Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Mówimy tu o domach nowo-budowanych, więc koszt izolacji według obecnie obowiązujących norm będzie aż nader wystarczający, czyli taka przysłowiowa ściana 24 + 12cm styro, itd. U mnie się sprawdza to i w każdym innym domu też:yes:

 

Jak wygląda sprawa z komfortem cieplnym u Ciebie w zimę ?

Ile pracuje pompa ciepła w II a ile w I taryfie ?

Jakie masz OZC ? Liczyłeś ?

 

Mógłbyś podać te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Mam głowę nie łeb.

No to rusz tą pustą głową i policz ile u siebie musiałbym u siebie w domu dopłacić do systemu na ekogroszek ?

Ja stawiam na 30 tys.zł a za 20tys.zł mam pompę lub za 4 tys.zł miałbym prąd.

Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rusz tą pustą głową i policz ile u siebie musiałbym u siebie w domu dopłacić do systemu na ekogroszek ?

Ja stawiam na 30 tys.zł a za 20tys.zł mam pompę lub za 4 tys.zł miałbym prąd.

Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

 

Cudownie teraz jeszcze poleć ludziom prąd i przekonaj ich, że tanio. Ale jak dobrze zamanipulujesz kosztami to dasz radę.

 

Poczytaj dziennik zielony ogród, pisze tam o kosztach ogrzewania domku M72 - 87m2 prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja w tej firmie pracuję już 13 lat na stanowisku PH i raczej nieprędko pracę zmienie.

 

Widzisz, tu na forum jeszcze parę miesięcy temu był taki użytkownik, co drugi dom już budował. Przez 13 lat miał dobra pracę w dużym banku i co ? Pewnego dnia usłyszał to co napisałem wcześniej, no może nie dosłownie. Musiał sprzedać dom, świeżo wybudowany, oddać auto służbowe, a i innej roboty do dziś nie może znaleźć. Nie żebym Ci tego życzył, ale luzuj poślad.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rusz tą pustą głową i policz ile u siebie musiałbym u siebie w domu dopłacić do systemu na ekogroszek ?

Ja stawiam na 30 tys.zł a za 20tys.zł mam pompę lub za 4 tys.zł miałbym prąd.

Teraz widać,jak ekogroszek nie jest opłacalny w nowym domu.

Stawiać to można na konia na wyścigach. Liczą się fakty. Wcześniej, odpowiadając na Twoje pytanie, podałem pełen koszt mojej instalacji wraz z kominem. Ok, dołóż do tego koszt 2 m2 domu, bo ten metraż zajmuje kocioł. Reszta kotłowni to spiżarka, składzik i mieszkanko kocura. Węgla ani grama. Wychodzi sporo poniżej 20k złociszy. Tak jak u Ciebie, podłogówka po całości. Mój dom to "standardowy durszlak". Niespecjalnie przesadnie dbałem o izolacje. Okna zwykłe, dwuszybowe. Koszt grzania w tym sezonie 990 zł z CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tu na forum jeszcze parę miesięcy temu był taki użytkownik, co drugi dom już budował. Przez 13 lat miał dobra pracę w dużym banku i co ? Pewnego dnia usłyszał to co napisałem wcześniej, no może nie dosłownie. Musiał sprzedać dom, świeżo wybudowany, oddać auto służbowe, a i innej roboty do dziś nie może znaleźć. Nie żebym Ci tego życzył, ale luzuj poślad.;)

Ale kto się spina? Napisałem jak jest. A życzenia? Zawsze pozostają życzeniami :) . Dlaczego nie zacytowałeś dalszej części mojej wypowiedzi? Wbrew pozorom tłumaczyła całą sytuację. Co do gościa, który został zwolniony. Ja pracuję w porządnej firmie, a nie w pieprzonej korporacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ty budujesz dom do 200tys.zł czyli max.100m2.Zapomniales co budujesz ?

 

A co ma piernik do wiatraka. Sam krzyczysz, że budowa domu nowego z ogrzewaniem ekogroszkiem jest nieopłacalna ekonomicznie to chyba we wszystkich domach i małych i dużych ? Jak map78 zaczyna rozsądnie pisać to co, jego też zanegujesz.... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A najbardziej to w domu, w którym nie ma kotlowni.

