciłeś za swoją pompkę ? 10.000 PLN więcej niż kospel z podłogówką razem ?

 

No i do tego komin i śmieciuch pod postacią kominka + skład na drewno

 

To ile razem za to policzysz ?

 

Z drugiej strony jak PC kupiłeś po takich samych "cenach" jak rekuperator ... to się nie dziwię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
W Twoim przypadku "zagadką" jest po co kupowałeś PC ... przecież masz płytę fundamentową , silkę - jeden wielki akumulator.

Kociołek elektryczny czy nawet kable - i po sprawie.

A tu masz, taki wysiłek finansowy .. To ile zapłaciłeś za swoją pompkę ? 10.000 PLN więcej niż kospel z podłogówką razem ?

No i do tego komin i śmieciuch pod postacią kominka + skład na drewno

To ile razem za to policzysz ?

Z drugiej strony jak PC kupiłeś po takich samych "cenach" jak rekuperator ... to się nie dziwię ;)

Tak jak napisałeś,pompa ciepła do c.o+cwu była droższa od zestawu Kospel+pompa ciepła do cwu o ok.8-10tys.zł czyli pryszcz a gwarantowała niskie rachunki nie tylko za cwu ale też za c.o.

Nie mam płyty fundamentowej i rekuperatora dla cwu a zużycie roczne cwu będzie podobne do zużycia na ogrzewanie.

 

Przy jednym i drugim zaoszczędziłem na braku komina i na braku dodatkowych pomieszczeń koniecznych do węgla wybierając mniejszy dom.

Ile ? W sumie ok.30tys.zł

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś,pompa ciepła do c.o+cwu była droższa od zestawu Kospel+pompa ciepła do cwu o ok.8-10tys.zł czyli pryszcz a gwarantowała niskie rachunki nie tylko za cwu ale też za c.o.

Nie mam płyty fundamentowej i rekuperatora dla cwu a zużycie roczne cwu będzie podobne do zużycia na ogrzewanie.

 

Przy jednym i drugim zaoszczędziłem na braku komina i na braku dodatkowych pomieszczeń koniecznych do węgla wybierając mniejszy dom.

Ile ? W sumie ok.30tys.zł

 

Przecież masz komin + śmieciucha w salonie .. Po co ? Żeby truć sąsiadów ?

 

30tyś ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz komin + śmieciucha w salonie .. Po co ? Żeby truć sąsiadów ?

 

30tyś ... :)

 

Mam pomysł, załóżmy firmę sprzedającą pompy ciepła, Arturo72 zatrudnimy jako przedstawiciela handlowego i zbijemy kokosy :) Nowy mercedes w rok czasu ;)

Jak ludzie posłuchają o jego "wyliczeniach" to każdy będzie chciał mieć PC w domu.

A może my go niedocieniamy i ten słynny już komin budował by ze złota...

 

Ten wątek przekłamuje koszty jeżeli chodzi o PC, każdy zdrowo myślący człowiek to zauważy.

 

30 tys zł oszczędności na kominie i pomieszczeniu, szkoda że nie napisał 50 tys zł, przecież jakby policzył 20m2 pomieszczenia na kotłownię, to węgla mógłby nakupić na 5 lat :)

 

Nierozumiem jeszcze jednego po on się pcha w to pomieszczenie na węgiel w domu, przecież można postawić blaszaka 3mx5 m za 1400zł z montażem i tam trzymać ten ekogroszek.

 

Pomijam już fakt, że dzisiaj logistyka sprzedawców ekogroszku jest tak rozwinięta, że dzwonię i przywożą mi kilka worków, tylko, żebym od nich brał i to w cenie paliwa transport.

Albo po drodze z pracy sam mogę wstąpić na skład po te kilka worków raz na tydzień.

 

Ludzie 5-6m2 kotłowni przy ekogroszku wystarczy spokojnie, więcej nie potrzeba. Zresztą polecam przejrzeć projekty domów małych z kotłownią na paliwo stałe w projekcie, jakie mają kotłownie.

