Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Nie piszesz prawdy,piszesz jakieś farmazony a prawdziwe koszty olewasz.

Dlatego też zadałem Ci pytanie,czy ktoś ci już mówił,że jesteś tępy jak dzida ?

 

Jeszcze raz zadam pytanie,ile kosztują dodatkowe 15m2 czyli dwa dodatkowe pomieszczenia,jedno na kocioł drugie na skład opału.

 

A po co Ci 15m2 na te dwa pomieszczenia ? Nie rozumiesz, ze 5-6m2 wystarczy na pomieszczenie na piec a ekogroszek dowiezie mi firma w cenie paliwa lub go przywiozę sam lub postawię blaszak za 1400zł. Idiotyzmem było by budowanie składu 10m2 na węgiel w tych czasach i to jeszcze w domu.

 

Odnośnie kto pisze prawdę, kto nie, wyżej zacytowałem Twoje wcześniejsze wypowiedzi, oczywiście wyprzesz się ich pewnie.

Piszesz bzdury o tym kominie i pomieszczeniu za 30 tys zł tylko po to, aby namieszać ludziom w głowach, że PC super tanio wychodzą.

 

Chciałem Ci jeszcze ostatni raz powiedzieć, że nie życzę sobie, żebyś mnie obrażał, tylko dlatego, że mam odmienne zdanie niż Ty, chociaż ja bym odmiennym zdaniem tego nie nazwał, bo Ty piszesz po prostu bzdury i tyle.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze raz zadam pytanie,ile kosztują dodatkowe 15m2 czyli dwa dodatkowe pomieszczenia,jedno na kocioł drugie na skład opału.

.

 

15m2 pomieszczenia gospodarczego systemem gospodarczym = 15*1200 = 18 000zł

 

Tylko po co Ci 15m2 na kotłownię ? Policz 30m2, więcej opału tam zmieścisz.

Nawet domy po 130-150m2 mają mniejsze kotłownie niż te 15m2, zwykle 10m2.

 

Ciekawe czy ktoś, kto ma PC poprze Twoją teorię o tych 30 tys zł na komin i pomieszczenie i Twoje wyliczenia, że PC wyjdzie ponad 10 000zł taniej niż ekogroszek (tylko nie zaprzeczaj, że tego nie pisałeś).

 

Toniesz niesamowicie w tym co piszesz, szczególnie w kosztach. Manipulujesz kosztami, aby pokazać, że PC jest tania.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A po co Ci 15m2 na te dwa pomieszczenia ? Nie rozumiesz, ze 5-6m2 wystarczy na pomieszczenie na piec a ekogroszek dowiezie mi firma w cenie paliwa lub go przywiozę sam lub postawię blaszak za 1400zł. Idiotyzmem było by budowanie składu 10m2 na węgiel w tych czasach i to jeszcze w domu.

Musiałbym być idiotą,żeby na działce z nowym domem stawiać blaszak...

 

http://www.arslege.pl/kotly-na-paliwo-stale-lub-olej-opalowy/k218/a23283/

 

http://muratordom.pl/instalacje/ogrzewanie-paliwami-stalymi/kotlownia-z-kotlem-na-paliwo-stale-wymagania-techniczne,28_4659.html

 

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

Dz.U.2002.75.690 - Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie

§ 136 Kotły na paliwo stałe lub olej opałowy

1. Pomieszczenia przeznaczone do instalowania kotłów na paliwo stałe i pomieszczenia składu paliwa i żużlowni oraz pomieszczenia przeznaczone do instalowania kotłów na olej opałowy i pomieszczenia magazynu oleju opałowego powinny odpowiadać przepisom rozporządzenia, w tym określonym w § 220 ust. 1.

2. Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 25 kW powinny być instalowane w wydzielonych pomieszczeniach technicznych zlokalizowanych na kondygnacji podziemnej, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń lub w innych pomieszczeniach, w których mogą być instalowane kotły o większych mocach cieplnych nominalnych. Skład paliwa powinien być umieszczony w wydzielonym pomieszczeniu technicznym w pobliżu kotła lub w pomieszczeniu, w którym znajduje się kocioł. Pomieszczenia, w których instalowane są kotły, oraz pomieszczenia składu paliwa powinny odpowiadać wymaganiom określonym w Polskiej Normie dotyczącej kotłowni wbudowanych na paliwo stałe.

2a. Kotły na paliwo stałe o mocy cieplnej nominalnej do 10 kW mogą być instalowane w budynkach, o których mowa w § 132 ust. 3, na poziomie ogrzewanych pomieszczeń, w pomieszczeniach niebędących pomieszczeniami mieszkalnymi:

1) o kubaturze wynikającej ze wskaźnika 4 m3/kW nominalnej mocy cieplnej kotła, lecz nie mniej niż 30 m3,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
15m2 pomieszczenia gospodarczego systemem gospodarczym = 15*1200 = 18 000zł

I wszystko w temacie,kocioł+komin=12tys.zł+15m2 pomieszczeń=18tys.zł

Całość systemu grzewczego na ekogroszek to 30tys.zł

Chyba nie ma więcej pytań...

 

Widać dlaczego pytania o koszt pomieszczeń był nie wygodny...

 

I dlatego też system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym być idiotą,żeby na działce z nowym domem stawiać blaszak...

 

To wyjaśnij mi jak ludzie uzyskują pozwolenia na budowę kupując gotowy projekt z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5-6m2 ?

 

Argument o 15m2 składu opału upadł to teraz wyciągniesz walory estetyczne blaszaka.

 

Tylko dziwi mnie mocno, że taki "czyścioch" jak Ty wolałby mieć skąad opału w domu i nosić cały syf do środka zamiast w blaszaku i donosić sobie po woreczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko w temacie,kocioł+komin=12tys.zł+15m2 pomieszczeń=18tys.zł

Całość systemu grzewczego na ekogroszek to 30tys.zł

Chyba nie ma więcej pytań...

 

Widać dlaczego pytania o koszt pomieszczeń był nie wygodny...

 

I dlatego też system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalną inwestycją w nowych domach.

 

A ten się trzyma tych 15m2 kotłowni w której 10 ton ekogroszku by zmagazynował na 5 lat i nie pogadasz...

 

Dla myślących:

 

Mały domek do 100m2, kotłownia z projektu ma ok. 5-6 m2 na paliwo stałe co daje 6m2 x 1200zł = 7200zł

Piec Defro EKR 10kW - 5500zł

Komin - 5000zł

 

Razem = 17 700zł

 

Doliczę ten garaż, choć nie muszę z powodów, które wyżej opisałem, 1400zł

Razem = 19 100zł.

 

Ponawiam pytanie do Arturo72 - Podałeś, jaką kubaturę musi mieć pomieszczenie na paliwo stałe, wyjaśnij mi jak ludzie uzyskują pozwolenia na budowę kupując gotowy projekt z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5-6m2 , którego kubatura to ok. 16m3 ? Fałszują dokumenty ? Dają łapówkę ?

 

Aha i jak możesz to pokaż jakiś projekt domku tak do 130m2, co ma tą kotłownię 15m2, o której marzysz ?

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po drodze z pracy sam mogę wstąpić na skład po te kilka worków raz na tydzień.

 

To zdanie świadczy o Twojej ignorancji. Wiem, trudne słowo - po polsku: nie znasz się.:p

Ekogroszek powinien być suchy, najlepiej na cały sezon od jednego dostawcy. Kupowanie "po drodze" powoduje że możliwa jest inna wilgotność nie mówiąc o kaloryczności a to burzy ustawienia sterownika czego następstwem jest niedopalanie lub przesypywanie się tudzież spieki.

