Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

Chciałem Tobie uzmysłowić ze walczy z węglem. Druga sprawą jest to, że w temacie o kablach grzewczych też stawiał wyższość pompy ciepła przy dobrze izolowanym domku o małym metrażu

Musicie go bardzo nie lubieć lub macie jakieś ukryte cele,żeby rzucać same insynuacje.

Po raz kolejny widzę,że nie piszesz prawdy:

Nie przypisuj mi czegoś o czym nie piszę.Nie piszę o pompie ciepła tylko o systemie grzewczym na prąd z COP1.

Kospel czyli grzanie prądem z wodną podłogówką w Twoim przypadku byłby tańszy inwestycyjnie niż dodatkowy zakup kabli grzejnych dlatego napisałem,że musisz być bogaty kupując dodatkowo kable grzejne i robiąc dla nich wylewkę zamiast podpiąć Kospela do już zalanych rurek w płycie.

Kospel to nie pompa ciepła ?

A że walczy z węglem to może to ?

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta druga aukcja to 1mps, w pierwszej nie napisano, czyli przyjmuję, ze też....

 

W aukcji widnieje zapis 'mozliwosc pomiaru' wiec mozna sie sprzeczac.

 

...z drewna, ktore rok temu jeszcze rosło nie uzyskasz1400kWh

 

Tylko idiota palilby nie sezonowanym drewnem... nawet dla relaksu.Wydawalo sie mi to oczywiste...a jednak...

 

...Po co pci ? To żart ? Ktoś miałby mordować się paleniem w salonie, mimo, iż to kosztuje więcej, niż grzanie pci ?

 

Wyobaz sobie, ze sa osoby, ktore to lubia...

 

...Gdybym miał grzewanie za darmo to w wieczorne weekendy i tak odpalałbym kominek :)

 

Odrzuc uprzedzenia i pomysl... wezmy przyklad Artka - zapotrzebowanie na co 40kwh/m2x123m2= 4920kwh - 1500kwh (ktore wyprodukowal i poscil w komin) = 3420kwh * 0.25zl (taryfa nocna liczona przez pompiarzy) = 855zl/rok przy cop1 ... wiec pytam po co pci za 20tysi plus? i tak pali w kominku i tak...

Edytowane przez m&m0123
policzylem dokladnie m2 w projekcie Artka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak jeszcze sobie pozwolę na niewielką złośliwość. Popatrzyłem w ten projekt Artura. Co się w nim rzuca w oczy? Otóż pomieszczenia dla ludzi mają po 13 - 15 metrów. Pomieszczenie dla auta - 22,5 metra. Z kolei na innym wątku jakiś czas temu Arturo pisał, że ujeżdża 10 -cio czy tam 12 -sto letnią Alfę. Koszt metra kwadratowego chaty zakłada nasz najlepszy doradca 2 000 PLN. Czyli wywalił 45 tysi na pomieszczenie dla auta wartego circa about 5 tysi ( żeby było jasne - nie mam nic do tego, kto czym jeździ, chodzi o proporcje ). A na własną sypialnię 26 tysi. 100 metrów dla rodziny, 22,5 dla auta. Czy tak postępuje rozsądny inwestor? No cóż, ja siebie cenię nieco wyżej niż swój samochód.

 

Zapomniales o domu dla pralki 7m2 za 14tysi :p

 

W ktorym wg inwestora nie ma prysznica...a na zdjeciach jest upsss :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie go bardzo nie lubieć lub macie jakieś ukryte cele,żeby rzucać same insynuacje.

Po raz kolejny widzę,że nie piszesz prawdy:

 

Kospel to nie pompa ciepła ?

A że walczy z węglem to może to ?

 

Podaj mi choć jeden przykład że nie piszę prawdy. To że podałeś jeden swój post o niczym nie świadczy.Całokształt Twoich wypowiedzi w tematach jest tego dowodem. Tym cytatem swojego postu Arturku potwierdziłeś swój nowy nik.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja sie pytalem czym jezdzisz....

