Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Gość Arturo72
Jeszcze miesiąc temu za CO + CWU + 1M3 drewna razem było około 1600zł , a teraz zrobiło się już 1000zł ?

Czyżby teraz pompa sama produkowała już prąd ???

:

Jeśli do mnie strzelasz to kulą w płot,1000zł za ogrzewanie i to w G11 całkowicie mnie zadowala.

Gdybym chciał obniżyć rachunki przeszedłbym na G12 i zmieściłbym się za ogrzewanie w 700zł za sezon grzewczy.

Za cwu dodatkowo 900kWh czyli w G11 ok.490zł a gdybym miał G12 to ok.360zł.

 

cwu to rzecz względna,ja mam w łazience tylko wannę i na 3 osoby trochę idzie tego,na pewno więcej niż ktoś kto kąpie się pod prysznicem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dlaczego nie kupisz pompy?

 

bo teraz wszystko robią tak, żeby przetrwało gwarancję, i żeby ja utrzymać to pewnie kilka serwisów za które też sobie każą zapłacić. skoro to jest taka lodówka, to może wystarczy kupić jakiś użuwany agregat do chłodni? nie wiem nie zastanawiałem się nad tym jeszcze. możliwe też, że pójde w kogenrację. cop też kolo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
bo teraz wszystko robią tak, żeby przetrwało gwarancję, i żeby ja utrzymać to pewnie kilka serwisów za które też sobie każą zapłacić. skoro to jest taka lodówka, to może wystarczy kupić jakiś użuwany agregat do chłodni? nie wiem nie zastanawiałem się nad tym jeszcze. możliwe też, że pójde w kogenrację. cop też kolo 2

gadaj z Vld,on zrobił sobie pompę z dobrymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ma jakiś wątek?

Kiedyś udzielał się na kotłach na ekogroszek jako użytkownik ,teraz znajdziesz go na pompach powietrznych.

Chłopaki ekogroszkowe z tego wątku go znają ;)

http://forum.muratordom.pl/member.php?112016-Vld

Dane za luty 100% PC

Ciepło na CO 1887 kWh

Ciepło na CWU 325 kWh

Zużyty prąd 660 kWh

KOP 3,35

DZ średnio 1,4C

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phttp://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=255527&d=1308474124

 

http://www.horyzont.com/9503-rzut_thickbox_default/horyzont-projekty-domow-mila-iv-wersja-a-z-pojedynczym-garazem-paliwo-stale.jpg

pierwsza fotka projekt arturka, druga to projekt orygunalny z kotłownią na paliwo stałe

czy ktoś widzi różnice???

po pierwsze obalamy mit o rezygnacji z komina

w obu projektach jest jeden komin więc szanowny inwestor naginający fakty nie oszczędził na niczym poza 1 kanałem dymnym jeśli faktycznie z niego zrezygnował- tego nie wiemy bo nie widzimy jego komina do kominka. mamy zatem oszczędność nie 5tys a raczej 1500zł jeśli faktycznie tego kanału nie ma.

po drugie kolega pomniejszył pomieszczenie będące pierwotnie kuchnią i jadalnią powiekszając pralniosuszarnię. mimo iż była wystarczającej powierzchni dla kotła węglowego. dodatkowo przeniósł kuchnię za garaż zamieniając 2 pomieszczenia miejscami.

chcąc wykorzystać ten projekt z założeniem kotła węglowego należałoby wykonać posuniecia jak arturek czyli powiekszyć pomieszczenie CO nawet o jeszcze dodatkowy 1m2 i dzieląc je na 2 części- brudną z miejscem na kocioł i kilkanaście worków węgla oraz czystą z miejscem na pralnie i suszarnię

koszt

dodatkowe drzwi i materiały na ściankę oddzielającą kotłownię od pralni

nie trzeba nic dobudowywać i z niczego rezygnować- jak to lubi powtarzać najlepszy doradca forum

wystarczy pomyśleć

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

pierwsza fotka projekt arturka, druga to projekt orygunalny z kotłownią na paliwo stałe

czy ktoś widzi różnice???

Przecież pisałem,że zmiany dotyczące wywalenia komina i przekształcenia kotłowni w pralnio-suszarnie robiłem na etapie adaptacji projektu a nie dopiero po budowie bo wiedziałem,że nie będę miał w domu paliwa stałego ?

po pierwsze obalamy mit o rezygnacji z komina

w obu projektach jest jeden komin więc szanowny inwestor naginający fakty nie oszczędził na niczym poza 1 kanałem dymnym jeśli faktycznie z niego zrezygnował- tego nie wiemy bo nie widzimy jego komina do kominka. mamy zatem oszczędność nie 5tys a raczej 1500zł jeśli faktycznie tego kanału nie ma.