Zresztą co ja Cię będę zniechęcał. Zrób sobie składzik na węgiel nawet w bagażniku.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie świadczy o Twojej ignorancji. Wiem, trudne słowo - po polsku: nie znasz się.:p

Ekogroszek powinien być suchy, najlepiej na cały sezon od jednego dostawcy. Kupowanie "po drodze" powoduje że możliwa jest inna wilgotność nie mówiąc o kaloryczności a to burzy ustawienia sterownika czego następstwem jest niedopalanie lub przesypywanie się tudzież spieki.

Zresztą co ja Cię będę zniechęcał. Zrób sobie składzik na węgiel nawet w bagażniku.;)

 

Na 6m2 w kotłowni zmieszczę spokojnie kocioł + zbiornik CWU + 1 tona ekogroszku.

Kupowanie od jednego dostawcy na cały sezon bez sprawdzenia węgla to dopiero pomysł.:p

Znajomi tak pokupywali i potem nie wiedzieli co z tym węglem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie od jednego dostawcy na cały sezon bez sprawdzenia węgla to dopiero pomysł.:p

Znajomi tak pokupywali i potem nie wiedzieli co z tym węglem zrobić.

To dla mnie jest oczywiste że kupuje się ekogroszek sprawdzony w swoim piecu !

Znajomi jak widać też niedoświadczeni. Nauczą się, ale know how zawsze kosztuje.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie świadczy o Twojej ignorancji. Wiem, trudne słowo - po polsku: nie znasz się.:p

Ekogroszek powinien być suchy, najlepiej na cały sezon od jednego dostawcy. Kupowanie "po drodze" powoduje że możliwa jest inna wilgotność nie mówiąc o kaloryczności a to burzy ustawienia sterownika czego następstwem jest niedopalanie lub przesypywanie się tudzież spieki.

Zresztą co ja Cię będę zniechęcał. Zrób sobie składzik na węgiel nawet w bagażniku.;)

 

Nie zgadzam się. Sam zaopatruje się w opał na bieżąco. Od 3 lat praktycznie na tym samym składzie, węgiel pod dachem. Wożę autkiem służbowym, zajeżdżam po pracy. W domu nie mam i nie miałem ani jednego worka opału. To co przywożę, wsypuje do zasobnika. Kotłownia to 8m2, przy czym kocioł ze zbiornikiem cwu zajmuje około 2m2, reszta to szafki z kompotami, cukrami, czyli spiżarka, posłanie kota i pojemniki do segregacji odpadów. No i oczywiście przejście do garażu. Mity o Bóg wie jak wielkiej kotłowni tworzą Ci, którzy w życiu jej na oczy nie widzieli. Pozostałe koszty systemu CO i ekonomikę zużycia przedstawiłem x stron temu. Kto będzie chciał, odnajdzie. Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15m2 pomieszczenia gospodarczego systemem gospodarczym = 15*1200 = 18 000zł

 

Tylko po co Ci 15m2 na kotłownię ? Policz 30m2, więcej opału tam zmieścisz.

Nawet domy po 130-150m2 mają mniejsze kotłownie niż te 15m2, zwykle 10m2.

 

Ciekawe czy ktoś, kto ma PC poprze Twoją teorię o tych 30 tys zł na komin i pomieszczenie i Twoje wyliczenia, że PC wyjdzie ponad 10 000zł taniej niż ekogroszek (tylko nie zaprzeczaj, że tego nie pisałeś).

 

Toniesz niesamowicie w tym co piszesz, szczególnie w kosztach. Manipulujesz kosztami, aby pokazać, że PC jest tania.

 

Ja uważam trochę inaczej. Moim zdaniem budując dom wielkości do 120m2, zakładając od razu podporządkowanie systemu budowania pod PCi mamy szanse zrobić to ciut taniej niż ekogrocha - na pewno nie 10tys zł ale troszkę tak, a to dlatego, że pompy małej mocy są tanie, a kotły małej mocy kosztują prawie tyle samo co te dużej i jak wtedy odliczymy te wszystkie kominy i kotłownie, a doliczymy wyższy koszt podłogówki (choć węglarze też coraz częściej robią 100% podłogówki) to mimo wszystko bilans wyjdzie nam trochę na plus. Sytuacja natomiast drastycznie zmieni się wraz ze wzrostem powierzchni domu i tak przy domu 180m2 ekogroszek w sensie instalacji będzie już sporo tańszy, a przy domach takich jak Zyzolka >400m2 pompa będzie 2 i więcej razy droższa niż ekogroszek.