No ale pochwaliles sie, fajnie ...

Moze ktos pozazdrosci.

 

A gdybys mial auto za 300000:-... Garaz za 100000:- byl by uzasadniony?

 

Sypialnia ma byc drozsza i wieksza im mlodsza zona?

1 do 3 - takie założenie przy koszcie auta w stosunku do kosztu garażu wydaje mi się w miarę uzasadnione. Ale mogę się zgodzić - bywają zapaleńcy. Ale nawet dla maxymalnego zapaleńca 9 do 1 to już w żaden sposób uzasadnić się nie da. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Sypialnia ma byc drozsza i wieksza im mlodsza zona?

 

No ja myślę że chyba odwrotnie.:D Za młodu mniejsza a na starość większa żeby można się dalej odsunąć.:D

 

Edit. Dobra idę do swojej starej żony. Chłopaki jak myślicie czy 20 metrowa sypialnia mi wystarczy?;)

Edytowane przez rybniczanin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko idiota palilby nie sezonowanym drewnem... nawet dla relaksu.Wydawalo sie mi to oczywiste...a jednak...

 

Wyobaz sobie, ze sa osoby, ktore to lubia...

 

Odrzuc uprzedzenia i pomysl... wezmy przyklad Artka - zapotrzebowanie na co 40kwh/m2x123m2= 4920kwh - 1500kwh (ktore wyprodukowal i poscil w komin) = 3420kwh * 0.25zl (taryfa nocna liczona przez pompiarzy) = 855zl/rok przy cop1 ... wiec pytam po co pci za 20tysi plus? i tak pali w kominku i tak...

 

 

Po pierwsze, w aukcji masz napisane, ze dąb byl rok sezonowany. Zeby osiagnal 15 % wilgotności i dał te 1400kWh musi poleżec 3 lata.

Swoją drogą to ja o uzytkowniku, ktory kupilby za 150zl dębine o 15-20% wilgotnosci nie słyszałem.

 

 

Co do Artura, to po pierwsze, on nie ma domu 4-litrowego, po drugie pali w kominku, kiedy mu sie podoba, i kiedy ma na to ochotę.

Przyjemnosc, ktora staje sie obowiazkiem, po pewnym okresie przestają cieszyć.

 

W aukcji widnieje zapis 'mozliwosc pomiaru' wiec mozna sie sprzeczac.

 

To sie odnosi do wilgotności, co tym bardziej każe przypuszczać, że chodzi o 1mps

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi choć jeden przykład że nie piszę prawdy. To że podałeś jeden swój post o niczym nie świadczy.

Chodzi mi tylko o rzetelne przedstawienie sprawy i rzetelne informacje

Przykładem mogą być te dwa posty ?

Za mało czytasz tematy i nie orientujesz się że temat założył handlarz pomp

Z tego co widzę gość pisze i poleca również grzanie prądem i kotły kospela a to jest ewidentnie antyreklama pomp ciepła czyli robi sobie sam kuku ?

Druga sprawą jest to, że w temacie o kablach grzewczych też stawiał wyższość pompy ciepła przy dobrze izolowanym domku o małym metrażu.

W tym także mijasz się z prawdą bo widzę,że gość zamiast kabli proponuje nie pompę ciepła a Kospela czyli kociołek elektryczny,znowu robi sam sobie kuku ?

Niektórzy zachowują się jak bezmyslne ekogroszki z klapkami na oczach,którym pompa ciepła i Arturo śnią się po nocach ;)

Czemu wspominasz i przytaczasz instalacje z pompą ciepła ? Nie wspominałem o niej a zadając pytanie czemu kable nie miałem jej na myśli.

Pytałem się czemu kable a nie np.Kospel bo to jest dla mnie dziwne patrząc z perspektywy kilku lat a nie na dzisia zwłaszcza.że byłby w tej samej cenie co kable.

Czy mogę uważać,że kable zamiast Kospela to głupota,mogę czy nie ?

