Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Cieszę się, że Pan się uczy, szkoda, że częściowo. Na takiej izolacji nie daje się podłogówki hydraulicznej, bo jest

- drogo

- sporo większe zużycie kWh

-niższy komfort.

 

Nie po to się stosuje izolację, by dawac hydrauliczne ogrzewanie - TO POWINIEN PAN JUŻ PRZYSWOIC.

 

I owszem jest nieco drozej ale nie az tak drogo jak Pan sugeruje, czy sporo wieksze zuzycie kWh? tego Pan niestety nie udowodnił, ciagle czekam na wyniki zuzyc obydwu systemów ogrzewania w tym samym budynku, ne doczekam sie ich bo Pan tego nie instalował, a zatem wyników byc nie moze.

Co do nizszego komfortu to te same termostaty mogą sterowac kablami i wodną podłogówką.Czy róznica w histerezie ok 01,-0,2 oC moze oznaczac brak komfortu? Czy Pan kiedykolwiek był w budynku z podłogówką wodną sterowaną termostatami? Ja byłem bo takie wykonuję i uzytkownicy nie narzekają na brak komfortu, a wahania temp rzedu 0,2 oC widocznie przeszkadzają tylko Panu. ASIC daje 0,1 oC i to jest komfort?, 0,2 oC juz nie jest?. Czekam na 0,01 oC, podobnie jak na 50 cm styro na gruncie. Ile to trzeba fantazjować i kłamac aby tylko udowodnic swoje twierdzenia. Czy to Panu nigdy sie nie znudzi?

Dziekuje za naukę ze i 1m styropianu jest za mało skoro jest mostek fundament sciana. Czy Pan faktycznie mysli ze o tym nie wiedziałem? Nie jest Pan niestety wzorem skromnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...Tak samo absurdalne jest wypominanie pompiarzom kominka. Przecież nie pali się w nim dlatego, aby zaoszczędzic na ogrzewaniu, bo koszt uzyskania 1kWH z drewna jest zupełnie nieekonomiczny w stosunku do 1kWh z pompy...

 

Czy oby napewno? Z 1mp buku/debu mozna otrzymac ok 1500kwh. Ceny na allegro ok 150-200zl/mp.

Po mojemu tak zupelnie nieekonomicznie ten kwh z drewna w stosunku do kwh z pompy nie wychodzi.

Ale to i tak nie wazne bo pompiarze tylko dla relaksu przeciez produkuja te kwh (tak nawiasem jakies 40% zotrzebowania na co)i puszczaja je w komin...bron boziu do domu...od tego jest pci za 20tysi plus :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się bez bicia. Jutro będę palił w kominku. Biała będzie z rusztu, mam doliczać do CO?

 

Oszczedzaj oszczedzaj liwko bo braknie na piwko :) aaa i wez ze dociepl chalupe bo blado wygladasz miedzy pompiarzami...moze wtedy i w kominku nie bedzie potrzeby smrodzic i sasiadom syfic po parapetach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj małamyki zaraz cię zjedzie za takie chamstwo, tylko czekać :D

 

Ona chyba w przeciwieństwie do ciebie zna znaczenie słowa gender i dlatego nawet nie zareagowała :p

Kobiety zawsze szanuje z wzajemnością, tylko po co pisać że jest się mały jak jest się małą ?:rolleyes:

 

Ale o budowie, systemach grzewczych, aspektach finansowych nie ma bladego pojęcia. Dlatego wybrała węgiel ;)

 

Wesołych Świąt i mokrego dyngusa ;)

 

do mnie tez się rzucał, dlatego mam go w ignorowanych, pisał że jeździ do Poznania ale z dobry miesiąc się tym nie pochwalił, teraz pisze że jakby miał 15 lat mniej :D

skoro już 2 osobom groził to proponuje bana, będzie święta spędzał z rodziną a nie z kompem, zgłaszam moderatorowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać, jak to wyliczyles ?

 

No problemo, wartosc opalowa buku, debu 2100kwh/mp grabu 2200kwh/mp. Przy zalozeniu sprawnosci wkladu 70% - 2100x0.7=1470kwh. Kupujac grab (w cenie buku) nawet zakladajac sprawnosc wkladu 65% - 2200x0.65=1430kwh. Sadze, ze takie sprawnosci sa osiagalne.