 

Ktoś niezorientowany w kosztach jak poczyta wcześniejsze wypowiedzi to zobaczy:

 

zaoszczędziłem na braku komina i na braku dodatkowych pomieszczeń koniecznych do węgla wybierając mniejszy dom.

Ile ? W sumie ok.30tys.zł

Czyli 30 tys zł do przodu, koszt pompy ciepła jak podał Arturo72 kilka stron wcześniej ofertę firmy z Gdyni ok. 20 tys zł z montażem , czyli jestem 10 tys do przodu już przy PC, no a jeszcze kotła na ekogorszek nie kupiłem za 7 tys zł, czyli jestem 17 tys zł do przodu, super co nie :) , oczywiście podłogówka będzie droższa niż grzejniki o te 5000zł, więc tutaj tracę, ale i tak wyjdę ok. 12 000zł do przodu jak kupię PC zamiast ekogroszku. No i oczywiście koszt ogrzewania będę miał takie same bo koszt 1kWh z ekogroszku jest taki sam jak z PC, normalnie bajka :) Ktoś jeszcze w ogóle chce ekogroszek ????

 

Matko, jak to można wszystko ładnie policzyć i ludziom bzdur nagadać !!!

 

Arturo72 zbuduje Wam kotłownię z PC zamiast ekogroszku, będziecie tyle samo płacić za ogrzewanie co roku, będzie super czysto, bez roboty i jeszcze ponad 10 000zł zostanie w kieszeni.

 

Złoty człowiek :):):)

 

Pokażę to budowlańcom w rodzinie w święta, będzie się z czego pośmiać.

 

Boże chroń tych, którzy w to uwierzą.

 

Wnoszę oficjalnie o odebranie Arturo72 tytułu Najlepszy doradca na tym forum w kategorii Ogrzewanie, jak jest w innych tematach nie wiem, ale aż boję się zajrzeć. Powód: pisanie bzdurnych kosztów i mącenie ludziom w głowach.

 

Mały off topic z żartem :) Zastanawiałem się jak zbudowac mały dom do 200 tys zł, to forum mi już dużo pomogło bo:

 

1. Liwko założy mi podłogówkę za 30zł/m2.

2. Arturo72 sprawi, że będę miał ciepło w domku bez roboty i zapomnę co to węgiel. Nie wiem tylko co zrobię z tą nadwyżką 12 000zł ;) Mury będą gratis za to (materiał) :)

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Przecież masz komin + śmieciucha w salonie .. Po co ? Żeby truć sąsiadów ?

 

30tyś ... :)

Nie,kominek w salonie jest po to,żeby sprawiał przyjemność dla oczu i słuchu,podobnie jak radio w kuchni czy nagłośnienie w sypialni.

 

Dla mnie dodatkowe 15m2 na dwa pomieszczenia oznaczało wybór większego projektu a to co najmniej 30tys.zł,niestety,tak bogaty jak ekogroszki nie jestem,nie stać mnie było na dwa dodatkowe pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Mam pomysł, załóżmy firmę sprzedającą pompy ciepła, Arturo72 zatrudnimy jako przedstawiciela handlowego i zbijemy kokosy :) Nowy mercedes w rok czasu ;)

Jak ludzie posłuchają o jego "wyliczeniach" to każdy będzie chciał mieć PC w domu.

A może my go niedocieniamy i ten słynny już komin budował by ze złota...

 

Ten wątek przekłamuje koszty jeżeli chodzi o PC, każdy zdrowo myślący człowiek to zauważy.

 

30 tys zł oszczędności na kominie i pomieszczeniu, szkoda że nie napisał 50 tys zł, przecież jakby policzył 20m2 pomieszczenia na kotłownię, to węgla mógłby nakupić na 5 lat :)

 

Nierozumiem jeszcze jednego po on się pcha w to pomieszczenie na węgiel w domu, przecież można postawić blaszaka 3mx5 m za 1400zł z montażem i tam trzymać ten ekogroszek.