Pozostaje zatem kwestia podejścia - wg mnie kogoś kogo stać na dom 400m2 powinno być stać na zainstalowanie cywilizowanego źródła ciepła, ale być może ktoś to widzi inaczej i wyznaje filozofię, że nie liczy się jakość tylko CENA. I tak doszliśmy do puenty - bo jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się. Sam zaopatruje się w opał na bieżąco. Od 3 lat praktycznie na tym samym składzie, węgiel pod dachem. Wożę autkiem służbowym, zajeżdżam po pracy. W domu nie mam i nie miałem ani jednego worka opału. To co przywożę, wsypuje do zasobnika.

 

A jak cię z roboty wywalą to czym będziesz woził? Masz jakiś plan B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cię z roboty wywalą to czym będziesz woził? Masz jakiś plan B?

Wtedy rowerem na bagażniku.

A swoją drogą jakbym zobaczył lub się dowiedział do czego używa mój pracownik auta służbowego to zawołałbym go do siebie i powiedział:

Panie Kowalski nie wiem jak byśmy sobie bez Pana poradzili, ale od poniedziałku będziemy próbować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam trochę inaczej. Moim zdaniem budując dom wielkości do 120m2, zakładając od razu podporządkowanie systemu budowania pod PCi mamy szanse zrobić to ciut taniej niż ekogrocha - na pewno nie 10tys zł ale troszkę tak, a to dlatego, że pompy małej mocy są tanie, a kotły małej mocy kosztują prawie tyle samo co te dużej i jak wtedy odliczymy te wszystkie kominy i kotłownie, a doliczymy wyższy koszt podłogówki (choć węglarze też coraz częściej robią 100% podłogówki) to mimo wszystko bilans wyjdzie nam trochę na plus. Sytuacja natomiast drastycznie zmieni się wraz ze wzrostem powierzchni domu i tak przy domu 180m2 ekogroszek w sensie instalacji będzie już sporo tańszy, a przy domach takich jak Zyzolka >400m2 pompa będzie 2 i więcej razy droższa niż ekogroszek.

Pozostaje zatem kwestia podejścia - wg mnie kogoś kogo stać na dom 400m2 powinno być stać na zainstalowanie cywilizowanego źródła ciepła, ale być może ktoś to widzi inaczej i wyznaje filozofię, że nie liczy się jakość tylko CENA. I tak doszliśmy do puenty - bo jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze:yes:

 

 

żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy rowerem na bagażniku.

A swoją drogą jakbym zobaczył lub się dowiedział do czego używa mój pracownik auta służbowego to zawołałbym go do siebie i powiedział:

Panie Kowalski nie wiem jak byśmy sobie bez Pana poradzili, ale od poniedziałku będziemy próbować. :)

Widzisz, ja w tej firmie pracuję już 13 lat na stanowisku PH i raczej nieprędko pracę zmienie. W najbliższym czasie nawet awansik się szykuje, ale sza, nie chcę zapeszać. Co do wykorzystywania auta, w mojej firmie jest na to pełne przyzwolenie Zarządu. Dodam, że jest to polska firma, ogólnopolska, lider w branży. A i jeszcze jedno. Nawet gdybym sam nie woził, ze składu gostek podrzuci. W cenie. Daleko nie ma. Rzekłbym po sąsiedzku. Więc można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

 

Mi też o to chodzi, tylko jak rozmawiać z osobami mającymi PC jak oni brednie przedstawiają typu, że potrzeba kotłowni 15m2 + komina za 30 tys zł, żeby grzać ekogroszkiem a swoich kosztów to nie widzą ?

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...