Teraz kupujac drewienko z przykladowej aukcji po 160zlociszy...a mozna i taniej... 160/1450=0.11zl

Popraw mnie jesli jestem w bledzie ;)

 

Ps. Nie jestem sprzedawcą ani drewna ani wkladow :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Świątecznie. Masz pojęcie czym jest gender tępaku, czy łykasz to co koleś w sukience wciska Ci z ambony? Poza tym, jaki problem miałbyś z tym, jeśli Twój adwersarz okazałby się kobietą. Jesteś zadufanym w sobie dupkiem. Jak mam styczność z takimi ludżmi, to mam ochotę cofnąć się w swoim zachowaniu tak 15 lat wstecz. Wtedy, w realu, po prostu przypierdoliłbym Ci dwa szybkie i pozamiatane:).

Taki off top. Świąteczny.

 

Eh pionan, dales sie sprowokowac...liwko juz sprowadzil Cie do swojego poziomu i zapewne pokona Cie doświadczeniem...na tysiace postow/obelg trzeba sie napracowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to koszt nawet przy -20?

 

Ps.za to na bytowym baranki* (coby swiatecznie bylo) strzyga az milo :p

 

*czytaj 'Ciebie' :D

Powietrzne popmy ciepła do ogrzewania bezpośredniego są dziś, dzięki nowym sprężarkom DC czy sterowaniu inwerterem bardzo sprawne.

Przykładowo z pompy o maksymalnym poborze mocy 1.5kW - mamy 6kW do - 15 st.C a przy -25 ... 3.7kW grzania.

Pompa pobierająca 0.7kW (maksymalnie) - za 6500zł brutto ( Mitsubishi ) grzeje i chłodzi dom nawet 150m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że największym problemem jest brak pojęcia ludzi o ekonomii / finansach.

Stoje po stronie pompiarzy, bo gdybym budował dom to projekt byłby dostosowany do moich potrzeb, bo jednak mało kogo jest stać na budowanie niepotrzebnych metrów a mimo tego sporo jest takich osób, zaoszczędzone pieniądze wolałbym przeznaczyć na coś innego albo po prostu odłożyć na niespodziewane wydatki.

Nie da sie ukryc ,że pompa zajmuje mniej miejsca niz kocioł z podajnikiem i małym składem opału, niewiele jest osób, które kupują opał na bieżąco.

Dla mnie wybudowanie 10 mkw kotlowni dla pompy tylko dlatego że tak było w projekcie jest absurdem, byłoby mi szkoda kasy na kotłownie do której i tak nie będę chodził, co innego jeśli kupiłbym projekt z kotłownią ale nie używałbym jej jako kotłowni tylko od razu przeznaczył na pomieszczenie gospodarcze, którego brakowało w projekcie ale jeśli takie pomieszczenie juz by było to nie potrzebowałbym dwóch takich samych pomieszczeń, oczywiście są ludzie, którzy potrafiliby zagracić kilkusetmetrowy dom ale to juz sprawa ich ładu.

nie dziwie się reakcji niektórych użytkowników jeśli nie idzie przekonać ludzi, że wybudowanie każdego metra kosztuje, wykończenie każdego metra tez kosztuje. teksty typu... i tak trzeba by wybudować bo tak bylo w projekcie..świadczą o budowaniu ponad potrzeby, czegos co nie jest potrzebne, po prostu zachcianka, co nie zmienia faktu to to też kosztuje. chciałem kilka razy porównać koszty całkowite ale moje posty "zaginęły" bo ekogroszkowcy wolą sprzeczać się z kimś kto powie że pompa jest lepsza niż zmierzyć sie ze wspólną analizą. tak samo jak ktoś przy pompie ma kominek, to nie jest ogrzewanie tylko ozdoba wynikająca z kaprysu, używana możne z 5 razy w roku.

a co do ekologii to niedawno przechodziłem przez osiedle w miejscowości turystycznej, dym gryzł w nos, mieszkając w centrum Poznania mam świeższe

powietrze niż w miejscowości turystycznej, okazjonalnie tylko poczuje dym a a nad jeziorem gryzie dzień przy dniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że największym problemem jest brak pojęcia ludzi o ekonomii / finansach.

