Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

 

U mnie domek 102,5 m2 pow. użytkowej. Koszty instalacji i zużycia, dość szczegółowe, podawałem w tym wątku gdzieś na początkowych stronach. Na prośbę autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Mi też o to chodzi, tylko jak rozmawiać z osobami mającymi PC jak oni brednie przedstawiają typu, że potrzebują kotłowni 15m2 + komina za 30 tys zł, żeby grzać ekogroszkiem a swoich kosztów to nie widzą ?

To może posłuchajmy Twoich bredni.

Na podstawie mojego domu,gdzie widzisz tam miejsce na kocioł+miejsce na opał ?

mila_adziww.jpg

 

Tam gdzie jest 6,9m2 jest takie coś:

DSCN3123.jpgDSCN3122.jpg

 

Nie widzisz ?

Ciekawe,to może teraz posłuchajmy Twoich bredni ile musiałbym dołożyć kasy do tego domu,żeby móc postawić kocioł na ekogroszek wraz z pomieszczeniem na opał.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może posłuchajmy Twoich bredni.

Na podstawie mojego domu,gdzie widzisz miejsce na kocioł+miejsce na opał ?

[ATTACH=CONFIG]255527[/ATTACH]

 

Po pierwsze nie odpowiedziałeś dotychczas na moje pytanie, to co trudne dla Ciebie, to udajesz, że tego nie widzisz. Ponawiam więc pytanie:

 

Napisałeś, że aby grzać ekogroszekiem w myśl cytowanego rozporządzenia kotłownia musi mieć kubaturę 30m3. Jakim więc sposobem ludzie, którzy kupują gotowe projekty z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5m2-6m2, gdzie kubatura wynosi kotłowni ok. 16m3 uzyskują pozwolenia na budowę ? Fałszują dokumenty ? Łapówka ?

 

Z tym pytaniem ostatnim kolejny raz pokazujesz, że o budowie wiesz mało. Sposób ogrzewania domu wybiera się zanim się kupi projekt !!!!

Twój projekt nie jest przystosowany do ogrzewania ekogroszkiem. Trzeba by nie mieć rozumu, aby kupić najpierw projekt bez kotłowni na paliwo stałe a potem przerabiać i kombinować gdzie ją zrobić.

Naprawdę trzeba by było mnieć nierówno pod sufitem, aby zrobić kotłownię na ekogroszek w pomieszczeniu gdzie masz teraz łazienkę (fotki powyższe) i jeszcze drzwi na hol zostawić.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Z tym pytaniem ostatnim kolejny raz pokazujesz, że o budowie wiesz mało. Sposób ogrzewania domu wybiera się zanim się kupi projekt !!!!

Twój projekt nie jest przystosowany do ogrzewania ekogroszkiem. Trzeba by nie mieć rozumu, aby kupić najpierw projekt bez kotłowni na paliwo stałe a potem przerabiać i kombinować gdzie go zrobić

Projekt gotowy miał kotłownie na paliwo stałe i był przystosowany do grzania paliwem stałym:

http://www.horyzont.com/projekty/878-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.html#.U1FVzPl_uSo

 

Także o budowie to Ty raczej nie wiesz za dużo,nie wiesz,że istnieje coś takiego jak adaptacja projektu pod warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt gotowy miał kotłownie na paliwo stałe i był przystosowany do grzania paliwem stałym:

http://www.horyzont.com/projekty/878-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.html#.U1FVzPl_uSo

 

Także o budowie to Ty raczej nie wiesz za dużo,nie wiesz,że istnieje coś takiego jak adaptacja projektu pod warunki zabudowy.

 

Nie rób ze mnie durnia !!!

To że pracownia zaprojektuje coś nie oznacza, że należy ślepo na to patrzeć. Trzeba rozumu użyć !!! Jak się uprzesz to kotłownię i w salonie zrobisz.

 

Zapytaj ludzi co grzeją ekogroszkiem gdzie mają kotłownie.

Najlepszy układ jakbyś nie wiedział to za garażem lub z osobnym wejściem, tak, aby się nie syfiło w domu.

 

A na moje pytanie dalej nie odpowiesz, bo nie wiesz co powiedzieć.

 

Oczywiście projektu dom do 130m2, która ma kotłownię 15m2 też nie pokażesz.

