Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

z tym co napisałeś się zgadzam, każdy przypadek jest inny, osobiście nie zrobiłbym kominka ale jest to ratunek przy braku prądu, mozna też kupic agregat. Przy grzaniu prądem rozważyłbym fotowoltaikę, ze względu na rozwój samochodów elektrycznych/hybryd, wiosną i jesienią grzeje dom i cwu a latem cwu i ładuję samochód

troche odbiegłem od twojego wątku ale chyba przyznasz że musieć udowadniać komuś że każdy metr domu kosztuje jest chore. wystarczy zobaczyć ile kosztuje dom 100m i 200m

 

Dlatego ja nie próbuję narzucać komuś swoich poglądów na siłę. Nie uważam że są jedynie słuszne , jak to niektórzy na tym forum próbują udowadniać po chamsku i ośmieszając innych. Dziś jest taka technologia na topie. Jutro może być inna. Nie znaczy to że ludzie mający starsze technologie zaraz mają się zapożyczać i w nie inwestować kosztem innych potrzeb.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rybniczanin.... dlatego może stanowisko jest takie, że trzeba budowac bardzo dobrze izolowane domy a wtedy nie ma strachu ani przed pradem ani przed olejem bo rachunek bedzie znośny i nie trzeba się bać o zmiany cen

uprzedzając TB, wiem, izolacja zaczyna sie od 30 cm :)

 

Ale ja wcale tego nie neguje. Tylko nich niektórzy "guru" swoich rozwiązań i biznesów nie narzucają na siłę innym., czy to jest pompa ciepła, kocioł, fotowoltaika itd.:)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problemo, wartosc opalowa buku, debu 2100kwh/mp grabu 2200kwh/mp. Przy zalozeniu sprawnosci wkladu 70% - 2100x0.7=1470kwh. Kupujac grab (w cenie buku) nawet zakladajac sprawnosc wkladu 65% - 2200x0.65=1430kwh. Sadze, ze takie sprawnosci sa osiagalne.

Teraz kupujac drewienko z przykladowej aukcji po 160zlociszy...a mozna i taniej... 160/1450=0.11zl

Popraw mnie jesli jestem w bledzie ;)

 

Ps. Nie jestem sprzedawcą ani drewna ani wkladow :p

 

Twoje wygladaja poprawne, tylko czekam na link do tej przykładowej aukcji.

Chocby po to, aby sprawdzić, czy mówimy, o mp układanym, czy przestrzennym, oraz, czy podajesz cene drewna sezonowanego, czy mokrego.

 

Tak, czy tak, ja sie weźmie cenę kWh prądu z nocnej taryfy na poziomie 0,34zl i COP = 3 to widzisz, że palenie w kominku to żadna oszczędność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi wyjaścić, jaki wpływ na koszt 1kWh z pompy gruntowej z odwiertami ma temperatura zewnętrzna ?
A przy pompie powietrznej jest jakaś różnica? - skoro tańsza wersja daje z 0.7 kW - 2.8kW do -15 -tu st.C a przy - 25 spada wydajnośc o 15%.

Nie ma jeszcze u nas, ale na Forum wentylacji Hitachi prezentowało pompę do - 36 st. z COP 6.16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje wygladaja poprawne, tylko czekam na link do tej przykładowej aukcji.

Chocby po to, aby sprawdzić, czy mówimy, o mp układanym, czy przestrzennym, oraz, czy podajesz cene drewna sezonowanego, czy mokrego.

 

Tak, czy tak, ja sie weźmie cenę kWh prądu z nocnej taryfy na poziomie 0,34zl i COP = 3 to widzisz, że palenie w kominku to żadna oszczędność...

 

http://allegro.pl/dab-sezonowany-drewno-kominkowe-opalowe-olsztyn-i4166214089.html

 

http://allegro.pl/drewno-kominkowe-brzoza-dab-buk-grab-140zl-i4158470970.html

 

Tylko po co pakowac sie w pci kiedy zapotrzebowanie niskie i do tego ktos jeszcze pali w kominku co weekend? Pytam powaznie bez wycieczek osobistych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dab-sezonowany-drewno-kominkowe-opalowe-olsztyn-i4166214089.html

 

http://allegro.pl/drewno-kominkowe-brzoza-dab-buk-grab-140zl-i4158470970.html

 

Tylko po co pakowac sie w pci kiedy zapotrzebowanie niskie i do tego ktos jeszcze pali w kominku co weekend? Pytam powaznie bez wycieczek osobistych

- Kominek jako kotłownia traci urok

- pompa ciepła jest w porównywalnej cenie

- "sterowanie" ciepłem z kominka w domu o niskim zapotrzebowaniu - to masakra - kominek mało nie potrafi produkowac ciepła.