DSCN3356.jpg DSCN3376.jpg

Jak widzisz,jest tylko jeden komin i to bez kanałów wentylacyjnych,bo jeszcze przed budową wiedziałem,że będzie wentylacja mechaniczna,gdyby był drugi dochodzi nie tylko jego koszt ale koszt dodatkowej obróbki blacharskiej i koszt dodatkowego wykończenia ponad dachem 1+1=2 a nie 1+1=1

po drugie kolega pomniejszył pomieszczenie będące pierwotnie kuchnią i jadalnią powiekszając pralniosuszarnię. mimo iż była wystarczającej powierzchni dla kotła węglowego. dodatkowo przeniósł kuchnię za garaż zamieniając 2 pomieszczenia miejscami,chcąc wykorzystać ten projekt z założeniem kotła węglowego należałoby wykonać posuniecia jak arturek czyli powiekszyć pomieszczenie CO nawet o jeszcze dodatkowy 1m2 i dzieląc je na 2 części- brudną z miejscem na kocioł i kilkanaście worków węgla oraz czystą z miejscem na pralnie i suszarnię

Logicznym jest,że chcąc,żeby było optymalnie i jak najmniej kosztowo wszystkie zmiany dot.projektu jak i całej budowy robi się na etapie adaptacji projektu.

Projekt wybrany był z myślą o 3 pomieszczeniach sypialnych,dużym salonie i koniecznie z pomieszczeniem na pralnio-suszarnie.

Logicznym jest także,że skoro powiększyłem pralnio-suszarnie to większa powierzchnia była potrzebna do swobodnego prania,prasowania i przebywania tam osoby a wg Ciebie na siłę musiałbym jeszcze zmniejszać to pomieszczenie,żeby wstawić tam kocioł.

Bzdura,musiałbym znaleźć większy projekt o dodatkowym pomieszczeniu na pralnio-suszarnie.

 

nie trzeba nic dobudowywać i z niczego rezygnować- jak to lubi powtarzać najlepszy doradca forum

wystarczy pomyśleć

Bzdura,na siłę,za cenę komfortu użytkowania musiałbym zmniejszać pomieszczenia tylko,żeby wstawić tam śmierdziela.

Pisałem,że projekt był wybierany rozmyślnie i jeszcze przed wyborem projektu wiedziałem,że dom nie ujrzy węgla w swoich progach a było to w 2009/2010r.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dokonałeś zmiany wielkości pokoju przy garażu aby mieć większą pralniosuszarnię i nie było to na siłę to robienie tego samego w ten sam sposób zmieniając kocioł też na siłę nie jest- piszesz tak bo ci wygodnie. pomieszczenia miałyby te same powierzchnie jedynie w miejscu gdzie masz pompę stałby kocioł i byłby oddzielony ścianą od pralni aby zachować pełną czystość pomieszczenia. komin i tak stawiałeś więc postawiłbyś dwukanałowy a nie jedno- dla mnie to nie jest 5tys a 1,5tys różnicy kosztów

robiłem to na szybko bez zabaw w mierzenie a i tak wyszło że się da a ty dalej swoje

ale ty jesteś naj

szkoda na ciebie czasu bo co by i kto nie napisał i tak jak macierewicz przekujesz to na zamach i zaczniesz wyzywać różnej maści epitetami.

tylko tyle potrafisz

 

a i jeszcze jedno

napisz mi jak to robisz że garaż wykorzystujesz w 120%

może się nauczę w końcu czegoś od ciebie:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kabaret. No to lecimy :D

Osobne wejście? Ile to kosztuje? :D

I o jakim syfie ty piszesz, przecież w waszych kotłowniach panują zawsze sterylne warunki :D

 

W dupie mam twoje poglądy, smrodzisz węglem i trujesz innych, więc mieszaj tego do poglądów!

 

Trzeba lobbować za zakazem ogrzewania paliwami stałymi (przede wszystkim węglem), nie będzie wyboru to może ludzie zaczną trochę myśleć, zanim nawet projekt wybiorą!

 

 

 

 

O jesteś :) - kiedy zlikwidujesz swojego śmieciucha z salonu wraz z kominem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja natomiast drastycznie zmieni się wraz ze wzrostem powierzchni domu i tak przy domu 180m2 ekogroszek w sensie instalacji będzie już sporo tańszy, a przy domach takich jak Zyzolka >400m2 pompa będzie 2 i więcej razy droższa niż ekogroszek.

