Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego system grzewczy na ekogroszek nie jest opłacalny ekonomicznie w nowych domac


Gość Arturo72

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko pomyśl, że tym sypiącym jesteś właśnie Ty. I dziś masz mniej kasy niż wtedy kiedy budowałeś dom - więc tym bardziej Ci zależy na oszczędności Twojego systemu grzewczego.

Dlatego też izolacja domu jest najważniejsza,żeby dom jak najmniej tracił energii cieplnej,dom jest na lata a ceny energii rosną wraz z latami.

Jeśli ktoś tego dzisiaj nie zrozumie to za kilka lat,jak ceny energii będą spore czyli m.in ekogroszka,pozostanie mu jedynie palenie śmieciami i butelkami PET bo nie stać go będzie na ekogroszek.

To jest prawdziwa i życiowa "oszczędność" systemu grzewczego na ekogroszek.

Tak dzieje się już dziś w domach budowanych kilka czy kilkanaście lat temu jak ekogroszek był po 300zł/t a domy stawiane były bez izolacji lub z izolacją 5cm na ścianach,bez umiarów w m2 powierzchni nie patrząc się czy za X lat jak ceny energii wzrosną, będzie się w stanie ogrzać taki dom nie śmieciami.

Dlatego to również jest wskazówka do rzetelnych informacji na temat budowy domu a co za tym idzie systemów grzewczych do takich domów .

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz mial kominek? Bedziesz... Bedziesz idiota i palil drewnem nie sezonowanym 2-3 lata? Nie Sadze... Kazdy rozsadny uzytkownik kominka kupuje drewno po 150zl za wczasu i sezonuje...dlaczego? A poczytaj o efektach palenia w kominku wilgotnym drewnem... (zarowno jak i wysuszonym) i wysnuj wnioski.

 

O nieeeee.... czyzby Artur (posiadacz pompy - tak nawiasem) klamal?!!!!

 

hmmm....czyli Ty wiesz lepiej niz on sam...no prosze....

 

Dalej nie odpowiedziales mi na zasadnosc pci w domu np 4L z kominkiem uzywanym systematycznie - zamien Artur na Kowalski, bo widze,ze emocjonalnie podchodzisz do tematu i zaloz ze owy Kowalski lubi palic w kominku...oj strasznie lubi tak strasznie jak Artek i nie stawia komina za 5k i nie kupuje wkladu za 4.5k plus kilka tysi na wykonczenie tylko zeby blyszczec przed sasiadami...a zeby sie zrelaksowac a i przy okazji chalupe dogrzac...

 

W czym ty masz problem ?

 

Napisalem, ze dogrzewanie drewnem dla, oszczednosci, o co "oskarza" sie pompiarzy jest absurdem, bo grzanie drewnem nie jest wcale tańsze, co zreszta potwierdzilećś choćby linkami ze swoich aukcji (metry sypane)

Napisalem, że sa po prostu ludzie, ktorzy pala dla przyjemności i nastroju (o czym Arturo sam nie raz pisa), ale nie chca być do tego zmuszeni.

Chca miec BEZOBSŁUGOWY system, ktory niedrogo ogrzeje dom i zapewni niedrogą ciepłą wodę.

 

Ja tez będę mial kominek dla palenia w nim przez 8-12 weekendow w roku. To znaczy, ze mam nie robic przylącza i instalacji gazowej (14-15tys zł), to mogę sobie wrzucic na plac 12mp drewna (cztery na ten sezom i sezonująca sie reszta na dwa kolejne) babrac sie z popiołem, grzac CWU pradem....

 

Przeciez to jakis absurd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisalem, ze dogrzewanie drewnem dla, oszczednosci, o co "oskarza" sie pompiarzy jest absurdem, bo grzanie drewnem nie jest wcale tańsze, co zreszta potwierdzilećś choćby linkami ze swoich aukcji (metry sypane)

 

Napisalem, że sa po prostu ludzie, ktorzy pala dla przyjemności i nastroju (o czym Arturo sam nie raz pisa), ale nie chca być do tego zmuszeni.