 

Uprzedzę Twój tok myślenia - wiem, że istnieje coś takiego jak indywidualny projekt domu i na upartego byś te 15m2 w domku 120m2 zrobił, tylko z punktu widzenia ekonomicznego i użytecznego było by to kompletnie nieracjonalne. Te 15m2 używasz tylko po to, aby zaniżyć koszt PC względem ekogroszka.

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Nie rób ze mnie durnia !!!

Nie muszę robić...

Najlepszy układ jakbyś nie wiedział to za garażem lub z osobnym wejściem, tak, aby się nie syfiło w domu.

Czyli za garażem musiałbym dobudować nowe pomieszczenie,za ile,jaki byłby koszt ?

Druga sprawa ciężko by było,nie jestem tak bogatym jak ekogroszki i nie mam hektarów pola,z jednej i drugiej strony po 4m do sąsiada,od tarasu 10m ale to pole widokowe jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ta dyskusja miała jakąś sensowną konkluzję proponuję pójść tą drogą. Panowie przedstawcie kompleksowy kosztorys instalacji dla domu powiedzmy 100m2 o zapotrzebowaniu spełniającym dzisiejsze normy. ustalcie co musi być w którym (podłogówka kominki kominy). będzie wiadomo jaki jest koszt inwestycji. koszty eksploatacyjne chyba będzie łatwo policzyć. i wtedy wyjdzie co tańsze co lepsze co wygodniejsze. przepychanie, wyrywanie z kontekstu nic nie wnosi.

 

To może spróbuje, żeby nie wyszło że pompiarze to ortodoksy, choć ja akurat miałem i węgiel, wiec do lepszego nie trzeba mnie przekonywać:)

 

Wyjdźmy od założenia, które przedstawił małymiki:

 

Dla myślących:

 

Mały domek do 100m2, kotłownia z projektu ma ok. 5-6 m2 na paliwo stałe co daje 6m2 x 1200zł = 7200zł

Piec Defro EKR 10kW - 5500zł

Komin - 5000zł

 

Razem = 17 700zł

 

Rozumiem, że liczymy bez kosztów instalacyjnych i zbiornika CWU, bo to w sumie będzie to samo, to:

 

Dla jeszcze lepiej myślących:)

 

Pompa ciepła Panasonic Aquarea 7kW - 14320zł - cena z allegro z usługą montażu gratis!

Mówicie, że podłogówka wychodzi 2x więcej niż kalafiory to doliczmy 50m2 x 70zł = 3500zł (70zł za m2 to średnia cena z allegro)

 

Razem = 17820zł

 

Koszty eksploatacyjne podobne, choć skłaniałbym się, że przy pompie lepsze, bo kocioł nawet 10kW będzie za duży, więc jego sprawność nie będzie wysoka, zatem czy jest sens babrać się w czarnej mazi???

 

I tak jak powiedziałem proporcje będą się zmieniać wraz ze wzrostem powierzchni domu, bo następna pompa z tego typoszeregu 9kW kosztuje już 2 tys drożej i podłogówki więcej - więc też drożej, a przy ekogroszku cena będzie wzrastać powoli, bo dla domu 150m2 kocioł zostanie ten sam + dojdą ze dwa kalafiory, itd, aż dojdziemy do domu zyzolka (425m2) gdzie pompa będzie kosztować jakieś 40tys zł, a ekogroszek pewnie koło 20tys. od i cała filozofia ekonomiczna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę robić...

 

Czyli za garażem musiałbym dobudować nowe pomieszczenie,za ile,jaki byłby koszt ?

Druga sprawa ciężko by było,nie jestem tak bogatym jak ekogroszki i nie mam hektarów pola,z jednej i drugiej strony po 4m do sąsiada,od tarasu 10m ale to pole widokowe jest.

 

Nie ma już siły na Twoje bzdury.

 

map78 napisał sporo prawdy o kosztach szczególnie o domach o większej powierzchni,ale Ty przecież wiesz lepiej.

 

Odnośnie mniejszych domków kwestia do przeliczenia, ale nie z Tobą, bo Ty bzdury piszesz.

 

A Ty dalej nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, nie widzisz go czy jak:

 

Napisałeś, że aby grzać ekogroszekiem w myśl cytowanego rozporządzenia kotłownia musi mieć kubaturę 30m3. Jakim więc sposobem ludzie, którzy kupują gotowe projekty z kotłownią na paliwo stałe o powierzchni 4,5m2-6m2, gdzie kubatura wynosi kotłowni ok. 16m3 uzyskują pozwolenia na budowę ? Fałszują dokumenty ? Łapówka ?