Pozostaje zatem kwestia podejścia - wg mnie kogoś kogo stać na dom 400m2 powinno być stać na zainstalowanie cywilizowanego źródła ciepła, ale być może ktoś to widzi inaczej i wyznaje filozofię, że nie liczy się jakość tylko CENA. I tak doszliśmy do puenty - bo jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze:yes:

 

Ktoś kogo stać na 400m2 z węglem, stać go na 390m2 z PC :yes:

Różnicy w metrażu nawet nie zauważy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dokonałeś zmiany wielkości pokoju przy garażu aby mieć większą pralniosuszarnię i nie było to na siłę to robienie tego samego w ten sam sposób zmieniając kocioł też na siłę nie jest- piszesz tak bo ci wygodnie. pomieszczenia miałyby te same powierzchnie jedynie w miejscu gdzie masz pompę stałby kocioł i byłby oddzielony ścianą od pralni aby zachować pełną czystość pomieszczenia. komin i tak stawiałeś więc postawiłbyś dwukanałowy a nie jedno- dla mnie to nie jest 5tys a 1,5tys różnicy kosztów

robiłem to na szybko bez zabaw w mierzenie a i tak wyszło że się da a ty dalej swoje

ale ty jesteś naj

szkoda na ciebie czasu bo co by i kto nie napisał i tak jak macierewicz przekujesz to na zamach i zaczniesz wyzywać różnej maści epitetami.

tylko tyle potrafisz

:

 

Myślę, że bardzo trafnie podsumowałeś mega doradcę na tym forum Arturo72. Szkoda czasu, nerwów na polemikę jakąkolwiek z nim.

Finał zawsze będzie taki sam - wyzwie Cię i po temacie. Szkoda, że to forum nie ma moderacji, naprawdę szkoda, dawno już by go nie było tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo trafnie podsumowałeś mega doradcę na tym forum Arturo72. Szkoda czasu, nerwów na polemikę jakąkolwiek z nim.

Finał zawsze będzie taki sam - wyzwie Cię i po temacie. Szkoda, że to forum nie ma moderacji, naprawdę szkoda, dawno już by go nie było tutaj.

Czy mi się wydaje czy wyhaczył BANana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy wyhaczył BANana?

 

Napisałem wczoraj do administracji forum w tej sprawie (w sprawie wyzwisk mojej osoby przez Arturo72), ale nie otrzymałem odpowiedzi jeszcze.

Daj Boże, aby wyleciał z tego forum, gdyż naprawdę pisze dużo bzdur jeżeli chodzi o koszty, nic do niego nie dociera, ma swoją rację i nawet jak 100 osób mądrzejszych będzie miało rację i mówiło dobrze,on i tak to zaneguje. Oczywiście o poziomie jego kultury już nie wspomnę, bo to depresja straszna. No i ta jego agresja...Zresztą sami czytaliście a kto nie czytał, to cytuję poniżej kilka jego "wypowiedzi" w stosunku do mojej osoby:

 

- Wal się mały odmieńcu...

- Dla chorych psychicznie ludzi mam trochę szacunku.

- Nie po raz pierwszy zresztą,czy skończysz już pierdzić ? Musi śmierdzić mocno przy komie gdzie siedzisz...

- Co za bezmozg...

- Boś tuman.

- Tumanie i trolu,masz konkretny mój dom,ile w nim musiałbym dodatkowo zainwestować,żeby mieć ekogroszek ?

- Do psychicznie chorych gada się po kilka razy a oni dalej nie kumają i nie słuchają.

 

Oceńcie sami, czy warto z kimś takim dyskutować. Wesołych Świąt :):):)

Edytowane przez małymiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę prowadzić dyskusję z normalnymi ludźmi

ale ci co obrażają powinni kończyć tak samo - z bananem na miesiąc

bardzo dobrze że w końcu ktoś zareagował- mam nadzieję że użyte zostaną odpowiednie narzędzia by całkiem zablokować dostęp artura - może się w końcu nauczy kultury dyskusji.

uważam też że powinien stracić swój tytuł bo jego poziom wypowiedzi uwłacza innym którzy na niego bardziej zasługują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tylko jeszcze dochodzi koszt izolacji, którą trzeba wydać, żeby koszt ogrzewania PC był znośny.

 

To jest akurat jedna z najbardziej absurdalnych mysli małegomikiego (druga jest ta, aby sobie kupić przyczepkę do systematycznego wożenia wągla:) )

 

Koszt 1kWh z pompy jest porównywalny z kosztem 1kWh uzyskanego węgla, a jak sie weźmie pompę gruntowa, pracująca w drugiej taryfie, to nawet niższy.

Skąd wiec niby ta potrzeba dodatkowego izolowania przy pompie ?

Nadzwyczaj starannie (lepiej i drożej) izolują grzejacy pradem.

 

Tak samo absurdalne jest wypominanie pompiarzom kominka. Przecież nie pali się w nim dlatego, aby zaoszczędzic na ogrzewaniu, bo koszt uzyskania 1kWH z drewna jest zupełnie nieekonomiczny w stosunku do 1kWh z pompy...

Dogrzewanie kominkiem ma sens przy czystym prądzie, może jeszcze przy gazie, chić przy małym zużyciu różnice sie zacierają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...