Chca miec BEZOBSŁUGOWY system, ktory niedrogo ogrzeje dom i zapewni niedrogą ciepłą wodę.

 

Ja tez będę mial kominek dla palenia w nim przez 8-12 weekendow w roku. To znaczy, ze mam nie robic przylącza i instalacji gazowej (14-15tys zł), to mogę sobie wrzucic na plac 12mp drewna (cztery na ten sezom i sezonująca sie reszta na dwa kolejne) babrac sie z popiołem, grzac CWU pradem....

 

Przeciez to jakis absurd....

 

Tja,

są ludzie i ludziska;)

I oczywiście te 12 mp drewna dla przyjemności.

A Liwko to nawet kiełbasy podgrzewa w kominku, bo na indukcji za drogo, albo po prostu nie nadaje się do gotowania i smażenia.

Porada, zamiast indukcji wystarczy kuchenka gazowa na butlę, jest ogień i temperatura.

A kominek to też 14-15 tyś zł

Edytowane przez zyzolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ty masz problem ?

 

Napisalem, ze dogrzewanie drewnem dla, oszczednosci, o co "oskarza" sie pompiarzy jest absurdem, bo grzanie drewnem nie jest wcale tańsze...

 

Liczymy photohobby... ile mp jest w 1mps?

 

Napisalem, że sa po prostu ludzie, ktorzy pala dla przyjemności i nastroju (o czym Arturo sam nie raz pisa), ale nie chca być do tego zmuszeni.Chca miec BEZOBSŁUGOWY system, ktory niedrogo ogrzeje dom i zapewni niedrogą ciepłą wodę.

 

Zgadzam sie, sam tez taki mam plan kominek + system bezoslugowy...tylko po co pci - nadal czekam na uzasadnienie pci w omawianym wyzej przykaldzie.

 

Ja tez będę mial kominek dla palenia w nim przez 8-12 weekendow w roku. To znaczy, ze mam nie robic przylącza i instalacji gazowej (14-15tys zł), to mogę sobie wrzucic na plac 12mp drewna (cztery na ten sezom i sezonująca sie reszta na dwa kolejne) babrac sie z popiołem, grzac CWU pradem....

 

Przeciez to jakis absurd....

 

Dlaczego nie PCI za 20tysi + ?

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też izolacja domu jest najważniejsza,żeby dom jak najmniej tracił energii cieplnej,dom jest na lata a ceny energii rosną wraz z latami.

Jeśli ktoś tego dzisiaj nie zrozumie to za kilka lat,jak ceny energii będą spore czyli m.in ekogroszka,pozostanie mu jedynie palenie śmieciami i butelkami PET bo nie stać go będzie na ekogroszek.

To jest prawdziwa i życiowa "oszczędność" systemu grzewczego na ekogroszek.

Tak dzieje się już dziś w domach budowanych kilka czy kilkanaście lat temu jak ekogroszek był po 300zł/t a domy stawiane były bez izolacji lub z izolacją 5cm na ścianach,bez umiarów w m2 powierzchni nie patrząc się czy za X lat jak ceny energii wzrosną, będzie się w stanie ogrzać taki dom nie śmieciami.

Dlatego to również jest wskazówka do rzetelnych informacji na temat budowy domu a co za tym idzie systemów grzewczych do takich domów .

Mam dom grzany ekogroszkiem. Pomimo wzrostu ceny opału - nadal palę wyłącznie ekogroszkiem. I powiem więcej - nadal mi się to opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom grzany ekogroszkiem. Pomimo wzrostu ceny opału - nadal palę wyłącznie ekogroszkiem. I powiem więcej - nadal mi się to opłaca.

Z tego co doczytałem to jesteś sprzedawcą ekogroszka a to jest chyba w Twoim przypadku normalne,że nie będziesz narzekał na wzrost cen.

