Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tumanie i trolu,masz konkretny mój dom,ile w nim musiałbym dodatkowo zainwestować,żeby mieć ekogroszek ?

Do psychicznie chorych gada się po kilka razy a oni dalej nie kumają i nie słuchają.

Jeszcze raz się pytam,ile musiałbym dodatkowo dołożyć do mojego domu,żeby mieć ekogroszek ?

Ja twierdzę,ze dodatkowo musiałbym włożyć 30tys.zł a Wy co na to ?

Napisałem wyżej. Nie tylko byś nie dołożył, ale jeszcze na opał by zostało mości skarbnico wiedzy i cnót wszelakich. I obetrzyj pianę z pyska, bo jedziesz równo, nawet po tych, co się z Tobą zgadzają :D. Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No i spoko. Jak to zwykle bywa, każdy zostaje przy swoim.

O to chodzi,że nie na tym rzecz polega,że każdy zostaje przy swoim bo to bzdura.

Mówimy o opłacalności czyli o konkretnych wyliczeniach a nie jakimś widzimisie kogokolwiek.

Schizo na początku wątku ładnie i realnie wyliczył co i jak ale te wyliczenia nie spodobały się ludziom związanym z biznesem węglowym bo to wpłynęło by na ich kieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Wracając do meritum sprawy,na podstawie mojego domu można zauważyć,że chcąc instalować w domu system na ekogroszek trzeba niestety dużo zainwestować bo albo zostawiamy kotłownie tam gdzie była i tam pakujemy ekogroszek ale za to musimy wybrać większy dom o jedno pomieszczenie na pralnio-suszarnie co wiąże się oczywiście z większym kosztem budowy albo musimy dobudować dodatkowe pomieszczenie do istniejącego projektu,co również wiąże się z dużymi kosztami.Koszty w obu przypadkach szacuje na ok.30tys.zł+ oczywiście koszt kotła.

Opłaca się to ? Raczej nie bo za 20tys.zł lub za 4tys.zł mam system grzewczy całkowicie bezobsługowy,którego element można powiesić sobie na ścianie w pralni co zresztą widać a rachunki podobne do tego co daje nam ekogroszek lub wyższe w przypadku tańszego źródła ciepła w inwestycji.

 

 

 

 

To może posłuchajmy Twoich bredni.

Na podstawie mojego domu,gdzie widzisz tam miejsce na kocioł+miejsce na opał ?

[ATTACH=CONFIG]255527[/ATTACH]

 

Tam gdzie jest 6,9m2 jest takie coś:

[ATTACH=CONFIG]255528[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]255529[/ATTACH]

 

Nie widzisz ?

Ciekawe,to może teraz posłuchajmy Twoich bredni ile musiałbym dołożyć kasy do tego domu,żeby móc postawić kocioł na ekogroszek wraz z pomieszczeniem na opał.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej pierdzisz zamiast odpowiedzieć na pytanie jakie Ci zadałem ?

Nie potrafisz czytać czy nie potrafisz rozumować ?

Czemu trolujesz ?

 

O to chodzi,że nie na tym rzecz polega,że każdy zostaje przy swoim bo to bzdura.

Mówimy o opłacalności czyli o konkretnych wyliczeniach a nie jakimś widzimisie kogokolwiek.

Schizo na początku wątku ładnie i realnie wyliczył co i jak ale te wyliczenia nie spodobały się ludziom związanym z biznesem węglowym bo to wpłynęło by na ich kieszenie.

 

Shizo wyliczył, ok. Ja podałem swoje REALNE nakłady inwestycyjne i eksploatacyjne w MOIM domu. W durszlaku jaki mam, koszty eksploatacyjne w przypadku PC byłyby wyższe niż 990zł za sezon. Prąd dwutaryfowy odpada, mają moi starzy. Pieczenie, pranie w taniej taryfie. Kiedy miałbym to robić? Gotować obiad po 22? To jak narazie nie dla mnie. Przy jednej taryfie koszty eksploatacji znowu wyższe. Może kiedyś, jak piecyk ducha wyzionie. Czas pokaże. Narazie jest ok. Nawet bardziej niż ok. Choć generalnie mam to w dupie. Mam ważniejsze sprawy na głowie niż pierdoły takie jak ogrzewanie. Jeszcze raz Wesołych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Shizo wyliczył, ok. Ja podałem swoje REALNE nakłady inwestycyjne i eksploatacyjne w MOIM domu. W durszlaku jaki mam, koszty eksploatacyjne w przypadku PC byłyby wyższe niż 990zł za sezon. Prąd dwutaryfowy odpada, mają moi starzy. Pieczenie, pranie w taniej taryfie. Kiedy miałbym to robić? Gotować obiad po 22? To jak narazie nie dla mnie. Przy jednej taryfie koszty eksploatacji znowu wyższe. Może kiedyś, jak piecyk ducha wyzionie. Czas pokaże. Narazie jest ok. Nawet bardziej niż ok. Choć generalnie mam to w dupie. Mam ważniejsze sprawy na głowie niż pierdoły takie jak ogrzewanie. Jeszcze raz Wesołych.