Stoje po stronie pompiarzy, bo gdybym budował dom to projekt byłby dostosowany do moich potrzeb, bo jednak mało kogo jest stać na budowanie niepotrzebnych metrów a mimo tego sporo jest takich osób, zaoszczędzone pieniądze wolałbym przeznaczyć na coś innego albo po prostu odłożyć na niespodziewane wydatki.

Nie da sie ukryc ,że pompa zajmuje mniej miejsca niz kocioł z podajnikiem i małym składem opału, niewiele jest osób, które kupują opał na bieżąco.

Dla mnie wybudowanie 10 mkw kotlowni dla pompy tylko dlatego że tak było w projekcie jest absurdem, byłoby mi szkoda kasy na kotłownie do której i tak nie będę chodził, co innego jeśli kupiłbym projekt z kotłownią ale nie używałbym jej jako kotłowni tylko od razu przeznaczył na pomieszczenie gospodarcze, którego brakowało w projekcie ale jeśli takie pomieszczenie juz by było to nie potrzebowałbym dwóch takich samych pomieszczeń, oczywiście są ludzie, którzy potrafiliby zagracić kilkusetmetrowy dom ale to juz sprawa ich ładu.

nie dziwie się reakcji niektórych użytkowników jeśli nie idzie przekonać ludzi, że wybudowanie każdego metra kosztuje, wykończenie każdego metra tez kosztuje. teksty typu... i tak trzeba by wybudować bo tak bylo w projekcie..świadczą o budowaniu ponad potrzeby, czegos co nie jest potrzebne, po prostu zachcianka, co nie zmienia faktu to to też kosztuje. chciałem kilka razy porównać koszty całkowite ale moje posty "zaginęły" bo ekogroszkowcy wolą sprzeczać się z kimś kto powie że pompa jest lepsza niż zmierzyć sie ze wspólną analizą. tak samo jak ktoś przy pompie ma kominek, to nie jest ogrzewanie tylko ozdoba wynikająca z kaprysu, używana możne z 5 razy w roku.

a co do ekologii to niedawno przechodziłem przez osiedle w miejscowości turystycznej, dym gryzł w nos, mieszkając w centrum Poznania mam świeższe

powietrze niż w miejscowości turystycznej, okazjonalnie tylko poczuje dym a a nad jeziorem gryzie dzień przy dniu

 

Ekonomia może się zmienić z dnia na dzień i dlatego dużo ludzi nawet świadomych kosztów waha się przed uzależnieniem od energii elektrycznej. Wyobraźmy sobie że wszyscy przechodzimy na raz z wszystkim na energie elektryczną. Siada infrastruktura i jesteśmy odcięci od niej. Na dłuższy okres powoduje to chaos. Dlatego jest dobrze jak jest różnorodność.Napisałem już wcześniej że jednemu opłaca się to , drugiemu co innego, w zależności do czego ma dostęp i w jakiej cenie.:)

 

Dodam jeszcze że oczywiście w zależności od inwestycji na czas teraźniejszy, nie mówiąc o przyszłości.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomia może się zmienić z dnia na dzień i dlatego dużo ludzi nawet świadomych kosztów waha się przed uzależnieniem od energii elektrycznej. Wyobraźmy sobie że wszyscy przechodzimy na raz z wszystkim na energie elektryczną. Siada infrastruktura i jesteśmy odcięci od niej. Na dłuższy okres powoduje to chaos. Dlatego jest dobrze jak jest różnorodność.Napisałem już wcześniej że jednemu opłaca się to , drugiemu co innego, w zależności do czego ma dostęp i w jakiej cenie.:)

 

Dodam jeszcze że oczywiście w zależności od inwestycji na czas teraźniejszy, nie mówiąc o przyszłości.

z tym co napisałeś się zgadzam, każdy przypadek jest inny, osobiście nie zrobiłbym kominka ale jest to ratunek przy braku prądu, mozna też kupic agregat. Przy grzaniu prądem rozważyłbym fotowoltaikę, ze względu na rozwój samochodów elektrycznych/hybryd, wiosną i jesienią grzeje dom i cwu a latem cwu i ładuję samochód

troche odbiegłem od twojego wątku ale chyba przyznasz że musieć udowadniać komuś że każdy metr domu kosztuje jest chore. wystarczy zobaczyć ile kosztuje dom 100m i 200m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...