To jest także wskazówka,że zanim podejmie się decyzje o budowie i doborze systemu grzewczego trzeba filtrować wypowiedzi wszystkich userów i zdać się na własne wyliczenia,z tym,że wyliczenia zgodne z rozumem a przede wszystkim zgodne z fizyką i matematyką

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczymy photohobby... ile mp jest w 1mps?

Zgadzam sie, sam tez taki mam plan kominek + system bezoslugowy...tylko po co pci - nadal czekam na uzasadnienie pci w omawianym wyzej przykaldzie.

Dlaczego nie PCI za 20tysi + ?

 

1mps to 75-80% 1mpu, czyli z Twoich 1400 kWh robi się 1100

150 zl zamrożone na 3 lata (sezonowanie) to dodatkowy koszt w wysokosci 15% - czyli w sumie 172zł

Masz 1100kWh za 172zł

 

Czyli drożej niż w przypadku pompy.

I tyle właściwie wystarczy, bo o tym pisalem.

Nie pisałem o "zasadnosci inwestowania w pci w domu 4l z kominkiem"

 

Chcesz na ten temat podyskutować, załóż sobie taki topic.

 

Ja taką zasadnosc potrafię zrozumieć (np niechęć do gazu w domu, czasem jego brak, jesli juz mówimy o "kowalskim"), ty nie i taka jest miedzy nami roznica.

Mysle, że wyczerpalem temat.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem to jesteś sprzedawcą ekogroszka a to jest chyba w Twoim przypadku normalne,że nie będziesz narzekał na wzrost cen.

To jest także wskazówka,że zanim podejmie się decyzje o budowie i doborze systemu grzewczego trzeba filtrować wypowiedzi wszystkich userów i zdać się na własne wyliczenia,z tym,że wyliczenia zgodne z rozumem a przede wszystkim zgodne z fizyką i matematyką

 

Artek jako nowu 'user' powinienes sie ladnie przedstawic... nie byc cham - chamow tu banuja :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem to jesteś sprzedawcą ekogroszka a to jest chyba w Twoim przypadku normalne,że nie będziesz narzekał na wzrost cen.

To jest także wskazówka,że zanim podejmie się decyzje o budowie i doborze systemu grzewczego trzeba filtrować wypowiedzi wszystkich userów i zdać się na własne wyliczenia

Jak każdy sprzedawca - czy też jeżeli ktoś woli handlarz - ustalam marżę procentowo. Czyli - przy wzroście cen zakupu mam co prawda teoretycznie wyższy ( w PLN ) zysk ze sprzedanej tony, ale muszę więcej wydać żeby tą tonę kupić. Tym samym każdy wzrost ceny zakupu powoduje spadek mojej marży - o ile chcę się utrzymać wśród konkurencyjnych sprzedawców. Takie proste ekonomiczne prawo rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1mps to 75-80% 1mpu, czyli z Twoich 1400 kWh robi się 1100

150 zl zamrożone na 3 lata (sezonowanie) to dodatkowy koszt w wysokosci 15% - czyli w sumie 172zł

Masz 1100kWh za 172zł...

 

Te 15% to komu mam placic....sobie?

 

I raz jeszcze dlaczego nie pci w domu photohobby?

 

heh... odpowiedz ja znam tylko pytam, zeby potomni mieli czarno na bialym...

 

uwzgledniajac Twoje poprawki ponawiam pytanie do pompiarzy i zwolennikow:

 

Odrzuc uprzedzenia i pomysl... wezmy przyklad Artka - zapotrzebowanie na co 40kwh/m2x123m2= 4920kwh - 1100kwh (ktore wyprodukowal i poscil w komin) = 3820kwh * 0.25zl (taryfa nocna liczona przez pompiarzy) = 955zl/rok przy cop1 ... wiec pytam po co pci za 20tysi plus? i tak pali w kominku i tak...