No i ok,masz już wybudowany dom to się ciesz :)

W nowobudowanych domach sytuacja wygląda inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domów nie buduje się pod system ogrzewania , tylko system ogrzewania dobiera się do domu i widzimisię właściciela.

 

Brak kotłowni i chociaż jednego komina w Polsce może się źle skończyć , przypomnę hurrra optymizm przy zakładaniu kotłów na olej ....

 

Artur kup sobie profil płatny , będziesz bardzie wiarygodny.

 

Groszek jest opłacalny w nowym domu! I Tak możemy przez następne 100 stron ;)

 

Pytanie powinno być postawione inaczej ... Czy ktoś dla kogo 10.000PLN przy inwestycji to pryszcz i 1000PLN rocznie to mega pryszcz powinien sobie dupsko zawracać węglem ?

 

Naprawdę nie trzeba obrażać userów, wystarczy tylko poprawnie formułować pytania a właściwie temat wątku ...

 

Potem tylko strzyc i strzyc Artur , a tak ... masz, denerwujesz się , pienisz jak zauważył jeden z userów - po co Ci to ? Dla misji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo jest dużo tańsza instalacja, a i koszty ogrzewania w nowo budowanych domach akceptowalne.

Czy tak dużo tańsza to też bym nie powiedział,zależy kto gdzie ma gaz,ja mam przy sobie i 2 lata temu za samo podłączenie do domu wołali 3tys.zł+ dodatkowo oczywiście w domu.

Koszty oczywiście będą akceptowalne ale to jest indywidualna kwestia obliczeń dla każdego domu z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie pomyślisz, że można użyć czegoś takiego jak przyczepka samochodowa ?

Normalnie próbujecie z ludzi grzejących ekogroszkiem zrobić debili.

 

Pomijając już fakt, że musialbym zaopatrzyć sie w przyczepkę samochodową, ktora do niczego nie jest mi potrzebna (czyli stałaby się ona dodatkowym kosztem ogrzewania), to jakbym podjechal do pracy moim samochodem z przyczepką lekko usmoloną pylem węglowym, to zabilbym moich kolegow.

Umarliby ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Domów nie buduje się pod system ogrzewania , tylko system ogrzewania dobiera się do domu i widzimisię właściciela.

Oczywiście,dlatego też mam pralnio-suszarnię,nie mam schodów i co najważniejsze nie mam syfu w domu a moim widzimisie było ogrzewać go prądem.

Groszek jest opłacalny w nowym domu! I Tak możemy przez następne 100 stron ;)

To zamiast pisać przez następne 100 stron swoje widzimisie odpowiedz konkretnie na podstawie mojego domu,jak widzisz opłacalność ekogroszka ?

Prosto i na temat,masz dom,skoro uważasz,że ekogroszek jest dla niego opłacalny to wal jak to widzisz a nie z bzdurami wyjeżdżasz.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,dlatego też mam pralnio-suszarnię,nie mam schodów i co najważniejsze nie mam syfu w domu a moim widzimisie było ogrzewać go prądem.

 

To zamiast pisać przez następne 100 stron swoje widzimisie odpowiedz konkretnie na podstawie mojego domu,jak widzisz opłacalność ekogroszka ?

Prosto i na temat,masz dom,skoro uważasz,że jest dla niego opłacalny to wal jak to widzisz a nie z bzdurami wyjeżdżasz.

 

Syf masz - wywalasz go kominem z Twojego kominka na parapety sąsiadów a ile się nawdychasz to Twoje :)

 

Czytaj ze zrozumieniem , dla Ciebie 10.000PLN przy inwestycji to pryszcz a i 1000PLN rocznie to śmiech - więc po co Ci węgiel ?

 

Jak się uprzesz to Ci już napisałem że w sam raz w salonie zamiast kominka - hipserski szyk - komin już jest, koszty ? Tylko kociołek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Czytaj ze zrozumieniem , dla Ciebie 10.000PLN przy inwestycji to pryszcz a i 1000PLN rocznie to śmiech - więc po co Ci węgiel ?

Dokładnie,w porównaniu do tego co musiałbym wydać na ekogroszek 10tys.zł to pryszcz a biorąc pod uwagę,że 10tys.zł to ok.3% inwestycji budowy to drugi pryszcz,tym bardziej,że dzięki temu pryszczowi płacę o ok.2tys.zł mniej niż gdybym tego pryszcza nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...