Czyli jak nie ma to co musiałbym zrobić i za jaki koszt ?

Stawiać to można na konia na wyścigach. Liczą się fakty.

A więc słucham faktów,ile musiałbym dołożyć do mojego domu,żeby zainstalować system na ekogroszek ?

Rzuty macie to słucham.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom to "standardowy durszlak". Niespecjalnie przesadnie dbałem o izolacje. Okna zwykłe, dwuszybowe. Koszt grzania w tym sezonie 990 zł z CWU.

 

Dla Arturo72 izolacja nie ma znaczenia pamiętaj, PC pociągnie wszystko. Koszty ludzi grzejących węglem go porażają i nie może w nie uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nie ma to co musiałbym zrobić i za jaki koszt ?

 

A więc słucham faktów,ile musiałbym dołożyć do mojego domu,żeby zainstalować system na ekogroszek ?

Rzuty macie to słucham.

 

 

Hmmm, spoko da radę , kol Jarecki ma taki mały kociołek 7kW, możesz wywalić kominek z salonu i w jego miejsce wmontować :yes:

 

Będzie bardziej eko jak ta spalarnia (kominek), a jaki hipsterski szyk ! :evil: :lol2:

 

Koszty ? Komin masz ... za wywalenie kominka to 0PLN bo sam to zrobisz , tyle co za kociołek + trochę spiro coby mu powietrze do dmuchawy doprowadzić ;)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A co ma piernik do wiatraka. Sam krzyczysz, że budowa domu nowego z ogrzewaniem ekogroszkiem jest nieopłacalna ekonomicznie to chyba we wszystkich domach i małych i dużych ? Jak map78 zaczyna rozsądnie pisać to co, jego też zanegujesz.... ???

Dom 220m2,280m2 po podłogach:

Aż sam sprawdzę kiedyś ile faktycznie miesięcznie zużywam

Póki co nikt za bardzo nie chce mi wierzyć że ogrzanie mojego bądz co bądz sporego domu kosztowało mnie ok 800 zeta z ciepłą wodą

Mnie taki wynik pasuje, a co tam reszta myśli, małe ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 220m2,280m2 po podłogach:

 

No i znowu come back nastąpił. Koszt ogrzania tylko się liczy a koszt budowy w przysłowiowej d....

Nie rozumiesz pojęcia opłacalność niestety. Nie liczy się tylko koszt eksploatacji ale również koszt budowy.

Dziwie się czemu nie budowałeś domu pasywnego, za ogrzewanie PC byś płacił ze 400zł na rok i byś się cieszył.

 

Już masz 3 rzeczy zaległe, na które nie wiesz co odpowiedzieć. Przypominam:

 

1. Pokaż projekt domu do 130m2 z tą kotłownią Twoich marzeń 15m2. Ja szukam w gotowych projektach i nie znalazłem, no ale może jest taki.

2. Co z tą kubaturą 30m3 dla kotłowni na paliwo stałe ?

3. Odnieś się do wypowiedzi map78 o kosztach montażu PC kontra ekogroszek w dużych domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ale po co chcesz to robić? Masz za dużo pieniędzy? Czytamy ze zrozumieniem...

Twoje słowa:

Tu moje:

Ale to Wy twierdzicie,że w nowych domach system na ekogroszek jest opłacalny i chciałem żebyście pokazali podstawy tego na moim domu a nie jedynie brednie.

Ja doskonale wiem,ze ekogroszek w nowych domach nie jest opłacalną inwestycją bo musiałbym zainwestować dodatkowo ponad 30tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to Wy twierdzicie,że w nowych domach system na ekogroszek jest opłacalny i chciałem żebyście pokazali podstawy tego na moim domu a nie jedynie brednie.

Ja doskonale wiem,ze ekogroszek w nowych domach nie jest opłacalną inwestycją bo musiałbym zainwestować dodatkowo ponad 30tys.zł

Twoja odpowiedż świadczy dobitnie o tym, że nie czytasz wypowiedzi innych userów, tylko jak mantę klepiesz swoje dumania na temat ogrzewania. PRZECIEŻ KOLEGA WYRAŻNIE SIĘ Z TOBĄ ZGADZA :D. Ale beka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...