Edytowane przez m&m0123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15% to komu mam placic....sobie?

 

Jezeli chcesz osiagnąć choć ten 1100kWh z 1mps to musisz:

A) kupic drewno sezonowane 3 lata (praktycznie niemozliwe )

B) zaplacić 150 zlotych i odstawic to drewno na trzy sezony

Gdybyś tych 150 zl nie mrozil w drewnie, tylko wrzucil do banku, to po trzech latach miałbyś 170. Taki tez bedzie rzeczywisty koszt tego drewna, kiedy trafi do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz osiagnąć choć ten 1100kWh z 1mps to musisz:

A) kupic drewno sezonowane 3 lata (praktycznie niemozliwe )

B) zaplacić 150 zlotych i odstawic to drewno na trzy sezony

Gdybyś tych 150 zl nie mrozil w drewnie, tylko wrzucil do banku, to po trzech latach miałbyś 170. Taki tez bedzie rzeczywisty koszt tego drewna, kiedy trafi do kominka.

 

Teoretyczny koszt i to tylko przez 1sze 3 lata ;) Pozatym w jakim banku masz dzis takie oprocentowaine od oszczednosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyczny koszt i to tylko przez 1sze 3 lata ;) Pozatym w jakim banku masz dzis takie oprocentowaine od oszczednosci?

 

Jaki teoretyczny i dlatego tylko przez trzy lata ?

Jeśli co roku uzupełniasz brak wg zuzycia i dokupujesz mokre drewno, aby sie sezonowalo, to co rok ponosisz koszt zwiazany z tym sezonowaniem, bo ono zawsze te trzy lata musi polezeć....

Widzę, że to dośc trudne dla ciebie...

Lokaty tu: http://m.dziennik.pl/gospodarka/twoj-portfel/ranking-2-i-3-letnich-lokat-terminowych-marzec-2014

 

I obojętnie, czy ten koszt uwzgledniasz,cczy nie, to i tak te 150zl za 1mps da 1kWh energii droższy, niz1kWh z pompy.

Nie zgodziłeś się z tym, udowodnilem ci ze sie mylisz i finito.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o rzetelne przedstawienie sprawy i rzetelne informacje

Przykładem mogą być te dwa posty ?

 

Z tego co widzę gość pisze i poleca również grzanie prądem i kotły kospela a to jest ewidentnie antyreklama pomp ciepła czyli robi sobie sam kuku ?

 

W tym także mijasz się z prawdą bo widzę,że gość zamiast kabli proponuje nie pompę ciepła a Kospela czyli kociołek elektryczny,znowu robi sam sobie kuku ?

 

Może zacznijmy rzetelnie informować nowych i przyszłych inwestorów chcących budować dom ?

Może to jest wskazówka na temat bez kłótni i obrażania się ??

 

Tylko gdzie u Ciebie jest ta rzetelna informacja.Rzetelnie się informuje wtedy, jak się nie ma do czegoś uprzedzenia i coś się już praktykowało. Ty natomiast nie masz praktyki z różnymi źródłami ciepła. Lobbujesz w większości pompy a inne odradzasz. Dlatego chłopie daj sobie na luz. Drugą sprawą jest to że manipulujesz danymi co Ci udowodniłem już we wcześniejszych postach jeśli chodzi o największy pobór energii przez pompę. Pamiętaj ja nie jestem przeciwnikiem pomp ciepła, kociołków elektrycznych, kabli grzejnych i innych źródeł. Tylko niech ludzie mają sami swobodny wybór źródła ciepła do swojego trybu życia. Oczywiście trzeba ludzi motywować do ekologicznego ogrzewania ale nie w taki sposób jak robisz to Ty i Tobie podobni. Kończę z Tobą dyskusję bo jak dalej będziemy polemizować to znów zaczniesz w chamski sposób zachowywać się i stracisz następne konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... Szczegolnie ci co wybieraja PC.