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuje, żeby nie wyszło że pompiarze to ortodoksy, choć ja akurat miałem i węgiel, wiec do lepszego nie trzeba mnie przekonywać:)

 

Wyjdźmy od założenia, które przedstawił małymiki:

 

 

Rozumiem, że liczymy bez kosztów instalacyjnych i zbiornika CWU, bo to w sumie będzie to samo, to:

 

Dla jeszcze lepiej myślących:)

 

Pompa ciepła Panasonic Aquarea 7kW - 14320zł - cena z allegro z usługą montażu gratis!

Mówicie, że podłogówka wychodzi 2x więcej niż kalafiory to doliczmy 50m2 x 70zł = 3500zł (70zł za m2 to średnia cena z allegro)

 

Razem = 17820zł

 

Koszty eksploatacyjne podobne, choć skłaniałbym się, że przy pompie lepsze, bo kocioł nawet 10kW będzie za duży, więc jego sprawność nie będzie wysoka, zatem czy jest sens babrać się w czarnej mazi???

 

I tak jak powiedziałem proporcje będą się zmieniać wraz ze wzrostem powierzchni domu, bo następna pompa z tego typoszeregu 9kW kosztuje już 2 tys drożej i podłogówki więcej - więc też drożej, a przy ekogroszku cena będzie wzrastać powoli, bo dla domu 150m2 kocioł zostanie ten sam + dojdą ze dwa kalafiory, itd, aż dojdziemy do domu zyzolka (425m2) gdzie pompa będzie kosztować jakieś 40tys zł, a ekogroszek pewnie koło 20tys. od i cała filozofia ekonomiczna;)

 

W końcu jakieś konkrety a nie bzdury. Wszystko ładnie policzone, tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie fałszowałem. Łapówki też nie dawałem. Przy odbiorze kominiarskim ważna była wentylacja, czyli zetka i kanał wywiewny. Nikt na kubaturę pomirszczenia nie zwracał majmniejszej uwagi.

 

Wszyscy o tym wiedzą, tylko nie Arturo72 - ekspert. Przytoczył coś z innego wątku, aby zawyżać metry kotłowni, pewnie nawet tego rozporządzenia całego nie przeczytał, jak w ogóle do niego zajrzał. A teraz na 99.9% szuka go po necie i próbuje dociec co tam jest napisane konkretnie :)

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

Co za bezmozg...

Ile trzeba ci tluc to pustej głowy,że izolacja nie ma związku z pompą ciepła.

Izolacja ma taki sam związek jak przy ekpgroszku.

Zgrywasz się czy naprawdę jesteś taki pusty ?

Czy naprawdę lubisz sam z siebie robić idiote ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bezmozg...

Ile trzeba ci tluc to pustej głowy,że izolacja nie ma związku z pompą ciepła.

Izolacja ma taki sam związek jak przy ekpgroszku.

Zgrywasz się czy naprawdę jesteś taki pusty ?

 

Po co kolejny raz mnie obrażasz ? Nie zachowuj się po chamsku.

Tylko agresja i chamskie zachowanie to cały obraz Arturo72

Na moje pytania zero odpowiedzi. Co za człowiek.

 

Posłuchaj mnie uważnie - ostatni raz daję się obrażać epitetami i nie reaguje odwetem, jeżeli zrobisz to kolejny raz napiszę Ci jak ukróca się takie działania. Na forum nie jesteś anonimowy pamiętaj o tym !!!

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś konkrety a nie bzdury. Wszystko ładnie policzone, tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

 

Mówimy tu o domach nowo-budowanych, więc koszt izolacji według obecnie obowiązujących norm będzie aż nader wystarczający, czyli taka przysłowiowa ściana 24 + 12cm styro, itd. U mnie się sprawdza to i w każdym innym domu też:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Po co kolejny raz mnie obrażasz ? Nie zachowuj się po chamsku.

To ty sam siebie obrazasz pisząc który raz z rzędu te same bzdury,mimo że było to wyjaśnione niejednokrotnie czyli nie przyswajasz wiedzy.

Pompa będzie bardziej opłacalna w domu bez izolacji niż w domu z izolacja.

Wbij sobie to po raz kolejny do lba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...