- bardzo trudno jest kominkiem schłodzi dom latem

- starsze i chore osoby nie mogą z takiego systemu korzystac

- W całej UE ogrzewanie drewnem jest najdroższe - jak wprowadzą i u nas akcyzę ( jak na paliwa samochodowe) będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dab-sezonowany-drewno-kominkowe-opalowe-olsztyn-i4166214089.html

 

http://allegro.pl/drewno-kominkowe-brzoza-dab-buk-grab-140zl-i4158470970.html

 

Tylko po co pakowac sie w pci kiedy zapotrzebowanie niskie i do tego ktos jeszcze pali w kominku co weekend? Pytam powaznie bez wycieczek osobistych

 

 

Ta druga aukcja to 1mps, w pierwszej nie napisano, czyli przyjmuję, ze też.

Z 1mps nie uzyskasz 1400kWh, z drewna, ktore rok temu jeszcze rosło nie uzyskasz1400kWh

 

Po co pci ? To żart ? Ktoś miałby mordować się paleniem w salonie, mimo, iż to kosztuje więcej, niż grzanie pci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie,ale z tego co widzę to temat jest dla nowych i przyszłych inwestorów,budujących lub zamierzających dopiero budować nowe domy.

 

Za mało czytasz tematy i nie orientujesz się że temat założył handlarz pomp. Pisze że były handlarz ale kto to wie. Poczytaj więcej tematów i to nawet przy węglu. Będziesz bardziej zorientowany. No chyba że Arturek wrócił jako wskazówka.;)

 

Edit: Starsze technologie nie znaczy że stare domy. Ktoś może budować nowy dom w oparciu o ogrzewanie drewnem, a nawet węglem jakim jest ekogroszek,jak buduje duży dom i mu się to lepiej opłaca.

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jeszcze sobie pozwolę na niewielką złośliwość. Popatrzyłem w ten projekt Artura. Co się w nim rzuca w oczy? Otóż pomieszczenia dla ludzi mają po 13 - 15 metrów. Pomieszczenie dla auta - 22,5 metra. Z kolei na innym wątku jakiś czas temu Arturo pisał, że ujeżdża 10 -cio czy tam 12 -sto letnią Alfę. Koszt metra kwadratowego chaty zakłada nasz najlepszy doradca 2 000 PLN. Czyli wywalił 45 tysi na pomieszczenie dla auta wartego circa about 5 tysi ( żeby było jasne - nie mam nic do tego, kto czym jeździ, chodzi o proporcje ). A na własną sypialnię 26 tysi. 100 metrów dla rodziny, 22,5 dla auta. Czy tak postępuje rozsądny inwestor? No cóż, ja siebie cenię nieco wyżej niż swój samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało czytasz tematy i nie orientujesz się że temat założył handlarz pomp. Pisze że były handlarz ale kto to wie. Poczytaj więcej tematów i to nawet przy węglu. Będziesz bardziej zorientowany

Czytam temat od początku i z tego co się orientuje Kospel to nie jest pompa ciepła a grzanie prądem to nie jest to samo co pompą ciepła ?

Zerknij na allegro na piecyk elektryczny Kospel lub tańszy Elterm.

Przewidywane zużycie energii na ogrzewanie masz 7000kWh,gdybyś zdecydował się na system grzewczy na prąd urządzenie grzewcze to koszt tylko 2,5-3tys.zł i oszczędzasz sporo kasy tym samym na konieczności postawienia komina,oszczędzasz na różnicy w koszcie zakupu kotła,nie musisz martwić się czy budować dodatkowego pomieszczenia na pralnio-suszarnie i nie musisz myśleć czy dobudować pomieszczenia gdzie będziesz skladowal paliwo.Oszczędności na inwestycji z tego tytułu liczę na ok.20tys.zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję dom. Wywalam na to całą posiadaną kasę i jeszcze wspomagam się kredytem.. Ujeżdżam paścia za 5 koła. I dla niego buduję garaż za 45 tysiaków. To się nie mieści w moim pojęciu rozsądnego inwestora.

 

Trochę przesadzasz.;) Garaż nie jest budowany z myślą o danym aucie. Arturo może wygrać w lotto, spłacić kredyt i kupić maybacha.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz.;) Garaż nie jest budowany z myślą o danym aucie. Arturo może wygrać w lotto, spłacić kredyt i kupić maybacha.:)

Wiesz, może i ja budując dom powinienem pomyśleć o możliwości wygranej w lotto. Prawdopodobieństwo mniej więcej podobne jak tego że Artura będzie stać na droższe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam temat od początku i z tego co się orientuje Kospel to nie jest pompa ciepła a grzanie prądem to nie jest to samo co pompą ciepła ?

 

Chciałem Tobie uzmysłowić ze walczy z węglem. Druga sprawą jest to, że w temacie o kablach grzewczych też stawiał wyższość pompy ciepła przy dobrze izolowanym domku o małym metrażu. Z resztą powinieneś wiedzieć jak czytasz i nie zapominasz swoich postów jak jesteś Arturkiem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...