Ci co kopca buduja czesto za gotowke.... A poniewaz maja tani system CO kupuja za reszte gotowki nowy samochod co by ladnie na drogiej kostce i za obowiazkowym ogrodzeniem wygladal.... Tez za gotowke... W tym biednym kraju trzeba dodac....

 

Eeeh....

 

Gdybym miał jeszcze extra 50K PLN - poszedł bym w jeszcze lepsze ocieplenie i pewnie pompkę gruntową + klimatyzator od razu ... ale tej kasy nie mam ... ogrodzenia też nie ...kociołek groszkowy dobrany w miarę na miarę ( :) ) ma to do siebie że nie syfi i nawet jak domek będzie składał się z samych mostków term to też go ogrzeje :)

 

Co do kopcenia to 80% we wsi pali drewnem i śmieciami co niektórzy szyszkami - węgiel za drogi ... zresztą 90% z nich i tak ma lokomotywy przewymiarowane 5krotnie - efekt : (widać dopiero po zmroku co wychodzi z kominów - zwracam honor - w dzień biały dymek w nocy czarny gryzący dym jak z lokomotywy - posiedziałem do późna na budowie to się napatrzyłem ...)

U mnie nie leci ani biały ani czarny dymek - widać taki efekt jak latem nad rozgrzanym asfaltem - ciepło (strata kominowa) , za to w kociołku ( w środku) pyłu sporo

 

Filtr z reku (świeże górskie powietrze) i tak już jest przedmuchany bo się sypało (dobrze że tkanina filtracyjna F5 tania ) - a to zaledwie po 2 miesiącach :

WP_20140421_002[1].jpg

 

Więc jeśli ma być dobrze - to trzeba zakazać i wyburzyć wszystkie kominy te od kominków również - Polak potrafi - po zakazie węgla Ci co palili węglem będą montować kozy/adaptować kociołki i palić drewnem i śmieciami tak jak reszta - efekt odwrotny do zamierzonego ... ;)

 

Chyba że będą obowiązkowe kontrole i kary pierwszy raz 500,drugi raz 1000,trzeci 1500,czwarty 15000K PLN (za palenie śmieci)

 

W krajach skandynawskich można postawić jakikolwiek komin spalinowy w domku jednorodzinnym ?

 

Brakuje tanich pompek powietrznych - skoro da się 'tymi rencami" przerobić klimatyzator na pełnosprawną pompkę z wyższą sprawnością jak nie jedna markowa , niewielkim kosztem to czegoś tu nie rozumiem ...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tanich pompek powietrznych - skoro da się 'tymi rencami" przerobić klimatyzator na pełnosprawną pompkę z wyższą sprawnością jak nie jedna markowa , niewielkim kosztem to czegoś tu nie rozumiem ...

http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting-md30d-powietrze-woda-12-kw-i4169521891.html

Taniej niż kocioł.

Z drugiej strony,tanie mięso to psy jedzą...

Ile kosztuje przerobienie klimatyzatora,tak żeby oferował dużą moc grzewczą nawet przy -20st.C np.takich a nie też jako mięso dla psów ?

http://allegro.pl/klimatyzator-daikin-ftxs71g-rxs71f8-szczecinmontaz-i4141873868.html

http://allegro.pl/klimatyzator-podstropowy-lg-h-inverter-uv36h-9-5kw-i4166134255.html

Opłaca się ? Przecież te dwa klimatyzatory są praktycznie w cenach pełnoprawnych pomp ciepła do c.o. a nie oferują nawet w części tego co mają pompy p-w.

Edytowane przez wskazówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Słabo szukasz ;)

To była wskazówka,że nie można porównywać Fokusa z mocą 75KM do takiego z mocą 200KM.

Jasne,że są tańsze:

http://allegro.pl/super-klimatyzator-samsung-2-5-kw-inverter-i4131993958.html

ale takim to można sobie zagrzać jeden pokój a nie cały dom i to tylko w plusowych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...