Nie sądzę,kable to koszt ok.6-8tys.zł na dom 120m2 i jest to dodatkowa kasa zamiast od razu rurki i Kospel.

Czysta głupota.

 

Może zacznijmy rzetelnie informować nowych i przyszłych inwestorów chcących budować dom ?

Może to jest wskazówka na temat bez kłótni i obrażania się ??

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w aukcji masz napisane, ze dąb byl rok sezonowany. Zeby osiagnal 15 % wilgotności i dał te 1400kWh musi poleżec 3 lata.

Swoją drogą to ja o uzytkowniku, ktory kupilby za 150zl dębine o 15-20% wilgotnosci nie słyszałem.

 

Bedziesz mial kominek? Bedziesz... Bedziesz idiota i palil drewnem nie sezonowanym 2-3 lata? Nie Sadze... Kazdy rozsadny uzytkownik kominka kupuje drewno po 150zl za wczasu i sezonuje...dlaczego? A poczytaj o efektach palenia w kominku wilgotnym drewnem... (zarowno jak i wysuszonym) i wysnuj wnioski.

 

...Co do Artura, to po pierwsze, on nie ma domu 4-litrowego...

 

O nieeeee.... czyzby Artur (posiadacz pompy - tak nawiasem) klamal?!!!!

 

...po drugie pali w kominku, kiedy mu sie podoba, i kiedy ma na to ochotę...

 

hmmm....czyli Ty wiesz lepiej niz on sam...no prosze....

 

...Gdybym miał grzewanie za darmo to w wieczorne weekendy i tak odpalałbym kominek :)

 

Dalej nie odpowiedziales mi na zasadnosc pci w domu np 4L z kominkiem uzywanym systematycznie - zamien Artur na Kowalski, bo widze,ze emocjonalnie podchodzisz do tematu i zaloz ze owy Kowalski lubi palic w kominku...oj strasznie lubi tak strasznie jak Artek i nie stawia komina za 5k i nie kupuje wkladu za 4.5k plus kilka tysi na wykonczenie tylko zeby blyszczec przed sasiadami...a zeby sie zrelaksowac a i przy okazji chalupe dogrzac...

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TwojPan
1 do 3 - takie założenie przy koszcie auta w stosunku do kosztu garażu wydaje mi się w miarę uzasadnione. Ale mogę się zgodzić - bywają zapaleńcy. Ale nawet dla maxymalnego zapaleńca 1do 9 to już w żaden sposób uzasadnić się nie da.

 

Będzie kiedyś wątek,typu:"Polaku -nie na wszystkim da się zarobić i zaoszczędzić.Nie zawsze Twój portfel będzie tak pełny jak dziś....i nie zawsze będziesz miał 40lat aby sypać worki do podajnika" ?

Jest szansa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kiedyś wątek,typu:"Polaku -nie na wszystkim da się zarobić i zaoszczędzić.Nie zawsze Twój portfel będzie tak pełny jak dziś....i nie zawsze będziesz miał 40lat aby sypać worki do podajnika" ?

Jest szansa?

Da się zrobić. Tylko pomyśl, że tym sypiącym jesteś właśnie Ty. I dziś masz mniej kasy niż wtedy kiedy budowałeś dom - więc tym bardziej Ci zależy na oszczędności Twojego systemu grzewczego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kiedyś wątek,typu:"Polaku -nie na wszystkim da się zarobić i zaoszczędzić.Nie zawsze Twój portfel będzie tak pełny jak dziś....i nie zawsze będziesz miał 40lat aby sypać worki do podajnika" ?

Jest szansa?

 

No to moze inaczej 90% inwestorow buduje na kredyt... szczegolnie tych co wybieraja pompki. Zakupina pompka nie przezyje kredytu... realia... i co w tedy - Kowalski splaca jedna a trzeba kupic nastepna... 20tysi+ (na dzien dzisiejszy)... ale spoko nie ma nerwow Kowalski nadal pracuje ma zdolnosc kredytowa... a co jesli nie??? Jaki emeryt sobie pozwoli na wymiane pci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...