 

Pomijam już fakt, że dzisiaj logistyka sprzedawców ekogroszku jest tak rozwinięta, że dzwonię i przywożą mi kilka worków, tylko, żebym od nich brał i to w cenie paliwa transport.

Albo po drodze z pracy sam mogę wstąpić na skład po te kilka worków raz na tydzień.

 

Ludzie 5-6m2 kotłowni przy ekogroszku wystarczy spokojnie, więcej nie potrzeba. Zresztą polecam przejrzeć projekty domów małych z kotłownią na paliwo stałe w projekcie, jakie mają kotłownie.

 

Ktoś niezorientowany w kosztach jak poczyta wcześniejsze wypowiedzi to zobaczy:

 

 

Czyli 30 tys zł do przodu, koszt pompy ciepła jak podał Arturo72 kilka stron wcześniej ofertę firmy z Gdyni ok. 20 tys zł z montażem , czyli jestem 10 tys do przodu już przy PC, no a jeszcze kotła na ekogorszek nie kupiłem za 7 tys zł, czyli jestem 17 tys zł do przodu, super co nie :) , oczywiście podłogówka będzie droższa niż grzejniki o te 5000zł, więc tutaj tracę, ale i tak wyjdę ok. 12 000zł do przodu jak kupię PC zamiast ekogroszku. No i oczywiście koszt ogrzewania będę miał takie same bo koszt 1kWh z ekogroszku jest taki sam jak z PC, normalnie bajka :) Ktoś jeszcze w ogóle chce ekogroszek ????

 

Matko, jak to można wszystko ładnie policzyć i ludziom bzdur nagadać !!!

 

Arturo72 zbuduje Wam kotłownię z PC zamiast ekogroszku, będziecie tyle samo płacić za ogrzewanie co roku, będzie super czysto, bez roboty i jeszcze ponad 10 000zł zostanie w kieszeni.

 

Złoty człowiek :):):)

 

Pokażę to budowlańcom w rodzinie w święta, będzie się z czego pośmiać.

 

Boże chroń tych, którzy w to uwierzą.

 

Wnoszę oficjalnie o odebranie Arturo72 tytułu Najlepszy doradca na tym forum w kategorii Ogrzewanie, jak jest w innych tematach nie wiem, ale aż boję się zajrzeć. Powód: pisanie bzdurnych kosztów i mącenie ludziom w głowach.

 

Mały off topic z żartem :) Zastanawiałem się jak zbudowac mały dom do 200 tys zł, to forum mi już dużo pomogło bo:

 

1. Liwko założy mi podłogówkę za 30zł/m2

2. Arturo72 sprawi, że będę miał ciepło w domku bez roboty i zapomnę co to węgiel. Nie wiem tylko co zrobię z tą nadwyżką 12 000zł ;)

Ktoś Ci już mówił,ze jesteś tępy jak dzida ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wiesz że publiczne obrażanie ludzi jest karalne ?

Jak ktoś Ci piszę prawdę, która wynika z tego co wcześniej sam pisałeś to tylko potrafisz odpowiedzieć agresją. Co za człowiek.

Nie piszesz prawdy,piszesz jakieś farmazony a prawdziwe koszty olewasz.

Dlatego też zadałem Ci pytanie,czy ktoś ci już mówił,że jesteś tępy jak dzida ?

 

Jeszcze raz zadam pytanie,ile kosztują dodatkowe 15m2 czyli dwa dodatkowe pomieszczenia,jedno na kocioł drugie na skład opału.

Czy doczekam się odpowiedzi na moje pytanie czy dalej stek bzdur będzie pisany przez ekogroszków ?

Ja wyliczyłem je na 30tys.zł bo o dwa dodatkowe pomieszczenia musiałbym powiększać projekt a co za tym idzie większy fundament,większy dach,instalacje itp.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...